9 fešáckých kousků, co nepatří do starého železa

5. 4. 2017
I ultramodernímu interiéru může pěkný starožitný kousek dodat šmrnc, punc lidskosti a originality i lehce nostalgický nádech. Neváhejte a pozvěte si domů renesanci, secesi nebo třeba funkcionalismus.

_starozitnosti1

Brána do minulosti

Co si počít se starými dveřmi, které už nemají futra a nikam pořádně nepasují? Než je vyhodíte, zkuste je zakomponovat do interiéru. Můžete je uchytit do speciálních kolejniček a budou vám dál dobře sloužit jako originální posuvná stěna.

_starozitnosti2

Budoir z kuchyně

Kovových nebo stříbrných konviček, džbánků, váziček a omáčníků leží v bazarech celé hromady. Většinou nestojí moc a jako elegantní stojánky na tužky nebo kosmetické štětečky nadělají spoustu parády.

_starozitnosti3

Šicí stroj, co nešije

Staré singrovky a šlapací stroje, na kterých šily ještě naše prababičky, rozhodně nepatří do starého železa. Snadno je proměníte v romantické květinové stolky nebo v praktické pracovní stoly. Uznejte sami, s moderními technologiemi ladí přímo báječně.

_starozitnosti4

Galerie neznámých mistrů

Padl vám na blešáku do oka obrázek Madony s dítětem nebo vyšívaná kytice vlčích máků? Co na tom, že nejde o díla slavných autorů, když se vám líbí, šup s nimi na zeď!

_starozitnosti5

Budiž světlo

Lustry kdysi bývaly centrální dominantou každého slušného salónu. Dnes už sice svítíme trochu jinak, ale z historických lustrů lze vykouzlit zajímavou – a při troše štěstí i funkční – dekoraci. Dáte přednost zámeckému křišťálu, nebo masivnímu industriálu?

_starozitnosti6

Co kus, to originál

Jestli mají ve starožitnictvích něčeho opravdu hodně, pak je to porcelánové nádobí. V pohodě tu poskládáte servis pro dvacet lidí a ani jeden kousek nebude stejný jako ostatní. Nenechte talířky a misky zahálet, když z nich zrovna nejíte, tak ať alespoň zdobí kuchyň.

FOTO: onefellswoopdesign.blogspot.com, apartmenttherapy.com, guiaparadecorar.com, planete-deco.fr, 99-homedecorpictures.us, warmedbylove.com, pinimg.com, bloglovin.com, domino.com, lovethispic.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.

Jaké spotřebiče zvolit do malé kuchyně

8. 11. 2017
Jestli máte malý byt, dejte si záležet na výběru spotřebičů. Vhodnou volbou totiž můžete ušetřit docela dost místa.

Nepoužívaný sklep se proměnil v příjemný byteček

7. 11. 2017
Když se řekne suterén, málokdo si asi představí místo, kde by se dalo dobře bydlet. Sklepní prostory spíše vyvolávají představu neútulných, temných a vlhkých interiérů. V mnoha případech tomu tak skutečně je, ale když se takový suterén dostane do rukou šikovným architektům, může se z něj stát sympatický domov plný barev.