Staré krámy dejte na zahradu

Autor: TadyJeMoje.cz
Sklep vám přetéká haraburdím, které už dávno dosloužilo, akorát nikdo neměl čas odvézt ho do sběru. Zkuste se schválně zamyslet, jestli by některá z těch věcí na vyhození nešla vtipně a nápaditě umístit na zahradu. Přinášíme pár tipů, jaké harampádí můžete ještě krásně zužitkovat.

_zahrada1

Kolo sjelo ze silnice

Ze starého kola se po minimálních úpravách stane stylový držák na kytky. Po větších úpravách z něj pak můžete mít třeba futuristickou květinu, dekoraci sloupku ohraničujícího zahradu nebo rovnou součást branky. 

_zahrada2

 

Vědro vyskočilo ze studně

Stará dřevěná vědra jsou krásná sama o sobě, když je ještě zkombinujete s květinami, nadělají na zahradě spoustu parády. Nejjednodušší způsob je dát kytky dovnitř, hravější nátury ale jistě vymyslí i rafinovanější instalace.

_zahrada3

Pneumatika slezla z ráfku

Proč platit za likvidaci sjetých gum, když je můžete natřít barvou a umístit před dům jako extravagantní velké květináče. Navíc na rozdíl od běžných květináčů pneumatiku snadno pověsíte na stěnu kůlny, a využijete tak na zahradě i vertikální plochy.

_PastedGraphic-4_2

Umyvadlo uteklo z koupelny

Vyhodit staré oprýskané umyvadlo by byla věčná škoda. Skvěle vypadá naplněné kamínky a sukulenty, vtipné zátiší vytvoříte, když je necháte zarůst kvítky a do nich zasadíte pár vysloužilých talířů. 

_pastedGraphic-5

Vyfoťte svou zahradu plnou kouzel! Máte na své zahradě hezký koutek nebo objekt, který ani nemusí být z vyřazených věcí? Vyfoťte ho a pošlete nám ho do naší soutěže „Zahrada plná kouzel“. Autora vítězné fotografie odměníme trampolínou JumpKING, další ceny jsou připraveny také pro soutěžící na druhém až pátém místě. Více o podmínkách soutěže na www.tadyjefoto.cz.

 Foto: Etsy.com, WooHome.comListotic.comDesign And DIY Magazine

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Kolik máte naspořeno? I tak se vás může zeptat banka

Skoro každý, kdo si v posledních měsících chtěl pořídit byt nebo rodinný domek, nejspíš narazil na podobný problém. Banky v souladu s požadavkem ČNB půjčují od letošního dubna jen do 90 procent hodnoty nemovitosti (loan to value, ve zkratce LTV) a navíc úvěrů v rozpětí 80—90 procent LTV mohou poskytnout jen limitovaný počet.

9 šikovných pomocníků do kuchyně

V domácnosti musíte každý den vykonat spoustu malých úkonů, které vám nejdou nebo vás otravují. Taky si při nich vždycky říkáte, proč ještě nikdo nevymyslel nějaké „udělátko“, se kterým by to šlo líp? Je dost pravděpodobné, že už taková šikovná věcička někde existuje, jen o ní nevíte. Podívejte se na pár našich tipů, třeba mezi nimi taky objevíte svého favorita.

Minibyt s 19 m² vyhovuje rodině i turistům

Jednu brazilskou rodinu, která pravidelně navštěvuje Paříž, přestalo bavit pokaždé bydlet v neosobním hotelu. Ve francouzské metropoli si proto nakonec zařídila svůj druhý domov a teď už jezdí do svého. A vůbec nevadí, že jejich pařížské útočiště nemá ani dvacet metrů.

7 originálních DIY držáků na tablet

Za těch pár let, co jsou tablety na trhu, se staly oblíbenými společníky mnohých z nás. Pokud také patříte mezi ty, kteří nedají bez tabletu ani ránu, asi řešíte, jak jej prakticky uložit, aby na něj bylo dobře vidět, i když ležíte v posteli, vaříte v kuchyni nebo si právě dáváte koupel.

Chcete víc sexu? Přemalujte ložnici!

Už dávno je známo, že barvy ovlivňují naše nálady, vyvolávají emoce a dokonce ovlivňují i náš život. Třeba to, jestli budeme úspěšní, pozitivní nebo třeba kolik si v životě užijeme sexu. Barva ložnice totiž přímo ovlivňuje to, zda v ní budeme více nakloněni spánku, nebo milostným hrátkám.

Květiny, kterým se daří v koupelně

Máte problém s tím, že byste rádi vyzdobili koupelnu nějakou zelení, ale nic vám v temnu a neustálém vlhku neroste? Nezoufejte, poradíme vám, na které květiny vsadit, aby se jim v tomhle prostředí dařilo.

Vychytaný minidomek za necelý milion a půl korun

Menší montované domky jsou poslední dobou v kurzu. S tím jak stoupá zájem o levné a úsporné bydlení ve vlastním, snaží se architekti přijít s takovým modelem, který bude co nejmenší a přitom se v něm pořád bude dát pohodlně bydlet. Přesně jako v tomhle sympatickém minidomku Britespace.

10 knihoven, které si zamilujete

Máte byt přeplněný knížkami, které je vám líto odnést do antikvariátu nebo rozdat kamarádům? Podívejte se na pár originálních knihoven, do nichž nejen uložíte své literární poklady, ale ještě v interiéru skvěle vypadají.

7 ukázek elegantního černobílého bydlení

Pokud patříte mezi lidi, kteří zrovna netouží mít byt překypující barvami, můžete to zkusit jen s černou a bílou. Připadá vám to příliš minimalistické? Ukážeme vám pár případů, kdy černobílé interiéry skvěle fungují.