Zpátky na stromy! 9 inspirujících domů v korunách stromů

14. 8. 2014
Dům na stromě nemusí být jen dětským bunkrem. Podívejte se s námi na vzmáhající se trend bydlení v korunách stromů, a inspirujte se.

Příroda nadosah, stálý přísun čerstvého vzduchu, a bydlíte-li dostatečně vysoko, nedostane se za vámi ani neodbytný zasouvač letáků do poštovních schránek, natož párek jehovistů na „popovídání“. Neřešíte ani pozemek. Jen musíte mít dostatečně dlouhou prodlužovačku, pokud tedy nevlastníte solární panely nebo elektrický generátor. A samozřejmě, je třeba vybrat dostatečně vzrostlý a zdravý strom. Nikdo nemá rád, když se s ním v noci jeho dům ve větru skácí. A nezapomeňte: bydlíte-li na stromě, vašim dětem budou všechny ostatní závidět ty nejlepší rodiče na světě.

Všechno totiž začíná v dětství. Pokud jste si jako malí hráli v podobném domku na stromě, v dospělosti můžete mít nevysvětlitelnou touhu nastěhovat se zase na strom. Ale do většího!

obr2

Praktická stavba s 360° výhledem. Přikoupíte-li loďku, můžete si ji postavit kdekoli beze strachu z povodní.

obr3

Skromnější, ale velmi útulné, ideální na víkendové pobyty. (Ale těch komárů!)

obr4

Chcete-li mít nablízku rodiče, volte dvougenerační verzi stromového bydlení.

obr5

Fanoušci fantasy ocení bydlení v domě, který připomíná lebku enta z Pána prstenů…

obr6

… nebo zvolí variantu „Můj strom, můj hrad“. Ta postava za vitrážovým oknem je princezna?

obr7
Tento domek je krásným příkladem postmoderního smíšení funkcionalismu, purismu a kubismu, přičemž odborník snadno odhalí také odkazy na legendární chaloupku Baby Jagy na muří noze. Povšimněte si prosím i prostoru v přízemí, který je ideálním místem na ubytování užitkového domácího zvířete (prase, koza) nebo psa.

obr8

Když není k dispozici pořádný strom, pomůžete si lešením z dřevěných kůlů.

obr9

A nakonec tip pro náročnější z vás, kteří si navíc mohou dovolit pracovat z domova na dálku – bydlíte na stromě a zároveň na pláži. Jen si to představte!

obr10

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.

Jak si doma uspořádat papíry, aby to dobře vypadalo

2. 1. 2018
Žijeme sice v digitální době, ale stejně se nám doma pořád hromadí spousta papíru. A když zrovna nějaký potřebujeme, jako na potvoru ho nemůžeme najít. Přinášíme několik tipů, jak si v důležitých listinách konečně udělat pořádek.