Strom v garáži. A co takhle v obýváku?

26. 11. 2014
Když může prorůstat strom garáží, proč by nemohl zdobit třeba také obývací pokoj. Jenže jak to, že si může vcelku mohutný strom nárokovat prostor v garáži a ještě šplhat její střechou k nebesům?

První slovo na tom místě měl samozřejmě strom. Přece jenom když má u paty v průměru kolem 60 centimetrů, tak už si nějaký ten rok připsal. Záměr přistavět k rodinnému domu právě zde garáž přišel přece jenom o něco později. Jenže došlo ke kolizi a otázka zněla: Strom, nebo garáž?

A protože majitelé mají ke dřevu blízko, jsou to totiž truhláři, dokázali najít řešení. Garáž obestavěli citlivě kolem vzrostlého kmene. A že to oběma sluší, tedy garáži i stromu, dokumentuje několik snímků.

006 Strom vyrůstá ze střechy garáže_A

006 Strom vyrůstá ze střechy garáže_C

006 Strom vyrůstá ze střechy garáže_B

A jak podobnou situaci se stromem řeší jinde?

006 F_na kmeni smrku v lese

Chata uprostřed lesa oblepená kolem kmene vzrostlého jehličnanu je báječná. Fakt bomba pro romantiky.

006 E_hrázděný dům

Zahradní varianta přilepená ke stromu. Hlavně pro ty, kteří ke klidnému spánku potřebují vědět, že bezpečné zázemí je nablízku.

006 B_děský domek s skluzavkou

Pro malé hravé děti a spoustu jejich kamarádů. Kmen stromu domeček jen stínuje, ani se jej nedotkne. Ale hlavně na jeho schodiště i skluzavku a na to, co se na nich děje, je vidět z kuchyně.

006 C_srub

Srub si s kmeny v těsné blízkosti starosti nedělá. Že by nastojato uskladněný materiál na případné opravy?

006 A_ptačí budka

A vůbec nejlepší a široce dostupná varianta domu na stromě? Krmítko. Když v zimě z tepla domova sledujete ten pestrý ptačí rej, kam se na tenhle program hrabe televize.

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Z naší zkušenosti: Chytré bydlení překvapí, pobaví a inspiruje

19. 10. 2017
Vždycky, když se dívám na TadyJeMoje.cz nebo na jiné weby zaměřené na bydlení, nejvíc mě tam zaujmou příklady chytrého bydlení na malém prostoru. Žít pohodlně v rodinné vilce nebo čtyřpokojovém bytě není nijak složité, ale vybudovat si příjemný domov na třiceti nebo i méně metrech čtverečních, to už chce nápad, fantazii a úsilí. Pojďme si společně připomenout pár případů, kdy se to skvěle podařilo a my o tom psali na TadyJeMoje.

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.