Super řešení pro malé kuchyně

Máte v bytě malou kuchyni a nevíte, jak z ní udělat prostor, kde by se vám dobře vařilo? Nezoufejte, i na malém jevišti se dá sehrát velké divadlo. Vybrali jsme pro vás pár ukázek, jak dobře může taková mini kuchyně vypadat.

Modrá je dobrá

Zajímavě řešený maličký kuchyňský kout, jejž modře natřené zbytky sádrokartonové příčky a přizděný pultík pěkně oddělují od zbytku garsonky. 

_pastedGraphic-1

Příjemná bílá oldschoolovka

Nerez skloubený s bílým dřevem doplněný o hodně staře a zašle vyhlížející prkýnka na stěně, to všechno vytváří příjemně domáckou a nostalgickou atmosféru i v takhle titěrném prostoru. 

Když má jeden pult patero funkcí

Vysunutý pult, který slouží zároveň i jako jídelní stůl, barpult nebo kuchyňský ostrůvek, a když bude nejhůř, může fungovat také jako žehlicí prkno či pracovní stůl. Vzdušnost prostoru podtrhuje volně zavěšené stylové osvětlení. 

_male-kuchyne3

Maximálně vytěžené 2 x 3 metry

Všechno pasuje na milimetr přesně a ještě se tu klidně i najíte u vyklápěcího stolku. Jenom židli si budete muset přinést, mít ji tady nastálo by znamenalo moc zabraného místa. 

Stěna místo skříněk

Když nemáte doma dost prostoru na skříňky, zavěste nádobí na stěnu. V kombinaci s černou školní tabulí na dveřích to působí neskutečně nenuceně a pohodářsky. 

_male-kuchyne1

 

Vivat industrial

Výrobce kuchyňských linek tenhle styl asi moc nepotěší, ale pokud máte i zbytek bytu laděný do industriálu, vypadá tenhle minimalismus fakt dobře. Samozřejmě za předpokladu, že nebydlíte na prašném místě, kde byste nemohli otevřít okno. 

_pastedGraphic-6

To nejmenší nakonec

Mít na pár metrech čtverečních kuchyni, jídelnu i ložnici je sice extrém, ale i na tak malém prostoru se dá žít jako člověk. Dokonce si tady můžete dát romantickou večeři ve dvou a do ložnice to nemáte daleko.

_male-kuchne2

Foto: Buzzfeed.com, Droitanglais.com,  Forumdealcaldes.com, Dev.viesso.com, Pixel.brit.co, TheSavannahCabinetShop.blogspot.com, ApartmentTherapy.com, Livinginashoebox.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Kolik máte naspořeno? I tak se vás může zeptat banka

Skoro každý, kdo si v posledních měsících chtěl pořídit byt nebo rodinný domek, nejspíš narazil na podobný problém. Banky v souladu s požadavkem ČNB půjčují od letošního dubna jen do 90 procent hodnoty nemovitosti (loan to value, ve zkratce LTV) a navíc úvěrů v rozpětí 80—90 procent LTV mohou poskytnout jen limitovaný počet.

9 šikovných pomocníků do kuchyně

V domácnosti musíte každý den vykonat spoustu malých úkonů, které vám nejdou nebo vás otravují. Taky si při nich vždycky říkáte, proč ještě nikdo nevymyslel nějaké „udělátko“, se kterým by to šlo líp? Je dost pravděpodobné, že už taková šikovná věcička někde existuje, jen o ní nevíte. Podívejte se na pár našich tipů, třeba mezi nimi taky objevíte svého favorita.

Minibyt s 19 m² vyhovuje rodině i turistům

Jednu brazilskou rodinu, která pravidelně navštěvuje Paříž, přestalo bavit pokaždé bydlet v neosobním hotelu. Ve francouzské metropoli si proto nakonec zařídila svůj druhý domov a teď už jezdí do svého. A vůbec nevadí, že jejich pařížské útočiště nemá ani dvacet metrů.

7 originálních DIY držáků na tablet

Za těch pár let, co jsou tablety na trhu, se staly oblíbenými společníky mnohých z nás. Pokud také patříte mezi ty, kteří nedají bez tabletu ani ránu, asi řešíte, jak jej prakticky uložit, aby na něj bylo dobře vidět, i když ležíte v posteli, vaříte v kuchyni nebo si právě dáváte koupel.

Chcete víc sexu? Přemalujte ložnici!

Už dávno je známo, že barvy ovlivňují naše nálady, vyvolávají emoce a dokonce ovlivňují i náš život. Třeba to, jestli budeme úspěšní, pozitivní nebo třeba kolik si v životě užijeme sexu. Barva ložnice totiž přímo ovlivňuje to, zda v ní budeme více nakloněni spánku, nebo milostným hrátkám.

Květiny, kterým se daří v koupelně

Máte problém s tím, že byste rádi vyzdobili koupelnu nějakou zelení, ale nic vám v temnu a neustálém vlhku neroste? Nezoufejte, poradíme vám, na které květiny vsadit, aby se jim v tomhle prostředí dařilo.

Vychytaný minidomek za necelý milion a půl korun

Menší montované domky jsou poslední dobou v kurzu. S tím jak stoupá zájem o levné a úsporné bydlení ve vlastním, snaží se architekti přijít s takovým modelem, který bude co nejmenší a přitom se v něm pořád bude dát pohodlně bydlet. Přesně jako v tomhle sympatickém minidomku Britespace.

10 knihoven, které si zamilujete

Máte byt přeplněný knížkami, které je vám líto odnést do antikvariátu nebo rozdat kamarádům? Podívejte se na pár originálních knihoven, do nichž nejen uložíte své literární poklady, ale ještě v interiéru skvěle vypadají.

7 ukázek elegantního černobílého bydlení

Pokud patříte mezi lidi, kteří zrovna netouží mít byt překypující barvami, můžete to zkusit jen s černou a bílou. Připadá vám to příliš minimalistické? Ukážeme vám pár případů, kdy černobílé interiéry skvěle fungují.