9 fešáckých kousků, co nepatří do starého železa

5. 4. 2017
I ultramodernímu interiéru může pěkný starožitný kousek dodat šmrnc, punc lidskosti a originality i lehce nostalgický nádech. Neváhejte a pozvěte si domů renesanci, secesi nebo třeba funkcionalismus.

_starozitnosti1

Brána do minulosti

Co si počít se starými dveřmi, které už nemají futra a nikam pořádně nepasují? Než je vyhodíte, zkuste je zakomponovat do interiéru. Můžete je uchytit do speciálních kolejniček a budou vám dál dobře sloužit jako originální posuvná stěna.

_starozitnosti2

Budoir z kuchyně

Kovových nebo stříbrných konviček, džbánků, váziček a omáčníků leží v bazarech celé hromady. Většinou nestojí moc a jako elegantní stojánky na tužky nebo kosmetické štětečky nadělají spoustu parády.

_starozitnosti3

Šicí stroj, co nešije

Staré singrovky a šlapací stroje, na kterých šily ještě naše prababičky, rozhodně nepatří do starého železa. Snadno je proměníte v romantické květinové stolky nebo v praktické pracovní stoly. Uznejte sami, s moderními technologiemi ladí přímo báječně.

_starozitnosti4

Galerie neznámých mistrů

Padl vám na blešáku do oka obrázek Madony s dítětem nebo vyšívaná kytice vlčích máků? Co na tom, že nejde o díla slavných autorů, když se vám líbí, šup s nimi na zeď!

_starozitnosti5

Budiž světlo

Lustry kdysi bývaly centrální dominantou každého slušného salónu. Dnes už sice svítíme trochu jinak, ale z historických lustrů lze vykouzlit zajímavou – a při troše štěstí i funkční – dekoraci. Dáte přednost zámeckému křišťálu, nebo masivnímu industriálu?

_starozitnosti6

Co kus, to originál

Jestli mají ve starožitnictvích něčeho opravdu hodně, pak je to porcelánové nádobí. V pohodě tu poskládáte servis pro dvacet lidí a ani jeden kousek nebude stejný jako ostatní. Nenechte talířky a misky zahálet, když z nich zrovna nejíte, tak ať alespoň zdobí kuchyň.

FOTO: onefellswoopdesign.blogspot.com, apartmenttherapy.com, guiaparadecorar.com, planete-deco.fr, 99-homedecorpictures.us, warmedbylove.com, pinimg.com, bloglovin.com, domino.com, lovethispic.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Tady je Klárky a Máry: Byt, ve kterém rostou krásné věci

12. 7. 2018
Vršovický byt mladých a kreativních manželů Kláry a Marka nepřehlédnete už z protější ulice. Jejich balkónek spolu s okenními parapety ve druhém patře nejmenšího činžovního domu v celé čtvrti překypuje bylinkami, chilli papričkami, borůvčím i saláty, jejichž názvy neumíme ani vyslovit, natož napsat.

Úžasné studentské bydlení na 18 m² vzniklo ze starých kanceláří

18. 7. 2018
Mnozí studenti, kteří vyrážejí na výměnný pobyt do zahraničí, se musí smířit s přechodným bydlením na koleji. Některé studentské ubytovny sice mají kvůli své nízké úrovni velmi špatnou pověst, existují už ale i takové, kde se studentům bydlí skvěle. Jsou to třeba nové studentské koleje v Rotterdamu, které vznikly teprve vloni ve zrekonstruované kancelářské budově.

5 zlozvyků, které nám prodražují vodu a energie

16. 7. 2018
Otvírá se vám po obdržení ročního vyúčtování za vodu a energie nůž v kapse? Dost možná si za to můžete tak trochu sami. Schválně se podívejte, jestli náhodou nemáte některý z níže popsaných zlozvyků, kvůli nimž účty rostou výš, než by musely.

První zasypaná dřevostavba se inspirovala vesmírnou stanicí

11. 7. 2018
Dřevostavba zapuštěná do země a zasypaná hlínou by mohla v nedaleké budoucnosti být jedním z nových typů bydlení. Vyrábí se z obnovitelných zdrojů, energeticky je téměř soběstačná, dá se sestavovat jako stavebnice, je kvalitně odizolovaná a přečká i nepřízeň počasí.

5 kroků, které si pohlídat při stavbě půdního bytu

10. 7. 2018
Hlavně mezi mladými lidmi jsou půdní byty hodně v kurzu. Poskytují většinou parádní výhled a mají unikátní atmosféru, jakou jinde nenajdete. Pokud je tedy v okolí k mání nějaká opuštěná půda za přijatelné peníze, neváhejte a jděte do toho. Vysvětlíme vám, jaké další kroky budete muset podniknout a na co si dát pozor, aby se z nevzhledného prostoru stal půdní byt jedna radost.

7 tipů, jak interiér oživit květinami

9. 7. 2018
Květiny nejsou jenom záležitostí romantických dívek a dam. Jakmile je pustíte do bytu, uvidíte, že zvednou náladu i mužským obyvatelům. A nemusíte je mít pouze ve váze, pořiďte si i takové květy, které vám vydrží dlouho a ještě vám udělají službu navíc. Například závěsy s potiskem vlčích máků, pomněnkové polštáře nebo třeba knihovna s malovanými pampeliškami vás i váš interiér rozveselí.

Dům vytisknutý na 3D tiskárně vyjde na 87 tisíc

6. 7. 2018
Výrobky vytisknuté na 3D tiskárnách se v současnosti už běžně užívají třeba při výrobě aut, letadel nebo zdravotnických pomůcek. Zdá se, že nastává doba, kdy se stejně běžně budou na 3D tiskárnách tisknout celé domy. A podle amerického start-upu ICON by dokonce mohly být postavené za jediný den a stát jen necelých 90 tisíc korun!

6 rad, jak udělat strop vyšší

2. 7. 2018
Máte doma nízké stropy a nechcete, aby interiér vašeho bytu působil stísněně? Zkuste si pomoct několika optickými triky, díky nimž bude strop působit výše položený, než ve skutečnosti je.

Byt jak má být: Jak se bydlí v silu

29. 6. 2018
Někdy se vysněné bydlení může stát realitou rychleji, než byste vyslovili Řevničov. Právě tady osmadvacetiletému architektovi Františku Sulzerovi padlo do oka staronové silo, které bylo v roce 2012 zrekonstruováno podle návrhu Ing. arch. Pavla Martinka. Možná si říkáte, že už jste tenhle vytáhlý domek někde viděli… Aby ne, o řevničovském loftu se toho napsalo i natočilo docela hodně. Přesto si doteď každý mohl jen představovat, jak si jej nový majitel vybavil.