Zařídili jsme obývák do 10 000 Kč. Vypadá skvěle!

26. 6. 2015
Ne, nezbláznili jsme se. Opravdu vám stačí desítka a můžete mít obývací pokoj, se kterým se klidně pochlubíte na Pinterestu. A nebojte se, nemusíte o víkendu vstávat v šest a běhat po blešácích. Máme přece Aukro!

obyvak_doplneni_realnychveci

Byla to výzva, ale o to víc nás v redakci Tadyjemoje.cz bavila. Za jediný večer se nám povedlo spíchnout inspirativní a osobitý interiér. Věci, které vám ukážeme, se totiž nedají běžně koupit v obchodech, nemá je každý, mnohdy jsou desítky let staré a na světě jich zbývá už jen pár kusů. Těch deset tisíc totiž neutratíte, ale chytře investujete. Mrkejte!

kolaz_final

1. Začneme od podlahy. Velmi starý Perský koberec 162 x 120 cm za 490 Kč.

2. Kožená sedačka za 749 Kč je sice trochu poškrábaná od kočky, ale aspoň nebudete truchlit, až se do ní pustí ten váš mazlíček.

3. Koženkové křesílko jako z amerického filmu, 790 Kč.

4. Dvě křesílka Halabala, klasika za 699 Kč.

5. Stoleček si udělejte z palet a zaplňte ho časopisy a knížkami, které máte rádi. Jedna hodná paní prodává paletu 20 Kč za kus.

6. Stolek na květiny, Brusel, 280 Kč.

7. Starožitný gobelín s jeleny ve skvělé kondici, 200 Kč.

8. Retro lampička Brusel, 105 Kč.

9. Dobře známá bezejmenná česká lampička z osmdesátek, 155 Kč.

10. Retro nástěnné hodiny, 200 Kč.

11. Velká parádička. Místo televize projektor Dell za 305 Kč a promítací plátno za 200 Kč. Pravé domácí kino. Pozvěte kámoše na promítání Boje o trůny.

12. Stará dobrá hi-fi věž za 1500 Kč. Má krásný retro design, manuální ekvalizér a přehraje vám jak vinyly, tak magnetofonové kazety.

13. Pokud svoji sbírku nemáte, můžete si koupit pár “originálek” za 220 Kč, nebo 40 vinylů od Supraphonu za 205 Kč. Opět se totiž vrací do módy a jejich poslech má zvláštní kouzlo. Digitální zvuk je out.

14. Stará hodinářská komoda za 555 Kč se spoustu malých šuplíků. Určitě přijdete na to, co do nich dávat. Od šperků. přes mušličky až po sbírku mincí.

15. Knihovna a sekretář za 300 Kč. Sem se vám vejde všechno. Knížky, porcelán, drobnůstky i blbůstky.

16. Bakelitové stolní hodiny ve stylu Brusel za 199 Kč se budou krásně vyjímat na každé poličce.

17. Na vašeho miláčka jsme samozřejmě nezapomněli. Popelník s medvědem za 450 Kč.

18. A teď něco ulítlého. Pokud máte šikovné ruce, udělejte si obraz ze sbírky hřebenů. Jo, zní to divně, ale uvidíte, že se stanou centrem pozornosti. Dygy je nabízí za 100 Kč.

19. Klasický polaroid se dá pořídit za 300 Kč. Dobře vypadá a tak plní funkci dekorace. Až budete pořádat mejdan, změní se ve skvělý retro selfie nástroj. Nechte ostatní, ať se fotí a fotky lepí na zeď. Za pár týdnů budete mít tu nejlepší tapetu na světě.

20. Tohle je legenda. Sodastream osmdesátých let. Jen se podívejte, jak to tenkrát bylo krásné. Tak kupujte, dokud jsou. A nezapomeňte na bombičky. Sifonová láhev za 199 Kč.

21. Na stoleček, na poličku nebo na parapet. Gigantické jablíčko a hruštička jako dózy třeba na klíče za 259 Kč.

22. Otáčecí štokrdle, na kterém sedával pan doktor na ORL, může dnes doplnit vaše sezení v obýváku za 305 Kč.

23. Kompletní servis na čaj nebo kávu ve stylu Brusel a dle návrhu Jaroslava Ježka za 295 Kč.

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Soběstačný domek o velikosti 12 m² navržený do přírody

22. 5. 2018
Za vznikem Artist Bothy, sympatické stavby na pomezí chaty a domečku, stojí dva dlouholetí kamarádi z dob studií. Výtvarník Bobby Niven a architekt Iain MacLeod začali na společném projektu pracovat už v roce 2011, kdy stvořili soběstačnou chatku s rozlohou 12 m².

7 tipů, jak si doma udělat tu pravou Skandinávii

18. 5. 2018
Kouzlo seversky laděného interiéru nespočívá pouze v čistém designu a studených barvách, ale hlavně v detailech, které vašemu domovu dodají teplo a útulno. Takoví Dánové by mohli vyprávět, svůj volný čas totiž nejraději tráví doma. Poradíme vám jak na to, abyste to měli stejně.

Londýnský minibyt, kde na 35 m² pohodlně přespí i čtyři lidi

15. 5. 2018
Ceny bytů nerostou jen v českých, moravských nebo slezských městech, ale také například v Londýně. Pokud tedy mladí lidé chtějí bydlet ve vlastním, obvykle stojí před obtížnou volbou. Buď mohou mít menší byt na lepší adrese, nebo sáhnou po větším někde na periferii. Majitel nedávno zrekonstruovaného londýnského bytu se rozhodl pro první variantu a teď spokojeně žije na 35 m².

Tady je Irenčino: Když dáte přízemí zelenou

10. 5. 2018
I tmavý přízemní byt může mít své světlé stránky, chce to jenom odvahu a trochu kreativity. Naše první hostitelka Irča Micková o tom může vyprávět. Právě poloha jejího budoucího letenského domova ji nejdřív odrazovala od návštěvy. Když pak ale vplula do světlé cihlové chodby, hned měla jasno, že je tady doma. Pak už jen stačilo v ložnici objevit okno do zeleně vnitrobloku starých činžovních domů a pustit se do vymazlování jednodnotlivých místností. Aby se tam dobře cítila jak ona, tak její čtyřnohá spolubydlící Stella. Podívejte se, jak se obě našly ve vlastním!

Rodinný domek s mezipatry místo pokojů

8. 5. 2018
Mladá japonská rodina z Ósaky chtěla společně trávit co nejvíc času. Nechala si proto navrhnout domek tvořený vlastně jedním velkým rodinným pokojem propojeným na mnoha úrovních pomocí mezipater.

Zbavte se nepořádku jednou provždy

6. 5. 2018
Pokud zrovna nepatříte mezi ty, kteří se narodili s prachovkou v ruce, nezoufejte. Oprášili jsme pro vás jednoduchý návod, se kterým zkrotíte i permanentní Saigon. A na pravidelný úklid pak vynaložíte minimum energie.

O co se zajímat, než podepíšete smlouvu o koupi bytu

3. 5. 2018
Koupě bytu je jedna z největších investic, které v životě provedete, takže byste při ní měli postupovat opatrně. Poprosili jsme proto zkušeného makléře Jakuba Kubištu ze společnosti Albion Reality o seznam otázek, na které byste měli znát odpověď, než se na kupní smlouvu podepíšete.

Může být katastrofické myšlení užitečné?

30. 4. 2018
Určitě už jste se s někým, kdo za vším vidí katastrofu, setkali. Takoví lidé obvykle rovnou počítají s nejhorší možnou alternativou, nebo dokonce nějakou ještě horší dokáží vymyslet. Otravují tím své okolí a také to ani trochu neprospívá jejich zdraví. Mnohem lepší i zdravější samozřejmě je myslet optimisticky a pozitivně. Neznamená to však, že bychom měli úplně zahodit schopnost počítat s riziky a vyhnout se jim.

Roman Čapka má byt s levitujícím nábytkem

25. 4. 2018
Poslední z desítky výherců naší soutěže Roman Čapka má rád, když se zařízení v interiéru vznáší nad podlahou. V bytě, kde bydlí s manželkou Anetou a malým synem Vojtěchem se mu to až na tři výjimky podařilo.