Váleček je zpět

Zdi vyšperkované válečkovým vzorem si pamatujeme tak maximálně u našich babiček a nejspíš už jsme nepočítali, že by se tahle móda mohla ještě někdy vrátit. Jenže světe, div se, válečky opět zažívají boom, a to nejen na stěnách!

Fialová zeď

Malovat s válečkem není těžké

Nejdřív vymalujete plochu, necháte barvu uschnout a potom na ni válečkem nanesete vzor. Malování je docela jednoduché, jediný problém může být ve vychytání správné mezery při napojování válečku.

Malování zdi válečkem

Romantika do ložnice

Přemýšlíte, jak oživit minimalistický a trochu moc strohý interiér své ložnice? Vymalujte si ji ornamenty, a dost možná budete překvapeni, jak zajímavě to může ve finále vypadat. 

Prokoukne i starší lino

Béžové jednobarevné lino není zrovna moc sexy povrch na podlahu, jenže co dělat, když na novou, dřevěnou nejsou peníze? Stačí vzít do ruky váleček, koupit barvu na PVC,  a uvidíte, jaká se s ním dá ještě nadělat paráda. 

Malování podlahy válečkem

Kousek stěny, který nepřehlédnete

Nikde není psáno, že váleček musíte použít na celou stěnu. Velice zajímavého efektu docílíte, když jím vybarvíte jen nějakou její část. Pokud k tomu ještě dokážete vyladit křeslo a další interiérové doplňky, máte vyhráno. 

Ubrus, co se nesundává

Když už jste jednou s válečkem začali, neomezujte se jen na stěny a podlahy. Dost možná najdete doma i kusy nábytku, kterým by válečkový redesign prospěl. Třeba jako tomuhle starožitnému stolku, u něhož už se jeho majitel nemusí trápit s ubrusem. 

Malování válečkem na nábytek

 

Foto: TheRoomEdit.com, Etsy.com, EmmaLineBaby.com, TheFashionTag.com, The-Painted-House.co.uk,

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Kolik máte naspořeno? I tak se vás může zeptat banka

Skoro každý, kdo si v posledních měsících chtěl pořídit byt nebo rodinný domek, nejspíš narazil na podobný problém. Banky v souladu s požadavkem ČNB půjčují od letošního dubna jen do 90 procent hodnoty nemovitosti (loan to value, ve zkratce LTV) a navíc úvěrů v rozpětí 80—90 procent LTV mohou poskytnout jen limitovaný počet.

9 šikovných pomocníků do kuchyně

V domácnosti musíte každý den vykonat spoustu malých úkonů, které vám nejdou nebo vás otravují. Taky si při nich vždycky říkáte, proč ještě nikdo nevymyslel nějaké „udělátko“, se kterým by to šlo líp? Je dost pravděpodobné, že už taková šikovná věcička někde existuje, jen o ní nevíte. Podívejte se na pár našich tipů, třeba mezi nimi taky objevíte svého favorita.

Minibyt s 19 m² vyhovuje rodině i turistům

Jednu brazilskou rodinu, která pravidelně navštěvuje Paříž, přestalo bavit pokaždé bydlet v neosobním hotelu. Ve francouzské metropoli si proto nakonec zařídila svůj druhý domov a teď už jezdí do svého. A vůbec nevadí, že jejich pařížské útočiště nemá ani dvacet metrů.

7 originálních DIY držáků na tablet

Za těch pár let, co jsou tablety na trhu, se staly oblíbenými společníky mnohých z nás. Pokud také patříte mezi ty, kteří nedají bez tabletu ani ránu, asi řešíte, jak jej prakticky uložit, aby na něj bylo dobře vidět, i když ležíte v posteli, vaříte v kuchyni nebo si právě dáváte koupel.

Chcete víc sexu? Přemalujte ložnici!

Už dávno je známo, že barvy ovlivňují naše nálady, vyvolávají emoce a dokonce ovlivňují i náš život. Třeba to, jestli budeme úspěšní, pozitivní nebo třeba kolik si v životě užijeme sexu. Barva ložnice totiž přímo ovlivňuje to, zda v ní budeme více nakloněni spánku, nebo milostným hrátkám.

Květiny, kterým se daří v koupelně

Máte problém s tím, že byste rádi vyzdobili koupelnu nějakou zelení, ale nic vám v temnu a neustálém vlhku neroste? Nezoufejte, poradíme vám, na které květiny vsadit, aby se jim v tomhle prostředí dařilo.

Vychytaný minidomek za necelý milion a půl korun

Menší montované domky jsou poslední dobou v kurzu. S tím jak stoupá zájem o levné a úsporné bydlení ve vlastním, snaží se architekti přijít s takovým modelem, který bude co nejmenší a přitom se v něm pořád bude dát pohodlně bydlet. Přesně jako v tomhle sympatickém minidomku Britespace.

10 knihoven, které si zamilujete

Máte byt přeplněný knížkami, které je vám líto odnést do antikvariátu nebo rozdat kamarádům? Podívejte se na pár originálních knihoven, do nichž nejen uložíte své literární poklady, ale ještě v interiéru skvěle vypadají.

7 ukázek elegantního černobílého bydlení

Pokud patříte mezi lidi, kteří zrovna netouží mít byt překypující barvami, můžete to zkusit jen s černou a bílou. Připadá vám to příliš minimalistické? Ukážeme vám pár případů, kdy černobílé interiéry skvěle fungují.