9 fešáckých kousků, co nepatří do starého železa

I ultramodernímu interiéru může pěkný starožitný kousek dodat šmrnc, punc lidskosti a originality i lehce nostalgický nádech. Neváhejte a pozvěte si domů renesanci, secesi nebo třeba funkcionalismus.

_starozitnosti1

Brána do minulosti

Co si počít se starými dveřmi, které už nemají futra a nikam pořádně nepasují? Než je vyhodíte, zkuste je zakomponovat do interiéru. Můžete je uchytit do speciálních kolejniček a budou vám dál dobře sloužit jako originální posuvná stěna.

_starozitnosti2

Budoir z kuchyně

Kovových nebo stříbrných konviček, džbánků, váziček a omáčníků leží v bazarech celé hromady. Většinou nestojí moc a jako elegantní stojánky na tužky nebo kosmetické štětečky nadělají spoustu parády.

_starozitnosti3

Šicí stroj, co nešije

Staré singrovky a šlapací stroje, na kterých šily ještě naše prababičky, rozhodně nepatří do starého železa. Snadno je proměníte v romantické květinové stolky nebo v praktické pracovní stoly. Uznejte sami, s moderními technologiemi ladí přímo báječně.

_starozitnosti4

Galerie neznámých mistrů

Padl vám na blešáku do oka obrázek Madony s dítětem nebo vyšívaná kytice vlčích máků? Co na tom, že nejde o díla slavných autorů, když se vám líbí, šup s nimi na zeď!

_starozitnosti5

Budiž světlo

Lustry kdysi bývaly centrální dominantou každého slušného salónu. Dnes už sice svítíme trochu jinak, ale z historických lustrů lze vykouzlit zajímavou – a při troše štěstí i funkční – dekoraci. Dáte přednost zámeckému křišťálu, nebo masivnímu industriálu?

_starozitnosti6

Co kus, to originál

Jestli mají ve starožitnictvích něčeho opravdu hodně, pak je to porcelánové nádobí. V pohodě tu poskládáte servis pro dvacet lidí a ani jeden kousek nebude stejný jako ostatní. Nenechte talířky a misky zahálet, když z nich zrovna nejíte, tak ať alespoň zdobí kuchyň.

FOTO: onefellswoopdesign.blogspot.com, apartmenttherapy.com, guiaparadecorar.com, planete-deco.fr, 99-homedecorpictures.us, warmedbylove.com, pinimg.com, bloglovin.com, domino.com, lovethispic.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.

Užijte si grilování na balkoně nebo přímo doma

Říkáte si, že radosti grilování si mohou užívat jen ti, kteří mají zahradu nebo velkou terasu? Kdepak! Pochoutky z ohně si můžete dopřát, i když vlastníte jen mini balkonek, nebo dokonce ani ten ne!

Úsporný a levný minidomek s luxusním výhledem

Klid, hodně volného prostoru a panoramatické výhledy na okolní lesy a hory. Takhle zní podle jednoho amerického umělce recept, jak zaručeně načerpat inspiraci pro tvůrčí činnost. Proto si pro chvíle, kdy se věnuje vlastní tvorbě, nechal postavit malinký domek uprostřed nádherné přírody.

5 psů, kteří se skvěle hodí do garsonky

Bydlíte v malinké garsonce, ale přesto byste si rádi pořídili psa? Nezoufejte, mezi psími plemeny se najdou i taková, kterým malé prostory vadit nebudou, ba naopak bude jim v nich dobře.

Velký úklid podle feng shui

Pokud se už poněkolikáté odhodláváte k nevyhnutelnému generálnímu úklidu domácnosti, zkuste to tentokrát podle feng shui! Ideálně se tenhle způsob hodí v případech, kdy v životě hledáte změnu nebo pokud se vyrovnáváte s nepříjemnou životní událostí.