Vyzkoušejte eco-friendly styl. Vypadá dobře a skoro nic nestojí

27. 7. 2015
Ocitáme se v době, kdy se od nás celkově očekává ekologické chování. Není divu, že designéři ve své tvorbě stále více využívají přírodních a odpadních materiálů. Když se na tenhle styl naladíte, budete sami překvapeni všemi možnostmi využití surovin, se kterými by vás dříve vůbec nenapadlo pracovat.

Upotřebte všechno, co se dá

Jaký materiál je pro tenhle styl typický? Nabízí se řada variant. Sesbírejte třeba staré knížky, které se vám od posledního stěhování válí v krabicích ve sklepě, a udělejte si z nich netradiční poličku. Dobrou volbou jsou také obnovitelné přírodní materiály. Sáhnout můžete po vlně, bavlně nebo přírodním latexu, které se skvěle hodí i jako nástěnná dekorace a navíc odvádí vlhkost a zateplí interiér. Dalšími recyklovatelnými materiály vhodnými k využití jsou korek, dřevitá vlákna, kokosová vlákna, bambus apod. Všechny se hojně využívají u ekologicky šetrných obkladů, tapet, ale i nejrůznějších mobilních stěn. 

_pastedGraphic

 Mozaika z kokosového ořechu

Není to tak dávno, co se u nás na veletrhu For Habitat objevila poprvé stěna ze skořápek kokosového ořechu. Vypadala báječně a skořápky stěně dodaly luxusní a teplý vzhled. Použitý materiál je zajímavě strukturovaný, stoprocentně ekologický, dokonale pohlcuje zvuk a udrží v místnosti stálou teplotu. 

_pastedGraphic-1

Kouzlení s bedýnkami

Velice zajímavým materiálem, ze kterého se dají vytvořit úplné designové zázraky, jsou bedny všeho druhu. Například prkna ze starých, bytelných beden na víno mohou v interiéru sloužit jako schody. Z menších vysloužilých beden různých velikostí se zase dá seskládat originální knihovna, která se stane ozdobou vašeho obývacího pokoje. 

_pastedGraphic-2

Lampy s nádechem přírody

Krásně vypadají originální stínítka ze starých nepotřebných věcí, jako jsou proutěné koše po babičce. Stejně tak můžete vyrazit na lov do přírody a nasbírat dříví, kterým obložíte pouze části stínítka. Pokud máte šikovné ruce, fantazii a dobrou představivost, najdete v lese spoustu pokladů. 

_pastedGraphic-3

Odkládací stolek ze špalku či klád

Využít se dá prakticky cokoli, co vás někde trkne do očí. Narazíte v lese na pařez? Nejvíc práce vám dá dostat ho ze země. Pak už ho stačí jen trochu přizpůsobit, ošetřit ochranným nátěrem a šup s ním do obýváku místo odkládacího stolku. Ke stejnému účelu se hodí i stejně dlouhé kmínky břízy, které slepíte k sobě a nejspíš budete zírat, jak zajímavý kus nábytku máte náhle doma. Eco-friendly styl je prostě založen na snadno dostupných a levných surovinách, ze kterých geniálně jednoduchými nápady vznikají skutečné designové perly. 

_pastedGraphic-4

Foto: Pinterest.comLioCollection.euDesignWagen.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Z naší zkušenosti: Chytré bydlení překvapí, pobaví a inspiruje

19. 10. 2017
Vždycky, když se dívám na TadyJeMoje.cz nebo na jiné weby zaměřené na bydlení, nejvíc mě tam zaujmou příklady chytrého bydlení na malém prostoru. Žít pohodlně v rodinné vilce nebo čtyřpokojovém bytě není nijak složité, ale vybudovat si příjemný domov na třiceti nebo i méně metrech čtverečních, to už chce nápad, fantazii a úsilí. Pojďme si společně připomenout pár případů, kdy se to skvěle podařilo a my o tom psali na TadyJeMoje.

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.