Vysloužilé žárovky jako designové perly

25. 5. 2015
Když vám doma praskne žárovka, vůbec to neznamená, že už nutně dosloužila. Poté, co ji vymontujete ze světla, může mít totiž ještě řadu originálních a skvěle vypadajících využití.

Kousek přírody v žárovce

Tyhle malé industriální vázičky jsou ideální jak pro drobné luční kvítí, tak i pro větší květy. Krásně se vyjímají na zdi, parapetu i nočním stolku. A pro ty, kteří už obměnili všechny klasické wolframové žárovky za úsporné eurožárovky, máme dobrou zprávu. Na českých e-shopech už jsou podobné designové vázy ve tvaru Edisonova vynálezu k mání za pár desítek korun. 

_pastedGraphic-1

Zavěste je do oken

Jakmile jednou žárovku ,,otevřete“ a odstraníte kovové části, skleněná baňka se díky úbytku tlaku stane mnohem pevnější. Proto ji klidně můžete použít jako závěsnou ozdobu, opravdu se jen tak nerozbije. 

Pokud rádi šijete a pletete, můžete si ze žárovek udělat miniaturní létající balóny. Rozvěsit je pak můžete nejen v bytě, ale také třeba na zahradě mezi stromy nebo v dětském pokojíčku.

_pastedGraphic-10

Dříve přinášely do vašeho domova světlo, teď v nich vzniká život. DIY (Do It Yourself) postupy, která ukazují, jak ze staré žárovky vytvořit originální miniaturní skleník, jsou populární hlavně na druhé straně Atlantiku, pár příznivců si už ale našly i u nás. Pokud se mezi ně chcete taky zařadit, vytvořte si v žárovce třeba malý svět pod mikroskopem. Nejlépe se v ní daří méně náročným rostlinám typu tilandsie, která si většinu živin bere ze vzduchu a stačí ji jen trocha vody. 

_pastedGraphic-9

 

Foto: furniturerevival.com.au, boredpanda.com, craftorganics.com, home-dzine.co.za

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.

8 podomácku vyrobených váz

7. 3. 2018
Kupovat vázy někde v obchodě s porcelánem je dost nuda, navíc proč vyhazovat peníze oknem, když si je můžete vyrobit doma za pár drobných. Ukážeme vám pár triků, jak na to.

Jak bydlet pouze v jednom pokoji

6. 3. 2018
Právě jste si pořídili malou garsonku, nebo dokonce bydlíte se spolubydlícími a patří vám jen jeden pokoj ve větším bytě? Pak si na zařizování dejte opravdu záležet, abyste z prostoru jediného pokoje vytěžili maximum a zároveň šetřili svou peněženku.

Dekorace z doby kamenné

5. 3. 2018
Vnášení přírody do interiéru je dnes hodně trendy. Spolu se dřevem se nabízí například i kameny, jichž se venku válí nepřeberné množství. Pokud s nimi umíte pracovat, dokážete z nich vlastníma rukama vytvořit parádní dekorace.