Super řešení pro malé kuchyně

17. 9. 2015
Máte v bytě malou kuchyni a nevíte, jak z ní udělat prostor, kde by se vám dobře vařilo? Nezoufejte, i na malém jevišti se dá sehrát velké divadlo. Vybrali jsme pro vás pár ukázek, jak dobře může taková mini kuchyně vypadat.

Modrá je dobrá

Zajímavě řešený maličký kuchyňský kout, jejž modře natřené zbytky sádrokartonové příčky a přizděný pultík pěkně oddělují od zbytku garsonky. 

_pastedGraphic-1

Příjemná bílá oldschoolovka

Nerez skloubený s bílým dřevem doplněný o hodně staře a zašle vyhlížející prkýnka na stěně, to všechno vytváří příjemně domáckou a nostalgickou atmosféru i v takhle titěrném prostoru. 

Když má jeden pult patero funkcí

Vysunutý pult, který slouží zároveň i jako jídelní stůl, barpult nebo kuchyňský ostrůvek, a když bude nejhůř, může fungovat také jako žehlicí prkno či pracovní stůl. Vzdušnost prostoru podtrhuje volně zavěšené stylové osvětlení. 

_male-kuchyne3

Maximálně vytěžené 2 x 3 metry

Všechno pasuje na milimetr přesně a ještě se tu klidně i najíte u vyklápěcího stolku. Jenom židli si budete muset přinést, mít ji tady nastálo by znamenalo moc zabraného místa. 

Stěna místo skříněk

Když nemáte doma dost prostoru na skříňky, zavěste nádobí na stěnu. V kombinaci s černou školní tabulí na dveřích to působí neskutečně nenuceně a pohodářsky. 

_male-kuchyne1

 

Vivat industrial

Výrobce kuchyňských linek tenhle styl asi moc nepotěší, ale pokud máte i zbytek bytu laděný do industriálu, vypadá tenhle minimalismus fakt dobře. Samozřejmě za předpokladu, že nebydlíte na prašném místě, kde byste nemohli otevřít okno. 

_pastedGraphic-6

To nejmenší nakonec

Mít na pár metrech čtverečních kuchyni, jídelnu i ložnici je sice extrém, ale i na tak malém prostoru se dá žít jako člověk. Dokonce si tady můžete dát romantickou večeři ve dvou a do ložnice to nemáte daleko.

_male-kuchne2

Foto: Buzzfeed.com, Droitanglais.com,  Forumdealcaldes.com, Dev.viesso.com, Pixel.brit.co, TheSavannahCabinetShop.blogspot.com, ApartmentTherapy.com, Livinginashoebox.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Z naší zkušenosti: Chytré bydlení překvapí, pobaví a inspiruje

19. 10. 2017
Vždycky, když se dívám na TadyJeMoje.cz nebo na jiné weby zaměřené na bydlení, nejvíc mě tam zaujmou příklady chytrého bydlení na malém prostoru. Žít pohodlně v rodinné vilce nebo čtyřpokojovém bytě není nijak složité, ale vybudovat si příjemný domov na třiceti nebo i méně metrech čtverečních, to už chce nápad, fantazii a úsilí. Pojďme si společně připomenout pár případů, kdy se to skvěle podařilo a my o tom psali na TadyJeMoje.

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.