Ze starých kousků uděláte designové skvosty

11. 5. 2015
Vyhozený starý lodní kufr nebo osamocený spodek od singrovky. Zdánlivě už tyhle krásné věci dosloužily. Spousta vysloužilého „harampádí“ má v sobě skrytý potenciál. Chce to nápad a šikovné ruce. A renovovaným i jinak upraveným nábytkem snadno a levně zařídíte skoro celý byt.

Když vám chybí úložný prostor

Není nic jednoduššího než si pod svou postel vyrobit jeden či dva zasouvací šuplíky. Získáte je například ze staré komody nebo skříně po babičce. Stačí dobře měřit, koupit vhodnou nátěrovou barvu, nejlépe akrylátovou, a pod každý šuplík našroubovat 4 kolečka. A ze starého šuplete je pojízdný úložný prostor, který již nebude problém zaplnit.

_1024x768_pastedGraphic

Podstavec od šicího stroje poslouží jako základ stolu

Máte doma starou singrovku po babičce nebo jste její kovový dekorativní stojan objevili někde ve výprodeji či v bazaru? Právě tahle část šicího stroje může po mírné úpravě představovat bytelný základ neotřelé varianty stolu umyvadlové skříňky.

_singer

Lavici na přezouvání vyrobíte z čel postele

Ze dvou dřevěných čel se dá vyrobit pohodlná prostorná lavice, která poslouží při pohodlněném přezouvání hned za vchodovými dveřmi do vašeho bytu. Taková lavice bude ovšem využitelná třeba i na terase, balkoně nebo na zahradě. Když na ni pořídíte měkké šité polstrování, bude posezení mnohem příjemnější.

_IMG_4694

Z konferenčního stolku je podnožka jedna báseň

Jako podnožka k pohovce poslouží třeba starý masivní konferenční stolek. Nakonec z něj budou stejně vyčnívat jen krátké nožky, takže úpravou povrchu není třeba ztrácet příliš času. Podstatnější je výběr správné potahové látky, která musí ladit s interiérem. A měla by být dostatečně pevná a odolná, aby se hned neprošoupala. Jako náplň je dobré využít vatelín ve formě rouna v několika vrstvách. Vatelín se prodává v různých tloušťkách a šířce, je cenově dostupný a pod potahem dobře drží tvar.

_DSC_0315edot

Staré dveře fungují jako originální police

Při rekonstrukci domu jsou často vyřazovány moc hezké dveře. Přitom se dají využít mnoha dalšími způsoby. Může se z nich udělat třeba paraván, šatní deska na odkládání kabátů nebo policový systém, tady ale musíte z rámu vyndat výplně. Výborně funguje, když předělaným dveřím dodáte pomocí patinovacího nátěru nebo laku moderní vintage look.

_27b0028bc7ec946e8d42b6aad46a3ba7

Ze starého kufru se stal super bar

Možná jste na půdě, chatě anebo na bleším trhu narazili na zajímavý a zachovalý kufr, který se hned tak někde nevidí. Skvělý nápad, jehož realizace není náročná na čas ani na peníze, je udělat z něj malý bar. Postavíte ho na výšku, přiděláte do něj dřevěné poličky a můžete pomalu začít přemýšlet, čím ho naplníte.

_SAM_2584

Foto: RilaneScissors&SpatulasNot so Newlywed McGees, LushomeThe Desi Wonder Woman

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.

Jaké spotřebiče zvolit do malé kuchyně

8. 11. 2017
Jestli máte malý byt, dejte si záležet na výběru spotřebičů. Vhodnou volbou totiž můžete ušetřit docela dost místa.

Nepoužívaný sklep se proměnil v příjemný byteček

7. 11. 2017
Když se řekne suterén, málokdo si asi představí místo, kde by se dalo dobře bydlet. Sklepní prostory spíše vyvolávají představu neútulných, temných a vlhkých interiérů. V mnoha případech tomu tak skutečně je, ale když se takový suterén dostane do rukou šikovným architektům, může se z něj stát sympatický domov plný barev.