Tipy na útulné bydlení, které snadno přestěhujete

Patříte mezi lidi, kteří se často stěhují, a ani v nejbližší budoucnosti se nechystáte někde usadit natrvalo? To ale vůbec neznamená, že se vám nevyplatí věnovat čas tomu, jak si svůj domov zařídíte. Inspirujte se designovými doplňky, které se vejdou do jedné krabice a rázem zútulní i ten nejšedivější kamrlík.

Osvětlení

Robustní stojací lampou jednoduše a poměrně levně nahradíte neexistující lustr. Prostor se navíc rázem zaplní a získá na osobitosti. Klidně si pořiďte i pár malých lampiček, čím více jich budete mít, tím bude pokoj večer útulnější. 

_pastedGraphic

Tapety

Rozměrná designová tapeta dokáže vnést do místnosti barvu a styl, aniž byste ji museli malovat. Dokonce vlastně ani nemusíte tapetovat, stačí si pořídit kvalitní oboustranné lepicí pásky, které zeď pod tapetou nijak nepoškodí. 

Převlékněte, co se dá

Vyměňte potahy polštářů, závěsy, ubrusy i přehoz, a uvidíte, jak to pokoj zútulní. Nebojte se kombinovat nejrůznější vzory a barvy. Látku pak můžete obměňovat podle nálady i stylu bytu, ve kterém zrovna přetrváváte. 

_presteh.bydleni2

Poličky s uměním

Místo toho, abyste každý obrázek a fotku věšeli zvlášť, buďte originální a zavěste si jednu větší polici, na které pak všechny vaše umělecké kousky pěkně vystavíte. Má to i tu výhodu, že až se budete stěhovat, budete zadělávat jen dvě díry po poličce. 

Nepodceňujte koberce

Tou nejlepší kamufláží pro zašedlé lino a odřená místa na podlaze jsou běhouny. Tohle řešení se hodí hlavně tehdy, když máte jednoduchý, a možná trochu nevýrazný nábytek a potřebujete pokoj rozsvítit barvami. 

_presteh.bydleni1

Šach mat

Další možností, jak vnést rychle a jednoduše do bytu trošku stylu, je sladit vše do nesmrtelné černobílé kombinace. Ta skvěle ladí s jakýmkoli typem podlahy i nábytku. Při volbě doplňků pak nechte dominovat spíše bílou barvu. A až vás tahle kombinace přestane bavit, rozbijte ji třeba okrově žlutými polštářky nebo vázou s květinami. 

_pastedGraphic-2

 

Foto: Houzz.comTheberry.comFlickr.comDesignmag.frMydomaine.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

5 tipů jak na spíž v malých kuchyních

Otázku, kam ukládat potraviny, řeší asi každý z nás. Pokud navíc máte malý byt s ještě menší kuchyní, může to vypadat jako neřešitelný problém. Připravili jsme pro vás ale pár nápadů na úložné prostory, kam by vás normálně potraviny dávat nenapadlo.

9 tipů, jak bydlet jako Šípková Růženka

Máte rádi romantiku? Pak vás dost možná zaujmou dekorace s motivem růží. Tyhle krásné a voňavé květiny dokáží doma vytvořit velice příjemnou a útulnou atmosféru, tak proč to s nimi nezkusit. Podívejte se na pár nápadů, jak by jim to mohlo slušet i u vás doma.

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.