6 ozdob interiéru z vysloužilého sportovního náčiní

Autor: Rudolf Král
Sto let stará raketa, vysloužilé pálky na baseball nebo skateboardy, co jim dávno upadla kolečka, na hřišti s nimi už sice moc nepořídíte, v bytě vám ale ještě nadělají spoustu parády. Vybrali jsme pro vás pár tipů, jak ze starého sportovního harampádí udělat s minimálními náklady super designovky.

_sport

Zrcadlo, zrcadlo, řekni, kdo má nejlepší bekhend

Staré dřevěné rakety, se kterými váleli před skoro sto lety francouzští tenisoví mušketýři nebo elegantní Suzanne Lenglenová, mají stále šarm a eleganci. Nechte si do nich ve sklenářství vsadit zrcadlo a šup s nimi na zeď.

Americké retro

Potrpíte si na jukeboxy, dlouhé bouráky, Jamese Deana a Marilyn Monroe, prostě na Ameriku padesátých let minulého století? Pak by vás mohly oslovit tahle lampa a stolek z hokejek a baseballových pálek.

_Sport2

Polička, co dojezdila

Jen málokterý skejťák má to srdce rozloučit se se starým prknem, když si pořídí nové. Než aby se váš skejt válel někde ve skříni, udělejte si z něj stylovou poličku, ať návštěvy hned vidí, s kým mají tu čest. Moc hezky vypadá, když dáte na stěnu víc prken nad sebe.

_Sport4

Stolička pro sportovce i barové povaleče

Až příště uvidíte v nějakém antiku starší barové stoličky se zachovalou kovovou konstrukcí a potrhaným sedákem, už je nejspíš neminete jen tak bez zájmu. Stačí totiž sedák vyndat, dovnitř napasovat podle velikosti buď volejbalový nebo fotbalový míč a zase bude radost posedět.

_Sport5

Baseballová lavice pro ty, kterým to pálí

Z barové židle se tentokrát přesuneme na lavičku. Mezi aktivními hokejisty, fotbalisty či baseballisty to sice není zrovna oblíbené místo, nikdo přece rád nevysedává na lavičce, v jídelně nebo na chodbě vám ale takovýhle kus nábytku udělá skvělou službu. Zajděte si do nějakého baseballového klubu a poproste je, ať vás nechají prošmejdit sklad.

_Sport6

Servírovací stolek

Všichni hráči i fanoušci tenisu vědí, že dobrý servis je dnes základem úspěchu. Se starými raketami se pravda tak tvrdě a přesně nepodávalo, ale pro servírování osvěžujícího letního drinku se po lehčí úpravě hodí perfektně.

Foto: Secondstreet.ru,  fancybeast.de, cbc.ca, DallasNews.com, Facebook.com, dukesandduchesses.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.