Úložné prostory, o kterých jste nejspíš nevěděli

Pro bydlení v malém bytě platí dvě hlavní zásady. Nekupovat si zbytečnosti, které nepotřebujete, a využít beze zbytku všechny úložné prostory, jež se tady dají najít. Myslíte, že už ve svém bytě žádné nemáte? Pokusíme se vás přesvědčit o opaku.

Nad dveře dejte police

Prostor nade dveřmi se skvěle hodí k umístění poliček, na které budete dávat věci, jež nepotřebujete příliš často. Ideální je například na sezónní boty a oblečení, kdy jen dvakrát ročně vyměníte letní za zimní a naopak. 

Nedělejte si z garsonky výstavní síť

Je skvělé, že máte rádi výtvarné umění, ale věšet si do malého bytu větší obrazy je zbytečný luxus. Namísto nich dejte na volné stěny police. Pokud si vyberete nějaké pěkné designovky a doplníte je barevnými krabicemi, estetický dojem nebude vůbec špatný a za rozměrnými plátny můžete vyrazit někam do galerie. 

_schovany-prostor

Skladujte i nad linkou

Podobně jako nad dveřmi, i nad horními skříňkami kuchyňské linky často zbývá prostor na jednu nebo dokonce dvě poličky nad sebou. Vznikne vám tak perfektní místo na hodobožový servis, který vytáhnete akorát o Vánocích, rakletovač, set na fondue a další zřídka používané spotřebiče. 

_pastedGraphic-2

Topení nejen k topení

Místo okolo topení se dá také zajímavě využít. Stačí si pořídit nábytkový kryt, který jednak schová nevzhledné žebřiny a zároveň poslouží jako odkládací i úložná plocha. 

_pastedGraphic-3

Pod postelí, za postelí věci můžou stát

Dalším neprávem přehlíženým prostorem je místo pod postelí a okolo ní. I když vám vaše postel přijde příliš nízká na to, aby se pod ni něco vešlo, v nízkých přepravkách tady můžete skladovat třeba staré dokumenty nebo paperbackové knihy. Nemluvě pak o čele postele, které dokáže pojmout přímo kupu drobností a ještě celý prostor zútulnit. 

_pastedGraphic-4

Foto: Diply.com, Pixstatic.com, Smallkitchenweb.com, Lushome.cz, Goodglance.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.

Užijte si grilování na balkoně nebo přímo doma

Říkáte si, že radosti grilování si mohou užívat jen ti, kteří mají zahradu nebo velkou terasu? Kdepak! Pochoutky z ohně si můžete dopřát, i když vlastníte jen mini balkonek, nebo dokonce ani ten ne!

Úsporný a levný minidomek s luxusním výhledem

Klid, hodně volného prostoru a panoramatické výhledy na okolní lesy a hory. Takhle zní podle jednoho amerického umělce recept, jak zaručeně načerpat inspiraci pro tvůrčí činnost. Proto si pro chvíle, kdy se věnuje vlastní tvorbě, nechal postavit malinký domek uprostřed nádherné přírody.

5 psů, kteří se skvěle hodí do garsonky

Bydlíte v malinké garsonce, ale přesto byste si rádi pořídili psa? Nezoufejte, mezi psími plemeny se najdou i taková, kterým malé prostory vadit nebudou, ba naopak bude jim v nich dobře.

Velký úklid podle feng shui

Pokud se už poněkolikáté odhodláváte k nevyhnutelnému generálnímu úklidu domácnosti, zkuste to tentokrát podle feng shui! Ideálně se tenhle způsob hodí v případech, kdy v životě hledáte změnu nebo pokud se vyrovnáváte s nepříjemnou životní událostí.