Zařídili jsme obývák do 10 000 Kč. Vypadá skvěle!

26. 6. 2015
Ne, nezbláznili jsme se. Opravdu vám stačí desítka a můžete mít obývací pokoj, se kterým se klidně pochlubíte na Pinterestu. A nebojte se, nemusíte o víkendu vstávat v šest a běhat po blešácích. Máme přece Aukro!

obyvak_doplneni_realnychveci

Byla to výzva, ale o to víc nás v redakci Tadyjemoje.cz bavila. Za jediný večer se nám povedlo spíchnout inspirativní a osobitý interiér. Věci, které vám ukážeme, se totiž nedají běžně koupit v obchodech, nemá je každý, mnohdy jsou desítky let staré a na světě jich zbývá už jen pár kusů. Těch deset tisíc totiž neutratíte, ale chytře investujete. Mrkejte!

kolaz_final

1. Začneme od podlahy. Velmi starý Perský koberec 162 x 120 cm za 490 Kč.

2. Kožená sedačka za 749 Kč je sice trochu poškrábaná od kočky, ale aspoň nebudete truchlit, až se do ní pustí ten váš mazlíček.

3. Koženkové křesílko jako z amerického filmu, 790 Kč.

4. Dvě křesílka Halabala, klasika za 699 Kč.

5. Stoleček si udělejte z palet a zaplňte ho časopisy a knížkami, které máte rádi. Jedna hodná paní prodává paletu 20 Kč za kus.

6. Stolek na květiny, Brusel, 280 Kč.

7. Starožitný gobelín s jeleny ve skvělé kondici, 200 Kč.

8. Retro lampička Brusel, 105 Kč.

9. Dobře známá bezejmenná česká lampička z osmdesátek, 155 Kč.

10. Retro nástěnné hodiny, 200 Kč.

11. Velká parádička. Místo televize projektor Dell za 305 Kč a promítací plátno za 200 Kč. Pravé domácí kino. Pozvěte kámoše na promítání Boje o trůny.

12. Stará dobrá hi-fi věž za 1500 Kč. Má krásný retro design, manuální ekvalizér a přehraje vám jak vinyly, tak magnetofonové kazety.

13. Pokud svoji sbírku nemáte, můžete si koupit pár “originálek” za 220 Kč, nebo 40 vinylů od Supraphonu za 205 Kč. Opět se totiž vrací do módy a jejich poslech má zvláštní kouzlo. Digitální zvuk je out.

14. Stará hodinářská komoda za 555 Kč se spoustu malých šuplíků. Určitě přijdete na to, co do nich dávat. Od šperků. přes mušličky až po sbírku mincí.

15. Knihovna a sekretář za 300 Kč. Sem se vám vejde všechno. Knížky, porcelán, drobnůstky i blbůstky.

16. Bakelitové stolní hodiny ve stylu Brusel za 199 Kč se budou krásně vyjímat na každé poličce.

17. Na vašeho miláčka jsme samozřejmě nezapomněli. Popelník s medvědem za 450 Kč.

18. A teď něco ulítlého. Pokud máte šikovné ruce, udělejte si obraz ze sbírky hřebenů. Jo, zní to divně, ale uvidíte, že se stanou centrem pozornosti. Dygy je nabízí za 100 Kč.

19. Klasický polaroid se dá pořídit za 300 Kč. Dobře vypadá a tak plní funkci dekorace. Až budete pořádat mejdan, změní se ve skvělý retro selfie nástroj. Nechte ostatní, ať se fotí a fotky lepí na zeď. Za pár týdnů budete mít tu nejlepší tapetu na světě.

20. Tohle je legenda. Sodastream osmdesátých let. Jen se podívejte, jak to tenkrát bylo krásné. Tak kupujte, dokud jsou. A nezapomeňte na bombičky. Sifonová láhev za 199 Kč.

21. Na stoleček, na poličku nebo na parapet. Gigantické jablíčko a hruštička jako dózy třeba na klíče za 259 Kč.

22. Otáčecí štokrdle, na kterém sedával pan doktor na ORL, může dnes doplnit vaše sezení v obýváku za 305 Kč.

23. Kompletní servis na čaj nebo kávu ve stylu Brusel a dle návrhu Jaroslava Ježka za 295 Kč.

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Bláznivé bydlení pro single kluky

14. 12. 2017
Pro někoho budou následující nápady asi bláznivé, když ale žijete single, můžete si ve svém bytě dělat, co chcete. Víte, že s partnerkou či se spolubydlícím byste se na něčem extrémně ulítlém těžko shodli, ale v bytě, kde člověk žije sám, nemusí řešit neustále nějaké kompromisy.

Malá domácí čajovna

13. 12. 2017
Milujete prostředí čajoven a celou kulturu spojenou s přípravou a klidným popíjením lahodného nápoje? Pojďte se s námi podívat, jak si alespoň miniaturní čajový koutek zařídit i v menším bytě.

V karavanu místo na koleji

12. 12. 2017
Život ve městech je poslední dobou hektický a stresu neubývá. O to více se lidé chtějí přiblížit bydlení v přírodě. V Americe jim na to někdy stačí i 14 m2 na kolečkách. Nejsou daleko od velkých měst a jejich oblíbenost stále stoupá.

8 parádních nápadů pro prázdné kouty

11. 12. 2017
Téměř každý byt alespoň jedno takové místo má. Prázdný kout, nejčastěji mezi futry a oknem, pro který se horko těžko hledá využití. Našli jsme pro vás pár inspirací, jak podobný prostor nápaditě využít.

Vyzdobte si byt šiškami

7. 12. 2017
Že vás na sezónní dekorace moc neužije? Zkuste si vyzdobit byt šiškami a máte stylovou výzdobu na celou zimu. Našli jsme pro vás pár parádních inspirací, které jsou hotové raz dva a stojí pár korun.

7 způsobů využití prázdných sklenic

6. 12. 2017
Skleničky a sklenice od kompotů, okurek, hořčice a všemožných dalších pochutin nemusí nutně končit v kontejneru na sklo. Schválně se podívejte, jaké nejrůznější funkce ještě mohou u vás doma zastat.

Levný minidomek za 16 tisíc korun

5. 12. 2017
Alla a Garrett z americké Montany jsou manželé, kteří se rádi pouštějí do společných DIY projektů. Naposledy je napadlo, že si na zahradě sami postaví domek pro hosty. Stačila jim k tomu dávka nadšení, několik týdnů intenzivní práce a necelých 16 000 korun.

6 jednoduchých způsobů, jak si doma netradičně vymalovat

4. 12. 2017
Nebaví vás konvenční jednobarevné nátěry, rádi byste doma zkusili něco divočejšího, ale nevíte, jak na to?  Podívejte se na pár tipů, co všechno můžete se stěnami svého bytu provést.

Svěží bydlení pro mladý pár a kočku

27. 11. 2017
Tchajvanská metropole Tchaj-pej patří k nejlidnatějším městům světa. Představuje typické velkoměsto s ohromným množstvím bytových domů, uvnitř kterých se nachází spousta bytů s poměrně malou výměrou. Pokud se v nich mají jejich obyvatelé cítit dobře, je nutné tyhle mini byty velice chytře a šikovně uspořádat.