Strom v garáži. A co takhle v obýváku?

Autor: TadyJeMoje.cz
Když může prorůstat strom garáží, proč by nemohl zdobit třeba také obývací pokoj. Jenže jak to, že si může vcelku mohutný strom nárokovat prostor v garáži a ještě šplhat její střechou k nebesům?

První slovo na tom místě měl samozřejmě strom. Přece jenom když má u paty v průměru kolem 60 centimetrů, tak už si nějaký ten rok připsal. Záměr přistavět k rodinnému domu právě zde garáž přišel přece jenom o něco později. Jenže došlo ke kolizi a otázka zněla: Strom, nebo garáž?

A protože majitelé mají ke dřevu blízko, jsou to totiž truhláři, dokázali najít řešení. Garáž obestavěli citlivě kolem vzrostlého kmene. A že to oběma sluší, tedy garáži i stromu, dokumentuje několik snímků.

006 Strom vyrůstá ze střechy garáže_A

006 Strom vyrůstá ze střechy garáže_C

006 Strom vyrůstá ze střechy garáže_B

A jak podobnou situaci se stromem řeší jinde?

006 F_na kmeni smrku v lese

Chata uprostřed lesa oblepená kolem kmene vzrostlého jehličnanu je báječná. Fakt bomba pro romantiky.

006 E_hrázděný dům

Zahradní varianta přilepená ke stromu. Hlavně pro ty, kteří ke klidnému spánku potřebují vědět, že bezpečné zázemí je nablízku.

006 B_děský domek s skluzavkou

Pro malé hravé děti a spoustu jejich kamarádů. Kmen stromu domeček jen stínuje, ani se jej nedotkne. Ale hlavně na jeho schodiště i skluzavku a na to, co se na nich děje, je vidět z kuchyně.

006 C_srub

Srub si s kmeny v těsné blízkosti starosti nedělá. Že by nastojato uskladněný materiál na případné opravy?

006 A_ptačí budka

A vůbec nejlepší a široce dostupná varianta domu na stromě? Krmítko. Když v zimě z tepla domova sledujete ten pestrý ptačí rej, kam se na tenhle program hrabe televize.

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.