Stará okna v nové roli

27. 6. 2016
Stará dřevěná okna často zbytečně končí na smetišti, v kamnech nebo ve sběrných dvorech. Je to škoda, protože i v případě, že už netěsní a mají oprýskaný lak, dokáží ještě doma výborně posloužit. Co na tom, že k jinému účelu, než pro jaký byla původně vytvořena.

_Okna1

Něžné zátiší s růžemi, knihami, květinami a svíčkami by asi působilo až kýčovitě, nebýt oprýskaného rámu okna. Právě ten totiž dodává romantickému výjevu šmrnc a tajemství.

_okna2

A další ukázka je dokonalým příkladem toho, jak z poněkud vybledlého dřevěného okna můžete získat krásnou poličku kombinovanou s fotoalbem. Svěží kytka ji vždy ještě zajímavě oživí.

Ze čtyř oken vyplněných síťovinou, nohou od staré skříně a z pár poliček si snadno stlučete velice osobitou skříňku. Není to sice kus nábytku do každého bytu, ale jestli doma frčíte ve vintage stylu, jděte do toho.

_okna4

Rámy oken se docela hodí i jako čelo postele, přičemž platí, že čím členitější rám je, tím lépe. V tomto případě také perfektně zafungoval velký znak „end“ spojující obě okna.

Ze starého okna snadno uděláte i úložný prostor na šperky. Chce to jen přidělat na okno pár úchytek, natáhnout pevnější drátek, a vejde se vám sem celá vaše šperkovnice.

_Okna5

Tady zůstalo vysoké dveřní okno kompletní včetně skleněné výplně. Plní nejen dekorační funkci, ale dají se na něj nasadit i závěsné poličky, kam si můžete odkládat nejrůznější drobnosti.

Foto: eclecticallyvintagehome.com, Craftberrybush.com, lizmarieblog.com, somewhatquirkydesign.com, globalgardenfriends.com, globalgardenfriends.com, housebyhoff.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.

Ministudio celé v bílém

4. 10. 2017
Bílá barva vizuálně zvětšuje a rozjasňuje prostor. Dovoluje vyniknout barevným detailům a podle psychologie barev podporuje přemýšlení, symbolizuje čistotu a odkazuje na nové začátky. Hodí se hlavně pro introverty a ty, kteří mají rádi pevný řád. Bílá je také dominantní barvou moderního ministudia z Tel Avivu, který dokazuje, že i jednobarevný styl může vypadat dobře.