Váleček je zpět

Zdi vyšperkované válečkovým vzorem si pamatujeme tak maximálně u našich babiček a nejspíš už jsme nepočítali, že by se tahle móda mohla ještě někdy vrátit. Jenže světe, div se, válečky opět zažívají boom, a to nejen na stěnách!

Fialová zeď

Malovat s válečkem není těžké

Nejdřív vymalujete plochu, necháte barvu uschnout a potom na ni válečkem nanesete vzor. Malování je docela jednoduché, jediný problém může být ve vychytání správné mezery při napojování válečku.

Malování zdi válečkem

Romantika do ložnice

Přemýšlíte, jak oživit minimalistický a trochu moc strohý interiér své ložnice? Vymalujte si ji ornamenty, a dost možná budete překvapeni, jak zajímavě to může ve finále vypadat. 

Prokoukne i starší lino

Béžové jednobarevné lino není zrovna moc sexy povrch na podlahu, jenže co dělat, když na novou, dřevěnou nejsou peníze? Stačí vzít do ruky váleček, koupit barvu na PVC,  a uvidíte, jaká se s ním dá ještě nadělat paráda. 

Malování podlahy válečkem

Kousek stěny, který nepřehlédnete

Nikde není psáno, že váleček musíte použít na celou stěnu. Velice zajímavého efektu docílíte, když jím vybarvíte jen nějakou její část. Pokud k tomu ještě dokážete vyladit křeslo a další interiérové doplňky, máte vyhráno. 

Ubrus, co se nesundává

Když už jste jednou s válečkem začali, neomezujte se jen na stěny a podlahy. Dost možná najdete doma i kusy nábytku, kterým by válečkový redesign prospěl. Třeba jako tomuhle starožitnému stolku, u něhož už se jeho majitel nemusí trápit s ubrusem. 

Malování válečkem na nábytek

 

Foto: TheRoomEdit.com, Etsy.com, EmmaLineBaby.com, TheFashionTag.com, The-Painted-House.co.uk,

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.