Víceúčelový nábytek – řešení pro malé byty

Máte malý byt a zdá se vám, že se tam ani omylem nemůže vejít všechno, co potřebujete k životu? Vyberte si nábytek, který během dne klidně poslouží i ke třem účelům a přitom zabírá jen jedno místo a stojí jedny peníze.

Ložnice i obývák

Elegantní řešení do garsonky, která nemá vysoké stropy, abyste si mohli zřídit patro na spaní. BedScoop v noci využijete jako kulatou manželskou postel, zatímco ve dne ji rozdělíte na dvě elegantní sedací soupravy. Také přídavné noční stolky přes den využijete jako stolky konferenční.Jídelna schovaná v úložném prostoru

_pastedGraphic

Jídelna schovaná v úložném prostoru

Pokud hledáte úsporné řešení pro vaši jídelnu, nadchne vás policový regál s vloženým stolem i židlemi. Na skládací nábytek přitom zapomeňte, tady se skrývají klasické pevné židle i stůl, které jsou však šikovně zasunuty mezi policemi tak, že s nimi téměř splývají. Úložný prostor regálu je přitom dostatečně velký na uložení servírovací sady, knih nebo dekorací, takže se hodí do kuchyně, ložnice i obýváku.

_pastedGraphic-1

Chameleon mezi nábytkem

Nejuniverzálnějším kouskem, který jsme našli, je multifunkční sada nábytku Multiplo. Zelenkavou soupravu prvků využijete při posezení s přáteli, při běžném každodenním spánku i tehdy, když u vás zůstane návštěva přes noc. Sada totiž umožňuje sestavit gauč, postel s křeslem a stolkem, čtyřlůžko i čtvercové posezení.

_pastedGraphic-2

Po večeři kulečník

Nemusíte mít zrovna honosný dům nebo byt přes celé patro, a přesto si můžete po jídle dopřát partičku kulečníku. Stačí si do jídelny či obýváku pořídit kulečníkový stůl, který snadno proměníte v jídelní. Skvělou vychytávkou navíc pak je držák na tága a koule zabudovaný v lavici.

_pastedGraphic-3

Foto: Spicytec.comEurofitdirect.co.uk

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

5 tipů jak na spíž v malých kuchyních

Otázku, kam ukládat potraviny, řeší asi každý z nás. Pokud navíc máte malý byt s ještě menší kuchyní, může to vypadat jako neřešitelný problém. Připravili jsme pro vás ale pár nápadů na úložné prostory, kam by vás normálně potraviny dávat nenapadlo.

9 tipů, jak bydlet jako Šípková Růženka

Máte rádi romantiku? Pak vás dost možná zaujmou dekorace s motivem růží. Tyhle krásné a voňavé květiny dokáží doma vytvořit velice příjemnou a útulnou atmosféru, tak proč to s nimi nezkusit. Podívejte se na pár nápadů, jak by jim to mohlo slušet i u vás doma.

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.