5 interiérových doplňků, které zadarmo seberete venku

Za všechny kousky krášlící interiér vašeho bytu nemusíte nutně utrácet těžce vydělané peníze. Některé prostě jenom rostou venku a jejich pořízení vás většinou nestojí ani korunu. Následující vychytávky si lidé přinesli přímo z lesa a my jsme z nich doslova na větvi!

_Vetve1

Dřevorubcův konferenční stolek

Nemáte si doma na co odložit kafe a noviny? Jděte na to od lesa a počkejte si, až někde budou prořezávat náletové dřeviny. Z kmínků a větví menších listnatých stromů poskládáte konferenční stůl jedna báseň.

_vetve2

Severská přírodní lampička

Jestli máte v oblibě severský design, ale rádi byste něco originálnějšího, než jsou lampy z IKEA, které má každý druhý, jděte do téhle březové lampy. Stačí na podstavec připevnit otesaný kmínek a navrch usadit stínítko s objímkou.

Lustr otesánek

K tomu, abyste doma měli lustr, který každému vyrazí dech, nepotřebujete kupovat drahý křišťál nebo produkty vyhlášených designérů. Úplně postačí košatá větev, nebo dokonce očištěné kořeny stromu.

_Vetve3

Designová šatna ze suché větve

Taky se vám nechce zastavět si drahocenný prostor v malém bytě objemnou šatní skříní? Pověste garderóbu na vzduch. Stačí si sehnat někde v lese uschlou větev a dokoupit dva stojany, nebo ji zavěsit ze stropu za provazy. Geniálně jednoduché a přitom skvěle vypadající.

_Vetve4

Vystavte si doma šperky

Obyčejná větev natřená na stříbrno výborně poslouží na ozdoby všeho druhu a překvapivě se hodí do poměrně široké škály interiérů. Vyšperkujete s ní industriální bydlení stejně jako byt laděný do skandinávského designu, i když v tom druhém případě si asi odpustíte ten stříbrný nátěr.

Foto: alipar.wordpress.com, manmadediy.com, bloglovin.com, westelm.com, worldinsidepictures.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.