5 interiérových doplňků, které zadarmo seberete venku

23. 5. 2016
Za všechny kousky krášlící interiér vašeho bytu nemusíte nutně utrácet těžce vydělané peníze. Některé prostě jenom rostou venku a jejich pořízení vás většinou nestojí ani korunu. Následující vychytávky si lidé přinesli přímo z lesa a my jsme z nich doslova na větvi!

_Vetve1

Dřevorubcův konferenční stolek

Nemáte si doma na co odložit kafe a noviny? Jděte na to od lesa a počkejte si, až někde budou prořezávat náletové dřeviny. Z kmínků a větví menších listnatých stromů poskládáte konferenční stůl jedna báseň.

_vetve2

Severská přírodní lampička

Jestli máte v oblibě severský design, ale rádi byste něco originálnějšího, než jsou lampy z IKEA, které má každý druhý, jděte do téhle březové lampy. Stačí na podstavec připevnit otesaný kmínek a navrch usadit stínítko s objímkou.

Lustr otesánek

K tomu, abyste doma měli lustr, který každému vyrazí dech, nepotřebujete kupovat drahý křišťál nebo produkty vyhlášených designérů. Úplně postačí košatá větev, nebo dokonce očištěné kořeny stromu.

_Vetve3

Designová šatna ze suché větve

Taky se vám nechce zastavět si drahocenný prostor v malém bytě objemnou šatní skříní? Pověste garderóbu na vzduch. Stačí si sehnat někde v lese uschlou větev a dokoupit dva stojany, nebo ji zavěsit ze stropu za provazy. Geniálně jednoduché a přitom skvěle vypadající.

_Vetve4

Vystavte si doma šperky

Obyčejná větev natřená na stříbrno výborně poslouží na ozdoby všeho druhu a překvapivě se hodí do poměrně široké škály interiérů. Vyšperkujete s ní industriální bydlení stejně jako byt laděný do skandinávského designu, i když v tom druhém případě si asi odpustíte ten stříbrný nátěr.

Foto: alipar.wordpress.com, manmadediy.com, bloglovin.com, westelm.com, worldinsidepictures.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Italský mikrodomek na 9 m²

22. 3. 2018
Architekt a designér Leonardo Di Chiara navrhl v roce 2017 prototyp mobilního mikrodomku aVOID s rozlohou 9 m². Do malinkého interiéru vymyslel speciální multifunkční nábytek, domečku přidělal kola a nakonec se do něj na jeden rok sám nastěhoval.

Jak si vystavit jarní květiny

21. 3. 2018
Snad každý z nás se ke konci zimy těší na jaro a vyhlíží sněženky, bledule a krokusy, aby si byl jist, že konečně přišlo. Jarní květiny ale nemusí zdobit jen venkovní svět. Stejnou parádu udělají i u vás doma.

Atypický minibyt v přízemí

20. 3. 2018
Byt menších rozměrů situovaný do přízemí staršího domu nezní jako velká výhra. Nově zrekonstruované atypické studio však představuje výjimku. V loňském roce jej kompletně předělala dvojice architektů s cílem, aby bylo co nejjednodušší a přitom si zachovalo styl.

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.