Super řešení pro malé kuchyně

17. 9. 2015
Máte v bytě malou kuchyni a nevíte, jak z ní udělat prostor, kde by se vám dobře vařilo? Nezoufejte, i na malém jevišti se dá sehrát velké divadlo. Vybrali jsme pro vás pár ukázek, jak dobře může taková mini kuchyně vypadat.

Modrá je dobrá

Zajímavě řešený maličký kuchyňský kout, jejž modře natřené zbytky sádrokartonové příčky a přizděný pultík pěkně oddělují od zbytku garsonky. 

_pastedGraphic-1

Příjemná bílá oldschoolovka

Nerez skloubený s bílým dřevem doplněný o hodně staře a zašle vyhlížející prkýnka na stěně, to všechno vytváří příjemně domáckou a nostalgickou atmosféru i v takhle titěrném prostoru. 

Když má jeden pult patero funkcí

Vysunutý pult, který slouží zároveň i jako jídelní stůl, barpult nebo kuchyňský ostrůvek, a když bude nejhůř, může fungovat také jako žehlicí prkno či pracovní stůl. Vzdušnost prostoru podtrhuje volně zavěšené stylové osvětlení. 

_male-kuchyne3

Maximálně vytěžené 2 x 3 metry

Všechno pasuje na milimetr přesně a ještě se tu klidně i najíte u vyklápěcího stolku. Jenom židli si budete muset přinést, mít ji tady nastálo by znamenalo moc zabraného místa. 

Stěna místo skříněk

Když nemáte doma dost prostoru na skříňky, zavěste nádobí na stěnu. V kombinaci s černou školní tabulí na dveřích to působí neskutečně nenuceně a pohodářsky. 

_male-kuchyne1

 

Vivat industrial

Výrobce kuchyňských linek tenhle styl asi moc nepotěší, ale pokud máte i zbytek bytu laděný do industriálu, vypadá tenhle minimalismus fakt dobře. Samozřejmě za předpokladu, že nebydlíte na prašném místě, kde byste nemohli otevřít okno. 

_pastedGraphic-6

To nejmenší nakonec

Mít na pár metrech čtverečních kuchyni, jídelnu i ložnici je sice extrém, ale i na tak malém prostoru se dá žít jako člověk. Dokonce si tady můžete dát romantickou večeři ve dvou a do ložnice to nemáte daleko.

_male-kuchne2

Foto: Buzzfeed.com, Droitanglais.com,  Forumdealcaldes.com, Dev.viesso.com, Pixel.brit.co, TheSavannahCabinetShop.blogspot.com, ApartmentTherapy.com, Livinginashoebox.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.

Jak si doma uspořádat papíry, aby to dobře vypadalo

2. 1. 2018
Žijeme sice v digitální době, ale stejně se nám doma pořád hromadí spousta papíru. A když zrovna nějaký potřebujeme, jako na potvoru ho nemůžeme najít. Přinášíme několik tipů, jak si v důležitých listinách konečně udělat pořádek.