7 tipů, jak uskladnit kosmetické předměty

11. 9. 2017
Mezi námi děvčaty, také skladujete šminky v igelitových pytlíčcích, krabicích od bůhvíčeho nebo v nejlepším případě v kosmetických kufříčcích, jež musíte každý den odněkud vyndávat? Poradíme vám, jak si kosmetiku doma uložit, aby to bylo nejen funkční, ale ještě k tomu i hezké.

CESTOVNÍ JAPONSKÝ SERVIS

Štětečky na make-up, stíny a obočí lehce uschováte do japonské dřevěné podložky na výrobu suši. Stačí jí protáhnout gumu, a hned máte jednoduchý a přehledný systém, který navíc můžete kdykoliv srolovat a vzít s sebou na cesty.

OKOŘEŇTE SI PARFÉMY

Kdo říká, že v kořenkové poličce musí být jen koření? Zkuste do ní vystavit flakonky s parfémy. Všechny budete mít najednou krásně na očích, a ještě vám svými elegantními tvary zkrášlí koupelnu či ložnici.

LAKY HOĎTE DO SKLENICE

Máte doma velkou sklenici na uchovávání cukru, soli nebo těstovin? Skvěle se vám bude hodit také na uskladnění malých lahviček s laky na nehty. Díky víku se na ně nebude tolik prášit a díky průhlednému sklu rychle najdete ten správný odstín.

MAGNETICKÁ PŘITAŽLIVOST

Polepte kosmetiku zespodu magnetickými páskami. Určitě pak někde doma ve sklepě najdete kus plechu, a pokud ne, dá se koupit za pár korun. Pozor: hliníkový ne. Plech pak stačí polepit tapetou, aby nebyl tak surový, a během chvilky máte make-upem pokrytý obraz.

   

KOSMETICKÁ KVĚTINA

Určitě doma máte nějakou tu ozdobnou misku nebo vázu, kterou moc nepoužíváte. Nasypte do ní třeba zrnka kávy nebo kamínky a zasaďte sem nejrůznější štětečky. Je to rychlé, dobře vypadající a praktické.

ZAVĚSTE JE

Štětečky, vatičky do uší, tamponky a jakékoliv další drobnosti nemusíte nechávat v neúhledných a nepraktických igelitových baleních. Vyrobte si z pár zavařovaček a prkýnka elegantní poličku, do které odložíte vše, co by v koupelně jen překáželo.

 

MÍSTO PAPÍRU ŽEHLIČKA NA VLASY

Organizéry na papír vám nemusí sloužit jenom ke třídění faktur a potvrzení. Snadno do nich naskládáte i žehličku na vlasy a fén, jen dejte pozor, aby všechny tyhle přístroje stihly před uložením vychladnout.

Foto: Irinasvutebox.blogspot.com, diyncrafts.com, hercampus.com, instructables.com, ze.ln, makeuporganization2.blogspot.cz, icreativeideas.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

5 důkazů, že i bez klimatizace se dají přežít horké letní noci

21. 6. 2018
Už se blíží! Parné dny, během kterých teplota vzduchu citelně neklesne ani po setmění a nás tak čekají horké a bezesné noci. Máme pro vás pár tipů, s kterými se během letních nocí doma příjemně zchladíte, aniž byste potřebovali klimošku.

Zelené bydlení v centru Sydney

19. 6. 2018
Moderní a ekologicky zaměřený pár z Austrálie si nechal předělat menší domek v centru Sydney na soběstačný a nízkoenergetický domov s permakulturní zahradou. Nezůstali přitom jen u využití solární energie, ale přímo v metropoli si klidně pěstují vlastní zeleninu, kompostují bio odpad, recyklují dešťovou vodu a chovají slepice i ryby.

Jak najít v bytě další úložné prostory

15. 6. 2018
Čím menší byt, tím větší invenci a úsilí musíte vynaložit, aby se vám tam vešlo všechno, co potřebujete. Přinášíme pár tipů a triků, jak objevit úložné prostory i tam, kde byste je nejspíš nehledali.

Tady je Martyna: Bydlím u svých kytar

14. 6. 2018
Většina z nás si to své bydlení chce vymazlit od píky. Přestěhovat se do prázdného bytu, vymalovat si podle svého a pořídit si nábytek i dekorace, které nás uvedou do stavu „tady je moje“. Na téhle návštěvě se ale přesvědčíte, že „domov“ může vytvořit i nevšední atmosféra a věci po předchozích obyvatelích. V žižkovském bytě Martyna Starého, zpěváka a kytaristy skupiny Holden, najdete například hudební nástroje, které zde plní jinou úlohu, než ke které byly původně vytvořeny. A navíc zjistíte, že bydlet u Olšanských hřbitovů není žádná hrůza!

Garsonka je díky mezipatru o hodně větší

12. 6. 2018
Vybudování mezipatra patří mezi nejefektivnější způsoby, jak zvětšit užitnou plochu malometrážního bytu. Když se tedy majiteli moskevské garsonky naskytla příležitost pomocí mezipatra získat ve svém bytě poměrně dost důležitých metrů čtverečních navíc, není divu, že ani on neváhal.

8 rostlin, díky nimž se vám doma bude lépe dýchat

7. 6. 2018
Vzduch hlavně ve větších městech není vždycky úplně ideální, ale kvůli tomu přece nebudete vyhazovat peníze za čističky, zvlhčovače a jiné podobné přístroje. Mnohem lepší bude pořídit si do bytu ty správné pokojové rostliny, které nejenže čistí vzduch, ale taky hezky vypadají. Pár vám jich představíme.

Biologický dům z přírodních materiálů

5. 6. 2018
Na biologický materiál, odpad nebo filtr jsme zvyklí, ale věřili byste tomu, že už existuje také první biologický dům? Postavili ho loni v dánském městě Middelfart z upcyklovaných přírodních materiálů, a pokud se tam vydáte, můžete se dokonce podívat i dovnitř.

Co vás čeká při rekonstrukci? Je dobré si to zjistit předem.

4. 6. 2018
Koupit byt je jedna věc, druhá věc je upravit si byt ku obrazu svému. O tom, kolik peněz do rekonstrukce investujete, rozhoduje z velké míry jeho původní stav. Jakub Kubišta ze společnosti Albion Reality nám dal pár tipů, na co si dávat obzvlášť pozor.

Prohlídka s architektem: Jak z šedesát let starého bytu udělat moderní bydlení

1. 6. 2018
Jestli chcete v bytě z 50. let bydlet moderně, nebojte se do jeho rekonstrukce zapojit architekta, jak to udělali třeba Libor s Lenkou. Jejich malý a na dnešní dobu atypicky uspořádaný byt v Sezimově Ústí potřeboval vzít pořádně od podlahy. Požádali proto mladé architekty z ateliéru arch_feel, aby jim navrhli řešení na míru dispozic jejich nového bydlení i osobností. A jak sami uvidíte, právě původní dřevěná podlaha byla to jediné, co ze starého bytu zůstalo. Vyrazte na prohlídku s architektem Karlem Rechem!