Strom v garáži. A co takhle v obýváku?

Autor: TadyJeMoje.cz
Když může prorůstat strom garáží, proč by nemohl zdobit třeba také obývací pokoj. Jenže jak to, že si může vcelku mohutný strom nárokovat prostor v garáži a ještě šplhat její střechou k nebesům?

První slovo na tom místě měl samozřejmě strom. Přece jenom když má u paty v průměru kolem 60 centimetrů, tak už si nějaký ten rok připsal. Záměr přistavět k rodinnému domu právě zde garáž přišel přece jenom o něco později. Jenže došlo ke kolizi a otázka zněla: Strom, nebo garáž?

A protože majitelé mají ke dřevu blízko, jsou to totiž truhláři, dokázali najít řešení. Garáž obestavěli citlivě kolem vzrostlého kmene. A že to oběma sluší, tedy garáži i stromu, dokumentuje několik snímků.

006 Strom vyrůstá ze střechy garáže_A

006 Strom vyrůstá ze střechy garáže_C

006 Strom vyrůstá ze střechy garáže_B

A jak podobnou situaci se stromem řeší jinde?

006 F_na kmeni smrku v lese

Chata uprostřed lesa oblepená kolem kmene vzrostlého jehličnanu je báječná. Fakt bomba pro romantiky.

006 E_hrázděný dům

Zahradní varianta přilepená ke stromu. Hlavně pro ty, kteří ke klidnému spánku potřebují vědět, že bezpečné zázemí je nablízku.

006 B_děský domek s skluzavkou

Pro malé hravé děti a spoustu jejich kamarádů. Kmen stromu domeček jen stínuje, ani se jej nedotkne. Ale hlavně na jeho schodiště i skluzavku a na to, co se na nich děje, je vidět z kuchyně.

006 C_srub

Srub si s kmeny v těsné blízkosti starosti nedělá. Že by nastojato uskladněný materiál na případné opravy?

006 A_ptačí budka

A vůbec nejlepší a široce dostupná varianta domu na stromě? Krmítko. Když v zimě z tepla domova sledujete ten pestrý ptačí rej, kam se na tenhle program hrabe televize.

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Kolik máte naspořeno? I tak se vás může zeptat banka

Skoro každý, kdo si v posledních měsících chtěl pořídit byt nebo rodinný domek, nejspíš narazil na podobný problém. Banky v souladu s požadavkem ČNB půjčují od letošního dubna jen do 90 procent hodnoty nemovitosti (loan to value, ve zkratce LTV) a navíc úvěrů v rozpětí 80—90 procent LTV mohou poskytnout jen limitovaný počet.

9 šikovných pomocníků do kuchyně

V domácnosti musíte každý den vykonat spoustu malých úkonů, které vám nejdou nebo vás otravují. Taky si při nich vždycky říkáte, proč ještě nikdo nevymyslel nějaké „udělátko“, se kterým by to šlo líp? Je dost pravděpodobné, že už taková šikovná věcička někde existuje, jen o ní nevíte. Podívejte se na pár našich tipů, třeba mezi nimi taky objevíte svého favorita.

Minibyt s 19 m² vyhovuje rodině i turistům

Jednu brazilskou rodinu, která pravidelně navštěvuje Paříž, přestalo bavit pokaždé bydlet v neosobním hotelu. Ve francouzské metropoli si proto nakonec zařídila svůj druhý domov a teď už jezdí do svého. A vůbec nevadí, že jejich pařížské útočiště nemá ani dvacet metrů.

7 originálních DIY držáků na tablet

Za těch pár let, co jsou tablety na trhu, se staly oblíbenými společníky mnohých z nás. Pokud také patříte mezi ty, kteří nedají bez tabletu ani ránu, asi řešíte, jak jej prakticky uložit, aby na něj bylo dobře vidět, i když ležíte v posteli, vaříte v kuchyni nebo si právě dáváte koupel.

Chcete víc sexu? Přemalujte ložnici!

Už dávno je známo, že barvy ovlivňují naše nálady, vyvolávají emoce a dokonce ovlivňují i náš život. Třeba to, jestli budeme úspěšní, pozitivní nebo třeba kolik si v životě užijeme sexu. Barva ložnice totiž přímo ovlivňuje to, zda v ní budeme více nakloněni spánku, nebo milostným hrátkám.

Květiny, kterým se daří v koupelně

Máte problém s tím, že byste rádi vyzdobili koupelnu nějakou zelení, ale nic vám v temnu a neustálém vlhku neroste? Nezoufejte, poradíme vám, na které květiny vsadit, aby se jim v tomhle prostředí dařilo.

Vychytaný minidomek za necelý milion a půl korun

Menší montované domky jsou poslední dobou v kurzu. S tím jak stoupá zájem o levné a úsporné bydlení ve vlastním, snaží se architekti přijít s takovým modelem, který bude co nejmenší a přitom se v něm pořád bude dát pohodlně bydlet. Přesně jako v tomhle sympatickém minidomku Britespace.

10 knihoven, které si zamilujete

Máte byt přeplněný knížkami, které je vám líto odnést do antikvariátu nebo rozdat kamarádům? Podívejte se na pár originálních knihoven, do nichž nejen uložíte své literární poklady, ale ještě v interiéru skvěle vypadají.

7 ukázek elegantního černobílého bydlení

Pokud patříte mezi lidi, kteří zrovna netouží mít byt překypující barvami, můžete to zkusit jen s černou a bílou. Připadá vám to příliš minimalistické? Ukážeme vám pár případů, kdy černobílé interiéry skvěle fungují.