6 ozdob interiéru z vysloužilého sportovního náčiní

12. 5. 2016
Sto let stará raketa, vysloužilé pálky na baseball nebo skateboardy, co jim dávno upadla kolečka, na hřišti s nimi už sice moc nepořídíte, v bytě vám ale ještě nadělají spoustu parády. Vybrali jsme pro vás pár tipů, jak ze starého sportovního harampádí udělat s minimálními náklady super designovky.

_sport

Zrcadlo, zrcadlo, řekni, kdo má nejlepší bekhend

Staré dřevěné rakety, se kterými váleli před skoro sto lety francouzští tenisoví mušketýři nebo elegantní Suzanne Lenglenová, mají stále šarm a eleganci. Nechte si do nich ve sklenářství vsadit zrcadlo a šup s nimi na zeď.

Americké retro

Potrpíte si na jukeboxy, dlouhé bouráky, Jamese Deana a Marilyn Monroe, prostě na Ameriku padesátých let minulého století? Pak by vás mohly oslovit tahle lampa a stolek z hokejek a baseballových pálek.

_Sport2

Polička, co dojezdila

Jen málokterý skejťák má to srdce rozloučit se se starým prknem, když si pořídí nové. Než aby se váš skejt válel někde ve skříni, udělejte si z něj stylovou poličku, ať návštěvy hned vidí, s kým mají tu čest. Moc hezky vypadá, když dáte na stěnu víc prken nad sebe.

_Sport4

Stolička pro sportovce i barové povaleče

Až příště uvidíte v nějakém antiku starší barové stoličky se zachovalou kovovou konstrukcí a potrhaným sedákem, už je nejspíš neminete jen tak bez zájmu. Stačí totiž sedák vyndat, dovnitř napasovat podle velikosti buď volejbalový nebo fotbalový míč a zase bude radost posedět.

_Sport5

Baseballová lavice pro ty, kterým to pálí

Z barové židle se tentokrát přesuneme na lavičku. Mezi aktivními hokejisty, fotbalisty či baseballisty to sice není zrovna oblíbené místo, nikdo přece rád nevysedává na lavičce, v jídelně nebo na chodbě vám ale takovýhle kus nábytku udělá skvělou službu. Zajděte si do nějakého baseballového klubu a poproste je, ať vás nechají prošmejdit sklad.

_Sport6

Servírovací stolek

Všichni hráči i fanoušci tenisu vědí, že dobrý servis je dnes základem úspěchu. Se starými raketami se pravda tak tvrdě a přesně nepodávalo, ale pro servírování osvěžujícího letního drinku se po lehčí úpravě hodí perfektně.

Foto: Secondstreet.ru,  fancybeast.de, cbc.ca, DallasNews.com, Facebook.com, dukesandduchesses.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Z naší zkušenosti: Chytré bydlení překvapí, pobaví a inspiruje

19. 10. 2017
Vždycky, když se dívám na TadyJeMoje.cz nebo na jiné weby zaměřené na bydlení, nejvíc mě tam zaujmou příklady chytrého bydlení na malém prostoru. Žít pohodlně v rodinné vilce nebo čtyřpokojovém bytě není nijak složité, ale vybudovat si příjemný domov na třiceti nebo i méně metrech čtverečních, to už chce nápad, fantazii a úsilí. Pojďme si společně připomenout pár případů, kdy se to skvěle podařilo a my o tom psali na TadyJeMoje.

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.