Úložné prostory, o kterých jste nejspíš nevěděli

3. 12. 2015
Pro bydlení v malém bytě platí dvě hlavní zásady. Nekupovat si zbytečnosti, které nepotřebujete, a využít beze zbytku všechny úložné prostory, jež se tady dají najít. Myslíte, že už ve svém bytě žádné nemáte? Pokusíme se vás přesvědčit o opaku.

Nad dveře dejte police

Prostor nade dveřmi se skvěle hodí k umístění poliček, na které budete dávat věci, jež nepotřebujete příliš často. Ideální je například na sezónní boty a oblečení, kdy jen dvakrát ročně vyměníte letní za zimní a naopak. 

Nedělejte si z garsonky výstavní síť

Je skvělé, že máte rádi výtvarné umění, ale věšet si do malého bytu větší obrazy je zbytečný luxus. Namísto nich dejte na volné stěny police. Pokud si vyberete nějaké pěkné designovky a doplníte je barevnými krabicemi, estetický dojem nebude vůbec špatný a za rozměrnými plátny můžete vyrazit někam do galerie. 

_schovany-prostor

Skladujte i nad linkou

Podobně jako nad dveřmi, i nad horními skříňkami kuchyňské linky často zbývá prostor na jednu nebo dokonce dvě poličky nad sebou. Vznikne vám tak perfektní místo na hodobožový servis, který vytáhnete akorát o Vánocích, rakletovač, set na fondue a další zřídka používané spotřebiče. 

_pastedGraphic-2

Topení nejen k topení

Místo okolo topení se dá také zajímavě využít. Stačí si pořídit nábytkový kryt, který jednak schová nevzhledné žebřiny a zároveň poslouží jako odkládací i úložná plocha. 

_pastedGraphic-3

Pod postelí, za postelí věci můžou stát

Dalším neprávem přehlíženým prostorem je místo pod postelí a okolo ní. I když vám vaše postel přijde příliš nízká na to, aby se pod ni něco vešlo, v nízkých přepravkách tady můžete skladovat třeba staré dokumenty nebo paperbackové knihy. Nemluvě pak o čele postele, které dokáže pojmout přímo kupu drobností a ještě celý prostor zútulnit. 

_pastedGraphic-4

Foto: Diply.com, Pixstatic.com, Smallkitchenweb.com, Lushome.cz, Goodglance.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.

Jak si doma uspořádat papíry, aby to dobře vypadalo

2. 1. 2018
Žijeme sice v digitální době, ale stejně se nám doma pořád hromadí spousta papíru. A když zrovna nějaký potřebujeme, jako na potvoru ho nemůžeme najít. Přinášíme několik tipů, jak si v důležitých listinách konečně udělat pořádek.