Víceúčelový nábytek – řešení pro malé byty

5. 10. 2015
Máte malý byt a zdá se vám, že se tam ani omylem nemůže vejít všechno, co potřebujete k životu? Vyberte si nábytek, který během dne klidně poslouží i ke třem účelům a přitom zabírá jen jedno místo a stojí jedny peníze.

Ložnice i obývák

Elegantní řešení do garsonky, která nemá vysoké stropy, abyste si mohli zřídit patro na spaní. BedScoop v noci využijete jako kulatou manželskou postel, zatímco ve dne ji rozdělíte na dvě elegantní sedací soupravy. Také přídavné noční stolky přes den využijete jako stolky konferenční.Jídelna schovaná v úložném prostoru

_pastedGraphic

Jídelna schovaná v úložném prostoru

Pokud hledáte úsporné řešení pro vaši jídelnu, nadchne vás policový regál s vloženým stolem i židlemi. Na skládací nábytek přitom zapomeňte, tady se skrývají klasické pevné židle i stůl, které jsou však šikovně zasunuty mezi policemi tak, že s nimi téměř splývají. Úložný prostor regálu je přitom dostatečně velký na uložení servírovací sady, knih nebo dekorací, takže se hodí do kuchyně, ložnice i obýváku.

_pastedGraphic-1

Chameleon mezi nábytkem

Nejuniverzálnějším kouskem, který jsme našli, je multifunkční sada nábytku Multiplo. Zelenkavou soupravu prvků využijete při posezení s přáteli, při běžném každodenním spánku i tehdy, když u vás zůstane návštěva přes noc. Sada totiž umožňuje sestavit gauč, postel s křeslem a stolkem, čtyřlůžko i čtvercové posezení.

_pastedGraphic-2

Po večeři kulečník

Nemusíte mít zrovna honosný dům nebo byt přes celé patro, a přesto si můžete po jídle dopřát partičku kulečníku. Stačí si do jídelny či obýváku pořídit kulečníkový stůl, který snadno proměníte v jídelní. Skvělou vychytávkou navíc pak je držák na tága a koule zabudovaný v lavici.

_pastedGraphic-3

Foto: Spicytec.comEurofitdirect.co.uk

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.

8 podomácku vyrobených váz

7. 3. 2018
Kupovat vázy někde v obchodě s porcelánem je dost nuda, navíc proč vyhazovat peníze oknem, když si je můžete vyrobit doma za pár drobných. Ukážeme vám pár triků, jak na to.

Jak bydlet pouze v jednom pokoji

6. 3. 2018
Právě jste si pořídili malou garsonku, nebo dokonce bydlíte se spolubydlícími a patří vám jen jeden pokoj ve větším bytě? Pak si na zařizování dejte opravdu záležet, abyste z prostoru jediného pokoje vytěžili maximum a zároveň šetřili svou peněženku.

Dekorace z doby kamenné

5. 3. 2018
Vnášení přírody do interiéru je dnes hodně trendy. Spolu se dřevem se nabízí například i kameny, jichž se venku válí nepřeberné množství. Pokud s nimi umíte pracovat, dokážete z nich vlastníma rukama vytvořit parádní dekorace.