4 zavlažovače, co vám přes léto zachrání kytky

Než se vydáte v létě na dovolenou, je jedním z nejdůležitějších problémů, který musíte vyřešit, je starost o kytky. Jestli se vám taky nechce otravovat někoho z rodiny nebo dávat klíče od bytu sousedům, podívejte se na zavlažovače, které dají rostlinám napít a ještě jim to bude ve vašem bytě slušet.

_Zavlazovace1

Elegance s nápadem

Tenhle vystajlovaný porcelánový trojkvětináč nejenže dobře vypadá, ale ještě přináší chytré řešení. Vodu nalijete na dno a rostlina si pak prostě vezme tolik, kolik potřebuje.

_Zavlazovace2

Ptáček plný vody

Nechte si květinu zavlažovat tímhle plastovým ptáčkem a hned váš interiér bude působit o něco veseleji. Díky tomu, že je ptáček průhledný, budete vědět, kolik vody v něm ještě zbývá.

_Zavlazovace3

Obří kapka

Efektní, nápaditý a přitom jednoduchý zavlažovač. Naplněný vypadá jako obrovská kapka vody, která omylem přistála ve vašem květináči.

_Zavlazovace4

Levně a účinně

Vezměte skleněnou lahev, odřízněte vrchní třetinu s hrdlem, tím provlečte svazek provázků a máte parádní samozavlažovací květináč. Jestli s tím chcete mít ještě méně práce, můžete použít pet lahev, jen to nevypadá tak dobře.

Foto: thegreenhead.com, truhlikov.cz, vtwonen.nl, blog.talltreesecostore.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

5 tipů jak na spíž v malých kuchyních

Otázku, kam ukládat potraviny, řeší asi každý z nás. Pokud navíc máte malý byt s ještě menší kuchyní, může to vypadat jako neřešitelný problém. Připravili jsme pro vás ale pár nápadů na úložné prostory, kam by vás normálně potraviny dávat nenapadlo.

9 tipů, jak bydlet jako Šípková Růženka

Máte rádi romantiku? Pak vás dost možná zaujmou dekorace s motivem růží. Tyhle krásné a voňavé květiny dokáží doma vytvořit velice příjemnou a útulnou atmosféru, tak proč to s nimi nezkusit. Podívejte se na pár nápadů, jak by jim to mohlo slušet i u vás doma.

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.