Vlastní domek můžete mít i za 660 tisíc korun

7. 1. 2016
Bydlet ve vlastním domku je pro většinu mladých lidí nedosažitelný sen. Pokud ale máte k dispozici zasíťovaný stavební pozemek a nepotřebujete zrovna ohromnou vilu, nemusí to být neřešitelný problém.

Účelný dům
Fešná Anita, co vás nezruinuje

Hezký a maximálně účelný domek, který vás v sendvičové variantě (samonosné panely, které se montují na místě) přijde ve variantě zhotovení na klíč na 990 000 korun. Za ty peníze získáte třípokojový domek s podlahovou plochou 56 m² a velmi finančně nenáročným provozem. 

Můžete to mít ještě levnější

Sendvičová technologie vám umožňuje si domek do značné míry postavit sami. Pokud se na to cítíte a máte pár kámošů nebo příbuzných, kteří vám pomohou, bude vás dodávka stavby k dokončení stát 660 000 korun. Doporučujeme vám ale realisticky posoudit vlastní možnosti a poradit se s dodavatelem, jestli na to opravdu máte. 

Plán domu

Anitě to sluší všude

Výhodou malého domku je, že vám k němu stačí i hodně skromný pozemek. Určitě si ale dobře rozmyslete, kam Anitu posadíte a jak ji natočíte. V případě, že chcete ještě víc ušetřit za energie, umístěte ji čelem na jih nebo jihozápad, ať vám sluníčko domek hezky vyhřeje. 

Malý domek

Jednodušší stavební řízení s Betullou

Zajímavou alternativou k Anitě je čtyřpokojový dům Betulla. Díky tomu, že dva pokoje jsou v podkroví, má jen 50 m² zastavěné (přitom ale 75 m² podlahové) plochy, a můžete si ho proto pořídit ve zjednodušeném stavebním řízení. Cena domku začíná na 1 075 000 Kč (stavba k dokončení), na klíč ji pak pořídíte za 1 655 000 Kč. 

Čtyřpokojový dům

Foto: Atelier133.cz

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

6 polštářů, které si vyrobíte sami

22. 2. 2018
Polštáře nejrůznějších barev a tvarů dokáží s interiérem divy. Rázem místnost zútulní, oživí, dodají jí osobitý styl, a když máte chuť na změnu, není nic jednoduššího než je prostě vyměnit. Podívejte se na pár interesantních kousků vlastní výroby.

Levně zařízený industriální byt

21. 2. 2018
Industriální styl se vyznačuje jednoduchostí, úsporností a neokázalou věcností. Řekli byste, že bude něco takového blízké Rusům? Překvapivě se tam právě dostávají do módy tmavší interiéry s industriálním nádechem. Jeden takový zpracovalo pro investora z Moskvy petrohradské studio INT2 architecture.

9 hodin, které si vyrobíte hravě sami

20. 2. 2018
Je libo hodiny malované, látkové, ratanové nebo třeba z klobouku? Proč pracně v obchodě shánět originální nástěnné hodiny, když si je doma zvládnete vyrobit za pár šupů. Stačí jen hodinový strojek a troška fantazie.

Ozdobte si balkon nebo okno domečkem pro ptáčky

19. 2. 2018
Nejen v chladných měsících naše opeřené kamarády potěšíte plným krmítkem nebo ptačí budkou, které můžete umístit na balkon nebo třeba na parapet. Zkuste si je vyrobit sami doma.

Valentýnské dekorace tak trochu jinak

14. 2. 2018
Kdo říká, že valentýnské dekorace musejí být kýčovitě přeslazené? Máme pro vás nápady na originální zamilované kousky, které vám už za pár dní nepolezou krkem a klidně si je v bytě necháte celý rok.

Nábytek z plechových barelů aneb Recyklace nás baví

12. 2. 2018
Stoličky, lavičky, minibar, improvizovaná lednička nebo umyvadlo, tím vším se mohou stát dobře vyčištěné barely od všeho možného. Stačí zvolit vhodnou barvu, aby ladila s interiérem, a máte doma perfektní doplněk, který hned tak někde neuvidíte.

Levné experimentální bydlení v betonových trubkách o velikosti 9,3 m²

8. 2. 2018
Zájemce o bydlení ve větších městech už nějakou dobu trápí vyšponované ceny nemovitostí. S vysokými náklady na pořízení či pronájem bytu se ale nepotýkají jen evropské metropole. V Hongkongu je situace ještě výrazně horší. Místní architekt proto přišel s přechodným řešením. Úlevu by v realitní krizi mělo přinést bydlení ve vodovodních trubkách z betonu.

Sekli jste s bubnováním? Buben rozhodně nevyhazujte, ještě se může hodit!

7. 2. 2018
Pustil už vás pubertální sen o kariéře bubeníka, co na něm stojí celá kapela a jedou po něm nejhezčí holky? Marně se snažíte prodat bubny, o které nikdo nemá zájem? Než je vyhodíte, podívejte se na naše tipy, jak se dají upotřebit v interiéru.