7 způsobů využití prázdných sklenic

6. 12. 2017
Skleničky a sklenice od kompotů, okurek, hořčice a všemožných dalších pochutin nemusí nutně končit v kontejneru na sklo. Schválně se podívejte, jaké nejrůznější funkce ještě mohou u vás doma zastat.

Mini vázičky

Namočené do barev působí i malé skleničky velmi efektně, dokonce byste velice často na první pohled nepoznali, co bylo jejich původním účelem. Květiny se v nich budou opravdu hezky vyjímat, jen je budete muset trochu zkrátit.

Šikovný organizér do koupelny

Zkuste si několik sklenic přilepit k dřevěné desce a pověsit nad umyvadlo. Hned budete mít kam dávat drobnosti, jako jsou pinetky či vatičky do uší. A pokud nechcete riskovat, že by z nich věci padaly, můžete na nich nechat i nabarvená víčka, nebo je objímkami připevněte svisle.

Praktický jehelníček

Ze staré sklenice si snadno vytvoříte šikovný ukládací prostor na šicí potřeby, které by všude jinde jen překážely. Stačí si pohrát s víčkem a vložit do něj malý polštářek. A pokud je ta sklenice opravdu stará, může z ní být i hezká vintage dekorace.

Pouzdro na ubrousky

Jednoduše si ze staré skleničky vyrobíte i obal na vlhké ubrousky či kapesníčky. Potřebujete jen udělat do víčka otvor, přendat do sklenice kapesníčky či ubrousky a dál už to funguje stejně, jako když je taháte z papírové krabice.

Sněžítko jako z pohádky

Romantickou atmosféru Vánoc si můžete s takovým sněžítkem dopřávat celý rok. Stačí na víčko nalepit dekorace, přidat dovnitř umělý sníh a vše přiklopit sklenicí a zašroubovat.

Nová ozdoba na starý lustr

Skleničky můžete použít také jako náhradu za stínidla lustrů a lamp, která se před lety rozbila. Na první pohled je to sice trochu divočina, ale v trochu odvázanějších interiérech to nemusí vypadat špatně.

FOTO: Diys.com, Diyready.com, samouczek.info, homedit.com, amazinginteriordesign.com, Indulgy.com, modernparentsmessykids.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.

8 podomácku vyrobených váz

7. 3. 2018
Kupovat vázy někde v obchodě s porcelánem je dost nuda, navíc proč vyhazovat peníze oknem, když si je můžete vyrobit doma za pár drobných. Ukážeme vám pár triků, jak na to.

Jak bydlet pouze v jednom pokoji

6. 3. 2018
Právě jste si pořídili malou garsonku, nebo dokonce bydlíte se spolubydlícími a patří vám jen jeden pokoj ve větším bytě? Pak si na zařizování dejte opravdu záležet, abyste z prostoru jediného pokoje vytěžili maximum a zároveň šetřili svou peněženku.

Dekorace z doby kamenné

5. 3. 2018
Vnášení přírody do interiéru je dnes hodně trendy. Spolu se dřevem se nabízí například i kameny, jichž se venku válí nepřeberné množství. Pokud s nimi umíte pracovat, dokážete z nich vlastníma rukama vytvořit parádní dekorace.