Betonové tvárnice jako interiérový doplněk

Obvykle se sice používají hlavně jako stavební materiál, ale betonové tvárnice vám překvapivě dobře poslouží i doma v bytě. S trochou fantazie z nich totiž prakticky bez práce během pár minut vytvoříte stylový interiérový doplněk.

_Tvarnice1

Stolek noční i konferenční

Nerozbitný noční stolek si snadno poskládáte ze tří tvárnic, které vás překvapí množstvím úložných prostor. Pokud máte doma starou desku od stolu nebo třeba od kuchyňské linky, dejte pod ni čtyři tvárnice a máte prima industriální konferenční stůl.

_Tvarnice2

Zahrádky nejrůznějších variant

Betonové tvárnice poslouží stejně dobře jako stylová zahrádka, která nezabere moc místa, a můžete ji hnát do výšky, do jaké potřebujete. Když tvárnice zkombinujete s dřevěnými deskami, získáte zajímavé poličky na květiny.

_Tvarnice3

Květinový roh

Zajímavé řešení do rohu balkonu nebo místnosti. Prostě jen vyskládáte tvárnice střídavě pravá, levá, vyplníte volné prostory hlínou a zasadíte do nich bylinky nebo květiny. Moc hezky taky vypadá, když jejich boky natřete nějakou barvou.

_Tvarnice4

Fakt bytelná ptačí budka

Jasně, co se týče ptačích budek, jsou v kurzu spíš „dřevostavby“, proč ale tomu svému opeřenci nedopřát pořádný betonový bejvák, se kterým hned tak něco nehne.

_Tvarnice5

Když se vám chce tvořit

Výtvarně nadaní jedinci jistě ocení jednobarevný a zajímavě porézní povrch tvárnic, na kterém skvěle vypadá prakticky jakýkoliv motiv a barva. Jako originální květináče s industriálním šmrncem jsou tvárnice prostě perfektní.

Foto: Brit.co, apartmenttherapy.com , apaperaeroplane.tumblr.com,  TrendHunter.com, lowes.com, spleaseblog.blogspot.cz

 

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.