Stará okna v nové roli

27. 6. 2016
Stará dřevěná okna často zbytečně končí na smetišti, v kamnech nebo ve sběrných dvorech. Je to škoda, protože i v případě, že už netěsní a mají oprýskaný lak, dokáží ještě doma výborně posloužit. Co na tom, že k jinému účelu, než pro jaký byla původně vytvořena.

_Okna1

Něžné zátiší s růžemi, knihami, květinami a svíčkami by asi působilo až kýčovitě, nebýt oprýskaného rámu okna. Právě ten totiž dodává romantickému výjevu šmrnc a tajemství.

_okna2

A další ukázka je dokonalým příkladem toho, jak z poněkud vybledlého dřevěného okna můžete získat krásnou poličku kombinovanou s fotoalbem. Svěží kytka ji vždy ještě zajímavě oživí.

Ze čtyř oken vyplněných síťovinou, nohou od staré skříně a z pár poliček si snadno stlučete velice osobitou skříňku. Není to sice kus nábytku do každého bytu, ale jestli doma frčíte ve vintage stylu, jděte do toho.

_okna4

Rámy oken se docela hodí i jako čelo postele, přičemž platí, že čím členitější rám je, tím lépe. V tomto případě také perfektně zafungoval velký znak „end“ spojující obě okna.

Ze starého okna snadno uděláte i úložný prostor na šperky. Chce to jen přidělat na okno pár úchytek, natáhnout pevnější drátek, a vejde se vám sem celá vaše šperkovnice.

_Okna5

Tady zůstalo vysoké dveřní okno kompletní včetně skleněné výplně. Plní nejen dekorační funkci, ale dají se na něj nasadit i závěsné poličky, kam si můžete odkládat nejrůznější drobnosti.

Foto: eclecticallyvintagehome.com, Craftberrybush.com, lizmarieblog.com, somewhatquirkydesign.com, globalgardenfriends.com, globalgardenfriends.com, housebyhoff.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Italský mikrodomek na 9 m²

22. 3. 2018
Architekt a designér Leonardo Di Chiara navrhl v roce 2017 prototyp mobilního mikrodomku aVOID s rozlohou 9 m². Do malinkého interiéru vymyslel speciální multifunkční nábytek, domečku přidělal kola a nakonec se do něj na jeden rok sám nastěhoval.

Jak si vystavit jarní květiny

21. 3. 2018
Snad každý z nás se ke konci zimy těší na jaro a vyhlíží sněženky, bledule a krokusy, aby si byl jist, že konečně přišlo. Jarní květiny ale nemusí zdobit jen venkovní svět. Stejnou parádu udělají i u vás doma.

Atypický minibyt v přízemí

20. 3. 2018
Byt menších rozměrů situovaný do přízemí staršího domu nezní jako velká výhra. Nově zrekonstruované atypické studio však představuje výjimku. V loňském roce jej kompletně předělala dvojice architektů s cílem, aby bylo co nejjednodušší a přitom si zachovalo styl.

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.