Staré šuplíky v nové roli

8. 12. 2016
Kdysi se schovávalo snad všechno a třeba i takové staré šuplíky můžete doma skvěle využít, ačkoliv se to na první pohled tak docela nezdá. Ale opak je pravdou, každopádně je to výzva, jak si to doma vcelku zadarmo zkrášlit jako nikdy!

Obrazy ze šuplíků

Praktické čelo postele

Poličku nad postelí má každý, radši si zkuste celé čelo vyrobit ze zrenovovaných starých šuplíků. Nejenže pro ně najdete originální využití, ale ještě získáte další úložné prostory, do kterých si můžete ukládat knížky, šperky, mobily a další věci, které se vám už nevejdou na noční stolek.

Zeď plná šuplíků

Využití starých šuplíků coby poličky nebo vitrínky na zdi se přímo nabízí. Pokud se vám nelíbí jejich barva, můžete si je natřít nebo polepit tapetou podle svého gusta.

Poličky ze šuplíků

Nový život na kolečkách

Starým šuplíkům můžete vdechnout nový život, nejen když je natřete jinou barvou, ale i tak, že jim přiděláte kolečka a šoupnete je pod postel. Získáte tak najednou jednoduchý, šikovný úložný prostor, který vám navíc ani při úklidu nebude překážet, protože ho prostě pohodlně posunete jinam a pak jej zase vrátíte zpět.

Šuplíková nástěnka

Ze starého šuplíku nemusíte mít vždycky jenom poličku nebo jiný odkládací prostor. Vyložte jeho dno korkovou deskou nebo jiným materiálem, do kterého jdou zapíchnout špendlíky, a rázem máte krásnou nástěnku na fotky, přáníčka, vzkazy a připomínky toho, co máte udělat.

Nástěnka ze šuplíku

Pojízdný konferenční stolek

Máte doma křeslo, kterému prostě chybí nějaký ten malinký stoleček, kam si odložíte sklenku vína nebo rozečtenou knihu? Pokud na starý šuplík přišroubujete kolečka, získáte opravdu prostorově nenáročný a mobilní stolek, který můžete snadno přemisťovat z místnosti do místnosti. A když stolek položíte naplocho, bude z něj solidně prostorný konferenční stolek.

Pojízdný konferenční stolek

Komoda za pár kaček

Jestli máte doma starou knihovnu nebo jinou zbytečnou konstrukci, do které se dají šuplíky vyskládat, můžete si vyrobit zajímavou komodu. Důležité ale je, abyste měli všechny šuplíky stejně vysoké.

Květináč ze šuplíku

Dejte kytky do šuplíku

Docela pěkně vypadají staré šuplíky ve spojení s květinami. Buď z nich můžete vyházet dna a obložit jimi nevzhledný umělohmotný květináč, nebo přišroubujte čela šuplíků zvenku na okno a zakryjte jimi parapet, na kterém kytky stojí.

Květináče ze šuplíků

Foto: architectureartdesigns.com, interiorish.comarchitectureartdesigns.com, littlethings.com, 2bp.blogspot.comjustdcfix.com, iyhowto.org, homedesignlover.com

 

 

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.

8 podomácku vyrobených váz

7. 3. 2018
Kupovat vázy někde v obchodě s porcelánem je dost nuda, navíc proč vyhazovat peníze oknem, když si je můžete vyrobit doma za pár drobných. Ukážeme vám pár triků, jak na to.

Jak bydlet pouze v jednom pokoji

6. 3. 2018
Právě jste si pořídili malou garsonku, nebo dokonce bydlíte se spolubydlícími a patří vám jen jeden pokoj ve větším bytě? Pak si na zařizování dejte opravdu záležet, abyste z prostoru jediného pokoje vytěžili maximum a zároveň šetřili svou peněženku.

Dekorace z doby kamenné

5. 3. 2018
Vnášení přírody do interiéru je dnes hodně trendy. Spolu se dřevem se nabízí například i kameny, jichž se venku válí nepřeberné množství. Pokud s nimi umíte pracovat, dokážete z nich vlastníma rukama vytvořit parádní dekorace.