7 tipů, jak uskladnit kosmetické předměty

11. 9. 2017
Mezi námi děvčaty, také skladujete šminky v igelitových pytlíčcích, krabicích od bůhvíčeho nebo v nejlepším případě v kosmetických kufříčcích, jež musíte každý den odněkud vyndávat? Poradíme vám, jak si kosmetiku doma uložit, aby to bylo nejen funkční, ale ještě k tomu i hezké.

CESTOVNÍ JAPONSKÝ SERVIS

Štětečky na make-up, stíny a obočí lehce uschováte do japonské dřevěné podložky na výrobu suši. Stačí jí protáhnout gumu, a hned máte jednoduchý a přehledný systém, který navíc můžete kdykoliv srolovat a vzít s sebou na cesty.

OKOŘEŇTE SI PARFÉMY

Kdo říká, že v kořenkové poličce musí být jen koření? Zkuste do ní vystavit flakonky s parfémy. Všechny budete mít najednou krásně na očích, a ještě vám svými elegantními tvary zkrášlí koupelnu či ložnici.

LAKY HOĎTE DO SKLENICE

Máte doma velkou sklenici na uchovávání cukru, soli nebo těstovin? Skvěle se vám bude hodit také na uskladnění malých lahviček s laky na nehty. Díky víku se na ně nebude tolik prášit a díky průhlednému sklu rychle najdete ten správný odstín.

MAGNETICKÁ PŘITAŽLIVOST

Polepte kosmetiku zespodu magnetickými páskami. Určitě pak někde doma ve sklepě najdete kus plechu, a pokud ne, dá se koupit za pár korun. Pozor: hliníkový ne. Plech pak stačí polepit tapetou, aby nebyl tak surový, a během chvilky máte make-upem pokrytý obraz.

   

KOSMETICKÁ KVĚTINA

Určitě doma máte nějakou tu ozdobnou misku nebo vázu, kterou moc nepoužíváte. Nasypte do ní třeba zrnka kávy nebo kamínky a zasaďte sem nejrůznější štětečky. Je to rychlé, dobře vypadající a praktické.

ZAVĚSTE JE

Štětečky, vatičky do uší, tamponky a jakékoliv další drobnosti nemusíte nechávat v neúhledných a nepraktických igelitových baleních. Vyrobte si z pár zavařovaček a prkýnka elegantní poličku, do které odložíte vše, co by v koupelně jen překáželo.

 

MÍSTO PAPÍRU ŽEHLIČKA NA VLASY

Organizéry na papír vám nemusí sloužit jenom ke třídění faktur a potvrzení. Snadno do nich naskládáte i žehličku na vlasy a fén, jen dejte pozor, aby všechny tyhle přístroje stihly před uložením vychladnout.

Foto: Irinasvutebox.blogspot.com, diyncrafts.com, hercampus.com, instructables.com, ze.ln, makeuporganization2.blogspot.cz, icreativeideas.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Malé, ale útulné bydlení v posledním patře

19. 9. 2017
Maličký, ale stylový a velice pohodlný byt se nachází v nejvyšším, jedenadvacátém patře bytového domu v ruském Petrohradě. Vždycky nabízel nádherný výhled po okolí, před rekonstrukcí však moc k bydlení nebyl. Dohromady měří pouhých 25 m², navíc má ještě úzký a protáhlý půdorys. To kladlo velké nároky na invenci architektů, kteří z něj měli udělat příjemné místo k žití.

8 knoflíkových doplňků do interiéru

18. 9. 2017
Potrpíte si na knoflíky? Tak proč si jimi nevyzdobit nejen oděvy, ale také interiér vašeho bytu. Nabízíme pár tipů, co všechno doma můžete z knoflíků mít.

Inspirace ze Skandinávie

14. 9. 2017
Chcete bydlet jednoduše, stylově a v harmonii s přírodou jako Seveřané? Není to drahé ani složité. Pro všechny milovníky severského designu jsme dali dohromady pár nápadů, jak si interiér v tomto duchu jednoduše zařídit.

9 interiérových doplňků z vysloužilých hrnků

13. 9. 2017
Přetékají vám poličky v kuchyni starými hrnky, jež už léta nepoužíváte? Zkuste jim najít jiné využití. Pěstujte v nich květiny, sepněte jimi záclony nebo z nich třeba vyrobte lampu. Tady máte pár nápadů a počítejte s tím, že budete potřebovat skutečně dobré lepidlo na keramiku a občas i speciální diamantový vrták.

Pohodlné bydlení na 25 m²

12. 9. 2017
O ubytování v centru Paříže je mezi turisty neustále obrovský zájem. Většinou hledají takové místo, odkud budou mít snadno dostupné obchody, památky, galerie, restaurace i parky, a jsou přitom ochotni slevit z nároků na prostor. Právě jim je určeno tohle francouzské ministudio.

Ušetřete na bydlení a potěšte i přírodu

7. 9. 2017
Bydlení není zrovna levná záležitost, navíc ještě nákladnější je často dělají naše zlozvyky, což nás stojí spoustu peněz. Přinášíme vám několik tipů, díky kterým v domácnosti nejen ušetříte, ale navíc uděláte něco dobrého i pro životní prostředí.

I v garáži se dá docela dobře bydlet

7. 9. 2017
Toužíte po vlastním klidném bydlení, ale máte maximálně tak na garáž? Tak prostě zkuste bydlet v ní. Budete si ji sice muset dost upravit, ale spousta lidí po celém světě už si dokázala z malého přístřeší pro auto udělat příjemný prostor pro běžné bydlení. Pojďme se podívat, o co všechno se v tomto případě budete muset postarat.

Ikat technika – styl, který vás osloví

6. 9. 2017
Umělecko-výtvarný styl Ikat má kořeny na Blízkém východě. Je to velmi pracný způsob výroby tkaniny, jenž sice vznikl někdy v 10. století, ale výborně se hodí i do současných bytů. Jeho pestré vzory rozveselí každý interiér.

Levné dekorace hotové za chvilku a za pár korun

5. 9. 2017
Nemůžete si dovolit kupovat drahé obrazy či grafiky a sériově vyráběné dekorace z IKEA doma nechcete? Ukážeme vám pár nápadů, jak si vyrobit originální artefakty pěkně v klidu sami, a ušetřit tím spoustu peněz.