Z barevných talířů lépe chutná

Nebaví vás nabídka porcelánu v obchodech, chtěli byste něco originálního, ale nehodláte utrácet nehorázné sumy za drahé kousky z dílen předních designérů. V tom případě se spolehněte na vlastní kreativitu, pořiďte si barvy na porcelán a pusťte se do díla. Pro inspiraci přinášíme pár ukázek, jak na to.

Originální vintage mix

Nikde není psáno, že nádobí musí být z jednoho servisu. Prolezte půdu, staré skříně a klidně i bazary a vyberte si talíře nejrůznějších barev a vzorů, které vám padnou do oka. Pak už jen zapojte fantazii a začněte kreslit. 

_pastedGraphic

Začněte tečkami, čárkami a křížky

Pokreslit porcelán je mnohem snadnější, než si myslíte. Jednoduché motivy pohodlně namalujete jen tak z ruky a na ty složitější pak můžete použít šablony. Přesto na to jděte zvolna. Pro začátek zvolte vzory jen z teček, křížků nebo krátkých čárek a teprve potom se pusťte do složitějších děl. 

_pastedGraphic-1

Vzkaz pro ty, co dojídají

Zábavný nápis na dně talíře, který se vám postupně objevuje s tím, jak konzumujete naservírované jídlo, vás přenese do dětství. Taky jste kdysi zbožňovali písmenkovou polévku a dojídali krupicovou kaši z talíře s dětským motivem jenom proto, abyste viděli obrázek? 

_pastedGraphic-2

Na dekorativní vzory si udělejte náčrtek

Pokud se chcete pustit do složitějších a dekorativnějších motivů, poradíme vám jednoduchý fígl. Obrázek si nejdřív vytečkujte a poté jednotlivé body propojte jedním tahem.  

_talire2

Abstrakce to zachrání

Jestli nejste zrovna zruční kreslíři nebo dekoratéři, sáhněte po štětcích a voděodolných barvách. Pak už jen stačí pár rozmáchlých tahů, a obyčejný bílý talíř proměníte v jedinečný kousek, který můžete vydávat za abstraktní umění.  

_talire1

Jako ozdoba

Talíře ale nemusí zdobit jen váš jídelní stůl. Skvěle poslouží i jako interiérový doplněk. Zvolte pro ně motiv, který vám bude perfektně ladit se zbytkem místnosti, a pověste je na zeď nebo si je vystavte do poličky. 

_pastedGraphic-5

Foto: Littlethieves.comImgarcade.comEtsy.comPrintpattern.blogspot.comCurbly.com, Thistlewoodfarm.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Kolik máte naspořeno? I tak se vás může zeptat banka

Skoro každý, kdo si v posledních měsících chtěl pořídit byt nebo rodinný domek, nejspíš narazil na podobný problém. Banky v souladu s požadavkem ČNB půjčují od letošního dubna jen do 90 procent hodnoty nemovitosti (loan to value, ve zkratce LTV) a navíc úvěrů v rozpětí 80—90 procent LTV mohou poskytnout jen limitovaný počet.

9 šikovných pomocníků do kuchyně

V domácnosti musíte každý den vykonat spoustu malých úkonů, které vám nejdou nebo vás otravují. Taky si při nich vždycky říkáte, proč ještě nikdo nevymyslel nějaké „udělátko“, se kterým by to šlo líp? Je dost pravděpodobné, že už taková šikovná věcička někde existuje, jen o ní nevíte. Podívejte se na pár našich tipů, třeba mezi nimi taky objevíte svého favorita.

Minibyt s 19 m² vyhovuje rodině i turistům

Jednu brazilskou rodinu, která pravidelně navštěvuje Paříž, přestalo bavit pokaždé bydlet v neosobním hotelu. Ve francouzské metropoli si proto nakonec zařídila svůj druhý domov a teď už jezdí do svého. A vůbec nevadí, že jejich pařížské útočiště nemá ani dvacet metrů.

7 originálních DIY držáků na tablet

Za těch pár let, co jsou tablety na trhu, se staly oblíbenými společníky mnohých z nás. Pokud také patříte mezi ty, kteří nedají bez tabletu ani ránu, asi řešíte, jak jej prakticky uložit, aby na něj bylo dobře vidět, i když ležíte v posteli, vaříte v kuchyni nebo si právě dáváte koupel.

Chcete víc sexu? Přemalujte ložnici!

Už dávno je známo, že barvy ovlivňují naše nálady, vyvolávají emoce a dokonce ovlivňují i náš život. Třeba to, jestli budeme úspěšní, pozitivní nebo třeba kolik si v životě užijeme sexu. Barva ložnice totiž přímo ovlivňuje to, zda v ní budeme více nakloněni spánku, nebo milostným hrátkám.

Květiny, kterým se daří v koupelně

Máte problém s tím, že byste rádi vyzdobili koupelnu nějakou zelení, ale nic vám v temnu a neustálém vlhku neroste? Nezoufejte, poradíme vám, na které květiny vsadit, aby se jim v tomhle prostředí dařilo.

Vychytaný minidomek za necelý milion a půl korun

Menší montované domky jsou poslední dobou v kurzu. S tím jak stoupá zájem o levné a úsporné bydlení ve vlastním, snaží se architekti přijít s takovým modelem, který bude co nejmenší a přitom se v něm pořád bude dát pohodlně bydlet. Přesně jako v tomhle sympatickém minidomku Britespace.

10 knihoven, které si zamilujete

Máte byt přeplněný knížkami, které je vám líto odnést do antikvariátu nebo rozdat kamarádům? Podívejte se na pár originálních knihoven, do nichž nejen uložíte své literární poklady, ale ještě v interiéru skvěle vypadají.

7 ukázek elegantního černobílého bydlení

Pokud patříte mezi lidi, kteří zrovna netouží mít byt překypující barvami, můžete to zkusit jen s černou a bílou. Připadá vám to příliš minimalistické? Ukážeme vám pár případů, kdy černobílé interiéry skvěle fungují.