Vysloužilé žárovky jako designové perly

Když vám doma praskne žárovka, vůbec to neznamená, že už nutně dosloužila. Poté, co ji vymontujete ze světla, může mít totiž ještě řadu originálních a skvěle vypadajících využití.

Kousek přírody v žárovce

Tyhle malé industriální vázičky jsou ideální jak pro drobné luční kvítí, tak i pro větší květy. Krásně se vyjímají na zdi, parapetu i nočním stolku. A pro ty, kteří už obměnili všechny klasické wolframové žárovky za úsporné eurožárovky, máme dobrou zprávu. Na českých e-shopech už jsou podobné designové vázy ve tvaru Edisonova vynálezu k mání za pár desítek korun. 

_pastedGraphic-1

Zavěste je do oken

Jakmile jednou žárovku ,,otevřete“ a odstraníte kovové části, skleněná baňka se díky úbytku tlaku stane mnohem pevnější. Proto ji klidně můžete použít jako závěsnou ozdobu, opravdu se jen tak nerozbije. 

Pokud rádi šijete a pletete, můžete si ze žárovek udělat miniaturní létající balóny. Rozvěsit je pak můžete nejen v bytě, ale také třeba na zahradě mezi stromy nebo v dětském pokojíčku.

_pastedGraphic-10

Dříve přinášely do vašeho domova světlo, teď v nich vzniká život. DIY (Do It Yourself) postupy, která ukazují, jak ze staré žárovky vytvořit originální miniaturní skleník, jsou populární hlavně na druhé straně Atlantiku, pár příznivců si už ale našly i u nás. Pokud se mezi ně chcete taky zařadit, vytvořte si v žárovce třeba malý svět pod mikroskopem. Nejlépe se v ní daří méně náročným rostlinám typu tilandsie, která si většinu živin bere ze vzduchu a stačí ji jen trocha vody. 

_pastedGraphic-9

 

Foto: furniturerevival.com.au, boredpanda.com, craftorganics.com, home-dzine.co.za

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Úsporné mikrobydlení pro single nájemníky

Sehnat malý a cenově přijatelný byt v centru velkoměsta může být pořádný oříšek. O jeho rozlousknutí se ve spolupráci s developery a architekty pokoušejí metropole v různých koutech světa. Některé si na něm už pořádně vylámaly zuby, jiným se naopak zadařilo. K těm úspěšným se minulý rok připojilo i město New York s projektem Carmel Place.

7 tipů, jak doma uskladnit tužky

Klávesnice vládnou světu, většina z nás psací pero do ruky nevzala už pěkně dlouho. I přesto se ale většině z nás povalují pastelky a pera jen tak halabala po stole. Srovnejte je do latě a najděte jim jednou pro vždy pevné a stylové místo, ať nepřekáží!

Annelie Paurová Herz: Jsem blázen do tvoření

Prvním z výherců naší soutěže na Facebooku, které vám postupně všechny na stránkách TadyJeMoje představíme, je Annelie Paurová Herz. Spolu s manželem Jiřím Paurem milují skandinávský styl, hlavně přírodní prvky a tlumené barvy. Na podzim plánují rekonstrukci a těší se na zařizování dětského pokojíčku pro svého čtyřměsíčního syna.

Bydlení v orientálním stylu

Detailně propracované mozaiky, ručně tkané koberce, měkounké polštářky nebo kovové nádobí, to všechno jsou atributy, jimiž se vyznačují orientální interiéry. Nemusíte bydlet zrovna v Marrákeši, Káhiře či Istanbulu a stejně jim to může u vás doma slušet.

Moderní dvoupokojové studio pro dva

Jacque a Hanne tvoří velmi milý a přátelský pár. Dvojice si v průběhu společných let vysnila útulné letní sídlo poblíž pláže. Sny se jim povedlo převést do reality minulý rok, a dnes nás proto s radostí zvou na návštěvu svého zbrusu nového bydlení v živelném středomořském stylu.

5 interiérů s fešáckými paravány

V malém bytě byste se měli snažit prostor spíše otvírat, ale co když najednou potřebujete nějaký koutek, kam si budete moct zalézt, aby vás nikdo nerušil? Zajímavým řešením podobného dilematu mohou být mobilní paravány.

Květinové bydlení

Nemusíte být zrovna nenapravitelní romantici, a přesto uvidíte, že s květinami vstoupí do vašeho bytu dobrá nálada. A nemusí to být jen řezané květiny ve váze, klidně je můžete mít na závěsech, povlečení nebo třeba na nábytku. Schválně se podívejte, jak květinový motiv vykouzlí ve vašem interiéru optimistickou atmosféru rozkvetlé louky.

Nejčastější důvod domácích hádek kvůli penězům? Bydlení!

Kvůli čemu se lidé doma nejčastěji hádají, když jde o využití volných financí? Tak na to se nedávno dotazovala agentura IBRS tisícovky lidí. A výsledky jsou zajímavé: 28 % respondentů uvedlo na prvním místě bydlení.

Zbavte se hmyzu bez chemie

Objevil se u vás doma nezvaný hmyzí host? Přestaňte panikařit a odvolejte chemický poplach! V boji s mravenci, komáry, vinnými muškami a dalšími nepříjemnými škůdci vám pomůžou běžné zásoby ze spíže.