Super řešení pro malé kuchyně

Máte v bytě malou kuchyni a nevíte, jak z ní udělat prostor, kde by se vám dobře vařilo? Nezoufejte, i na malém jevišti se dá sehrát velké divadlo. Vybrali jsme pro vás pár ukázek, jak dobře může taková mini kuchyně vypadat.

Modrá je dobrá

Zajímavě řešený maličký kuchyňský kout, jejž modře natřené zbytky sádrokartonové příčky a přizděný pultík pěkně oddělují od zbytku garsonky. 

_pastedGraphic-1

Příjemná bílá oldschoolovka

Nerez skloubený s bílým dřevem doplněný o hodně staře a zašle vyhlížející prkýnka na stěně, to všechno vytváří příjemně domáckou a nostalgickou atmosféru i v takhle titěrném prostoru. 

Když má jeden pult patero funkcí

Vysunutý pult, který slouží zároveň i jako jídelní stůl, barpult nebo kuchyňský ostrůvek, a když bude nejhůř, může fungovat také jako žehlicí prkno či pracovní stůl. Vzdušnost prostoru podtrhuje volně zavěšené stylové osvětlení. 

_male-kuchyne3

Maximálně vytěžené 2 x 3 metry

Všechno pasuje na milimetr přesně a ještě se tu klidně i najíte u vyklápěcího stolku. Jenom židli si budete muset přinést, mít ji tady nastálo by znamenalo moc zabraného místa. 

Stěna místo skříněk

Když nemáte doma dost prostoru na skříňky, zavěste nádobí na stěnu. V kombinaci s černou školní tabulí na dveřích to působí neskutečně nenuceně a pohodářsky. 

_male-kuchyne1

 

Vivat industrial

Výrobce kuchyňských linek tenhle styl asi moc nepotěší, ale pokud máte i zbytek bytu laděný do industriálu, vypadá tenhle minimalismus fakt dobře. Samozřejmě za předpokladu, že nebydlíte na prašném místě, kde byste nemohli otevřít okno. 

_pastedGraphic-6

To nejmenší nakonec

Mít na pár metrech čtverečních kuchyni, jídelnu i ložnici je sice extrém, ale i na tak malém prostoru se dá žít jako člověk. Dokonce si tady můžete dát romantickou večeři ve dvou a do ložnice to nemáte daleko.

_male-kuchne2

Foto: Buzzfeed.com, Droitanglais.com,  Forumdealcaldes.com, Dev.viesso.com, Pixel.brit.co, TheSavannahCabinetShop.blogspot.com, ApartmentTherapy.com, Livinginashoebox.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.