7 tipů, jak uskladnit kosmetické předměty

11. 9. 2017
Mezi námi děvčaty, také skladujete šminky v igelitových pytlíčcích, krabicích od bůhvíčeho nebo v nejlepším případě v kosmetických kufříčcích, jež musíte každý den odněkud vyndávat? Poradíme vám, jak si kosmetiku doma uložit, aby to bylo nejen funkční, ale ještě k tomu i hezké.

CESTOVNÍ JAPONSKÝ SERVIS

Štětečky na make-up, stíny a obočí lehce uschováte do japonské dřevěné podložky na výrobu suši. Stačí jí protáhnout gumu, a hned máte jednoduchý a přehledný systém, který navíc můžete kdykoliv srolovat a vzít s sebou na cesty.

OKOŘEŇTE SI PARFÉMY

Kdo říká, že v kořenkové poličce musí být jen koření? Zkuste do ní vystavit flakonky s parfémy. Všechny budete mít najednou krásně na očích, a ještě vám svými elegantními tvary zkrášlí koupelnu či ložnici.

LAKY HOĎTE DO SKLENICE

Máte doma velkou sklenici na uchovávání cukru, soli nebo těstovin? Skvěle se vám bude hodit také na uskladnění malých lahviček s laky na nehty. Díky víku se na ně nebude tolik prášit a díky průhlednému sklu rychle najdete ten správný odstín.

MAGNETICKÁ PŘITAŽLIVOST

Polepte kosmetiku zespodu magnetickými páskami. Určitě pak někde doma ve sklepě najdete kus plechu, a pokud ne, dá se koupit za pár korun. Pozor: hliníkový ne. Plech pak stačí polepit tapetou, aby nebyl tak surový, a během chvilky máte make-upem pokrytý obraz.

   

KOSMETICKÁ KVĚTINA

Určitě doma máte nějakou tu ozdobnou misku nebo vázu, kterou moc nepoužíváte. Nasypte do ní třeba zrnka kávy nebo kamínky a zasaďte sem nejrůznější štětečky. Je to rychlé, dobře vypadající a praktické.

ZAVĚSTE JE

Štětečky, vatičky do uší, tamponky a jakékoliv další drobnosti nemusíte nechávat v neúhledných a nepraktických igelitových baleních. Vyrobte si z pár zavařovaček a prkýnka elegantní poličku, do které odložíte vše, co by v koupelně jen překáželo.

 

MÍSTO PAPÍRU ŽEHLIČKA NA VLASY

Organizéry na papír vám nemusí sloužit jenom ke třídění faktur a potvrzení. Snadno do nich naskládáte i žehličku na vlasy a fén, jen dejte pozor, aby všechny tyhle přístroje stihly před uložením vychladnout.

Foto: Irinasvutebox.blogspot.com, diyncrafts.com, hercampus.com, instructables.com, ze.ln, makeuporganization2.blogspot.cz, icreativeideas.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

6 polštářů, které si vyrobíte sami

22. 2. 2018
Polštáře nejrůznějších barev a tvarů dokáží s interiérem divy. Rázem místnost zútulní, oživí, dodají jí osobitý styl, a když máte chuť na změnu, není nic jednoduššího než je prostě vyměnit. Podívejte se na pár interesantních kousků vlastní výroby.

Levně zařízený industriální byt

21. 2. 2018
Industriální styl se vyznačuje jednoduchostí, úsporností a neokázalou věcností. Řekli byste, že bude něco takového blízké Rusům? Překvapivě se tam právě dostávají do módy tmavší interiéry s industriálním nádechem. Jeden takový zpracovalo pro investora z Moskvy petrohradské studio INT2 architecture.

9 hodin, které si vyrobíte hravě sami

20. 2. 2018
Je libo hodiny malované, látkové, ratanové nebo třeba z klobouku? Proč pracně v obchodě shánět originální nástěnné hodiny, když si je doma zvládnete vyrobit za pár šupů. Stačí jen hodinový strojek a troška fantazie.

Ozdobte si balkon nebo okno domečkem pro ptáčky

19. 2. 2018
Nejen v chladných měsících naše opeřené kamarády potěšíte plným krmítkem nebo ptačí budkou, které můžete umístit na balkon nebo třeba na parapet. Zkuste si je vyrobit sami doma.

Valentýnské dekorace tak trochu jinak

14. 2. 2018
Kdo říká, že valentýnské dekorace musejí být kýčovitě přeslazené? Máme pro vás nápady na originální zamilované kousky, které vám už za pár dní nepolezou krkem a klidně si je v bytě necháte celý rok.

Nábytek z plechových barelů aneb Recyklace nás baví

12. 2. 2018
Stoličky, lavičky, minibar, improvizovaná lednička nebo umyvadlo, tím vším se mohou stát dobře vyčištěné barely od všeho možného. Stačí zvolit vhodnou barvu, aby ladila s interiérem, a máte doma perfektní doplněk, který hned tak někde neuvidíte.

Levné experimentální bydlení v betonových trubkách o velikosti 9,3 m²

8. 2. 2018
Zájemce o bydlení ve větších městech už nějakou dobu trápí vyšponované ceny nemovitostí. S vysokými náklady na pořízení či pronájem bytu se ale nepotýkají jen evropské metropole. V Hongkongu je situace ještě výrazně horší. Místní architekt proto přišel s přechodným řešením. Úlevu by v realitní krizi mělo přinést bydlení ve vodovodních trubkách z betonu.

Sekli jste s bubnováním? Buben rozhodně nevyhazujte, ještě se může hodit!

7. 2. 2018
Pustil už vás pubertální sen o kariéře bubeníka, co na něm stojí celá kapela a jedou po něm nejhezčí holky? Marně se snažíte prodat bubny, o které nikdo nemá zájem? Než je vyhodíte, podívejte se na naše tipy, jak se dají upotřebit v interiéru.