Zábavné bydlení v maringotce

Z dob, kdy v nich přebývali Romové, cirkusáci a další kočovníci, mají maringotky pověst sice romantického, ale pořád spíše provizorního a nepříliš pohodlného bydlení. Ty dnešní už jsou ale celoročně obyvatelné a nabízí komfort, jaký byste od nich nečekali.

_pastedGraphic

Když se rozhodnete bydlet v maringotce, máte v zásadě na výběr ze tří možností, které si v zápětí představíme. Každá z nich má své klady a zápory, ve všech třech případech ale platí, že se nebudete nudit a bydlení pro vás bude hodně nevšedním zážitkem. 

_pastedGraphic-1

Luxus za milion

Koupíte si novou, vytuněnou a vydesignovanou maringotku, ve které se dá pohodlně bydlet celý rok. Není to sice úplně levná záležitost, u české firmy Miramari dáte za jejich model Šumava okolo milionu korun, ale za tyhle peníze dostanete kompletně zařízené bydlení. Pokud vám nebude vadit, že se pořád pohybujete na úrovni menší garsonky (do 25 m²), nemusí to být špatná volba. 

_pastedGraphic-2

Víkendovka za sto tisíc

Seženete si starší maringotku (ceny se pohybují okolo 40–50 tisíc), dáte ji do pucu (počítejte také tak 40–50 tisíc) a využíváte ji jako menší sezónní chatu. Pokud budete chtít v maringotce bydlet celoročně, budete se muset pustit do větších a finančně náročnějších úprav. Je jasné, že bude potřeba sem tam přimhouřit oko nad nějakou tou nedokonalostí, ale záleží hlavně na vás, jak moc si svou maringotku vymazlíte. 

_pastedGraphic-3

Sběratelský kousek obtížně vyčíslitelné hodnoty

Skuteční dobrodruzi se soustředí na staré originály a opravují je tak, aby zůstal zachován jejich původní vzhled. Je to ta nejobtížnější cesta, protože vám dá strašnou práci vůbec pěknou historickou maringotku sehnat, a neméně náročné pak je ji zrekonstruovat do původní podoby. Výsledek pak ale stojí za to! 

_maringotky1

Foto: Miramari.czHyperinzerce.czEbay.co.uk, Tinyhouseliving.co

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Kolik máte naspořeno? I tak se vás může zeptat banka

Skoro každý, kdo si v posledních měsících chtěl pořídit byt nebo rodinný domek, nejspíš narazil na podobný problém. Banky v souladu s požadavkem ČNB půjčují od letošního dubna jen do 90 procent hodnoty nemovitosti (loan to value, ve zkratce LTV) a navíc úvěrů v rozpětí 80—90 procent LTV mohou poskytnout jen limitovaný počet.

9 šikovných pomocníků do kuchyně

V domácnosti musíte každý den vykonat spoustu malých úkonů, které vám nejdou nebo vás otravují. Taky si při nich vždycky říkáte, proč ještě nikdo nevymyslel nějaké „udělátko“, se kterým by to šlo líp? Je dost pravděpodobné, že už taková šikovná věcička někde existuje, jen o ní nevíte. Podívejte se na pár našich tipů, třeba mezi nimi taky objevíte svého favorita.

Minibyt s 19 m² vyhovuje rodině i turistům

Jednu brazilskou rodinu, která pravidelně navštěvuje Paříž, přestalo bavit pokaždé bydlet v neosobním hotelu. Ve francouzské metropoli si proto nakonec zařídila svůj druhý domov a teď už jezdí do svého. A vůbec nevadí, že jejich pařížské útočiště nemá ani dvacet metrů.

7 originálních DIY držáků na tablet

Za těch pár let, co jsou tablety na trhu, se staly oblíbenými společníky mnohých z nás. Pokud také patříte mezi ty, kteří nedají bez tabletu ani ránu, asi řešíte, jak jej prakticky uložit, aby na něj bylo dobře vidět, i když ležíte v posteli, vaříte v kuchyni nebo si právě dáváte koupel.

Chcete víc sexu? Přemalujte ložnici!

Už dávno je známo, že barvy ovlivňují naše nálady, vyvolávají emoce a dokonce ovlivňují i náš život. Třeba to, jestli budeme úspěšní, pozitivní nebo třeba kolik si v životě užijeme sexu. Barva ložnice totiž přímo ovlivňuje to, zda v ní budeme více nakloněni spánku, nebo milostným hrátkám.

Květiny, kterým se daří v koupelně

Máte problém s tím, že byste rádi vyzdobili koupelnu nějakou zelení, ale nic vám v temnu a neustálém vlhku neroste? Nezoufejte, poradíme vám, na které květiny vsadit, aby se jim v tomhle prostředí dařilo.

Vychytaný minidomek za necelý milion a půl korun

Menší montované domky jsou poslední dobou v kurzu. S tím jak stoupá zájem o levné a úsporné bydlení ve vlastním, snaží se architekti přijít s takovým modelem, který bude co nejmenší a přitom se v něm pořád bude dát pohodlně bydlet. Přesně jako v tomhle sympatickém minidomku Britespace.

10 knihoven, které si zamilujete

Máte byt přeplněný knížkami, které je vám líto odnést do antikvariátu nebo rozdat kamarádům? Podívejte se na pár originálních knihoven, do nichž nejen uložíte své literární poklady, ale ještě v interiéru skvěle vypadají.

7 ukázek elegantního černobílého bydlení

Pokud patříte mezi lidi, kteří zrovna netouží mít byt překypující barvami, můžete to zkusit jen s černou a bílou. Připadá vám to příliš minimalistické? Ukážeme vám pár případů, kdy černobílé interiéry skvěle fungují.