Betonové tvárnice jako interiérový doplněk

5. 7. 2016
Obvykle se sice používají hlavně jako stavební materiál, ale betonové tvárnice vám překvapivě dobře poslouží i doma v bytě. S trochou fantazie z nich totiž prakticky bez práce během pár minut vytvoříte stylový interiérový doplněk.

_Tvarnice1

Stolek noční i konferenční

Nerozbitný noční stolek si snadno poskládáte ze tří tvárnic, které vás překvapí množstvím úložných prostor. Pokud máte doma starou desku od stolu nebo třeba od kuchyňské linky, dejte pod ni čtyři tvárnice a máte prima industriální konferenční stůl.

_Tvarnice2

Zahrádky nejrůznějších variant

Betonové tvárnice poslouží stejně dobře jako stylová zahrádka, která nezabere moc místa, a můžete ji hnát do výšky, do jaké potřebujete. Když tvárnice zkombinujete s dřevěnými deskami, získáte zajímavé poličky na květiny.

_Tvarnice3

Květinový roh

Zajímavé řešení do rohu balkonu nebo místnosti. Prostě jen vyskládáte tvárnice střídavě pravá, levá, vyplníte volné prostory hlínou a zasadíte do nich bylinky nebo květiny. Moc hezky taky vypadá, když jejich boky natřete nějakou barvou.

_Tvarnice4

Fakt bytelná ptačí budka

Jasně, co se týče ptačích budek, jsou v kurzu spíš „dřevostavby“, proč ale tomu svému opeřenci nedopřát pořádný betonový bejvák, se kterým hned tak něco nehne.

_Tvarnice5

Když se vám chce tvořit

Výtvarně nadaní jedinci jistě ocení jednobarevný a zajímavě porézní povrch tvárnic, na kterém skvěle vypadá prakticky jakýkoliv motiv a barva. Jako originální květináče s industriálním šmrncem jsou tvárnice prostě perfektní.

Foto: Brit.co, apartmenttherapy.com , apaperaeroplane.tumblr.com,  TrendHunter.com, lowes.com, spleaseblog.blogspot.cz

 

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Italský mikrodomek na 9 m²

22. 3. 2018
Architekt a designér Leonardo Di Chiara navrhl v roce 2017 prototyp mobilního mikrodomku aVOID s rozlohou 9 m². Do malinkého interiéru vymyslel speciální multifunkční nábytek, domečku přidělal kola a nakonec se do něj na jeden rok sám nastěhoval.

Jak si vystavit jarní květiny

21. 3. 2018
Snad každý z nás se ke konci zimy těší na jaro a vyhlíží sněženky, bledule a krokusy, aby si byl jist, že konečně přišlo. Jarní květiny ale nemusí zdobit jen venkovní svět. Stejnou parádu udělají i u vás doma.

Atypický minibyt v přízemí

20. 3. 2018
Byt menších rozměrů situovaný do přízemí staršího domu nezní jako velká výhra. Nově zrekonstruované atypické studio však představuje výjimku. V loňském roce jej kompletně předělala dvojice architektů s cílem, aby bylo co nejjednodušší a přitom si zachovalo styl.

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.