Betonové tvárnice jako interiérový doplněk

5. 7. 2016
Obvykle se sice používají hlavně jako stavební materiál, ale betonové tvárnice vám překvapivě dobře poslouží i doma v bytě. S trochou fantazie z nich totiž prakticky bez práce během pár minut vytvoříte stylový interiérový doplněk.

_Tvarnice1

Stolek noční i konferenční

Nerozbitný noční stolek si snadno poskládáte ze tří tvárnic, které vás překvapí množstvím úložných prostor. Pokud máte doma starou desku od stolu nebo třeba od kuchyňské linky, dejte pod ni čtyři tvárnice a máte prima industriální konferenční stůl.

_Tvarnice2

Zahrádky nejrůznějších variant

Betonové tvárnice poslouží stejně dobře jako stylová zahrádka, která nezabere moc místa, a můžete ji hnát do výšky, do jaké potřebujete. Když tvárnice zkombinujete s dřevěnými deskami, získáte zajímavé poličky na květiny.

_Tvarnice3

Květinový roh

Zajímavé řešení do rohu balkonu nebo místnosti. Prostě jen vyskládáte tvárnice střídavě pravá, levá, vyplníte volné prostory hlínou a zasadíte do nich bylinky nebo květiny. Moc hezky taky vypadá, když jejich boky natřete nějakou barvou.

_Tvarnice4

Fakt bytelná ptačí budka

Jasně, co se týče ptačích budek, jsou v kurzu spíš „dřevostavby“, proč ale tomu svému opeřenci nedopřát pořádný betonový bejvák, se kterým hned tak něco nehne.

_Tvarnice5

Když se vám chce tvořit

Výtvarně nadaní jedinci jistě ocení jednobarevný a zajímavě porézní povrch tvárnic, na kterém skvěle vypadá prakticky jakýkoliv motiv a barva. Jako originální květináče s industriálním šmrncem jsou tvárnice prostě perfektní.

Foto: Brit.co, apartmenttherapy.com , apaperaeroplane.tumblr.com,  TrendHunter.com, lowes.com, spleaseblog.blogspot.cz

 

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.

Ministudio celé v bílém

4. 10. 2017
Bílá barva vizuálně zvětšuje a rozjasňuje prostor. Dovoluje vyniknout barevným detailům a podle psychologie barev podporuje přemýšlení, symbolizuje čistotu a odkazuje na nové začátky. Hodí se hlavně pro introverty a ty, kteří mají rádi pevný řád. Bílá je také dominantní barvou moderního ministudia z Tel Avivu, který dokazuje, že i jednobarevný styl může vypadat dobře.