8 ukázek bydlení z toho lepšího soudku

1. 11. 2016
Jestli někde v antiku nebo na chalupě objevíte starý soudek, určitě ho tam nenechejte ležet. Tenhle poklad se vám totiž bude doma náramně hodit. Ukážeme vám hned několik příkladů k čemu.

Umyvadlo ze sudu

Všechno steče do sudu

Nelíbí se vám žádné umyvadlo a chcete do koupelny něco extra? Obložte stávající umyvadlo částí starého sudu, a jestli chcete mít iluzi dokonalou, vyložte jeho vnitřek dřevem nebo nápodobou dřeva.

Stolek ze sudu

Stolek s historií

Konferenční stolky ze soudků mají tu výhodu, že se hodí prakticky do jakéhokoliv interiéru, stačí jen zvolit správnou desku. Podle velikosti sudu můžete mít konferenční stůl stejně jako noční stolek.

Sud v koupelně

Sprchový sud

Z odříznuté půlky sudu snadno vykouzlíte zajímavý rustikální sprchový kout. Jen pozor na velikost, v tomto případě si dopřejte pořádně velký sud, ať vám voda nestříká všude kolem.

Rustikální rám zrcadla

Nebo vsaďte do dna sudu zrcadlo, a dostanete parádní rustikální kousek, který vám budou závidět všichni známí a kamarádi.

Vinotéka ze sudu

Stylová vinotéka

Soudky k vínu samozřejmě patří, tak proč si z nich rovnou neudělat celou vinotéku. I když to tak na první pohled možná nevypadá, kromě skleněné desky je celý zbytek vinotéky vyroben z jednoho sudu.

Dětská postýlka ze sudu

Kolébka nebo spíš houpačka?

Když v sudu mohl bydlet slavný řecký filosof Diogenes, proč byste tam nemohli ubytovat miminko? Navíc se vám tady bude mnohem lépe uspávat než v klasické postýlce. Stačí ho jen trošičku rozhoupat, a usne vám jako dudek.

Zvířecí pelech ze sudu

Pelíšek snů

Také pro svého domácího mazlíčka vyrobíte ze sudu hezky vypadající a pohodlný pelíšek. Jen jim ho musíte pořádně vystlat, aby je  žebroví netlačilo do bříška.

Foto: topdreamer.com, decoist.com, bloodandchampagne.com, indulgy.com, fantasticviewpoint.com, Catsplay.com, theownerbuildernetwork.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.

8 podomácku vyrobených váz

7. 3. 2018
Kupovat vázy někde v obchodě s porcelánem je dost nuda, navíc proč vyhazovat peníze oknem, když si je můžete vyrobit doma za pár drobných. Ukážeme vám pár triků, jak na to.

Jak bydlet pouze v jednom pokoji

6. 3. 2018
Právě jste si pořídili malou garsonku, nebo dokonce bydlíte se spolubydlícími a patří vám jen jeden pokoj ve větším bytě? Pak si na zařizování dejte opravdu záležet, abyste z prostoru jediného pokoje vytěžili maximum a zároveň šetřili svou peněženku.

Dekorace z doby kamenné

5. 3. 2018
Vnášení přírody do interiéru je dnes hodně trendy. Spolu se dřevem se nabízí například i kameny, jichž se venku válí nepřeberné množství. Pokud s nimi umíte pracovat, dokážete z nich vlastníma rukama vytvořit parádní dekorace.