Zpátky na stromy! 17 fascinujících domů v korunách stromů

Autor: TadyJeMoje.cz
Dům na stromě nemusí být jen dětským bunkrem. Podívejte se s námi na vzmáhající se trend bydlení v korunách stromů a inspirujte se: příroda nadosah, stálý přísun čerstvého vzduchu, a bydlíte-li dostatečně vysoko, nedostane se za vámi ani neodbytný zasouvač letáků do poštovních schránek, natož párek jehovistů na „popovídání“. Neřešíte ani pozemek. Jen musíte mít dostatečně dlouhou prodlužovačku, pokud tedy nevlastníte solární panely nebo elektrický generátor. A samozřejmě, je třeba vybrat dostatečně vzrostlý a zdravý strom. Nikdo nemá rád, když se s ním v noci jeho domov ve větru skácí. A nezapomeňte: bydlíte-li na stromě, vašim dětem budou všechny ostatní závidět ty nejlepší rodiče na světě.

1. Jste rodinný typ? Dětský pokojíček může být ve věži a praktické zábradlí zaručí, že vám děti nepřepadnou přes palubu… vašeho domu.

1-1

2. Dokonalá symbióza člověk – dům – strom. Všimněte si, jak majitelé ohleduplně nechali větve prorůstat stěnou.

2-1

3. Chcete-li se kdykoli zakuklit, není problém. Navíc každé ráno vstanete čerství jako právě vylíhnutý motýl, a pak pěkně šup v novém obleku přes les do práce!

3

4. Útulnější už to být snad ani nemůže. Ale těch komárů…

4-1

5. Pokud vám nevadí sousedé, zabydlete se ve stromovém sídlišti!

5-1

6. Sousedy lze pohodlně navštěvovat přes zábavně nestabilní provazový most.

Recession-Proof Tree Houses

7. Samotáři si naopak postaví dřevěný batyskaf.

7

8. Někdo to rád moderně nesouměrné…

8-2

9. … a další se zas neobejde bez bazénu.

9-2

10. Elegance, futurismus a praktická odpočivadla. Navíc bydlíte v parku. Lajk!

10

11. Teprve s terasou na střeše oceníte výhled do středního patra lesa.

11

12. A takhle by mohla vypadat bouda vašeho psa. V lese přece musí někdo hlídat váš klidný spánek!

12-1

13. Když není po ruce pořádný strom, pomůžete si lešením z dřevěných kůlů.

13

14. Základem jsou barvy, které splývají s okolím a neděsí ptáky.

14-1

15. „Kam jsi dal vajíčka?“ – „Na linku.“ – „No bezva, jsou na podlaze.“ – „Zase?!?“ Aby se v domě na stromě dalo žít, rozhodně při stavbě nezapomeňte používat vodováhu.

15

16. To nahoře není ptačí budka, ale regulérní dům, pěkně prosím. Když si z něj ráno slezete do sámošky pro vajíčka k snídani, už k obědu můžete mít krásnou omeletu.

Tree House, Australia

17. A nakonec ten vůbec nejslavnější dům na stromě. Funguje už 26 let a dosvědčuje fakt, že i domek na stromě se hodí mít blízko civilizace.

17

18. Tak co, budou i z vás Happy Tree Friends?

18

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Kolik máte naspořeno? I tak se vás může zeptat banka

Skoro každý, kdo si v posledních měsících chtěl pořídit byt nebo rodinný domek, nejspíš narazil na podobný problém. Banky v souladu s požadavkem ČNB půjčují od letošního dubna jen do 90 procent hodnoty nemovitosti (loan to value, ve zkratce LTV) a navíc úvěrů v rozpětí 80—90 procent LTV mohou poskytnout jen limitovaný počet.

9 šikovných pomocníků do kuchyně

V domácnosti musíte každý den vykonat spoustu malých úkonů, které vám nejdou nebo vás otravují. Taky si při nich vždycky říkáte, proč ještě nikdo nevymyslel nějaké „udělátko“, se kterým by to šlo líp? Je dost pravděpodobné, že už taková šikovná věcička někde existuje, jen o ní nevíte. Podívejte se na pár našich tipů, třeba mezi nimi taky objevíte svého favorita.

Minibyt s 19 m² vyhovuje rodině i turistům

Jednu brazilskou rodinu, která pravidelně navštěvuje Paříž, přestalo bavit pokaždé bydlet v neosobním hotelu. Ve francouzské metropoli si proto nakonec zařídila svůj druhý domov a teď už jezdí do svého. A vůbec nevadí, že jejich pařížské útočiště nemá ani dvacet metrů.

7 originálních DIY držáků na tablet

Za těch pár let, co jsou tablety na trhu, se staly oblíbenými společníky mnohých z nás. Pokud také patříte mezi ty, kteří nedají bez tabletu ani ránu, asi řešíte, jak jej prakticky uložit, aby na něj bylo dobře vidět, i když ležíte v posteli, vaříte v kuchyni nebo si právě dáváte koupel.

Chcete víc sexu? Přemalujte ložnici!

Už dávno je známo, že barvy ovlivňují naše nálady, vyvolávají emoce a dokonce ovlivňují i náš život. Třeba to, jestli budeme úspěšní, pozitivní nebo třeba kolik si v životě užijeme sexu. Barva ložnice totiž přímo ovlivňuje to, zda v ní budeme více nakloněni spánku, nebo milostným hrátkám.

Květiny, kterým se daří v koupelně

Máte problém s tím, že byste rádi vyzdobili koupelnu nějakou zelení, ale nic vám v temnu a neustálém vlhku neroste? Nezoufejte, poradíme vám, na které květiny vsadit, aby se jim v tomhle prostředí dařilo.

Vychytaný minidomek za necelý milion a půl korun

Menší montované domky jsou poslední dobou v kurzu. S tím jak stoupá zájem o levné a úsporné bydlení ve vlastním, snaží se architekti přijít s takovým modelem, který bude co nejmenší a přitom se v něm pořád bude dát pohodlně bydlet. Přesně jako v tomhle sympatickém minidomku Britespace.

10 knihoven, které si zamilujete

Máte byt přeplněný knížkami, které je vám líto odnést do antikvariátu nebo rozdat kamarádům? Podívejte se na pár originálních knihoven, do nichž nejen uložíte své literární poklady, ale ještě v interiéru skvěle vypadají.

7 ukázek elegantního černobílého bydlení

Pokud patříte mezi lidi, kteří zrovna netouží mít byt překypující barvami, můžete to zkusit jen s černou a bílou. Připadá vám to příliš minimalistické? Ukážeme vám pár případů, kdy černobílé interiéry skvěle fungují.