Tipy na útulné bydlení, které snadno přestěhujete

14. 9. 2015
Patříte mezi lidi, kteří se často stěhují, a ani v nejbližší budoucnosti se nechystáte někde usadit natrvalo? To ale vůbec neznamená, že se vám nevyplatí věnovat čas tomu, jak si svůj domov zařídíte. Inspirujte se designovými doplňky, které se vejdou do jedné krabice a rázem zútulní i ten nejšedivější kamrlík.

Osvětlení

Robustní stojací lampou jednoduše a poměrně levně nahradíte neexistující lustr. Prostor se navíc rázem zaplní a získá na osobitosti. Klidně si pořiďte i pár malých lampiček, čím více jich budete mít, tím bude pokoj večer útulnější. 

_pastedGraphic

Tapety

Rozměrná designová tapeta dokáže vnést do místnosti barvu a styl, aniž byste ji museli malovat. Dokonce vlastně ani nemusíte tapetovat, stačí si pořídit kvalitní oboustranné lepicí pásky, které zeď pod tapetou nijak nepoškodí. 

Převlékněte, co se dá

Vyměňte potahy polštářů, závěsy, ubrusy i přehoz, a uvidíte, jak to pokoj zútulní. Nebojte se kombinovat nejrůznější vzory a barvy. Látku pak můžete obměňovat podle nálady i stylu bytu, ve kterém zrovna přetrváváte. 

_presteh.bydleni2

Poličky s uměním

Místo toho, abyste každý obrázek a fotku věšeli zvlášť, buďte originální a zavěste si jednu větší polici, na které pak všechny vaše umělecké kousky pěkně vystavíte. Má to i tu výhodu, že až se budete stěhovat, budete zadělávat jen dvě díry po poličce. 

Nepodceňujte koberce

Tou nejlepší kamufláží pro zašedlé lino a odřená místa na podlaze jsou běhouny. Tohle řešení se hodí hlavně tehdy, když máte jednoduchý, a možná trochu nevýrazný nábytek a potřebujete pokoj rozsvítit barvami. 

_presteh.bydleni1

Šach mat

Další možností, jak vnést rychle a jednoduše do bytu trošku stylu, je sladit vše do nesmrtelné černobílé kombinace. Ta skvěle ladí s jakýmkoli typem podlahy i nábytku. Při volbě doplňků pak nechte dominovat spíše bílou barvu. A až vás tahle kombinace přestane bavit, rozbijte ji třeba okrově žlutými polštářky nebo vázou s květinami. 

_pastedGraphic-2

 

Foto: Houzz.comTheberry.comFlickr.comDesignmag.frMydomaine.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.

8 podomácku vyrobených váz

7. 3. 2018
Kupovat vázy někde v obchodě s porcelánem je dost nuda, navíc proč vyhazovat peníze oknem, když si je můžete vyrobit doma za pár drobných. Ukážeme vám pár triků, jak na to.

Jak bydlet pouze v jednom pokoji

6. 3. 2018
Právě jste si pořídili malou garsonku, nebo dokonce bydlíte se spolubydlícími a patří vám jen jeden pokoj ve větším bytě? Pak si na zařizování dejte opravdu záležet, abyste z prostoru jediného pokoje vytěžili maximum a zároveň šetřili svou peněženku.

Dekorace z doby kamenné

5. 3. 2018
Vnášení přírody do interiéru je dnes hodně trendy. Spolu se dřevem se nabízí například i kameny, jichž se venku válí nepřeberné množství. Pokud s nimi umíte pracovat, dokážete z nich vlastníma rukama vytvořit parádní dekorace.