Staré šuplíky v nové roli

Kdysi se schovávalo snad všechno a třeba i takové staré šuplíky můžete doma skvěle využít, ačkoliv se to na první pohled tak docela nezdá. Ale opak je pravdou, každopádně je to výzva, jak si to doma vcelku zadarmo zkrášlit jako nikdy!

Obrazy ze šuplíků

Praktické čelo postele

Poličku nad postelí má každý, radši si zkuste celé čelo vyrobit ze zrenovovaných starých šuplíků. Nejenže pro ně najdete originální využití, ale ještě získáte další úložné prostory, do kterých si můžete ukládat knížky, šperky, mobily a další věci, které se vám už nevejdou na noční stolek.

Zeď plná šuplíků

Využití starých šuplíků coby poličky nebo vitrínky na zdi se přímo nabízí. Pokud se vám nelíbí jejich barva, můžete si je natřít nebo polepit tapetou podle svého gusta.

Poličky ze šuplíků

Nový život na kolečkách

Starým šuplíkům můžete vdechnout nový život, nejen když je natřete jinou barvou, ale i tak, že jim přiděláte kolečka a šoupnete je pod postel. Získáte tak najednou jednoduchý, šikovný úložný prostor, který vám navíc ani při úklidu nebude překážet, protože ho prostě pohodlně posunete jinam a pak jej zase vrátíte zpět.

Šuplíková nástěnka

Ze starého šuplíku nemusíte mít vždycky jenom poličku nebo jiný odkládací prostor. Vyložte jeho dno korkovou deskou nebo jiným materiálem, do kterého jdou zapíchnout špendlíky, a rázem máte krásnou nástěnku na fotky, přáníčka, vzkazy a připomínky toho, co máte udělat.

Nástěnka ze šuplíku

Pojízdný konferenční stolek

Máte doma křeslo, kterému prostě chybí nějaký ten malinký stoleček, kam si odložíte sklenku vína nebo rozečtenou knihu? Pokud na starý šuplík přišroubujete kolečka, získáte opravdu prostorově nenáročný a mobilní stolek, který můžete snadno přemisťovat z místnosti do místnosti. A když stolek položíte naplocho, bude z něj solidně prostorný konferenční stolek.

Pojízdný konferenční stolek

Komoda za pár kaček

Jestli máte doma starou knihovnu nebo jinou zbytečnou konstrukci, do které se dají šuplíky vyskládat, můžete si vyrobit zajímavou komodu. Důležité ale je, abyste měli všechny šuplíky stejně vysoké.

Květináč ze šuplíku

Dejte kytky do šuplíku

Docela pěkně vypadají staré šuplíky ve spojení s květinami. Buď z nich můžete vyházet dna a obložit jimi nevzhledný umělohmotný květináč, nebo přišroubujte čela šuplíků zvenku na okno a zakryjte jimi parapet, na kterém kytky stojí.

Květináče ze šuplíků

Foto: architectureartdesigns.com, interiorish.comarchitectureartdesigns.com, littlethings.com, 2bp.blogspot.comjustdcfix.com, iyhowto.org, homedesignlover.com

 

 

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

5 tipů jak na spíž v malých kuchyních

Otázku, kam ukládat potraviny, řeší asi každý z nás. Pokud navíc máte malý byt s ještě menší kuchyní, může to vypadat jako neřešitelný problém. Připravili jsme pro vás ale pár nápadů na úložné prostory, kam by vás normálně potraviny dávat nenapadlo.

9 tipů, jak bydlet jako Šípková Růženka

Máte rádi romantiku? Pak vás dost možná zaujmou dekorace s motivem růží. Tyhle krásné a voňavé květiny dokáží doma vytvořit velice příjemnou a útulnou atmosféru, tak proč to s nimi nezkusit. Podívejte se na pár nápadů, jak by jim to mohlo slušet i u vás doma.

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.