Vysloužilé žárovky jako designové perly

25. 5. 2015
Když vám doma praskne žárovka, vůbec to neznamená, že už nutně dosloužila. Poté, co ji vymontujete ze světla, může mít totiž ještě řadu originálních a skvěle vypadajících využití.

Kousek přírody v žárovce

Tyhle malé industriální vázičky jsou ideální jak pro drobné luční kvítí, tak i pro větší květy. Krásně se vyjímají na zdi, parapetu i nočním stolku. A pro ty, kteří už obměnili všechny klasické wolframové žárovky za úsporné eurožárovky, máme dobrou zprávu. Na českých e-shopech už jsou podobné designové vázy ve tvaru Edisonova vynálezu k mání za pár desítek korun. 

_pastedGraphic-1

Zavěste je do oken

Jakmile jednou žárovku ,,otevřete“ a odstraníte kovové části, skleněná baňka se díky úbytku tlaku stane mnohem pevnější. Proto ji klidně můžete použít jako závěsnou ozdobu, opravdu se jen tak nerozbije. 

Pokud rádi šijete a pletete, můžete si ze žárovek udělat miniaturní létající balóny. Rozvěsit je pak můžete nejen v bytě, ale také třeba na zahradě mezi stromy nebo v dětském pokojíčku.

_pastedGraphic-10

Dříve přinášely do vašeho domova světlo, teď v nich vzniká život. DIY (Do It Yourself) postupy, která ukazují, jak ze staré žárovky vytvořit originální miniaturní skleník, jsou populární hlavně na druhé straně Atlantiku, pár příznivců si už ale našly i u nás. Pokud se mezi ně chcete taky zařadit, vytvořte si v žárovce třeba malý svět pod mikroskopem. Nejlépe se v ní daří méně náročným rostlinám typu tilandsie, která si většinu živin bere ze vzduchu a stačí ji jen trocha vody. 

_pastedGraphic-9

 

Foto: furniturerevival.com.au, boredpanda.com, craftorganics.com, home-dzine.co.za

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Malé, ale útulné bydlení v posledním patře

19. 9. 2017
Maličký, ale stylový a velice pohodlný byt se nachází v nejvyšším, jedenadvacátém patře bytového domu v ruském Petrohradě. Vždycky nabízel nádherný výhled po okolí, před rekonstrukcí však moc k bydlení nebyl. Dohromady měří pouhých 25 m², navíc má ještě úzký a protáhlý půdorys. To kladlo velké nároky na invenci architektů, kteří z něj měli udělat příjemné místo k žití.

8 knoflíkových doplňků do interiéru

18. 9. 2017
Potrpíte si na knoflíky? Tak proč si jimi nevyzdobit nejen oděvy, ale také interiér vašeho bytu. Nabízíme pár tipů, co všechno doma můžete z knoflíků mít.

Inspirace ze Skandinávie

14. 9. 2017
Chcete bydlet jednoduše, stylově a v harmonii s přírodou jako Seveřané? Není to drahé ani složité. Pro všechny milovníky severského designu jsme dali dohromady pár nápadů, jak si interiér v tomto duchu jednoduše zařídit.

9 interiérových doplňků z vysloužilých hrnků

13. 9. 2017
Přetékají vám poličky v kuchyni starými hrnky, jež už léta nepoužíváte? Zkuste jim najít jiné využití. Pěstujte v nich květiny, sepněte jimi záclony nebo z nich třeba vyrobte lampu. Tady máte pár nápadů a počítejte s tím, že budete potřebovat skutečně dobré lepidlo na keramiku a občas i speciální diamantový vrták.

Pohodlné bydlení na 25 m²

12. 9. 2017
O ubytování v centru Paříže je mezi turisty neustále obrovský zájem. Většinou hledají takové místo, odkud budou mít snadno dostupné obchody, památky, galerie, restaurace i parky, a jsou přitom ochotni slevit z nároků na prostor. Právě jim je určeno tohle francouzské ministudio.

7 tipů, jak uskladnit kosmetické předměty

11. 9. 2017
Mezi námi děvčaty, také skladujete šminky v igelitových pytlíčcích, krabicích od bůhvíčeho nebo v nejlepším případě v kosmetických kufříčcích, jež musíte každý den odněkud vyndávat? Poradíme vám, jak si kosmetiku doma uložit, aby to bylo nejen funkční, ale ještě k tomu i hezké.

Ušetřete na bydlení a potěšte i přírodu

7. 9. 2017
Bydlení není zrovna levná záležitost, navíc ještě nákladnější je často dělají naše zlozvyky, což nás stojí spoustu peněz. Přinášíme vám několik tipů, díky kterým v domácnosti nejen ušetříte, ale navíc uděláte něco dobrého i pro životní prostředí.

I v garáži se dá docela dobře bydlet

7. 9. 2017
Toužíte po vlastním klidném bydlení, ale máte maximálně tak na garáž? Tak prostě zkuste bydlet v ní. Budete si ji sice muset dost upravit, ale spousta lidí po celém světě už si dokázala z malého přístřeší pro auto udělat příjemný prostor pro běžné bydlení. Pojďme se podívat, o co všechno se v tomto případě budete muset postarat.

Ikat technika – styl, který vás osloví

6. 9. 2017
Umělecko-výtvarný styl Ikat má kořeny na Blízkém východě. Je to velmi pracný způsob výroby tkaniny, jenž sice vznikl někdy v 10. století, ale výborně se hodí i do současných bytů. Jeho pestré vzory rozveselí každý interiér.