8 ukázek bydlení z toho lepšího soudku

Jestli někde v antiku nebo na chalupě objevíte starý soudek, určitě ho tam nenechejte ležet. Tenhle poklad se vám totiž bude doma náramně hodit. Ukážeme vám hned několik příkladů k čemu.

Umyvadlo ze sudu

Všechno steče do sudu

Nelíbí se vám žádné umyvadlo a chcete do koupelny něco extra? Obložte stávající umyvadlo částí starého sudu, a jestli chcete mít iluzi dokonalou, vyložte jeho vnitřek dřevem nebo nápodobou dřeva.

Stolek ze sudu

Stolek s historií

Konferenční stolky ze soudků mají tu výhodu, že se hodí prakticky do jakéhokoliv interiéru, stačí jen zvolit správnou desku. Podle velikosti sudu můžete mít konferenční stůl stejně jako noční stolek.

Sud v koupelně

Sprchový sud

Z odříznuté půlky sudu snadno vykouzlíte zajímavý rustikální sprchový kout. Jen pozor na velikost, v tomto případě si dopřejte pořádně velký sud, ať vám voda nestříká všude kolem.

Rustikální rám zrcadla

Nebo vsaďte do dna sudu zrcadlo, a dostanete parádní rustikální kousek, který vám budou závidět všichni známí a kamarádi.

Vinotéka ze sudu

Stylová vinotéka

Soudky k vínu samozřejmě patří, tak proč si z nich rovnou neudělat celou vinotéku. I když to tak na první pohled možná nevypadá, kromě skleněné desky je celý zbytek vinotéky vyroben z jednoho sudu.

Dětská postýlka ze sudu

Kolébka nebo spíš houpačka?

Když v sudu mohl bydlet slavný řecký filosof Diogenes, proč byste tam nemohli ubytovat miminko? Navíc se vám tady bude mnohem lépe uspávat než v klasické postýlce. Stačí ho jen trošičku rozhoupat, a usne vám jako dudek.

Zvířecí pelech ze sudu

Pelíšek snů

Také pro svého domácího mazlíčka vyrobíte ze sudu hezky vypadající a pohodlný pelíšek. Jen jim ho musíte pořádně vystlat, aby je  žebroví netlačilo do bříška.

Foto: topdreamer.com, decoist.com, bloodandchampagne.com, indulgy.com, fantasticviewpoint.com, Catsplay.com, theownerbuildernetwork.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

5 tipů jak na spíž v malých kuchyních

Otázku, kam ukládat potraviny, řeší asi každý z nás. Pokud navíc máte malý byt s ještě menší kuchyní, může to vypadat jako neřešitelný problém. Připravili jsme pro vás ale pár nápadů na úložné prostory, kam by vás normálně potraviny dávat nenapadlo.

9 tipů, jak bydlet jako Šípková Růženka

Máte rádi romantiku? Pak vás dost možná zaujmou dekorace s motivem růží. Tyhle krásné a voňavé květiny dokáží doma vytvořit velice příjemnou a útulnou atmosféru, tak proč to s nimi nezkusit. Podívejte se na pár nápadů, jak by jim to mohlo slušet i u vás doma.

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.