9 fešáckých kousků, co nepatří do starého železa

5. 4. 2017
I ultramodernímu interiéru může pěkný starožitný kousek dodat šmrnc, punc lidskosti a originality i lehce nostalgický nádech. Neváhejte a pozvěte si domů renesanci, secesi nebo třeba funkcionalismus.

_starozitnosti1

Brána do minulosti

Co si počít se starými dveřmi, které už nemají futra a nikam pořádně nepasují? Než je vyhodíte, zkuste je zakomponovat do interiéru. Můžete je uchytit do speciálních kolejniček a budou vám dál dobře sloužit jako originální posuvná stěna.

_starozitnosti2

Budoir z kuchyně

Kovových nebo stříbrných konviček, džbánků, váziček a omáčníků leží v bazarech celé hromady. Většinou nestojí moc a jako elegantní stojánky na tužky nebo kosmetické štětečky nadělají spoustu parády.

_starozitnosti3

Šicí stroj, co nešije

Staré singrovky a šlapací stroje, na kterých šily ještě naše prababičky, rozhodně nepatří do starého železa. Snadno je proměníte v romantické květinové stolky nebo v praktické pracovní stoly. Uznejte sami, s moderními technologiemi ladí přímo báječně.

_starozitnosti4

Galerie neznámých mistrů

Padl vám na blešáku do oka obrázek Madony s dítětem nebo vyšívaná kytice vlčích máků? Co na tom, že nejde o díla slavných autorů, když se vám líbí, šup s nimi na zeď!

_starozitnosti5

Budiž světlo

Lustry kdysi bývaly centrální dominantou každého slušného salónu. Dnes už sice svítíme trochu jinak, ale z historických lustrů lze vykouzlit zajímavou – a při troše štěstí i funkční – dekoraci. Dáte přednost zámeckému křišťálu, nebo masivnímu industriálu?

_starozitnosti6

Co kus, to originál

Jestli mají ve starožitnictvích něčeho opravdu hodně, pak je to porcelánové nádobí. V pohodě tu poskládáte servis pro dvacet lidí a ani jeden kousek nebude stejný jako ostatní. Nenechte talířky a misky zahálet, když z nich zrovna nejíte, tak ať alespoň zdobí kuchyň.

FOTO: onefellswoopdesign.blogspot.com, apartmenttherapy.com, guiaparadecorar.com, planete-deco.fr, 99-homedecorpictures.us, warmedbylove.com, pinimg.com, bloglovin.com, domino.com, lovethispic.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

6 polštářů, které si vyrobíte sami

22. 2. 2018
Polštáře nejrůznějších barev a tvarů dokáží s interiérem divy. Rázem místnost zútulní, oživí, dodají jí osobitý styl, a když máte chuť na změnu, není nic jednoduššího než je prostě vyměnit. Podívejte se na pár interesantních kousků vlastní výroby.

Levně zařízený industriální byt

21. 2. 2018
Industriální styl se vyznačuje jednoduchostí, úsporností a neokázalou věcností. Řekli byste, že bude něco takového blízké Rusům? Překvapivě se tam právě dostávají do módy tmavší interiéry s industriálním nádechem. Jeden takový zpracovalo pro investora z Moskvy petrohradské studio INT2 architecture.

9 hodin, které si vyrobíte hravě sami

20. 2. 2018
Je libo hodiny malované, látkové, ratanové nebo třeba z klobouku? Proč pracně v obchodě shánět originální nástěnné hodiny, když si je doma zvládnete vyrobit za pár šupů. Stačí jen hodinový strojek a troška fantazie.

Ozdobte si balkon nebo okno domečkem pro ptáčky

19. 2. 2018
Nejen v chladných měsících naše opeřené kamarády potěšíte plným krmítkem nebo ptačí budkou, které můžete umístit na balkon nebo třeba na parapet. Zkuste si je vyrobit sami doma.

Valentýnské dekorace tak trochu jinak

14. 2. 2018
Kdo říká, že valentýnské dekorace musejí být kýčovitě přeslazené? Máme pro vás nápady na originální zamilované kousky, které vám už za pár dní nepolezou krkem a klidně si je v bytě necháte celý rok.

Nábytek z plechových barelů aneb Recyklace nás baví

12. 2. 2018
Stoličky, lavičky, minibar, improvizovaná lednička nebo umyvadlo, tím vším se mohou stát dobře vyčištěné barely od všeho možného. Stačí zvolit vhodnou barvu, aby ladila s interiérem, a máte doma perfektní doplněk, který hned tak někde neuvidíte.

Levné experimentální bydlení v betonových trubkách o velikosti 9,3 m²

8. 2. 2018
Zájemce o bydlení ve větších městech už nějakou dobu trápí vyšponované ceny nemovitostí. S vysokými náklady na pořízení či pronájem bytu se ale nepotýkají jen evropské metropole. V Hongkongu je situace ještě výrazně horší. Místní architekt proto přišel s přechodným řešením. Úlevu by v realitní krizi mělo přinést bydlení ve vodovodních trubkách z betonu.

Sekli jste s bubnováním? Buben rozhodně nevyhazujte, ještě se může hodit!

7. 2. 2018
Pustil už vás pubertální sen o kariéře bubeníka, co na něm stojí celá kapela a jedou po něm nejhezčí holky? Marně se snažíte prodat bubny, o které nikdo nemá zájem? Než je vyhodíte, podívejte se na naše tipy, jak se dají upotřebit v interiéru.