Udělejte si tyrkysové léto

Tyrkysová je ideální barvou, když chcete na léto oživit interiér, ve kterém bydlíte. Připomíná totiž moře či jasné letní nebe a v kombinaci se slunečním svitem váš byt příjemně osvěží a projasní.

pastedGraphic-5

Spěte jako o dovolené

Vymalujte si v ložnici jednu stěnu tyrkysovou a hned vaše usínání dostane jinou náladu. Zvolte jemný, nepříliš křiklavý odstín a budete mít pocit, že z okna uvidíte přímo na riviéru.

pastedGraphic-6

Mít nad hlavou blankytný tyrkys

Jestli také koukáte do stropu ve chvílích, kdy nad něčím přemýšlíte nebo potřebujete na chvíli relaxovat, udělejte si jej tyrkysový. Je dokázáno, že tahle barva uklidňuje a podporuje komunikaci a kreativitu. 

pastedGraphic-7

Rozpustilé vzory v téhle barvě fungují

Tyrkysu sluší velké vzory a potisky v námořnickém duchu. Nebojte se proto být trochu rozpustilejší a odvázanější. Vyhledávejte tlusté pruhy, klikaté čáry, kotvy i větší krajkové motivy, tyrkysové to překvapivě hodně sluší i v kombinaci s černou. 

pastedGraphic-9

Kombinujte barvy a oživte prostor

V případě, že máte bílou místnost, oceníte kombinovatelnost tyrkysu s ostatními barvami. O tom, že si pěkně povídá s černou, už byla řeč, ale zkuste k ní přidat trochu žluté a zelené. Nebo experimentujte a použijte růžovou – zní to bláznivě, ale funguje to! 

pastedGraphic-8

pastedGraphic-12

Nezapomeňte na květiny

Výbornou kombinací, u níž prakticky nemůžete udělat chybu, jsou tyrkysové vázy s rozkvetlými květinami. Použijte více různě velkých váz u sebe, vytvoří příjemné zátiší. 

pastedGraphic-10

Tyrkysový nábytek pokoj sjednotí

Tuhle barvu u vás doma nemusí mít jenom vázy a doplňky. Celé kusy nábytku natřené na tyrkysovo vytvoří v pokoji působivou přímořskou, nebo naopak severskou atmosféru. Doplňte je ještě polštáři a závěsy ve stejné barvě, a místnost bude mít jednotný styl. 

pastedGraphic-11

Foto: UrbanOutfitters.comTheShabbyCreekCottage.comApartmentTherapy.comYoungHouseLove.comHomeGoods.comSilverliningDecor.blogspot.com,  Sandandsisal.com

 

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Kolik máte naspořeno? I tak se vás může zeptat banka

Skoro každý, kdo si v posledních měsících chtěl pořídit byt nebo rodinný domek, nejspíš narazil na podobný problém. Banky v souladu s požadavkem ČNB půjčují od letošního dubna jen do 90 procent hodnoty nemovitosti (loan to value, ve zkratce LTV) a navíc úvěrů v rozpětí 80—90 procent LTV mohou poskytnout jen limitovaný počet.

9 šikovných pomocníků do kuchyně

V domácnosti musíte každý den vykonat spoustu malých úkonů, které vám nejdou nebo vás otravují. Taky si při nich vždycky říkáte, proč ještě nikdo nevymyslel nějaké „udělátko“, se kterým by to šlo líp? Je dost pravděpodobné, že už taková šikovná věcička někde existuje, jen o ní nevíte. Podívejte se na pár našich tipů, třeba mezi nimi taky objevíte svého favorita.

Minibyt s 19 m² vyhovuje rodině i turistům

Jednu brazilskou rodinu, která pravidelně navštěvuje Paříž, přestalo bavit pokaždé bydlet v neosobním hotelu. Ve francouzské metropoli si proto nakonec zařídila svůj druhý domov a teď už jezdí do svého. A vůbec nevadí, že jejich pařížské útočiště nemá ani dvacet metrů.

7 originálních DIY držáků na tablet

Za těch pár let, co jsou tablety na trhu, se staly oblíbenými společníky mnohých z nás. Pokud také patříte mezi ty, kteří nedají bez tabletu ani ránu, asi řešíte, jak jej prakticky uložit, aby na něj bylo dobře vidět, i když ležíte v posteli, vaříte v kuchyni nebo si právě dáváte koupel.

Chcete víc sexu? Přemalujte ložnici!

Už dávno je známo, že barvy ovlivňují naše nálady, vyvolávají emoce a dokonce ovlivňují i náš život. Třeba to, jestli budeme úspěšní, pozitivní nebo třeba kolik si v životě užijeme sexu. Barva ložnice totiž přímo ovlivňuje to, zda v ní budeme více nakloněni spánku, nebo milostným hrátkám.

Květiny, kterým se daří v koupelně

Máte problém s tím, že byste rádi vyzdobili koupelnu nějakou zelení, ale nic vám v temnu a neustálém vlhku neroste? Nezoufejte, poradíme vám, na které květiny vsadit, aby se jim v tomhle prostředí dařilo.

Vychytaný minidomek za necelý milion a půl korun

Menší montované domky jsou poslední dobou v kurzu. S tím jak stoupá zájem o levné a úsporné bydlení ve vlastním, snaží se architekti přijít s takovým modelem, který bude co nejmenší a přitom se v něm pořád bude dát pohodlně bydlet. Přesně jako v tomhle sympatickém minidomku Britespace.

10 knihoven, které si zamilujete

Máte byt přeplněný knížkami, které je vám líto odnést do antikvariátu nebo rozdat kamarádům? Podívejte se na pár originálních knihoven, do nichž nejen uložíte své literární poklady, ale ještě v interiéru skvěle vypadají.

7 ukázek elegantního černobílého bydlení

Pokud patříte mezi lidi, kteří zrovna netouží mít byt překypující barvami, můžete to zkusit jen s černou a bílou. Připadá vám to příliš minimalistické? Ukážeme vám pár případů, kdy černobílé interiéry skvěle fungují.