Váleček je zpět

5. 1. 2016
Zdi vyšperkované válečkovým vzorem si pamatujeme tak maximálně u našich babiček a nejspíš už jsme nepočítali, že by se tahle móda mohla ještě někdy vrátit. Jenže světe, div se, válečky opět zažívají boom, a to nejen na stěnách!

Fialová zeď

Malovat s válečkem není těžké

Nejdřív vymalujete plochu, necháte barvu uschnout a potom na ni válečkem nanesete vzor. Malování je docela jednoduché, jediný problém může být ve vychytání správné mezery při napojování válečku.

Malování zdi válečkem

Romantika do ložnice

Přemýšlíte, jak oživit minimalistický a trochu moc strohý interiér své ložnice? Vymalujte si ji ornamenty, a dost možná budete překvapeni, jak zajímavě to může ve finále vypadat. 

Prokoukne i starší lino

Béžové jednobarevné lino není zrovna moc sexy povrch na podlahu, jenže co dělat, když na novou, dřevěnou nejsou peníze? Stačí vzít do ruky váleček, koupit barvu na PVC,  a uvidíte, jaká se s ním dá ještě nadělat paráda. 

Malování podlahy válečkem

Kousek stěny, který nepřehlédnete

Nikde není psáno, že váleček musíte použít na celou stěnu. Velice zajímavého efektu docílíte, když jím vybarvíte jen nějakou její část. Pokud k tomu ještě dokážete vyladit křeslo a další interiérové doplňky, máte vyhráno. 

Ubrus, co se nesundává

Když už jste jednou s válečkem začali, neomezujte se jen na stěny a podlahy. Dost možná najdete doma i kusy nábytku, kterým by válečkový redesign prospěl. Třeba jako tomuhle starožitnému stolku, u něhož už se jeho majitel nemusí trápit s ubrusem. 

Malování válečkem na nábytek

 

Foto: TheRoomEdit.com, Etsy.com, EmmaLineBaby.com, TheFashionTag.com, The-Painted-House.co.uk,

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.

Jak si doma uspořádat papíry, aby to dobře vypadalo

2. 1. 2018
Žijeme sice v digitální době, ale stejně se nám doma pořád hromadí spousta papíru. A když zrovna nějaký potřebujeme, jako na potvoru ho nemůžeme najít. Přinášíme několik tipů, jak si v důležitých listinách konečně udělat pořádek.