Zpátky na stromy! 17 fascinujících domů v korunách stromů

1. 8. 2014
Dům na stromě nemusí být jen dětským bunkrem. Podívejte se s námi na vzmáhající se trend bydlení v korunách stromů a inspirujte se: příroda nadosah, stálý přísun čerstvého vzduchu, a bydlíte-li dostatečně vysoko, nedostane se za vámi ani neodbytný zasouvač letáků do poštovních schránek, natož párek jehovistů na „popovídání“. Neřešíte ani pozemek. Jen musíte mít dostatečně dlouhou prodlužovačku, pokud tedy nevlastníte solární panely nebo elektrický generátor. A samozřejmě, je třeba vybrat dostatečně vzrostlý a zdravý strom. Nikdo nemá rád, když se s ním v noci jeho domov ve větru skácí. A nezapomeňte: bydlíte-li na stromě, vašim dětem budou všechny ostatní závidět ty nejlepší rodiče na světě.

1. Jste rodinný typ? Dětský pokojíček může být ve věži a praktické zábradlí zaručí, že vám děti nepřepadnou přes palubu… vašeho domu.

1-1

2. Dokonalá symbióza člověk – dům – strom. Všimněte si, jak majitelé ohleduplně nechali větve prorůstat stěnou.

2-1

3. Chcete-li se kdykoli zakuklit, není problém. Navíc každé ráno vstanete čerství jako právě vylíhnutý motýl, a pak pěkně šup v novém obleku přes les do práce!

3

4. Útulnější už to být snad ani nemůže. Ale těch komárů…

4-1

5. Pokud vám nevadí sousedé, zabydlete se ve stromovém sídlišti!

5-1

6. Sousedy lze pohodlně navštěvovat přes zábavně nestabilní provazový most.

Recession-Proof Tree Houses

7. Samotáři si naopak postaví dřevěný batyskaf.

7

8. Někdo to rád moderně nesouměrné…

8-2

9. … a další se zas neobejde bez bazénu.

9-2

10. Elegance, futurismus a praktická odpočivadla. Navíc bydlíte v parku. Lajk!

10

11. Teprve s terasou na střeše oceníte výhled do středního patra lesa.

11

12. A takhle by mohla vypadat bouda vašeho psa. V lese přece musí někdo hlídat váš klidný spánek!

12-1

13. Když není po ruce pořádný strom, pomůžete si lešením z dřevěných kůlů.

13

14. Základem jsou barvy, které splývají s okolím a neděsí ptáky.

14-1

15. „Kam jsi dal vajíčka?“ – „Na linku.“ – „No bezva, jsou na podlaze.“ – „Zase?!?“ Aby se v domě na stromě dalo žít, rozhodně při stavbě nezapomeňte používat vodováhu.

15

16. To nahoře není ptačí budka, ale regulérní dům, pěkně prosím. Když si z něj ráno slezete do sámošky pro vajíčka k snídani, už k obědu můžete mít krásnou omeletu.

Tree House, Australia

17. A nakonec ten vůbec nejslavnější dům na stromě. Funguje už 26 let a dosvědčuje fakt, že i domek na stromě se hodí mít blízko civilizace.

17

18. Tak co, budou i z vás Happy Tree Friends?

18

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Bláznivé bydlení pro single kluky

14. 12. 2017
Pro někoho budou následující nápady asi bláznivé, když ale žijete single, můžete si ve svém bytě dělat, co chcete. Víte, že s partnerkou či se spolubydlícím byste se na něčem extrémně ulítlém těžko shodli, ale v bytě, kde člověk žije sám, nemusí řešit neustále nějaké kompromisy.

Malá domácí čajovna

13. 12. 2017
Milujete prostředí čajoven a celou kulturu spojenou s přípravou a klidným popíjením lahodného nápoje? Pojďte se s námi podívat, jak si alespoň miniaturní čajový koutek zařídit i v menším bytě.

V karavanu místo na koleji

12. 12. 2017
Život ve městech je poslední dobou hektický a stresu neubývá. O to více se lidé chtějí přiblížit bydlení v přírodě. V Americe jim na to někdy stačí i 14 m2 na kolečkách. Nejsou daleko od velkých měst a jejich oblíbenost stále stoupá.

8 parádních nápadů pro prázdné kouty

11. 12. 2017
Téměř každý byt alespoň jedno takové místo má. Prázdný kout, nejčastěji mezi futry a oknem, pro který se horko těžko hledá využití. Našli jsme pro vás pár inspirací, jak podobný prostor nápaditě využít.

Vyzdobte si byt šiškami

7. 12. 2017
Že vás na sezónní dekorace moc neužije? Zkuste si vyzdobit byt šiškami a máte stylovou výzdobu na celou zimu. Našli jsme pro vás pár parádních inspirací, které jsou hotové raz dva a stojí pár korun.

7 způsobů využití prázdných sklenic

6. 12. 2017
Skleničky a sklenice od kompotů, okurek, hořčice a všemožných dalších pochutin nemusí nutně končit v kontejneru na sklo. Schválně se podívejte, jaké nejrůznější funkce ještě mohou u vás doma zastat.

Levný minidomek za 16 tisíc korun

5. 12. 2017
Alla a Garrett z americké Montany jsou manželé, kteří se rádi pouštějí do společných DIY projektů. Naposledy je napadlo, že si na zahradě sami postaví domek pro hosty. Stačila jim k tomu dávka nadšení, několik týdnů intenzivní práce a necelých 16 000 korun.

6 jednoduchých způsobů, jak si doma netradičně vymalovat

4. 12. 2017
Nebaví vás konvenční jednobarevné nátěry, rádi byste doma zkusili něco divočejšího, ale nevíte, jak na to?  Podívejte se na pár tipů, co všechno můžete se stěnami svého bytu provést.

Svěží bydlení pro mladý pár a kočku

27. 11. 2017
Tchajvanská metropole Tchaj-pej patří k nejlidnatějším městům světa. Představuje typické velkoměsto s ohromným množstvím bytových domů, uvnitř kterých se nachází spousta bytů s poměrně malou výměrou. Pokud se v nich mají jejich obyvatelé cítit dobře, je nutné tyhle mini byty velice chytře a šikovně uspořádat.