6 ozdob interiéru z vysloužilého sportovního náčiní

12. 5. 2016
Sto let stará raketa, vysloužilé pálky na baseball nebo skateboardy, co jim dávno upadla kolečka, na hřišti s nimi už sice moc nepořídíte, v bytě vám ale ještě nadělají spoustu parády. Vybrali jsme pro vás pár tipů, jak ze starého sportovního harampádí udělat s minimálními náklady super designovky.

_sport

Zrcadlo, zrcadlo, řekni, kdo má nejlepší bekhend

Staré dřevěné rakety, se kterými váleli před skoro sto lety francouzští tenisoví mušketýři nebo elegantní Suzanne Lenglenová, mají stále šarm a eleganci. Nechte si do nich ve sklenářství vsadit zrcadlo a šup s nimi na zeď.

Americké retro

Potrpíte si na jukeboxy, dlouhé bouráky, Jamese Deana a Marilyn Monroe, prostě na Ameriku padesátých let minulého století? Pak by vás mohly oslovit tahle lampa a stolek z hokejek a baseballových pálek.

_Sport2

Polička, co dojezdila

Jen málokterý skejťák má to srdce rozloučit se se starým prknem, když si pořídí nové. Než aby se váš skejt válel někde ve skříni, udělejte si z něj stylovou poličku, ať návštěvy hned vidí, s kým mají tu čest. Moc hezky vypadá, když dáte na stěnu víc prken nad sebe.

_Sport4

Stolička pro sportovce i barové povaleče

Až příště uvidíte v nějakém antiku starší barové stoličky se zachovalou kovovou konstrukcí a potrhaným sedákem, už je nejspíš neminete jen tak bez zájmu. Stačí totiž sedák vyndat, dovnitř napasovat podle velikosti buď volejbalový nebo fotbalový míč a zase bude radost posedět.

_Sport5

Baseballová lavice pro ty, kterým to pálí

Z barové židle se tentokrát přesuneme na lavičku. Mezi aktivními hokejisty, fotbalisty či baseballisty to sice není zrovna oblíbené místo, nikdo přece rád nevysedává na lavičce, v jídelně nebo na chodbě vám ale takovýhle kus nábytku udělá skvělou službu. Zajděte si do nějakého baseballového klubu a poproste je, ať vás nechají prošmejdit sklad.

_Sport6

Servírovací stolek

Všichni hráči i fanoušci tenisu vědí, že dobrý servis je dnes základem úspěchu. Se starými raketami se pravda tak tvrdě a přesně nepodávalo, ale pro servírování osvěžujícího letního drinku se po lehčí úpravě hodí perfektně.

Foto: Secondstreet.ru,  fancybeast.de, cbc.ca, DallasNews.com, Facebook.com, dukesandduchesses.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Italský mikrodomek na 9 m²

22. 3. 2018
Architekt a designér Leonardo Di Chiara navrhl v roce 2017 prototyp mobilního mikrodomku aVOID s rozlohou 9 m². Do malinkého interiéru vymyslel speciální multifunkční nábytek, domečku přidělal kola a nakonec se do něj na jeden rok sám nastěhoval.

Jak si vystavit jarní květiny

21. 3. 2018
Snad každý z nás se ke konci zimy těší na jaro a vyhlíží sněženky, bledule a krokusy, aby si byl jist, že konečně přišlo. Jarní květiny ale nemusí zdobit jen venkovní svět. Stejnou parádu udělají i u vás doma.

Atypický minibyt v přízemí

20. 3. 2018
Byt menších rozměrů situovaný do přízemí staršího domu nezní jako velká výhra. Nově zrekonstruované atypické studio však představuje výjimku. V loňském roce jej kompletně předělala dvojice architektů s cílem, aby bylo co nejjednodušší a přitom si zachovalo styl.

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.