Staré šuplíky v nové roli

8. 12. 2016
Kdysi se schovávalo snad všechno a třeba i takové staré šuplíky můžete doma skvěle využít, ačkoliv se to na první pohled tak docela nezdá. Ale opak je pravdou, každopádně je to výzva, jak si to doma vcelku zadarmo zkrášlit jako nikdy!

Obrazy ze šuplíků

Praktické čelo postele

Poličku nad postelí má každý, radši si zkuste celé čelo vyrobit ze zrenovovaných starých šuplíků. Nejenže pro ně najdete originální využití, ale ještě získáte další úložné prostory, do kterých si můžete ukládat knížky, šperky, mobily a další věci, které se vám už nevejdou na noční stolek.

Zeď plná šuplíků

Využití starých šuplíků coby poličky nebo vitrínky na zdi se přímo nabízí. Pokud se vám nelíbí jejich barva, můžete si je natřít nebo polepit tapetou podle svého gusta.

Poličky ze šuplíků

Nový život na kolečkách

Starým šuplíkům můžete vdechnout nový život, nejen když je natřete jinou barvou, ale i tak, že jim přiděláte kolečka a šoupnete je pod postel. Získáte tak najednou jednoduchý, šikovný úložný prostor, který vám navíc ani při úklidu nebude překážet, protože ho prostě pohodlně posunete jinam a pak jej zase vrátíte zpět.

Šuplíková nástěnka

Ze starého šuplíku nemusíte mít vždycky jenom poličku nebo jiný odkládací prostor. Vyložte jeho dno korkovou deskou nebo jiným materiálem, do kterého jdou zapíchnout špendlíky, a rázem máte krásnou nástěnku na fotky, přáníčka, vzkazy a připomínky toho, co máte udělat.

Nástěnka ze šuplíku

Pojízdný konferenční stolek

Máte doma křeslo, kterému prostě chybí nějaký ten malinký stoleček, kam si odložíte sklenku vína nebo rozečtenou knihu? Pokud na starý šuplík přišroubujete kolečka, získáte opravdu prostorově nenáročný a mobilní stolek, který můžete snadno přemisťovat z místnosti do místnosti. A když stolek položíte naplocho, bude z něj solidně prostorný konferenční stolek.

Pojízdný konferenční stolek

Komoda za pár kaček

Jestli máte doma starou knihovnu nebo jinou zbytečnou konstrukci, do které se dají šuplíky vyskládat, můžete si vyrobit zajímavou komodu. Důležité ale je, abyste měli všechny šuplíky stejně vysoké.

Květináč ze šuplíku

Dejte kytky do šuplíku

Docela pěkně vypadají staré šuplíky ve spojení s květinami. Buď z nich můžete vyházet dna a obložit jimi nevzhledný umělohmotný květináč, nebo přišroubujte čela šuplíků zvenku na okno a zakryjte jimi parapet, na kterém kytky stojí.

Květináče ze šuplíků

Foto: architectureartdesigns.com, interiorish.comarchitectureartdesigns.com, littlethings.com, 2bp.blogspot.comjustdcfix.com, iyhowto.org, homedesignlover.com

 

 

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.

Jaké spotřebiče zvolit do malé kuchyně

8. 11. 2017
Jestli máte malý byt, dejte si záležet na výběru spotřebičů. Vhodnou volbou totiž můžete ušetřit docela dost místa.

Nepoužívaný sklep se proměnil v příjemný byteček

7. 11. 2017
Když se řekne suterén, málokdo si asi představí místo, kde by se dalo dobře bydlet. Sklepní prostory spíše vyvolávají představu neútulných, temných a vlhkých interiérů. V mnoha případech tomu tak skutečně je, ale když se takový suterén dostane do rukou šikovným architektům, může se z něj stát sympatický domov plný barev.