Zařídili jsme obývák do 10 000 Kč. Vypadá skvěle!

Autor: TadyJeMoje.cz
Ne, nezbláznili jsme se. Opravdu vám stačí desítka a můžete mít obývací pokoj, se kterým se klidně pochlubíte na Pinterestu. A nebojte se, nemusíte o víkendu vstávat v šest a běhat po blešácích. Máme přece Aukro!

obyvak_doplneni_realnychveci

Byla to výzva, ale o to víc nás v redakci Tadyjemoje.cz bavila. Za jediný večer se nám povedlo spíchnout inspirativní a osobitý interiér. Věci, které vám ukážeme, se totiž nedají běžně koupit v obchodech, nemá je každý, mnohdy jsou desítky let staré a na světě jich zbývá už jen pár kusů. Těch deset tisíc totiž neutratíte, ale chytře investujete. Mrkejte!

kolaz_final

1. Začneme od podlahy. Velmi starý Perský koberec 162 x 120 cm za 490 Kč.

2. Kožená sedačka za 749 Kč je sice trochu poškrábaná od kočky, ale aspoň nebudete truchlit, až se do ní pustí ten váš mazlíček.

3. Koženkové křesílko jako z amerického filmu, 790 Kč.

4. Dvě křesílka Halabala, klasika za 699 Kč.

5. Stoleček si udělejte z palet a zaplňte ho časopisy a knížkami, které máte rádi. Jedna hodná paní prodává paletu 20 Kč za kus.

6. Stolek na květiny, Brusel, 280 Kč.

7. Starožitný gobelín s jeleny ve skvělé kondici, 200 Kč.

8. Retro lampička Brusel, 105 Kč.

9. Dobře známá bezejmenná česká lampička z osmdesátek, 155 Kč.

10. Retro nástěnné hodiny, 200 Kč.

11. Velká parádička. Místo televize projektor Dell za 305 Kč a promítací plátno za 200 Kč. Pravé domácí kino. Pozvěte kámoše na promítání Boje o trůny.

12. Stará dobrá hi-fi věž za 1500 Kč. Má krásný retro design, manuální ekvalizér a přehraje vám jak vinyly, tak magnetofonové kazety.

13. Pokud svoji sbírku nemáte, můžete si koupit pár “originálek” za 220 Kč, nebo 40 vinylů od Supraphonu za 205 Kč. Opět se totiž vrací do módy a jejich poslech má zvláštní kouzlo. Digitální zvuk je out.

14. Stará hodinářská komoda za 555 Kč se spoustu malých šuplíků. Určitě přijdete na to, co do nich dávat. Od šperků. přes mušličky až po sbírku mincí.

15. Knihovna a sekretář za 300 Kč. Sem se vám vejde všechno. Knížky, porcelán, drobnůstky i blbůstky.

16. Bakelitové stolní hodiny ve stylu Brusel za 199 Kč se budou krásně vyjímat na každé poličce.

17. Na vašeho miláčka jsme samozřejmě nezapomněli. Popelník s medvědem za 450 Kč.

18. A teď něco ulítlého. Pokud máte šikovné ruce, udělejte si obraz ze sbírky hřebenů. Jo, zní to divně, ale uvidíte, že se stanou centrem pozornosti. Dygy je nabízí za 100 Kč.

19. Klasický polaroid se dá pořídit za 300 Kč. Dobře vypadá a tak plní funkci dekorace. Až budete pořádat mejdan, změní se ve skvělý retro selfie nástroj. Nechte ostatní, ať se fotí a fotky lepí na zeď. Za pár týdnů budete mít tu nejlepší tapetu na světě.

20. Tohle je legenda. Sodastream osmdesátých let. Jen se podívejte, jak to tenkrát bylo krásné. Tak kupujte, dokud jsou. A nezapomeňte na bombičky. Sifonová láhev za 199 Kč.

21. Na stoleček, na poličku nebo na parapet. Gigantické jablíčko a hruštička jako dózy třeba na klíče za 259 Kč.

22. Otáčecí štokrdle, na kterém sedával pan doktor na ORL, může dnes doplnit vaše sezení v obýváku za 305 Kč.

23. Kompletní servis na čaj nebo kávu ve stylu Brusel a dle návrhu Jaroslava Ježka za 295 Kč.

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Kolik máte naspořeno? I tak se vás může zeptat banka

Skoro každý, kdo si v posledních měsících chtěl pořídit byt nebo rodinný domek, nejspíš narazil na podobný problém. Banky v souladu s požadavkem ČNB půjčují od letošního dubna jen do 90 procent hodnoty nemovitosti (loan to value, ve zkratce LTV) a navíc úvěrů v rozpětí 80—90 procent LTV mohou poskytnout jen limitovaný počet.

9 šikovných pomocníků do kuchyně

V domácnosti musíte každý den vykonat spoustu malých úkonů, které vám nejdou nebo vás otravují. Taky si při nich vždycky říkáte, proč ještě nikdo nevymyslel nějaké „udělátko“, se kterým by to šlo líp? Je dost pravděpodobné, že už taková šikovná věcička někde existuje, jen o ní nevíte. Podívejte se na pár našich tipů, třeba mezi nimi taky objevíte svého favorita.

Minibyt s 19 m² vyhovuje rodině i turistům

Jednu brazilskou rodinu, která pravidelně navštěvuje Paříž, přestalo bavit pokaždé bydlet v neosobním hotelu. Ve francouzské metropoli si proto nakonec zařídila svůj druhý domov a teď už jezdí do svého. A vůbec nevadí, že jejich pařížské útočiště nemá ani dvacet metrů.

7 originálních DIY držáků na tablet

Za těch pár let, co jsou tablety na trhu, se staly oblíbenými společníky mnohých z nás. Pokud také patříte mezi ty, kteří nedají bez tabletu ani ránu, asi řešíte, jak jej prakticky uložit, aby na něj bylo dobře vidět, i když ležíte v posteli, vaříte v kuchyni nebo si právě dáváte koupel.

Chcete víc sexu? Přemalujte ložnici!

Už dávno je známo, že barvy ovlivňují naše nálady, vyvolávají emoce a dokonce ovlivňují i náš život. Třeba to, jestli budeme úspěšní, pozitivní nebo třeba kolik si v životě užijeme sexu. Barva ložnice totiž přímo ovlivňuje to, zda v ní budeme více nakloněni spánku, nebo milostným hrátkám.

Květiny, kterým se daří v koupelně

Máte problém s tím, že byste rádi vyzdobili koupelnu nějakou zelení, ale nic vám v temnu a neustálém vlhku neroste? Nezoufejte, poradíme vám, na které květiny vsadit, aby se jim v tomhle prostředí dařilo.

Vychytaný minidomek za necelý milion a půl korun

Menší montované domky jsou poslední dobou v kurzu. S tím jak stoupá zájem o levné a úsporné bydlení ve vlastním, snaží se architekti přijít s takovým modelem, který bude co nejmenší a přitom se v něm pořád bude dát pohodlně bydlet. Přesně jako v tomhle sympatickém minidomku Britespace.

10 knihoven, které si zamilujete

Máte byt přeplněný knížkami, které je vám líto odnést do antikvariátu nebo rozdat kamarádům? Podívejte se na pár originálních knihoven, do nichž nejen uložíte své literární poklady, ale ještě v interiéru skvěle vypadají.

7 ukázek elegantního černobílého bydlení

Pokud patříte mezi lidi, kteří zrovna netouží mít byt překypující barvami, můžete to zkusit jen s černou a bílou. Připadá vám to příliš minimalistické? Ukážeme vám pár případů, kdy černobílé interiéry skvěle fungují.