Škůdci garden party

9. 9. 2014
I když na své zahradě podáváte sebelepší jídlo a pití, úspěch vaší grilovačky stejně bude záviset hlavně na tom, jaké si tam pozvete hosty. Vybrali jsme pro vás pár typů lidí, kteří vám spolehlivě rozklíží i tu nejpečlivěji připravovanou akci.

01_08_2014 ŠKŮDCI GARDEN PARTY

Všeuměl

Je ho všude plno a rád přiloží ruku k dílu. Hrne se rozpalovat gril, li když to vůbec neumí, když se vám konečně podaří mu sebrat sirky, najde si nějakou jinou činnost, při které může působit škodu.

Gurmán

Žádné maso pro něj není dost uzrálé a dobře naložené, žádné víno nemá ideální terroir. Po pár minutách jeho žvanění budete mít pocit, že své hosty odbýváte levnou flaksou a nepitelným patokem.

Exhibicionista

Dříve nebo později začne hosty navádět, aby se s ním koupali nazí ve vašem bazénu nebo aby hráli na slepou bábu mezi záhony vašich pracně vyšlechtěných růží.

Loudil

Jakmile bude mít společnost trochu upito, začne dělat dvojsmyslné narážky a vyprávět
dámám lechtivé vtipy. S přibývajícími sklenkami pak samozřejmě bude čím dál otravnější a dovolenější.

Žárlivec

Na všechny, kteří prohodí pár slov s jeho manželkou, bude vrhat výhrůžné pohledy, na závěr večírku pak vystřihne hysterickou scénu zakončenou demonstrativním odchodem.

Hypochondr

Každému, kdo mu padne do spárů, spolehlivě zkazí apetit podrobným líčením všech svých
neduhů. Pokud jsou na párty hypochondři dva, máte po starostech. Někam si spolu zalezou a budou si tam spokojeně notovat.

Feministka

Mezi vašimi známými asi nebude moc lidí, kteří by měli náladu řešit nad jehněčími kotletkami problematiku genderových stereotypů.

Starostlivá matka

Každých dvacet minut volá domů, jestli jsou děti v pořádku, navíc dokáže jakýkoliv hovor během pár vět stočit k tomu, jak geniální a zábavné má potomky.

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Chtějí bydlet v klidu

23. 11. 2017
Po svatbě se mladí manželé Markéta a Tomáš rozhodli opustit podnájem v Praze a pořídit si vlastní bydlení blíže přírodě. Za úvěr od ČMSS koupili domek, který právě začínají rekonstruovat. Pro youtuberku Markétu to znamená nejen vysněný les za okny, ale také velkou pracovnu s dostatkem místa pro natáčení zajímavých videí. Zajímalo nás, jaké mají Markéta s Tomášem plány a co je v nejbližších měsících čeká.

5 knihoven, které si vyrobíte doma

22. 11. 2017
Zařizujete byt a rozpočet vám nedovoluje si koupit pořádnou knihovnu? Pokud nechcete nechat knížky ležet ladem a jste alespoň trošku šikovní, máme pro vás tipy, jak si doma vyrobit parádní nízkorozpočtovou knihovnu vlastníma rukama.

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.