Zábavné bydlení v maringotce

18. 11. 2015
Z dob, kdy v nich přebývali Romové, cirkusáci a další kočovníci, mají maringotky pověst sice romantického, ale pořád spíše provizorního a nepříliš pohodlného bydlení. Ty dnešní už jsou ale celoročně obyvatelné a nabízí komfort, jaký byste od nich nečekali.

_pastedGraphic

Když se rozhodnete bydlet v maringotce, máte v zásadě na výběr ze tří možností, které si v zápětí představíme. Každá z nich má své klady a zápory, ve všech třech případech ale platí, že se nebudete nudit a bydlení pro vás bude hodně nevšedním zážitkem. 

_pastedGraphic-1

Luxus za milion

Koupíte si novou, vytuněnou a vydesignovanou maringotku, ve které se dá pohodlně bydlet celý rok. Není to sice úplně levná záležitost, u české firmy Miramari dáte za jejich model Šumava okolo milionu korun, ale za tyhle peníze dostanete kompletně zařízené bydlení. Pokud vám nebude vadit, že se pořád pohybujete na úrovni menší garsonky (do 25 m²), nemusí to být špatná volba. 

_pastedGraphic-2

Víkendovka za sto tisíc

Seženete si starší maringotku (ceny se pohybují okolo 40–50 tisíc), dáte ji do pucu (počítejte také tak 40–50 tisíc) a využíváte ji jako menší sezónní chatu. Pokud budete chtít v maringotce bydlet celoročně, budete se muset pustit do větších a finančně náročnějších úprav. Je jasné, že bude potřeba sem tam přimhouřit oko nad nějakou tou nedokonalostí, ale záleží hlavně na vás, jak moc si svou maringotku vymazlíte. 

_pastedGraphic-3

Sběratelský kousek obtížně vyčíslitelné hodnoty

Skuteční dobrodruzi se soustředí na staré originály a opravují je tak, aby zůstal zachován jejich původní vzhled. Je to ta nejobtížnější cesta, protože vám dá strašnou práci vůbec pěknou historickou maringotku sehnat, a neméně náročné pak je ji zrekonstruovat do původní podoby. Výsledek pak ale stojí za to! 

_maringotky1

Foto: Miramari.czHyperinzerce.czEbay.co.uk, Tinyhouseliving.co

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Bláznivé bydlení pro single kluky

14. 12. 2017
Pro někoho budou následující nápady asi bláznivé, když ale žijete single, můžete si ve svém bytě dělat, co chcete. Víte, že s partnerkou či se spolubydlícím byste se na něčem extrémně ulítlém těžko shodli, ale v bytě, kde člověk žije sám, nemusí řešit neustále nějaké kompromisy.

Malá domácí čajovna

13. 12. 2017
Milujete prostředí čajoven a celou kulturu spojenou s přípravou a klidným popíjením lahodného nápoje? Pojďte se s námi podívat, jak si alespoň miniaturní čajový koutek zařídit i v menším bytě.

V karavanu místo na koleji

12. 12. 2017
Život ve městech je poslední dobou hektický a stresu neubývá. O to více se lidé chtějí přiblížit bydlení v přírodě. V Americe jim na to někdy stačí i 14 m2 na kolečkách. Nejsou daleko od velkých měst a jejich oblíbenost stále stoupá.

8 parádních nápadů pro prázdné kouty

11. 12. 2017
Téměř každý byt alespoň jedno takové místo má. Prázdný kout, nejčastěji mezi futry a oknem, pro který se horko těžko hledá využití. Našli jsme pro vás pár inspirací, jak podobný prostor nápaditě využít.

Vyzdobte si byt šiškami

7. 12. 2017
Že vás na sezónní dekorace moc neužije? Zkuste si vyzdobit byt šiškami a máte stylovou výzdobu na celou zimu. Našli jsme pro vás pár parádních inspirací, které jsou hotové raz dva a stojí pár korun.

7 způsobů využití prázdných sklenic

6. 12. 2017
Skleničky a sklenice od kompotů, okurek, hořčice a všemožných dalších pochutin nemusí nutně končit v kontejneru na sklo. Schválně se podívejte, jaké nejrůznější funkce ještě mohou u vás doma zastat.

Levný minidomek za 16 tisíc korun

5. 12. 2017
Alla a Garrett z americké Montany jsou manželé, kteří se rádi pouštějí do společných DIY projektů. Naposledy je napadlo, že si na zahradě sami postaví domek pro hosty. Stačila jim k tomu dávka nadšení, několik týdnů intenzivní práce a necelých 16 000 korun.

6 jednoduchých způsobů, jak si doma netradičně vymalovat

4. 12. 2017
Nebaví vás konvenční jednobarevné nátěry, rádi byste doma zkusili něco divočejšího, ale nevíte, jak na to?  Podívejte se na pár tipů, co všechno můžete se stěnami svého bytu provést.

Svěží bydlení pro mladý pár a kočku

27. 11. 2017
Tchajvanská metropole Tchaj-pej patří k nejlidnatějším městům světa. Představuje typické velkoměsto s ohromným množstvím bytových domů, uvnitř kterých se nachází spousta bytů s poměrně malou výměrou. Pokud se v nich mají jejich obyvatelé cítit dobře, je nutné tyhle mini byty velice chytře a šikovně uspořádat.