Staré šuplíky v nové roli

Kdysi se schovávalo snad všechno a třeba i takové staré šuplíky můžete doma skvěle využít, ačkoliv se to na první pohled tak docela nezdá. Ale opak je pravdou, každopádně je to výzva, jak si to doma vcelku zadarmo zkrášlit jako nikdy!

Obrazy ze šuplíků

Praktické čelo postele

Poličku nad postelí má každý, radši si zkuste celé čelo vyrobit ze zrenovovaných starých šuplíků. Nejenže pro ně najdete originální využití, ale ještě získáte další úložné prostory, do kterých si můžete ukládat knížky, šperky, mobily a další věci, které se vám už nevejdou na noční stolek.

Zeď plná šuplíků

Využití starých šuplíků coby poličky nebo vitrínky na zdi se přímo nabízí. Pokud se vám nelíbí jejich barva, můžete si je natřít nebo polepit tapetou podle svého gusta.

Poličky ze šuplíků

Nový život na kolečkách

Starým šuplíkům můžete vdechnout nový život, nejen když je natřete jinou barvou, ale i tak, že jim přiděláte kolečka a šoupnete je pod postel. Získáte tak najednou jednoduchý, šikovný úložný prostor, který vám navíc ani při úklidu nebude překážet, protože ho prostě pohodlně posunete jinam a pak jej zase vrátíte zpět.

Šuplíková nástěnka

Ze starého šuplíku nemusíte mít vždycky jenom poličku nebo jiný odkládací prostor. Vyložte jeho dno korkovou deskou nebo jiným materiálem, do kterého jdou zapíchnout špendlíky, a rázem máte krásnou nástěnku na fotky, přáníčka, vzkazy a připomínky toho, co máte udělat.

Nástěnka ze šuplíku

Pojízdný konferenční stolek

Máte doma křeslo, kterému prostě chybí nějaký ten malinký stoleček, kam si odložíte sklenku vína nebo rozečtenou knihu? Pokud na starý šuplík přišroubujete kolečka, získáte opravdu prostorově nenáročný a mobilní stolek, který můžete snadno přemisťovat z místnosti do místnosti. A když stolek položíte naplocho, bude z něj solidně prostorný konferenční stolek.

Pojízdný konferenční stolek

Komoda za pár kaček

Jestli máte doma starou knihovnu nebo jinou zbytečnou konstrukci, do které se dají šuplíky vyskládat, můžete si vyrobit zajímavou komodu. Důležité ale je, abyste měli všechny šuplíky stejně vysoké.

Květináč ze šuplíku

Dejte kytky do šuplíku

Docela pěkně vypadají staré šuplíky ve spojení s květinami. Buď z nich můžete vyházet dna a obložit jimi nevzhledný umělohmotný květináč, nebo přišroubujte čela šuplíků zvenku na okno a zakryjte jimi parapet, na kterém kytky stojí.

Květináče ze šuplíků

Foto: architectureartdesigns.com, interiorish.comarchitectureartdesigns.com, littlethings.com, 2bp.blogspot.comjustdcfix.com, iyhowto.org, homedesignlover.com

 

 

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Udělejte si citrónové léto

Pusťte o prázdninách do svých interiérů veselé barvy, hravost a svěžest. Jedním ze způsobů, jak to udělat, může být třeba sázka na citróny. Ukážeme vám pár příkladů, jak citrónové dekorace dokáží domov rozveselit.

Ondřej Platzer: Rád mám něco originálního

Jeho byt v pánském stylu zaujme na první pohled. Paletový nábytek, který si sám navrhuje, doplňují prvky komiksové grafiky. V budoucnu si pětadvacetiletý Ondřej představuje prostorný byt s terasou na kraji města.

Posuvná stěna vám z garsonky udělá klidně i 5+1

Posuvné systémy umí v malém interiéru ušetřit docela dost cenného prostoru. Asi nejčastěji narazíte na posuvné dveře u velkých šatních skříní nebo sprchových koutů. Designéři malých bytů využívají posuvné dveře také jako předěly mezi místnostmi. Praktickým posuvem ovšem nemusí být pouze dveře, může jím být dokonce i celá stěna!

Z naší zkušenosti: Spořit? Na co, panebože, na co!

Právě tak reagovala moje kamarádka Petra, když přišla řeč na spoření. „Když budu potřebovat, tak si na všechno půjčím. Teď si chci užívat,“ takhle tu diskusi uzavřela a popravdě podobně uvažuje dost lidí. Ono to totiž takhle jde, jenže jako skoro všechno, i toto řešení má svá ale.

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.