Tucet věcí, které vám z chalupy udělají skanzen

Autor: TadyJeMoje.cz
Jakmile si někdo koupí chalupu, popadne ho divná vášeň prolézat zaprášené antiky a plnit interiér nově nabyté nemovitosti nesmyslným harampádím, až se tam nedá hnout. Podívejte se na nejoblíbenější kousky, které zbytečně skladujeme pod vlastní střechou, i když už jsou dávno nefunkční.

05_08_2014 TUCET VĚCÍ_KTERÉ VÁM Z CHALUPY UDĚLAJÍ SKANZEN

1 KOLOVRÁTEK

Když se tak projdete po vesnických staveních, máte dojem, že jsme národ přadlen, na drtivé většině zdejších kolovrátků předou tak maximálně pavouci své sítě.

 

2 MLÝNEK NA KÁVU

Sice si každé ráno zaléváme rozpustné kafe rychlovarnou konvicí, na poličce v kuchyni nám ale hrdě trůní zrezlý ruční mlýnek z první republiky.

 

3 NECKY

Po celé chalupě máme zavedenou teplou vodu a myjeme se normálně v koupelně, to nám ale nebrání v tom, abychom si na dvorek vystavili tenhle archivní kousek.

4 VALCHA

Prát v ruce, to už si paní domácí neumí představit, ale proč si interiér chaloupky nevyzdobit kusem vlnitého plechu.

 

5 VĚDRO

Studna nikde, ale to neznamená, že se takové vědro nemůže hodit. Šoupnete do něj nějakou kytku a hned máte krásný designový květináč.

 

6 STARÉ RÁDIO KRYSTALKA

Co na tom, že rádio posloucháte tak maximálně, když jedete v autě. Legendární krystalka vám v ložnici vytvoří super atmosféru, aniž by z ní zazněl jediný tón.

 

7 ŠICÍ STROJ SINGER

Sedět se u něj moc nedá, protože si každou chvíli narazíte koleno o bytelnou železnou konstrukci, ale jako noční stolek je mezi chalupáři populární.

 

8 CEP

Nic nevyvolá hrdou vzpomínku na dobu, kdy jsme pod vedením bratra Žižky bili křižáky jako žito, lépe než cep zavěšený v sednici na stěně.

 

9 FLEXARET

Většina z nás, kteří mají tuhle legendární douokou zrcadlovku na poličce, ani neví, jaký se do ní používá film, ale ona už stejně nefotí.

 

10 HMOŽDÍŘ

Kredenc máme plnou mletého koření v originálních sáčcích s ustřiženými rohy, ale naleštěný hmoždíř stejně dává kuchyni ten správný magdalenovsko-dobromilovsko-rettigovský šmrnc.

 

11 DŘEVĚNÉ LYŽE

Na sjezdovku bychom si v nich už nejspíš netroufli, ale zkřížené na zeď si je dáváme v každé druhé chalupě.

 

12 LOUKOŤOVÁ KOLA

Hejtman Šejtroček by se asi dost divil, proč si lidé v jednadvacátém století věší na domy rozbitá kola z jeho vozu.

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.

Užijte si grilování na balkoně nebo přímo doma

Říkáte si, že radosti grilování si mohou užívat jen ti, kteří mají zahradu nebo velkou terasu? Kdepak! Pochoutky z ohně si můžete dopřát, i když vlastníte jen mini balkonek, nebo dokonce ani ten ne!

Úsporný a levný minidomek s luxusním výhledem

Klid, hodně volného prostoru a panoramatické výhledy na okolní lesy a hory. Takhle zní podle jednoho amerického umělce recept, jak zaručeně načerpat inspiraci pro tvůrčí činnost. Proto si pro chvíle, kdy se věnuje vlastní tvorbě, nechal postavit malinký domek uprostřed nádherné přírody.

5 psů, kteří se skvěle hodí do garsonky

Bydlíte v malinké garsonce, ale přesto byste si rádi pořídili psa? Nezoufejte, mezi psími plemeny se najdou i taková, kterým malé prostory vadit nebudou, ba naopak bude jim v nich dobře.

Velký úklid podle feng shui

Pokud se už poněkolikáté odhodláváte k nevyhnutelnému generálnímu úklidu domácnosti, zkuste to tentokrát podle feng shui! Ideálně se tenhle způsob hodí v případech, kdy v životě hledáte změnu nebo pokud se vyrovnáváte s nepříjemnou životní událostí.