Staré krámy dejte na zahradu

22. 7. 2015
Sklep vám přetéká haraburdím, které už dávno dosloužilo, akorát nikdo neměl čas odvézt ho do sběru. Zkuste se schválně zamyslet, jestli by některá z těch věcí na vyhození nešla vtipně a nápaditě umístit na zahradu. Přinášíme pár tipů, jaké harampádí můžete ještě krásně zužitkovat.

_zahrada1

Kolo sjelo ze silnice

Ze starého kola se po minimálních úpravách stane stylový držák na kytky. Po větších úpravách z něj pak můžete mít třeba futuristickou květinu, dekoraci sloupku ohraničujícího zahradu nebo rovnou součást branky. 

_zahrada2

 

Vědro vyskočilo ze studně

Stará dřevěná vědra jsou krásná sama o sobě, když je ještě zkombinujete s květinami, nadělají na zahradě spoustu parády. Nejjednodušší způsob je dát kytky dovnitř, hravější nátury ale jistě vymyslí i rafinovanější instalace.

_zahrada3

Pneumatika slezla z ráfku

Proč platit za likvidaci sjetých gum, když je můžete natřít barvou a umístit před dům jako extravagantní velké květináče. Navíc na rozdíl od běžných květináčů pneumatiku snadno pověsíte na stěnu kůlny, a využijete tak na zahradě i vertikální plochy.

_PastedGraphic-4_2

Umyvadlo uteklo z koupelny

Vyhodit staré oprýskané umyvadlo by byla věčná škoda. Skvěle vypadá naplněné kamínky a sukulenty, vtipné zátiší vytvoříte, když je necháte zarůst kvítky a do nich zasadíte pár vysloužilých talířů. 

_pastedGraphic-5

Vyfoťte svou zahradu plnou kouzel! Máte na své zahradě hezký koutek nebo objekt, který ani nemusí být z vyřazených věcí? Vyfoťte ho a pošlete nám ho do naší soutěže „Zahrada plná kouzel“. Autora vítězné fotografie odměníme trampolínou JumpKING, další ceny jsou připraveny také pro soutěžící na druhém až pátém místě. Více o podmínkách soutěže na www.tadyjefoto.cz.

 Foto: Etsy.com, WooHome.comListotic.comDesign And DIY Magazine

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si sedací pytel

17. 1. 2018
Jsou praktické, skladné a skvěle se na nich lenoší. Jenže jejich pořizovací cena se pohybuje v řádech tisíců korun. Pokud se vám nechce za sedací pytle utrácet, můžete si je za pár stovek vyrobit i doma.

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.