Váleček je zpět

5. 1. 2016
Zdi vyšperkované válečkovým vzorem si pamatujeme tak maximálně u našich babiček a nejspíš už jsme nepočítali, že by se tahle móda mohla ještě někdy vrátit. Jenže světe, div se, válečky opět zažívají boom, a to nejen na stěnách!

Fialová zeď

Malovat s válečkem není těžké

Nejdřív vymalujete plochu, necháte barvu uschnout a potom na ni válečkem nanesete vzor. Malování je docela jednoduché, jediný problém může být ve vychytání správné mezery při napojování válečku.

Malování zdi válečkem

Romantika do ložnice

Přemýšlíte, jak oživit minimalistický a trochu moc strohý interiér své ložnice? Vymalujte si ji ornamenty, a dost možná budete překvapeni, jak zajímavě to může ve finále vypadat. 

Prokoukne i starší lino

Béžové jednobarevné lino není zrovna moc sexy povrch na podlahu, jenže co dělat, když na novou, dřevěnou nejsou peníze? Stačí vzít do ruky váleček, koupit barvu na PVC,  a uvidíte, jaká se s ním dá ještě nadělat paráda. 

Malování podlahy válečkem

Kousek stěny, který nepřehlédnete

Nikde není psáno, že váleček musíte použít na celou stěnu. Velice zajímavého efektu docílíte, když jím vybarvíte jen nějakou její část. Pokud k tomu ještě dokážete vyladit křeslo a další interiérové doplňky, máte vyhráno. 

Ubrus, co se nesundává

Když už jste jednou s válečkem začali, neomezujte se jen na stěny a podlahy. Dost možná najdete doma i kusy nábytku, kterým by válečkový redesign prospěl. Třeba jako tomuhle starožitnému stolku, u něhož už se jeho majitel nemusí trápit s ubrusem. 

Malování válečkem na nábytek

 

Foto: TheRoomEdit.com, Etsy.com, EmmaLineBaby.com, TheFashionTag.com, The-Painted-House.co.uk,

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Z naší zkušenosti: Chytré bydlení překvapí, pobaví a inspiruje

19. 10. 2017
Vždycky, když se dívám na TadyJeMoje.cz nebo na jiné weby zaměřené na bydlení, nejvíc mě tam zaujmou příklady chytrého bydlení na malém prostoru. Žít pohodlně v rodinné vilce nebo čtyřpokojovém bytě není nijak složité, ale vybudovat si příjemný domov na třiceti nebo i méně metrech čtverečních, to už chce nápad, fantazii a úsilí. Pojďme si společně připomenout pár případů, kdy se to skvěle podařilo a my o tom psali na TadyJeMoje.

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.