5 interiérových doplňků, které zadarmo seberete venku

23. 5. 2016
Za všechny kousky krášlící interiér vašeho bytu nemusíte nutně utrácet těžce vydělané peníze. Některé prostě jenom rostou venku a jejich pořízení vás většinou nestojí ani korunu. Následující vychytávky si lidé přinesli přímo z lesa a my jsme z nich doslova na větvi!

_Vetve1

Dřevorubcův konferenční stolek

Nemáte si doma na co odložit kafe a noviny? Jděte na to od lesa a počkejte si, až někde budou prořezávat náletové dřeviny. Z kmínků a větví menších listnatých stromů poskládáte konferenční stůl jedna báseň.

_vetve2

Severská přírodní lampička

Jestli máte v oblibě severský design, ale rádi byste něco originálnějšího, než jsou lampy z IKEA, které má každý druhý, jděte do téhle březové lampy. Stačí na podstavec připevnit otesaný kmínek a navrch usadit stínítko s objímkou.

Lustr otesánek

K tomu, abyste doma měli lustr, který každému vyrazí dech, nepotřebujete kupovat drahý křišťál nebo produkty vyhlášených designérů. Úplně postačí košatá větev, nebo dokonce očištěné kořeny stromu.

_Vetve3

Designová šatna ze suché větve

Taky se vám nechce zastavět si drahocenný prostor v malém bytě objemnou šatní skříní? Pověste garderóbu na vzduch. Stačí si sehnat někde v lese uschlou větev a dokoupit dva stojany, nebo ji zavěsit ze stropu za provazy. Geniálně jednoduché a přitom skvěle vypadající.

_Vetve4

Vystavte si doma šperky

Obyčejná větev natřená na stříbrno výborně poslouží na ozdoby všeho druhu a překvapivě se hodí do poměrně široké škály interiérů. Vyšperkujete s ní industriální bydlení stejně jako byt laděný do skandinávského designu, i když v tom druhém případě si asi odpustíte ten stříbrný nátěr.

Foto: alipar.wordpress.com, manmadediy.com, bloglovin.com, westelm.com, worldinsidepictures.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Z naší zkušenosti: Chytré bydlení překvapí, pobaví a inspiruje

19. 10. 2017
Vždycky, když se dívám na TadyJeMoje.cz nebo na jiné weby zaměřené na bydlení, nejvíc mě tam zaujmou příklady chytrého bydlení na malém prostoru. Žít pohodlně v rodinné vilce nebo čtyřpokojovém bytě není nijak složité, ale vybudovat si příjemný domov na třiceti nebo i méně metrech čtverečních, to už chce nápad, fantazii a úsilí. Pojďme si společně připomenout pár případů, kdy se to skvěle podařilo a my o tom psali na TadyJeMoje.

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.