8 ukázek bydlení z toho lepšího soudku

1. 11. 2016
Jestli někde v antiku nebo na chalupě objevíte starý soudek, určitě ho tam nenechejte ležet. Tenhle poklad se vám totiž bude doma náramně hodit. Ukážeme vám hned několik příkladů k čemu.

Umyvadlo ze sudu

Všechno steče do sudu

Nelíbí se vám žádné umyvadlo a chcete do koupelny něco extra? Obložte stávající umyvadlo částí starého sudu, a jestli chcete mít iluzi dokonalou, vyložte jeho vnitřek dřevem nebo nápodobou dřeva.

Stolek ze sudu

Stolek s historií

Konferenční stolky ze soudků mají tu výhodu, že se hodí prakticky do jakéhokoliv interiéru, stačí jen zvolit správnou desku. Podle velikosti sudu můžete mít konferenční stůl stejně jako noční stolek.

Sud v koupelně

Sprchový sud

Z odříznuté půlky sudu snadno vykouzlíte zajímavý rustikální sprchový kout. Jen pozor na velikost, v tomto případě si dopřejte pořádně velký sud, ať vám voda nestříká všude kolem.

Rustikální rám zrcadla

Nebo vsaďte do dna sudu zrcadlo, a dostanete parádní rustikální kousek, který vám budou závidět všichni známí a kamarádi.

Vinotéka ze sudu

Stylová vinotéka

Soudky k vínu samozřejmě patří, tak proč si z nich rovnou neudělat celou vinotéku. I když to tak na první pohled možná nevypadá, kromě skleněné desky je celý zbytek vinotéky vyroben z jednoho sudu.

Dětská postýlka ze sudu

Kolébka nebo spíš houpačka?

Když v sudu mohl bydlet slavný řecký filosof Diogenes, proč byste tam nemohli ubytovat miminko? Navíc se vám tady bude mnohem lépe uspávat než v klasické postýlce. Stačí ho jen trošičku rozhoupat, a usne vám jako dudek.

Zvířecí pelech ze sudu

Pelíšek snů

Také pro svého domácího mazlíčka vyrobíte ze sudu hezky vypadající a pohodlný pelíšek. Jen jim ho musíte pořádně vystlat, aby je  žebroví netlačilo do bříška.

Foto: topdreamer.com, decoist.com, bloodandchampagne.com, indulgy.com, fantasticviewpoint.com, Catsplay.com, theownerbuildernetwork.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.

Jaké spotřebiče zvolit do malé kuchyně

8. 11. 2017
Jestli máte malý byt, dejte si záležet na výběru spotřebičů. Vhodnou volbou totiž můžete ušetřit docela dost místa.

Nepoužívaný sklep se proměnil v příjemný byteček

7. 11. 2017
Když se řekne suterén, málokdo si asi představí místo, kde by se dalo dobře bydlet. Sklepní prostory spíše vyvolávají představu neútulných, temných a vlhkých interiérů. V mnoha případech tomu tak skutečně je, ale když se takový suterén dostane do rukou šikovným architektům, může se z něj stát sympatický domov plný barev.