Staré krámy dejte na zahradu

Autor: TadyJeMoje.cz
Sklep vám přetéká haraburdím, které už dávno dosloužilo, akorát nikdo neměl čas odvézt ho do sběru. Zkuste se schválně zamyslet, jestli by některá z těch věcí na vyhození nešla vtipně a nápaditě umístit na zahradu. Přinášíme pár tipů, jaké harampádí můžete ještě krásně zužitkovat.

_zahrada1

Kolo sjelo ze silnice

Ze starého kola se po minimálních úpravách stane stylový držák na kytky. Po větších úpravách z něj pak můžete mít třeba futuristickou květinu, dekoraci sloupku ohraničujícího zahradu nebo rovnou součást branky. 

_zahrada2

 

Vědro vyskočilo ze studně

Stará dřevěná vědra jsou krásná sama o sobě, když je ještě zkombinujete s květinami, nadělají na zahradě spoustu parády. Nejjednodušší způsob je dát kytky dovnitř, hravější nátury ale jistě vymyslí i rafinovanější instalace.

_zahrada3

Pneumatika slezla z ráfku

Proč platit za likvidaci sjetých gum, když je můžete natřít barvou a umístit před dům jako extravagantní velké květináče. Navíc na rozdíl od běžných květináčů pneumatiku snadno pověsíte na stěnu kůlny, a využijete tak na zahradě i vertikální plochy.

_PastedGraphic-4_2

Umyvadlo uteklo z koupelny

Vyhodit staré oprýskané umyvadlo by byla věčná škoda. Skvěle vypadá naplněné kamínky a sukulenty, vtipné zátiší vytvoříte, když je necháte zarůst kvítky a do nich zasadíte pár vysloužilých talířů. 

_pastedGraphic-5

Vyfoťte svou zahradu plnou kouzel! Máte na své zahradě hezký koutek nebo objekt, který ani nemusí být z vyřazených věcí? Vyfoťte ho a pošlete nám ho do naší soutěže „Zahrada plná kouzel“. Autora vítězné fotografie odměníme trampolínou JumpKING, další ceny jsou připraveny také pro soutěžící na druhém až pátém místě. Více o podmínkách soutěže na www.tadyjefoto.cz.

 Foto: Etsy.com, WooHome.comListotic.comDesign And DIY Magazine

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.