Vyzdobte si byt šiškami

7. 12. 2017
Že vás na sezónní dekorace moc neužije? Zkuste si vyzdobit byt šiškami a máte stylovou výzdobu na celou zimu. Našli jsme pro vás pár parádních inspirací, které jsou hotové raz dva a stojí pár korun.

Šišky jako umění

Autorky tohoto nápadu si sice šišky i stromek dokonce samy nafotily a následně lehce upravily ve Photoshopu, vy ale při troše pátrání můžete najít podobné printy na internetu zadarmo. Nechte si je vytisknout na plátno nebo alespoň na papír s vyšší gramáží.

Zimní zátiší

Takovou originální a levnou dekoraci si jednoduše vytvoříte s párem sněhobílých svícnů, miskou a pěknou sbírkou šišek. Ty stačí nabarvit na bílo, nejrychlejší to bude sprejem, a naaranžovat do mísy. Abyste rozbili barevnou jednolitost, dozdobte to žaludy, šípky nebo jeřabinami.

Věnec jako od profíka

Tenhle krásný věnec udělá parádu jak na dveřích, tak i na zdi v obýváku. Na jeho výrobu toho nebudete potřebovat moc. Stačí si pořídit základový věnec, akrylové barvy, lepidlo a nasbírat pár výstavních šišek. Aby byl věnec pěkně rozmanitý, vybírejte šišky různých tvarů i velikostí.

Zimní květina

Pokud chcete mít sezónní i květinovou dekoraci, vyměňte květy za šišky. Vypadá to skvěle a hlavně vám taková okrasa ve váze jen tak neuvadne. Ideální je, když se vám podaří sehnat větve i s šiškami. Ty pak postříkejte dekoračními spreji a třeba ještě dozdobte umělými kvítky.

Sváteční menu

Chystáte večeři pro přátele a chcete to mít stylové? Pak by vám rozhodně na stole neměly chybět jmenovky. Šišky můžete, ale nemusíte, nabarvit a pak jen stačí vytisknout cedulky se jmény. Skvěle vypadá, když sladíte barvu šišek a písma.

Foto: Thegirlswithglasses.com, Aprettyfix.com, Pmqfortwo.com, Homedit.com, Craftgawker.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.

8 podomácku vyrobených váz

7. 3. 2018
Kupovat vázy někde v obchodě s porcelánem je dost nuda, navíc proč vyhazovat peníze oknem, když si je můžete vyrobit doma za pár drobných. Ukážeme vám pár triků, jak na to.

Jak bydlet pouze v jednom pokoji

6. 3. 2018
Právě jste si pořídili malou garsonku, nebo dokonce bydlíte se spolubydlícími a patří vám jen jeden pokoj ve větším bytě? Pak si na zařizování dejte opravdu záležet, abyste z prostoru jediného pokoje vytěžili maximum a zároveň šetřili svou peněženku.

Dekorace z doby kamenné

5. 3. 2018
Vnášení přírody do interiéru je dnes hodně trendy. Spolu se dřevem se nabízí například i kameny, jichž se venku válí nepřeberné množství. Pokud s nimi umíte pracovat, dokážete z nich vlastníma rukama vytvořit parádní dekorace.