6 vesmírných doplňků do vašeho bytu

12. 4. 2016
Na působivé galaktické mlhoviny se moc lidí naživo nepodívá, ale hvězdy, planety nebo celé galaxie vypadají skvěle i tady na zemi, v interiérech bytů. Podívejte se na pár ukázek, jak si můžete alespoň kousek nekonečného vesmíru přenést k sobě domů.

_Vesmír_1

Fototapeta

Asi nejjednodušší řešení, jak dodat místnosti kosmický šmrnc, představuje fototapeta. Pokud budete mít dostatek času a trpělivosti, zkuste ji nalepit na strop, jako byste se do dalekého vesmíru dívali přímo z postele. Nebo zkuste jen její výřez, takové okno do vesmíru totiž vůbec nevypadá špatně.

_Vesmír_3

Při měsíčním svitu

Po koupi této lampy vám nebude líto, že je venku zataženo a vy nemůžete pozorovat měsíc, budete ho totiž mít doma. Můžete si koupit nejrůznější varianty, od menších lustrů po papírové lampiony. Měsíčních lamp existují spousty.

_Vesmír_4

Pod vesmírnou peřinou

Obvykle máme vesmír nad hlavou, když si ale dáte polštáře do podobných povlaků, budete ho mít rázem i pod hlavou. Schválně, jaké se vám pod kosmickým povlečením budou zdát sny.

_vesmir

Galaxie na klávesách

Můžete si pořídit nejen stylovou ochrannou samolepku na druhou stranu monitoru, ale také může vesmír pokrývat i jednotlivá tlačítka a touchpad. A pak už jen nechte svou fantazii rozletět se po galaxiích a pište.

_Vesmír_6

Zataženo s hvězdami

Vesmírná roleta je nejen krásná, ale hvězdy na ní skutečně mohou zářit díky slunečnímu svitu, který na ni zvenku dopadá. Jestli chcete zažívat vážně nevšední rána, je to zajímavá volba.

_Vesmír_7

Kosmos v lahvi

Tuhle vesmírně vyhlížející dekoraci si snadno vyrobíte z vaty, potravinářského barviva, třpytek a průhledného laku na nehty. Postavte lahvičky na okno a zkuste svým známým namluvit, že to jsou vzorky z kosmu, které jste si nechali poslat z NASA.

Foto: Etsy.com, Urbanoutfitters.com, Nerdist.com, anlye.com, boredpanda.com, Creativelife.cz

 

 

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.

Jak si doma uspořádat papíry, aby to dobře vypadalo

2. 1. 2018
Žijeme sice v digitální době, ale stejně se nám doma pořád hromadí spousta papíru. A když zrovna nějaký potřebujeme, jako na potvoru ho nemůžeme najít. Přinášíme několik tipů, jak si v důležitých listinách konečně udělat pořádek.