Zařizujeme byt

Autor: TadyJeMoje.cz
Ať máte na vybavení bytu jakýkoli rozpočet, s největší pravděpodobností stejně nakonec zjistíte, že vám ještě nějaké peníze chybějí. Podívejte se, kolik procent z celkového rozpočtu na zařízení bytu obvykle spolkne ta která místnost.

04 Zařízujeme byt_infografika

Dětský pokoj 9 %

Jestli vám někdo tvrdí, že pořídit se vyplatí nábytek, který s dětmi roste, pamatujte, že nic netrvá věčně. Ani ten rostoucí nábytek.

 

Kuchyň 37 %

Není divu, když v malé panelákové kuchyni vyjde rozpočet na novou kuchyňskou linku včetně sporáku, ledničky, pračky, myčky a mikrovlnky na částku, za níž si lze pořídit novou škodovku. A představa, že v nové kuchyni její majitelé spíše ohřívají než vaří, je úplně děsivá.

 

Koupelna 12 %

Sprcha a koupel dokáže organismus sympaticky nastartovat, aby den byl aspoň o něco lepší. Jde vlastně o malé domácí lázně, které prospívají našemu zdraví. O kuchyni se tohle vždy tvrdit nedá.

 

Obývací pokoj 23 %

Pryč jsou doufám doby, kdy se obývák honosil přízviskem „parádní pokoj“ a plnil převážně roli reprezentativní.  Současnost  bohudík svědčí obývání, tedy životu.

 

Ložnice 15 %

Pokud téměř třetinu života prospíme, tak se vyplatí do kvalitního lůžka investovat. Za úporné bolesti zad můžeme dost často sami. Takže kdykoliv si řeknete „To je ještě dobrý…“, tak se chyťte za nos.

 

Ostatní 4 %

Udržíte-li svou fantazii a touhy v oblasti „ostatní“ na uzdě, zjistíte po čase, že se vůbec nic nestalo.

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.

Užijte si grilování na balkoně nebo přímo doma

Říkáte si, že radosti grilování si mohou užívat jen ti, kteří mají zahradu nebo velkou terasu? Kdepak! Pochoutky z ohně si můžete dopřát, i když vlastníte jen mini balkonek, nebo dokonce ani ten ne!

Úsporný a levný minidomek s luxusním výhledem

Klid, hodně volného prostoru a panoramatické výhledy na okolní lesy a hory. Takhle zní podle jednoho amerického umělce recept, jak zaručeně načerpat inspiraci pro tvůrčí činnost. Proto si pro chvíle, kdy se věnuje vlastní tvorbě, nechal postavit malinký domek uprostřed nádherné přírody.

5 psů, kteří se skvěle hodí do garsonky

Bydlíte v malinké garsonce, ale přesto byste si rádi pořídili psa? Nezoufejte, mezi psími plemeny se najdou i taková, kterým malé prostory vadit nebudou, ba naopak bude jim v nich dobře.

Velký úklid podle feng shui

Pokud se už poněkolikáté odhodláváte k nevyhnutelnému generálnímu úklidu domácnosti, zkuste to tentokrát podle feng shui! Ideálně se tenhle způsob hodí v případech, kdy v životě hledáte změnu nebo pokud se vyrovnáváte s nepříjemnou životní událostí.