8 ukázek bydlení z toho lepšího soudku

Jestli někde v antiku nebo na chalupě objevíte starý soudek, určitě ho tam nenechejte ležet. Tenhle poklad se vám totiž bude doma náramně hodit. Ukážeme vám hned několik příkladů k čemu.

Umyvadlo ze sudu

Všechno steče do sudu

Nelíbí se vám žádné umyvadlo a chcete do koupelny něco extra? Obložte stávající umyvadlo částí starého sudu, a jestli chcete mít iluzi dokonalou, vyložte jeho vnitřek dřevem nebo nápodobou dřeva.

Stolek ze sudu

Stolek s historií

Konferenční stolky ze soudků mají tu výhodu, že se hodí prakticky do jakéhokoliv interiéru, stačí jen zvolit správnou desku. Podle velikosti sudu můžete mít konferenční stůl stejně jako noční stolek.

Sud v koupelně

Sprchový sud

Z odříznuté půlky sudu snadno vykouzlíte zajímavý rustikální sprchový kout. Jen pozor na velikost, v tomto případě si dopřejte pořádně velký sud, ať vám voda nestříká všude kolem.

Rustikální rám zrcadla

Nebo vsaďte do dna sudu zrcadlo, a dostanete parádní rustikální kousek, který vám budou závidět všichni známí a kamarádi.

Vinotéka ze sudu

Stylová vinotéka

Soudky k vínu samozřejmě patří, tak proč si z nich rovnou neudělat celou vinotéku. I když to tak na první pohled možná nevypadá, kromě skleněné desky je celý zbytek vinotéky vyroben z jednoho sudu.

Dětská postýlka ze sudu

Kolébka nebo spíš houpačka?

Když v sudu mohl bydlet slavný řecký filosof Diogenes, proč byste tam nemohli ubytovat miminko? Navíc se vám tady bude mnohem lépe uspávat než v klasické postýlce. Stačí ho jen trošičku rozhoupat, a usne vám jako dudek.

Zvířecí pelech ze sudu

Pelíšek snů

Také pro svého domácího mazlíčka vyrobíte ze sudu hezky vypadající a pohodlný pelíšek. Jen jim ho musíte pořádně vystlat, aby je  žebroví netlačilo do bříška.

Foto: topdreamer.com, decoist.com, bloodandchampagne.com, indulgy.com, fantasticviewpoint.com, Catsplay.com, theownerbuildernetwork.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.

Užijte si grilování na balkoně nebo přímo doma

Říkáte si, že radosti grilování si mohou užívat jen ti, kteří mají zahradu nebo velkou terasu? Kdepak! Pochoutky z ohně si můžete dopřát, i když vlastníte jen mini balkonek, nebo dokonce ani ten ne!

Úsporný a levný minidomek s luxusním výhledem

Klid, hodně volného prostoru a panoramatické výhledy na okolní lesy a hory. Takhle zní podle jednoho amerického umělce recept, jak zaručeně načerpat inspiraci pro tvůrčí činnost. Proto si pro chvíle, kdy se věnuje vlastní tvorbě, nechal postavit malinký domek uprostřed nádherné přírody.

5 psů, kteří se skvěle hodí do garsonky

Bydlíte v malinké garsonce, ale přesto byste si rádi pořídili psa? Nezoufejte, mezi psími plemeny se najdou i taková, kterým malé prostory vadit nebudou, ba naopak bude jim v nich dobře.

Velký úklid podle feng shui

Pokud se už poněkolikáté odhodláváte k nevyhnutelnému generálnímu úklidu domácnosti, zkuste to tentokrát podle feng shui! Ideálně se tenhle způsob hodí v případech, kdy v životě hledáte změnu nebo pokud se vyrovnáváte s nepříjemnou životní událostí.