7 tipů, jak uskladnit kosmetické předměty

11. 9. 2017
Mezi námi děvčaty, také skladujete šminky v igelitových pytlíčcích, krabicích od bůhvíčeho nebo v nejlepším případě v kosmetických kufříčcích, jež musíte každý den odněkud vyndávat? Poradíme vám, jak si kosmetiku doma uložit, aby to bylo nejen funkční, ale ještě k tomu i hezké.

CESTOVNÍ JAPONSKÝ SERVIS

Štětečky na make-up, stíny a obočí lehce uschováte do japonské dřevěné podložky na výrobu suši. Stačí jí protáhnout gumu, a hned máte jednoduchý a přehledný systém, který navíc můžete kdykoliv srolovat a vzít s sebou na cesty.

OKOŘEŇTE SI PARFÉMY

Kdo říká, že v kořenkové poličce musí být jen koření? Zkuste do ní vystavit flakonky s parfémy. Všechny budete mít najednou krásně na očích, a ještě vám svými elegantními tvary zkrášlí koupelnu či ložnici.

LAKY HOĎTE DO SKLENICE

Máte doma velkou sklenici na uchovávání cukru, soli nebo těstovin? Skvěle se vám bude hodit také na uskladnění malých lahviček s laky na nehty. Díky víku se na ně nebude tolik prášit a díky průhlednému sklu rychle najdete ten správný odstín.

MAGNETICKÁ PŘITAŽLIVOST

Polepte kosmetiku zespodu magnetickými páskami. Určitě pak někde doma ve sklepě najdete kus plechu, a pokud ne, dá se koupit za pár korun. Pozor: hliníkový ne. Plech pak stačí polepit tapetou, aby nebyl tak surový, a během chvilky máte make-upem pokrytý obraz.

   

KOSMETICKÁ KVĚTINA

Určitě doma máte nějakou tu ozdobnou misku nebo vázu, kterou moc nepoužíváte. Nasypte do ní třeba zrnka kávy nebo kamínky a zasaďte sem nejrůznější štětečky. Je to rychlé, dobře vypadající a praktické.

ZAVĚSTE JE

Štětečky, vatičky do uší, tamponky a jakékoliv další drobnosti nemusíte nechávat v neúhledných a nepraktických igelitových baleních. Vyrobte si z pár zavařovaček a prkýnka elegantní poličku, do které odložíte vše, co by v koupelně jen překáželo.

 

MÍSTO PAPÍRU ŽEHLIČKA NA VLASY

Organizéry na papír vám nemusí sloužit jenom ke třídění faktur a potvrzení. Snadno do nich naskládáte i žehličku na vlasy a fén, jen dejte pozor, aby všechny tyhle přístroje stihly před uložením vychladnout.

Foto: Irinasvutebox.blogspot.com, diyncrafts.com, hercampus.com, instructables.com, ze.ln, makeuporganization2.blogspot.cz, icreativeideas.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.

Jaké spotřebiče zvolit do malé kuchyně

8. 11. 2017
Jestli máte malý byt, dejte si záležet na výběru spotřebičů. Vhodnou volbou totiž můžete ušetřit docela dost místa.

Nepoužívaný sklep se proměnil v příjemný byteček

7. 11. 2017
Když se řekne suterén, málokdo si asi představí místo, kde by se dalo dobře bydlet. Sklepní prostory spíše vyvolávají představu neútulných, temných a vlhkých interiérů. V mnoha případech tomu tak skutečně je, ale když se takový suterén dostane do rukou šikovným architektům, může se z něj stát sympatický domov plný barev.