Vlastní domek můžete mít i za 660 tisíc korun

Bydlet ve vlastním domku je pro většinu mladých lidí nedosažitelný sen. Pokud ale máte k dispozici zasíťovaný stavební pozemek a nepotřebujete zrovna ohromnou vilu, nemusí to být neřešitelný problém.

Účelný dům
Fešná Anita, co vás nezruinuje

Hezký a maximálně účelný domek, který vás v sendvičové variantě (samonosné panely, které se montují na místě) přijde ve variantě zhotovení na klíč na 990 000 korun. Za ty peníze získáte třípokojový domek s podlahovou plochou 56 m² a velmi finančně nenáročným provozem. 

Můžete to mít ještě levnější

Sendvičová technologie vám umožňuje si domek do značné míry postavit sami. Pokud se na to cítíte a máte pár kámošů nebo příbuzných, kteří vám pomohou, bude vás dodávka stavby k dokončení stát 660 000 korun. Doporučujeme vám ale realisticky posoudit vlastní možnosti a poradit se s dodavatelem, jestli na to opravdu máte. 

Plán domu

Anitě to sluší všude

Výhodou malého domku je, že vám k němu stačí i hodně skromný pozemek. Určitě si ale dobře rozmyslete, kam Anitu posadíte a jak ji natočíte. V případě, že chcete ještě víc ušetřit za energie, umístěte ji čelem na jih nebo jihozápad, ať vám sluníčko domek hezky vyhřeje. 

Malý domek

Jednodušší stavební řízení s Betullou

Zajímavou alternativou k Anitě je čtyřpokojový dům Betulla. Díky tomu, že dva pokoje jsou v podkroví, má jen 50 m² zastavěné (přitom ale 75 m² podlahové) plochy, a můžete si ho proto pořídit ve zjednodušeném stavebním řízení. Cena domku začíná na 1 075 000 Kč (stavba k dokončení), na klíč ji pak pořídíte za 1 655 000 Kč. 

Čtyřpokojový dům

Foto: Atelier133.cz

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Úsporné mikrobydlení pro single nájemníky

Sehnat malý a cenově přijatelný byt v centru velkoměsta může být pořádný oříšek. O jeho rozlousknutí se ve spolupráci s developery a architekty pokoušejí metropole v různých koutech světa. Některé si na něm už pořádně vylámaly zuby, jiným se naopak zadařilo. K těm úspěšným se minulý rok připojilo i město New York s projektem Carmel Place.

7 tipů, jak doma uskladnit tužky

Klávesnice vládnou světu, většina z nás psací pero do ruky nevzala už pěkně dlouho. I přesto se ale většině z nás povalují pastelky a pera jen tak halabala po stole. Srovnejte je do latě a najděte jim jednou pro vždy pevné a stylové místo, ať nepřekáží!

Annelie Paurová Herz: Jsem blázen do tvoření

Prvním z výherců naší soutěže na Facebooku, které vám postupně všechny na stránkách TadyJeMoje představíme, je Annelie Paurová Herz. Spolu s manželem Jiřím Paurem milují skandinávský styl, hlavně přírodní prvky a tlumené barvy. Na podzim plánují rekonstrukci a těší se na zařizování dětského pokojíčku pro svého čtyřměsíčního syna.

Bydlení v orientálním stylu

Detailně propracované mozaiky, ručně tkané koberce, měkounké polštářky nebo kovové nádobí, to všechno jsou atributy, jimiž se vyznačují orientální interiéry. Nemusíte bydlet zrovna v Marrákeši, Káhiře či Istanbulu a stejně jim to může u vás doma slušet.

Moderní dvoupokojové studio pro dva

Jacque a Hanne tvoří velmi milý a přátelský pár. Dvojice si v průběhu společných let vysnila útulné letní sídlo poblíž pláže. Sny se jim povedlo převést do reality minulý rok, a dnes nás proto s radostí zvou na návštěvu svého zbrusu nového bydlení v živelném středomořském stylu.

5 interiérů s fešáckými paravány

V malém bytě byste se měli snažit prostor spíše otvírat, ale co když najednou potřebujete nějaký koutek, kam si budete moct zalézt, aby vás nikdo nerušil? Zajímavým řešením podobného dilematu mohou být mobilní paravány.

Květinové bydlení

Nemusíte být zrovna nenapravitelní romantici, a přesto uvidíte, že s květinami vstoupí do vašeho bytu dobrá nálada. A nemusí to být jen řezané květiny ve váze, klidně je můžete mít na závěsech, povlečení nebo třeba na nábytku. Schválně se podívejte, jak květinový motiv vykouzlí ve vašem interiéru optimistickou atmosféru rozkvetlé louky.

Nejčastější důvod domácích hádek kvůli penězům? Bydlení!

Kvůli čemu se lidé doma nejčastěji hádají, když jde o využití volných financí? Tak na to se nedávno dotazovala agentura IBRS tisícovky lidí. A výsledky jsou zajímavé: 28 % respondentů uvedlo na prvním místě bydlení.

Zbavte se hmyzu bez chemie

Objevil se u vás doma nezvaný hmyzí host? Přestaňte panikařit a odvolejte chemický poplach! V boji s mravenci, komáry, vinnými muškami a dalšími nepříjemnými škůdci vám pomůžou běžné zásoby ze spíže.