Vzkazy z domovních nástěnek a od spolubydlících

28. 8. 2014
Vzkazy. Nacházíme je připíchnuté na domovních nástěnkách, nalepené na dveřích bytů, případně – žijeme-li se spolubydlícími – ve společných místnostech. Žánrový rozptyl je veliký: od jasného vyhrožování a výčitek přes poezii až po jedovatě sarkastické poznámky, často i s pořádnou porcí vtipu a nadhledu. Podívejte se na některé z nich, zaručeně vám zvednou náladu.

Více takto chápavých sousedů! Ten, který napsal tento vzkaz, byl evidentně plný empatie a ovládá schopnost podpořit v těch nejtěžších chvílích. (Pokud tedy sám nemá prsty v odchodu oné ex-přítelkyně.)

1

Když chcete spát, všechno jde stranou. A možná umře i štěňátko.

2

To takhle jdete normálně z práce, přivoláte si výtah, vstoupíte – a octnete se přímo na scéně při natáčení…

3

Nic neutuží sousedské vztahy jako hlasitá hudba uprostřed noci.

4

Ale když už pořádáte party, můžete sousedům už předem vzít zbraně z ruky podobně milým pozváním.

5

V některých domech prostě nemůžete nechat na chodbě nic. Vůbec nic!

6

„Vymítání ďábla“ jako eufemismus pro… modří už vědí.

7

Tomuhle chlapíkovi se po sousedech jistě upřímně stýská.

8

Klasické přetahování o zvednuté prkýnko. Kdo z vás někdy bydlel se spolubydlícími opačného pohlaví, určitě zná z vlastní zkušenosti.

9

Hlad je věc krutá, nemilá. Ale když umíte hezky kreslit, projde vám možná i odcizený koláček.

10

Dostali jste nebo napsali podobný sousedský vzkaz? Postněte ho do komentářů, ať se všichni pobavíme!

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si sedací pytel

17. 1. 2018
Jsou praktické, skladné a skvěle se na nich lenoší. Jenže jejich pořizovací cena se pohybuje v řádech tisíců korun. Pokud se vám nechce za sedací pytle utrácet, můžete si je za pár stovek vyrobit i doma.

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.