Udělejte si tyrkysové léto

11. 8. 2015
Tyrkysová je ideální barvou, když chcete na léto oživit interiér, ve kterém bydlíte. Připomíná totiž moře či jasné letní nebe a v kombinaci se slunečním svitem váš byt příjemně osvěží a projasní.

pastedGraphic-5

Spěte jako o dovolené

Vymalujte si v ložnici jednu stěnu tyrkysovou a hned vaše usínání dostane jinou náladu. Zvolte jemný, nepříliš křiklavý odstín a budete mít pocit, že z okna uvidíte přímo na riviéru.

pastedGraphic-6

Mít nad hlavou blankytný tyrkys

Jestli také koukáte do stropu ve chvílích, kdy nad něčím přemýšlíte nebo potřebujete na chvíli relaxovat, udělejte si jej tyrkysový. Je dokázáno, že tahle barva uklidňuje a podporuje komunikaci a kreativitu. 

pastedGraphic-7

Rozpustilé vzory v téhle barvě fungují

Tyrkysu sluší velké vzory a potisky v námořnickém duchu. Nebojte se proto být trochu rozpustilejší a odvázanější. Vyhledávejte tlusté pruhy, klikaté čáry, kotvy i větší krajkové motivy, tyrkysové to překvapivě hodně sluší i v kombinaci s černou. 

pastedGraphic-9

Kombinujte barvy a oživte prostor

V případě, že máte bílou místnost, oceníte kombinovatelnost tyrkysu s ostatními barvami. O tom, že si pěkně povídá s černou, už byla řeč, ale zkuste k ní přidat trochu žluté a zelené. Nebo experimentujte a použijte růžovou – zní to bláznivě, ale funguje to! 

pastedGraphic-8

pastedGraphic-12

Nezapomeňte na květiny

Výbornou kombinací, u níž prakticky nemůžete udělat chybu, jsou tyrkysové vázy s rozkvetlými květinami. Použijte více různě velkých váz u sebe, vytvoří příjemné zátiší. 

pastedGraphic-10

Tyrkysový nábytek pokoj sjednotí

Tuhle barvu u vás doma nemusí mít jenom vázy a doplňky. Celé kusy nábytku natřené na tyrkysovo vytvoří v pokoji působivou přímořskou, nebo naopak severskou atmosféru. Doplňte je ještě polštáři a závěsy ve stejné barvě, a místnost bude mít jednotný styl. 

pastedGraphic-11

Foto: UrbanOutfitters.comTheShabbyCreekCottage.comApartmentTherapy.comYoungHouseLove.comHomeGoods.comSilverliningDecor.blogspot.com,  Sandandsisal.com

 

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Bláznivé bydlení pro single kluky

14. 12. 2017
Pro někoho budou následující nápady asi bláznivé, když ale žijete single, můžete si ve svém bytě dělat, co chcete. Víte, že s partnerkou či se spolubydlícím byste se na něčem extrémně ulítlém těžko shodli, ale v bytě, kde člověk žije sám, nemusí řešit neustále nějaké kompromisy.

Malá domácí čajovna

13. 12. 2017
Milujete prostředí čajoven a celou kulturu spojenou s přípravou a klidným popíjením lahodného nápoje? Pojďte se s námi podívat, jak si alespoň miniaturní čajový koutek zařídit i v menším bytě.

V karavanu místo na koleji

12. 12. 2017
Život ve městech je poslední dobou hektický a stresu neubývá. O to více se lidé chtějí přiblížit bydlení v přírodě. V Americe jim na to někdy stačí i 14 m2 na kolečkách. Nejsou daleko od velkých měst a jejich oblíbenost stále stoupá.

8 parádních nápadů pro prázdné kouty

11. 12. 2017
Téměř každý byt alespoň jedno takové místo má. Prázdný kout, nejčastěji mezi futry a oknem, pro který se horko těžko hledá využití. Našli jsme pro vás pár inspirací, jak podobný prostor nápaditě využít.

Vyzdobte si byt šiškami

7. 12. 2017
Že vás na sezónní dekorace moc neužije? Zkuste si vyzdobit byt šiškami a máte stylovou výzdobu na celou zimu. Našli jsme pro vás pár parádních inspirací, které jsou hotové raz dva a stojí pár korun.

7 způsobů využití prázdných sklenic

6. 12. 2017
Skleničky a sklenice od kompotů, okurek, hořčice a všemožných dalších pochutin nemusí nutně končit v kontejneru na sklo. Schválně se podívejte, jaké nejrůznější funkce ještě mohou u vás doma zastat.

Levný minidomek za 16 tisíc korun

5. 12. 2017
Alla a Garrett z americké Montany jsou manželé, kteří se rádi pouštějí do společných DIY projektů. Naposledy je napadlo, že si na zahradě sami postaví domek pro hosty. Stačila jim k tomu dávka nadšení, několik týdnů intenzivní práce a necelých 16 000 korun.

6 jednoduchých způsobů, jak si doma netradičně vymalovat

4. 12. 2017
Nebaví vás konvenční jednobarevné nátěry, rádi byste doma zkusili něco divočejšího, ale nevíte, jak na to?  Podívejte se na pár tipů, co všechno můžete se stěnami svého bytu provést.

Svěží bydlení pro mladý pár a kočku

27. 11. 2017
Tchajvanská metropole Tchaj-pej patří k nejlidnatějším městům světa. Představuje typické velkoměsto s ohromným množstvím bytových domů, uvnitř kterých se nachází spousta bytů s poměrně malou výměrou. Pokud se v nich mají jejich obyvatelé cítit dobře, je nutné tyhle mini byty velice chytře a šikovně uspořádat.