Vysloužilé žárovky jako designové perly

25. 5. 2015
Když vám doma praskne žárovka, vůbec to neznamená, že už nutně dosloužila. Poté, co ji vymontujete ze světla, může mít totiž ještě řadu originálních a skvěle vypadajících využití.

Kousek přírody v žárovce

Tyhle malé industriální vázičky jsou ideální jak pro drobné luční kvítí, tak i pro větší květy. Krásně se vyjímají na zdi, parapetu i nočním stolku. A pro ty, kteří už obměnili všechny klasické wolframové žárovky za úsporné eurožárovky, máme dobrou zprávu. Na českých e-shopech už jsou podobné designové vázy ve tvaru Edisonova vynálezu k mání za pár desítek korun. 

_pastedGraphic-1

Zavěste je do oken

Jakmile jednou žárovku ,,otevřete“ a odstraníte kovové části, skleněná baňka se díky úbytku tlaku stane mnohem pevnější. Proto ji klidně můžete použít jako závěsnou ozdobu, opravdu se jen tak nerozbije. 

Pokud rádi šijete a pletete, můžete si ze žárovek udělat miniaturní létající balóny. Rozvěsit je pak můžete nejen v bytě, ale také třeba na zahradě mezi stromy nebo v dětském pokojíčku.

_pastedGraphic-10

Dříve přinášely do vašeho domova světlo, teď v nich vzniká život. DIY (Do It Yourself) postupy, která ukazují, jak ze staré žárovky vytvořit originální miniaturní skleník, jsou populární hlavně na druhé straně Atlantiku, pár příznivců si už ale našly i u nás. Pokud se mezi ně chcete taky zařadit, vytvořte si v žárovce třeba malý svět pod mikroskopem. Nejlépe se v ní daří méně náročným rostlinám typu tilandsie, která si většinu živin bere ze vzduchu a stačí ji jen trocha vody. 

_pastedGraphic-9

 

Foto: furniturerevival.com.au, boredpanda.com, craftorganics.com, home-dzine.co.za

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Bláznivé bydlení pro single kluky

14. 12. 2017
Pro někoho budou následující nápady asi bláznivé, když ale žijete single, můžete si ve svém bytě dělat, co chcete. Víte, že s partnerkou či se spolubydlícím byste se na něčem extrémně ulítlém těžko shodli, ale v bytě, kde člověk žije sám, nemusí řešit neustále nějaké kompromisy.

Malá domácí čajovna

13. 12. 2017
Milujete prostředí čajoven a celou kulturu spojenou s přípravou a klidným popíjením lahodného nápoje? Pojďte se s námi podívat, jak si alespoň miniaturní čajový koutek zařídit i v menším bytě.

V karavanu místo na koleji

12. 12. 2017
Život ve městech je poslední dobou hektický a stresu neubývá. O to více se lidé chtějí přiblížit bydlení v přírodě. V Americe jim na to někdy stačí i 14 m2 na kolečkách. Nejsou daleko od velkých měst a jejich oblíbenost stále stoupá.

8 parádních nápadů pro prázdné kouty

11. 12. 2017
Téměř každý byt alespoň jedno takové místo má. Prázdný kout, nejčastěji mezi futry a oknem, pro který se horko těžko hledá využití. Našli jsme pro vás pár inspirací, jak podobný prostor nápaditě využít.

Vyzdobte si byt šiškami

7. 12. 2017
Že vás na sezónní dekorace moc neužije? Zkuste si vyzdobit byt šiškami a máte stylovou výzdobu na celou zimu. Našli jsme pro vás pár parádních inspirací, které jsou hotové raz dva a stojí pár korun.

7 způsobů využití prázdných sklenic

6. 12. 2017
Skleničky a sklenice od kompotů, okurek, hořčice a všemožných dalších pochutin nemusí nutně končit v kontejneru na sklo. Schválně se podívejte, jaké nejrůznější funkce ještě mohou u vás doma zastat.

Levný minidomek za 16 tisíc korun

5. 12. 2017
Alla a Garrett z americké Montany jsou manželé, kteří se rádi pouštějí do společných DIY projektů. Naposledy je napadlo, že si na zahradě sami postaví domek pro hosty. Stačila jim k tomu dávka nadšení, několik týdnů intenzivní práce a necelých 16 000 korun.

6 jednoduchých způsobů, jak si doma netradičně vymalovat

4. 12. 2017
Nebaví vás konvenční jednobarevné nátěry, rádi byste doma zkusili něco divočejšího, ale nevíte, jak na to?  Podívejte se na pár tipů, co všechno můžete se stěnami svého bytu provést.

Svěží bydlení pro mladý pár a kočku

27. 11. 2017
Tchajvanská metropole Tchaj-pej patří k nejlidnatějším městům světa. Představuje typické velkoměsto s ohromným množstvím bytových domů, uvnitř kterých se nachází spousta bytů s poměrně malou výměrou. Pokud se v nich mají jejich obyvatelé cítit dobře, je nutné tyhle mini byty velice chytře a šikovně uspořádat.