Menu

Tady je Klárky a Máry: Byt, ve kterém rostou krásné věci

Na návštěvě 12. 7. 2018
Autor: TadyJeMoje.cz ,

Vršovický byt mladých a kreativních manželů Kláry a Marka nepřehlédnete už z protější ulice. Jejich balkónek spolu s okenními parapety ve druhém patře nejmenšího činžovního domu v celé čtvrti překypuje bylinkami, chilli papričkami, borůvčím i saláty, jejichž názvy neumíme ani vyslovit, natož napsat.

Překvapeni možná budete i při vstupu do jejich předsíně. Tu totiž Klárka s Márou sdílí se sousedem. O záchod přiléhající k této místnosti se už dělit nemusí. Jejich království však začíná až v kuchyni. Tady se loví dobroty v prosklené kredenci, nakládá a suší vše, co se jim zrovna balkónové zahrádce urodí nebo připlete do cesty. Ty opravdové chuťovky ale najdete vedle v obýváku, kde Klárce kromě zachráněných květin od popelnic žije a roste i její komiksové knihkupectví No Ordinary Heroes a vzniká další ročník festivalu Frame.

 

Milovníci komiksů ví, že jedním výtiskem či knížkou to nekončí, ale teprve začíná. Podívejte se, jak se takhle jedna bohatá sbírka komiksů zabydlila v originálním pařížském bytě.