Tipy na útulné bydlení, které snadno přestěhujete

14. 9. 2015
Patříte mezi lidi, kteří se často stěhují, a ani v nejbližší budoucnosti se nechystáte někde usadit natrvalo? To ale vůbec neznamená, že se vám nevyplatí věnovat čas tomu, jak si svůj domov zařídíte. Inspirujte se designovými doplňky, které se vejdou do jedné krabice a rázem zútulní i ten nejšedivější kamrlík.

Osvětlení

Robustní stojací lampou jednoduše a poměrně levně nahradíte neexistující lustr. Prostor se navíc rázem zaplní a získá na osobitosti. Klidně si pořiďte i pár malých lampiček, čím více jich budete mít, tím bude pokoj večer útulnější. 

_pastedGraphic

Tapety

Rozměrná designová tapeta dokáže vnést do místnosti barvu a styl, aniž byste ji museli malovat. Dokonce vlastně ani nemusíte tapetovat, stačí si pořídit kvalitní oboustranné lepicí pásky, které zeď pod tapetou nijak nepoškodí. 

Převlékněte, co se dá

Vyměňte potahy polštářů, závěsy, ubrusy i přehoz, a uvidíte, jak to pokoj zútulní. Nebojte se kombinovat nejrůznější vzory a barvy. Látku pak můžete obměňovat podle nálady i stylu bytu, ve kterém zrovna přetrváváte. 

_presteh.bydleni2

Poličky s uměním

Místo toho, abyste každý obrázek a fotku věšeli zvlášť, buďte originální a zavěste si jednu větší polici, na které pak všechny vaše umělecké kousky pěkně vystavíte. Má to i tu výhodu, že až se budete stěhovat, budete zadělávat jen dvě díry po poličce. 

Nepodceňujte koberce

Tou nejlepší kamufláží pro zašedlé lino a odřená místa na podlaze jsou běhouny. Tohle řešení se hodí hlavně tehdy, když máte jednoduchý, a možná trochu nevýrazný nábytek a potřebujete pokoj rozsvítit barvami. 

_presteh.bydleni1

Šach mat

Další možností, jak vnést rychle a jednoduše do bytu trošku stylu, je sladit vše do nesmrtelné černobílé kombinace. Ta skvěle ladí s jakýmkoli typem podlahy i nábytku. Při volbě doplňků pak nechte dominovat spíše bílou barvu. A až vás tahle kombinace přestane bavit, rozbijte ji třeba okrově žlutými polštářky nebo vázou s květinami. 

_pastedGraphic-2

 

Foto: Houzz.comTheberry.comFlickr.comDesignmag.frMydomaine.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.

Jaké spotřebiče zvolit do malé kuchyně

8. 11. 2017
Jestli máte malý byt, dejte si záležet na výběru spotřebičů. Vhodnou volbou totiž můžete ušetřit docela dost místa.

Nepoužívaný sklep se proměnil v příjemný byteček

7. 11. 2017
Když se řekne suterén, málokdo si asi představí místo, kde by se dalo dobře bydlet. Sklepní prostory spíše vyvolávají představu neútulných, temných a vlhkých interiérů. V mnoha případech tomu tak skutečně je, ale když se takový suterén dostane do rukou šikovným architektům, může se z něj stát sympatický domov plný barev.