Vzkazy z domovních nástěnek a od spolubydlících

Autor: TadyJeMoje.cz
Vzkazy. Nacházíme je připíchnuté na domovních nástěnkách, nalepené na dveřích bytů, případně – žijeme-li se spolubydlícími – ve společných místnostech. Žánrový rozptyl je veliký: od jasného vyhrožování a výčitek přes poezii až po jedovatě sarkastické poznámky, často i s pořádnou porcí vtipu a nadhledu. Podívejte se na některé z nich, zaručeně vám zvednou náladu.

Více takto chápavých sousedů! Ten, který napsal tento vzkaz, byl evidentně plný empatie a ovládá schopnost podpořit v těch nejtěžších chvílích. (Pokud tedy sám nemá prsty v odchodu oné ex-přítelkyně.)

1

Když chcete spát, všechno jde stranou. A možná umře i štěňátko.

2

To takhle jdete normálně z práce, přivoláte si výtah, vstoupíte – a octnete se přímo na scéně při natáčení…

3

Nic neutuží sousedské vztahy jako hlasitá hudba uprostřed noci.

4

Ale když už pořádáte party, můžete sousedům už předem vzít zbraně z ruky podobně milým pozváním.

5

V některých domech prostě nemůžete nechat na chodbě nic. Vůbec nic!

6

„Vymítání ďábla“ jako eufemismus pro… modří už vědí.

7

Tomuhle chlapíkovi se po sousedech jistě upřímně stýská.

8

Klasické přetahování o zvednuté prkýnko. Kdo z vás někdy bydlel se spolubydlícími opačného pohlaví, určitě zná z vlastní zkušenosti.

9

Hlad je věc krutá, nemilá. Ale když umíte hezky kreslit, projde vám možná i odcizený koláček.

10

Dostali jste nebo napsali podobný sousedský vzkaz? Postněte ho do komentářů, ať se všichni pobavíme!

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.