Strom v garáži. A co takhle v obýváku?

26. 11. 2014
Když může prorůstat strom garáží, proč by nemohl zdobit třeba také obývací pokoj. Jenže jak to, že si může vcelku mohutný strom nárokovat prostor v garáži a ještě šplhat její střechou k nebesům?

První slovo na tom místě měl samozřejmě strom. Přece jenom když má u paty v průměru kolem 60 centimetrů, tak už si nějaký ten rok připsal. Záměr přistavět k rodinnému domu právě zde garáž přišel přece jenom o něco později. Jenže došlo ke kolizi a otázka zněla: Strom, nebo garáž?

A protože majitelé mají ke dřevu blízko, jsou to totiž truhláři, dokázali najít řešení. Garáž obestavěli citlivě kolem vzrostlého kmene. A že to oběma sluší, tedy garáži i stromu, dokumentuje několik snímků.

006 Strom vyrůstá ze střechy garáže_A

006 Strom vyrůstá ze střechy garáže_C

006 Strom vyrůstá ze střechy garáže_B

A jak podobnou situaci se stromem řeší jinde?

006 F_na kmeni smrku v lese

Chata uprostřed lesa oblepená kolem kmene vzrostlého jehličnanu je báječná. Fakt bomba pro romantiky.

006 E_hrázděný dům

Zahradní varianta přilepená ke stromu. Hlavně pro ty, kteří ke klidnému spánku potřebují vědět, že bezpečné zázemí je nablízku.

006 B_děský domek s skluzavkou

Pro malé hravé děti a spoustu jejich kamarádů. Kmen stromu domeček jen stínuje, ani se jej nedotkne. Ale hlavně na jeho schodiště i skluzavku a na to, co se na nich děje, je vidět z kuchyně.

006 C_srub

Srub si s kmeny v těsné blízkosti starosti nedělá. Že by nastojato uskladněný materiál na případné opravy?

006 A_ptačí budka

A vůbec nejlepší a široce dostupná varianta domu na stromě? Krmítko. Když v zimě z tepla domova sledujete ten pestrý ptačí rej, kam se na tenhle program hrabe televize.

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.

Jak si doma uspořádat papíry, aby to dobře vypadalo

2. 1. 2018
Žijeme sice v digitální době, ale stejně se nám doma pořád hromadí spousta papíru. A když zrovna nějaký potřebujeme, jako na potvoru ho nemůžeme najít. Přinášíme několik tipů, jak si v důležitých listinách konečně udělat pořádek.