Úložné prostory, o kterých jste nejspíš nevěděli

Pro bydlení v malém bytě platí dvě hlavní zásady. Nekupovat si zbytečnosti, které nepotřebujete, a využít beze zbytku všechny úložné prostory, jež se tady dají najít. Myslíte, že už ve svém bytě žádné nemáte? Pokusíme se vás přesvědčit o opaku.

Nad dveře dejte police

Prostor nade dveřmi se skvěle hodí k umístění poliček, na které budete dávat věci, jež nepotřebujete příliš často. Ideální je například na sezónní boty a oblečení, kdy jen dvakrát ročně vyměníte letní za zimní a naopak. 

Nedělejte si z garsonky výstavní síť

Je skvělé, že máte rádi výtvarné umění, ale věšet si do malého bytu větší obrazy je zbytečný luxus. Namísto nich dejte na volné stěny police. Pokud si vyberete nějaké pěkné designovky a doplníte je barevnými krabicemi, estetický dojem nebude vůbec špatný a za rozměrnými plátny můžete vyrazit někam do galerie. 

_schovany-prostor

Skladujte i nad linkou

Podobně jako nad dveřmi, i nad horními skříňkami kuchyňské linky často zbývá prostor na jednu nebo dokonce dvě poličky nad sebou. Vznikne vám tak perfektní místo na hodobožový servis, který vytáhnete akorát o Vánocích, rakletovač, set na fondue a další zřídka používané spotřebiče. 

_pastedGraphic-2

Topení nejen k topení

Místo okolo topení se dá také zajímavě využít. Stačí si pořídit nábytkový kryt, který jednak schová nevzhledné žebřiny a zároveň poslouží jako odkládací i úložná plocha. 

_pastedGraphic-3

Pod postelí, za postelí věci můžou stát

Dalším neprávem přehlíženým prostorem je místo pod postelí a okolo ní. I když vám vaše postel přijde příliš nízká na to, aby se pod ni něco vešlo, v nízkých přepravkách tady můžete skladovat třeba staré dokumenty nebo paperbackové knihy. Nemluvě pak o čele postele, které dokáže pojmout přímo kupu drobností a ještě celý prostor zútulnit. 

_pastedGraphic-4

Foto: Diply.com, Pixstatic.com, Smallkitchenweb.com, Lushome.cz, Goodglance.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

5 tipů jak na spíž v malých kuchyních

Otázku, kam ukládat potraviny, řeší asi každý z nás. Pokud navíc máte malý byt s ještě menší kuchyní, může to vypadat jako neřešitelný problém. Připravili jsme pro vás ale pár nápadů na úložné prostory, kam by vás normálně potraviny dávat nenapadlo.

9 tipů, jak bydlet jako Šípková Růženka

Máte rádi romantiku? Pak vás dost možná zaujmou dekorace s motivem růží. Tyhle krásné a voňavé květiny dokáží doma vytvořit velice příjemnou a útulnou atmosféru, tak proč to s nimi nezkusit. Podívejte se na pár nápadů, jak by jim to mohlo slušet i u vás doma.

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.