Škůdci garden party

9. 9. 2014
I když na své zahradě podáváte sebelepší jídlo a pití, úspěch vaší grilovačky stejně bude záviset hlavně na tom, jaké si tam pozvete hosty. Vybrali jsme pro vás pár typů lidí, kteří vám spolehlivě rozklíží i tu nejpečlivěji připravovanou akci.

01_08_2014 ŠKŮDCI GARDEN PARTY

Všeuměl

Je ho všude plno a rád přiloží ruku k dílu. Hrne se rozpalovat gril, li když to vůbec neumí, když se vám konečně podaří mu sebrat sirky, najde si nějakou jinou činnost, při které může působit škodu.

Gurmán

Žádné maso pro něj není dost uzrálé a dobře naložené, žádné víno nemá ideální terroir. Po pár minutách jeho žvanění budete mít pocit, že své hosty odbýváte levnou flaksou a nepitelným patokem.

Exhibicionista

Dříve nebo později začne hosty navádět, aby se s ním koupali nazí ve vašem bazénu nebo aby hráli na slepou bábu mezi záhony vašich pracně vyšlechtěných růží.

Loudil

Jakmile bude mít společnost trochu upito, začne dělat dvojsmyslné narážky a vyprávět
dámám lechtivé vtipy. S přibývajícími sklenkami pak samozřejmě bude čím dál otravnější a dovolenější.

Žárlivec

Na všechny, kteří prohodí pár slov s jeho manželkou, bude vrhat výhrůžné pohledy, na závěr večírku pak vystřihne hysterickou scénu zakončenou demonstrativním odchodem.

Hypochondr

Každému, kdo mu padne do spárů, spolehlivě zkazí apetit podrobným líčením všech svých
neduhů. Pokud jsou na párty hypochondři dva, máte po starostech. Někam si spolu zalezou a budou si tam spokojeně notovat.

Feministka

Mezi vašimi známými asi nebude moc lidí, kteří by měli náladu řešit nad jehněčími kotletkami problematiku genderových stereotypů.

Starostlivá matka

Každých dvacet minut volá domů, jestli jsou děti v pořádku, navíc dokáže jakýkoliv hovor během pár vět stočit k tomu, jak geniální a zábavné má potomky.

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

7 nápadů, jak si byt vyzdobit palmami

19. 4. 2018
Propadli jste kouzlu palem nejrůznějších druhů a velikostí? Tak proč je doma mít jen v květináčích? Máme pro vás pár tipů, jak si motivem palmových listů vyzdobit byt.

Jak si zútulnit byt, když jste v pronájmu

18. 4. 2018
Bydlíte v pronájmu a nechcete investovat do trvalých změn nebo vám to majitel bytu nedovolí? Poradíme vám pár triků, jak provést v pronajatém bytě pár vratných změn, a dodat tak interiéru šmrnc alespoň na dobu, kdy v něm budete bydlet.

V bývalé tovární hale vzniklo moderní 2+kk

17. 4. 2018
Většina měst s průmyslovou minulostí se musí vypořádat s industriálními zónami, které zanechal v jejich centrech hospodářský růst 19. století. Barcelona by takovým snahám mohla jít příkladem. Původní tovární oblast před očima mění v moderní místo, kde také minulý rok vznikl moderní byt s netradičně řešenými vnitřními zdmi.

Ponožky v nové roli

16. 4. 2018
Ponožky se v posledních letech staly módním doplňkem, který oživí i ten nejnudnější outfit a v obchodech jsou k sehnání ve všech odstínech a nejrůznějších vzorech. Co s nimi ale, když jsou děravé nebo jim chybí druhá do páru? Vdechněte jim nový život.

9 nápadů, jak proměnit prázdné zdi v zahradu

12. 4. 2018
Toužíte po zahrádce, ale bydlíte v malém bytě bez balkonu? Ani v takovém případě se nemusíte vzdávat svých pěstitelských plánů. Když nemáte místo na zemi, pootočte svou perspektivu o devadesát stupňů a pěstujte rostlinky na stěně.

6 nápadů, jak kreativně recyklovat plasty

11. 4. 2018
Váza, šperkovnice, nebo dokonce terárium, tím vším se mohou stát plastové obaly, když si je vezmete do parády! V následujících DIY nápadech zaručeně najdete inspiraci, co udělat s plasty, když se vám je nechce vyhodit do tříděného odpadu.

Přístavba letního minidomku o velikosti 18 m²

10. 4. 2018
Obyvatelé brazilských měst přístavby milují, však pro ně také v portugalštině mají něžně znějící výraz Puxadinho. Jednoduchými přístřešky si nejčastěji rozšiřují obytné prostory rodinných domů, ale vlastní Puxadinho si na terase nechali nedávno postavit dokonce i majitelé přízemního bytu v São Paulu.

5 nápadů, jak oživit oprýskané dveře

9. 4. 2018
Měnit kvůli oprýskaným dveřím skříně nebo si pořizovat nové vchodové dveře, protože ty staré už jsou trochu zašlé, je úplně zbytečné. Našli jsme pro vás pár šikovných tipů, díky nimž staré dveře úžasně prokouknou. Navíc takovou renovaci zvládnete snadno doma sami.

HIMO — tradiční technika drhání v moderní podobě

5. 4. 2018
Stará technika drhání, což je ruční práce s provazy, provázky a přízemi, chytila druhý dech a objevila se v novém pojetí. Kouzlení s provazy všech barev, délek a druhů je už zase in, jenom se mu začalo říkat HIMO.