Ze starých kousků uděláte designové skvosty

11. 5. 2015
Vyhozený starý lodní kufr nebo osamocený spodek od singrovky. Zdánlivě už tyhle krásné věci dosloužily. Spousta vysloužilého „harampádí“ má v sobě skrytý potenciál. Chce to nápad a šikovné ruce. A renovovaným i jinak upraveným nábytkem snadno a levně zařídíte skoro celý byt.

Když vám chybí úložný prostor

Není nic jednoduššího než si pod svou postel vyrobit jeden či dva zasouvací šuplíky. Získáte je například ze staré komody nebo skříně po babičce. Stačí dobře měřit, koupit vhodnou nátěrovou barvu, nejlépe akrylátovou, a pod každý šuplík našroubovat 4 kolečka. A ze starého šuplete je pojízdný úložný prostor, který již nebude problém zaplnit.

_1024x768_pastedGraphic

Podstavec od šicího stroje poslouží jako základ stolu

Máte doma starou singrovku po babičce nebo jste její kovový dekorativní stojan objevili někde ve výprodeji či v bazaru? Právě tahle část šicího stroje může po mírné úpravě představovat bytelný základ neotřelé varianty stolu umyvadlové skříňky.

_singer

Lavici na přezouvání vyrobíte z čel postele

Ze dvou dřevěných čel se dá vyrobit pohodlná prostorná lavice, která poslouží při pohodlněném přezouvání hned za vchodovými dveřmi do vašeho bytu. Taková lavice bude ovšem využitelná třeba i na terase, balkoně nebo na zahradě. Když na ni pořídíte měkké šité polstrování, bude posezení mnohem příjemnější.

_IMG_4694

Z konferenčního stolku je podnožka jedna báseň

Jako podnožka k pohovce poslouží třeba starý masivní konferenční stolek. Nakonec z něj budou stejně vyčnívat jen krátké nožky, takže úpravou povrchu není třeba ztrácet příliš času. Podstatnější je výběr správné potahové látky, která musí ladit s interiérem. A měla by být dostatečně pevná a odolná, aby se hned neprošoupala. Jako náplň je dobré využít vatelín ve formě rouna v několika vrstvách. Vatelín se prodává v různých tloušťkách a šířce, je cenově dostupný a pod potahem dobře drží tvar.

_DSC_0315edot

Staré dveře fungují jako originální police

Při rekonstrukci domu jsou často vyřazovány moc hezké dveře. Přitom se dají využít mnoha dalšími způsoby. Může se z nich udělat třeba paraván, šatní deska na odkládání kabátů nebo policový systém, tady ale musíte z rámu vyndat výplně. Výborně funguje, když předělaným dveřím dodáte pomocí patinovacího nátěru nebo laku moderní vintage look.

_27b0028bc7ec946e8d42b6aad46a3ba7

Ze starého kufru se stal super bar

Možná jste na půdě, chatě anebo na bleším trhu narazili na zajímavý a zachovalý kufr, který se hned tak někde nevidí. Skvělý nápad, jehož realizace není náročná na čas ani na peníze, je udělat z něj malý bar. Postavíte ho na výšku, přiděláte do něj dřevěné poličky a můžete pomalu začít přemýšlet, čím ho naplníte.

_SAM_2584

Foto: RilaneScissors&SpatulasNot so Newlywed McGees, LushomeThe Desi Wonder Woman

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.

8 podomácku vyrobených váz

7. 3. 2018
Kupovat vázy někde v obchodě s porcelánem je dost nuda, navíc proč vyhazovat peníze oknem, když si je můžete vyrobit doma za pár drobných. Ukážeme vám pár triků, jak na to.

Jak bydlet pouze v jednom pokoji

6. 3. 2018
Právě jste si pořídili malou garsonku, nebo dokonce bydlíte se spolubydlícími a patří vám jen jeden pokoj ve větším bytě? Pak si na zařizování dejte opravdu záležet, abyste z prostoru jediného pokoje vytěžili maximum a zároveň šetřili svou peněženku.

Dekorace z doby kamenné

5. 3. 2018
Vnášení přírody do interiéru je dnes hodně trendy. Spolu se dřevem se nabízí například i kameny, jichž se venku válí nepřeberné množství. Pokud s nimi umíte pracovat, dokážete z nich vlastníma rukama vytvořit parádní dekorace.