Vlastní domek můžete mít i za 660 tisíc korun

7. 1. 2016
Bydlet ve vlastním domku je pro většinu mladých lidí nedosažitelný sen. Pokud ale máte k dispozici zasíťovaný stavební pozemek a nepotřebujete zrovna ohromnou vilu, nemusí to být neřešitelný problém.

Účelný dům
Fešná Anita, co vás nezruinuje

Hezký a maximálně účelný domek, který vás v sendvičové variantě (samonosné panely, které se montují na místě) přijde ve variantě zhotovení na klíč na 990 000 korun. Za ty peníze získáte třípokojový domek s podlahovou plochou 56 m² a velmi finančně nenáročným provozem. 

Můžete to mít ještě levnější

Sendvičová technologie vám umožňuje si domek do značné míry postavit sami. Pokud se na to cítíte a máte pár kámošů nebo příbuzných, kteří vám pomohou, bude vás dodávka stavby k dokončení stát 660 000 korun. Doporučujeme vám ale realisticky posoudit vlastní možnosti a poradit se s dodavatelem, jestli na to opravdu máte. 

Plán domu

Anitě to sluší všude

Výhodou malého domku je, že vám k němu stačí i hodně skromný pozemek. Určitě si ale dobře rozmyslete, kam Anitu posadíte a jak ji natočíte. V případě, že chcete ještě víc ušetřit za energie, umístěte ji čelem na jih nebo jihozápad, ať vám sluníčko domek hezky vyhřeje. 

Malý domek

Jednodušší stavební řízení s Betullou

Zajímavou alternativou k Anitě je čtyřpokojový dům Betulla. Díky tomu, že dva pokoje jsou v podkroví, má jen 50 m² zastavěné (přitom ale 75 m² podlahové) plochy, a můžete si ho proto pořídit ve zjednodušeném stavebním řízení. Cena domku začíná na 1 075 000 Kč (stavba k dokončení), na klíč ji pak pořídíte za 1 655 000 Kč. 

Čtyřpokojový dům

Foto: Atelier133.cz

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Malé, ale útulné bydlení v posledním patře

19. 9. 2017
Maličký, ale stylový a velice pohodlný byt se nachází v nejvyšším, jedenadvacátém patře bytového domu v ruském Petrohradě. Vždycky nabízel nádherný výhled po okolí, před rekonstrukcí však moc k bydlení nebyl. Dohromady měří pouhých 25 m², navíc má ještě úzký a protáhlý půdorys. To kladlo velké nároky na invenci architektů, kteří z něj měli udělat příjemné místo k žití.

8 knoflíkových doplňků do interiéru

18. 9. 2017
Potrpíte si na knoflíky? Tak proč si jimi nevyzdobit nejen oděvy, ale také interiér vašeho bytu. Nabízíme pár tipů, co všechno doma můžete z knoflíků mít.

Inspirace ze Skandinávie

14. 9. 2017
Chcete bydlet jednoduše, stylově a v harmonii s přírodou jako Seveřané? Není to drahé ani složité. Pro všechny milovníky severského designu jsme dali dohromady pár nápadů, jak si interiér v tomto duchu jednoduše zařídit.

9 interiérových doplňků z vysloužilých hrnků

13. 9. 2017
Přetékají vám poličky v kuchyni starými hrnky, jež už léta nepoužíváte? Zkuste jim najít jiné využití. Pěstujte v nich květiny, sepněte jimi záclony nebo z nich třeba vyrobte lampu. Tady máte pár nápadů a počítejte s tím, že budete potřebovat skutečně dobré lepidlo na keramiku a občas i speciální diamantový vrták.

Pohodlné bydlení na 25 m²

12. 9. 2017
O ubytování v centru Paříže je mezi turisty neustále obrovský zájem. Většinou hledají takové místo, odkud budou mít snadno dostupné obchody, památky, galerie, restaurace i parky, a jsou přitom ochotni slevit z nároků na prostor. Právě jim je určeno tohle francouzské ministudio.

7 tipů, jak uskladnit kosmetické předměty

11. 9. 2017
Mezi námi děvčaty, také skladujete šminky v igelitových pytlíčcích, krabicích od bůhvíčeho nebo v nejlepším případě v kosmetických kufříčcích, jež musíte každý den odněkud vyndávat? Poradíme vám, jak si kosmetiku doma uložit, aby to bylo nejen funkční, ale ještě k tomu i hezké.

Ušetřete na bydlení a potěšte i přírodu

7. 9. 2017
Bydlení není zrovna levná záležitost, navíc ještě nákladnější je často dělají naše zlozvyky, což nás stojí spoustu peněz. Přinášíme vám několik tipů, díky kterým v domácnosti nejen ušetříte, ale navíc uděláte něco dobrého i pro životní prostředí.

I v garáži se dá docela dobře bydlet

7. 9. 2017
Toužíte po vlastním klidném bydlení, ale máte maximálně tak na garáž? Tak prostě zkuste bydlet v ní. Budete si ji sice muset dost upravit, ale spousta lidí po celém světě už si dokázala z malého přístřeší pro auto udělat příjemný prostor pro běžné bydlení. Pojďme se podívat, o co všechno se v tomto případě budete muset postarat.

Ikat technika – styl, který vás osloví

6. 9. 2017
Umělecko-výtvarný styl Ikat má kořeny na Blízkém východě. Je to velmi pracný způsob výroby tkaniny, jenž sice vznikl někdy v 10. století, ale výborně se hodí i do současných bytů. Jeho pestré vzory rozveselí každý interiér.