Zařizujeme byt

16. 12. 2014
Ať máte na vybavení bytu jakýkoli rozpočet, s největší pravděpodobností stejně nakonec zjistíte, že vám ještě nějaké peníze chybějí. Podívejte se, kolik procent z celkového rozpočtu na zařízení bytu obvykle spolkne ta která místnost.

04 Zařízujeme byt_infografika

Dětský pokoj 9 %

Jestli vám někdo tvrdí, že pořídit se vyplatí nábytek, který s dětmi roste, pamatujte, že nic netrvá věčně. Ani ten rostoucí nábytek.

 

Kuchyň 37 %

Není divu, když v malé panelákové kuchyni vyjde rozpočet na novou kuchyňskou linku včetně sporáku, ledničky, pračky, myčky a mikrovlnky na částku, za níž si lze pořídit novou škodovku. A představa, že v nové kuchyni její majitelé spíše ohřívají než vaří, je úplně děsivá.

 

Koupelna 12 %

Sprcha a koupel dokáže organismus sympaticky nastartovat, aby den byl aspoň o něco lepší. Jde vlastně o malé domácí lázně, které prospívají našemu zdraví. O kuchyni se tohle vždy tvrdit nedá.

 

Obývací pokoj 23 %

Pryč jsou doufám doby, kdy se obývák honosil přízviskem „parádní pokoj“ a plnil převážně roli reprezentativní.  Současnost  bohudík svědčí obývání, tedy životu.

 

Ložnice 15 %

Pokud téměř třetinu života prospíme, tak se vyplatí do kvalitního lůžka investovat. Za úporné bolesti zad můžeme dost často sami. Takže kdykoliv si řeknete „To je ještě dobrý…“, tak se chyťte za nos.

 

Ostatní 4 %

Udržíte-li svou fantazii a touhy v oblasti „ostatní“ na uzdě, zjistíte po čase, že se vůbec nic nestalo.

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.

Jak si doma uspořádat papíry, aby to dobře vypadalo

2. 1. 2018
Žijeme sice v digitální době, ale stejně se nám doma pořád hromadí spousta papíru. A když zrovna nějaký potřebujeme, jako na potvoru ho nemůžeme najít. Přinášíme několik tipů, jak si v důležitých listinách konečně udělat pořádek.