Staré krámy dejte na zahradu

22. 7. 2015
Sklep vám přetéká haraburdím, které už dávno dosloužilo, akorát nikdo neměl čas odvézt ho do sběru. Zkuste se schválně zamyslet, jestli by některá z těch věcí na vyhození nešla vtipně a nápaditě umístit na zahradu. Přinášíme pár tipů, jaké harampádí můžete ještě krásně zužitkovat.

_zahrada1

Kolo sjelo ze silnice

Ze starého kola se po minimálních úpravách stane stylový držák na kytky. Po větších úpravách z něj pak můžete mít třeba futuristickou květinu, dekoraci sloupku ohraničujícího zahradu nebo rovnou součást branky. 

_zahrada2

 

Vědro vyskočilo ze studně

Stará dřevěná vědra jsou krásná sama o sobě, když je ještě zkombinujete s květinami, nadělají na zahradě spoustu parády. Nejjednodušší způsob je dát kytky dovnitř, hravější nátury ale jistě vymyslí i rafinovanější instalace.

_zahrada3

Pneumatika slezla z ráfku

Proč platit za likvidaci sjetých gum, když je můžete natřít barvou a umístit před dům jako extravagantní velké květináče. Navíc na rozdíl od běžných květináčů pneumatiku snadno pověsíte na stěnu kůlny, a využijete tak na zahradě i vertikální plochy.

_PastedGraphic-4_2

Umyvadlo uteklo z koupelny

Vyhodit staré oprýskané umyvadlo by byla věčná škoda. Skvěle vypadá naplněné kamínky a sukulenty, vtipné zátiší vytvoříte, když je necháte zarůst kvítky a do nich zasadíte pár vysloužilých talířů. 

_pastedGraphic-5

Vyfoťte svou zahradu plnou kouzel! Máte na své zahradě hezký koutek nebo objekt, který ani nemusí být z vyřazených věcí? Vyfoťte ho a pošlete nám ho do naší soutěže „Zahrada plná kouzel“. Autora vítězné fotografie odměníme trampolínou JumpKING, další ceny jsou připraveny také pro soutěžící na druhém až pátém místě. Více o podmínkách soutěže na www.tadyjefoto.cz.

 Foto: Etsy.com, WooHome.comListotic.comDesign And DIY Magazine

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Z naší zkušenosti: Chytré bydlení překvapí, pobaví a inspiruje

19. 10. 2017
Vždycky, když se dívám na TadyJeMoje.cz nebo na jiné weby zaměřené na bydlení, nejvíc mě tam zaujmou příklady chytrého bydlení na malém prostoru. Žít pohodlně v rodinné vilce nebo čtyřpokojovém bytě není nijak složité, ale vybudovat si příjemný domov na třiceti nebo i méně metrech čtverečních, to už chce nápad, fantazii a úsilí. Pojďme si společně připomenout pár případů, kdy se to skvěle podařilo a my o tom psali na TadyJeMoje.

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.