Stará okna v nové roli

Stará dřevěná okna často zbytečně končí na smetišti, v kamnech nebo ve sběrných dvorech. Je to škoda, protože i v případě, že už netěsní a mají oprýskaný lak, dokáží ještě doma výborně posloužit. Co na tom, že k jinému účelu, než pro jaký byla původně vytvořena.

_Okna1

Něžné zátiší s růžemi, knihami, květinami a svíčkami by asi působilo až kýčovitě, nebýt oprýskaného rámu okna. Právě ten totiž dodává romantickému výjevu šmrnc a tajemství.

_okna2

A další ukázka je dokonalým příkladem toho, jak z poněkud vybledlého dřevěného okna můžete získat krásnou poličku kombinovanou s fotoalbem. Svěží kytka ji vždy ještě zajímavě oživí.

Ze čtyř oken vyplněných síťovinou, nohou od staré skříně a z pár poliček si snadno stlučete velice osobitou skříňku. Není to sice kus nábytku do každého bytu, ale jestli doma frčíte ve vintage stylu, jděte do toho.

_okna4

Rámy oken se docela hodí i jako čelo postele, přičemž platí, že čím členitější rám je, tím lépe. V tomto případě také perfektně zafungoval velký znak „end“ spojující obě okna.

Ze starého okna snadno uděláte i úložný prostor na šperky. Chce to jen přidělat na okno pár úchytek, natáhnout pevnější drátek, a vejde se vám sem celá vaše šperkovnice.

_Okna5

Tady zůstalo vysoké dveřní okno kompletní včetně skleněné výplně. Plní nejen dekorační funkci, ale dají se na něj nasadit i závěsné poličky, kam si můžete odkládat nejrůznější drobnosti.

Foto: eclecticallyvintagehome.com, Craftberrybush.com, lizmarieblog.com, somewhatquirkydesign.com, globalgardenfriends.com, globalgardenfriends.com, housebyhoff.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.