Víceúčelový nábytek – řešení pro malé byty

5. 10. 2015
Máte malý byt a zdá se vám, že se tam ani omylem nemůže vejít všechno, co potřebujete k životu? Vyberte si nábytek, který během dne klidně poslouží i ke třem účelům a přitom zabírá jen jedno místo a stojí jedny peníze.

Ložnice i obývák

Elegantní řešení do garsonky, která nemá vysoké stropy, abyste si mohli zřídit patro na spaní. BedScoop v noci využijete jako kulatou manželskou postel, zatímco ve dne ji rozdělíte na dvě elegantní sedací soupravy. Také přídavné noční stolky přes den využijete jako stolky konferenční.Jídelna schovaná v úložném prostoru

_pastedGraphic

Jídelna schovaná v úložném prostoru

Pokud hledáte úsporné řešení pro vaši jídelnu, nadchne vás policový regál s vloženým stolem i židlemi. Na skládací nábytek přitom zapomeňte, tady se skrývají klasické pevné židle i stůl, které jsou však šikovně zasunuty mezi policemi tak, že s nimi téměř splývají. Úložný prostor regálu je přitom dostatečně velký na uložení servírovací sady, knih nebo dekorací, takže se hodí do kuchyně, ložnice i obýváku.

_pastedGraphic-1

Chameleon mezi nábytkem

Nejuniverzálnějším kouskem, který jsme našli, je multifunkční sada nábytku Multiplo. Zelenkavou soupravu prvků využijete při posezení s přáteli, při běžném každodenním spánku i tehdy, když u vás zůstane návštěva přes noc. Sada totiž umožňuje sestavit gauč, postel s křeslem a stolkem, čtyřlůžko i čtvercové posezení.

_pastedGraphic-2

Po večeři kulečník

Nemusíte mít zrovna honosný dům nebo byt přes celé patro, a přesto si můžete po jídle dopřát partičku kulečníku. Stačí si do jídelny či obýváku pořídit kulečníkový stůl, který snadno proměníte v jídelní. Skvělou vychytávkou navíc pak je držák na tága a koule zabudovaný v lavici.

_pastedGraphic-3

Foto: Spicytec.comEurofitdirect.co.uk

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.

Jaké spotřebiče zvolit do malé kuchyně

8. 11. 2017
Jestli máte malý byt, dejte si záležet na výběru spotřebičů. Vhodnou volbou totiž můžete ušetřit docela dost místa.

Nepoužívaný sklep se proměnil v příjemný byteček

7. 11. 2017
Když se řekne suterén, málokdo si asi představí místo, kde by se dalo dobře bydlet. Sklepní prostory spíše vyvolávají představu neútulných, temných a vlhkých interiérů. V mnoha případech tomu tak skutečně je, ale když se takový suterén dostane do rukou šikovným architektům, může se z něj stát sympatický domov plný barev.