Severské velikonoční dekorace

2. 4. 2018
Skandinávský design sází na jednoduchost a harmonii barev. Platí to pro nábytek, interiérové doplňky nebo třeba i pro velikonoční dekorace. Jestli tedy letos máte chuť sváteční výzdobu trochu oživit a inovovat, poohlédněte se pro inspiraci směrem na sever.

Chcete snídat na Velikonoční pondělí stylově? Pohrajte si se servírováním a zabalte čerstvě uvařené vajíčko do ubrousku, jehož konce svažte k sobě. Když to uděláte šikovně, bude váš výtvor připomínat hlavu zajíčka.

Pár větviček s prvními jarními pupeny ve váze ke svátkům jara zkrátka patří. A to i ve Skandinávii. Pokud si rádi dekorace vyrábíte sami se vším všudy, složte si originální papírové ozdoby ve tvaru kraslic. Skvěle vypadá jak kombinace neutrálních barev s pastelovou růžovou, tak nejrůznější černobíle provedené motivy a nápisy.

Roztomilé minikvětináčky ze skořápek jsou stylovou velikonoční dekorací, která hravě zapadne kamkoli – na parapet, stůl, polici i noční stolek. Skvěle se v nich vyjímá jak drobné jarní kvítí, tak i naklíčené osení nebo řeřicha.

Svícen by neměl chybět na žádném svátečně prostřeném stole. Že vám už kýčovité svíčky ve tvaru vajíček a beránků lezou krkem? Pak se inspirujte severským stylem a vyrobte si doma originální kousek, který vás vyjde na pár korun. Potřebovat budete čistě bílý talíř, pár obyčejných svíček, peříček a několik kraslic. Při výběru vajec klidně sáhněte i po křepelčích, mezi těmi slepičími se totiž jejich kropenatá skořápka bude skvěle vyjímat.

Dodejte velikonoční náladu i vaší domácí džungli a přidejte pomyslná zaječí ouška menším rostlinám. Stačí jen sehnat pár pěkných pírek a zapíchnout je do květináče. Parádně takhle vypadají nejrůznější kaktusy a sukulenty.

Foto: Sinnenrausch.blogspot.cz,  Mamaybebe.cl, Flashlarevista.com, Monstercircus.com, Craftwithmom.blogspot.cz

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Tady je Klárky a Máry: Byt, ve kterém rostou krásné věci

12. 7. 2018
Vršovický byt mladých a kreativních manželů Kláry a Marka nepřehlédnete už z protější ulice. Jejich balkónek spolu s okenními parapety ve druhém patře nejmenšího činžovního domu v celé čtvrti překypuje bylinkami, chilli papričkami, borůvčím i saláty, jejichž názvy neumíme ani vyslovit, natož napsat.

Úžasné studentské bydlení na 18 m² vzniklo ze starých kanceláří

18. 7. 2018
Mnozí studenti, kteří vyrážejí na výměnný pobyt do zahraničí, se musí smířit s přechodným bydlením na koleji. Některé studentské ubytovny sice mají kvůli své nízké úrovni velmi špatnou pověst, existují už ale i takové, kde se studentům bydlí skvěle. Jsou to třeba nové studentské koleje v Rotterdamu, které vznikly teprve vloni ve zrekonstruované kancelářské budově.

5 zlozvyků, které nám prodražují vodu a energie

16. 7. 2018
Otvírá se vám po obdržení ročního vyúčtování za vodu a energie nůž v kapse? Dost možná si za to můžete tak trochu sami. Schválně se podívejte, jestli náhodou nemáte některý z níže popsaných zlozvyků, kvůli nimž účty rostou výš, než by musely.

První zasypaná dřevostavba se inspirovala vesmírnou stanicí

11. 7. 2018
Dřevostavba zapuštěná do země a zasypaná hlínou by mohla v nedaleké budoucnosti být jedním z nových typů bydlení. Vyrábí se z obnovitelných zdrojů, energeticky je téměř soběstačná, dá se sestavovat jako stavebnice, je kvalitně odizolovaná a přečká i nepřízeň počasí.

5 kroků, které si pohlídat při stavbě půdního bytu

10. 7. 2018
Hlavně mezi mladými lidmi jsou půdní byty hodně v kurzu. Poskytují většinou parádní výhled a mají unikátní atmosféru, jakou jinde nenajdete. Pokud je tedy v okolí k mání nějaká opuštěná půda za přijatelné peníze, neváhejte a jděte do toho. Vysvětlíme vám, jaké další kroky budete muset podniknout a na co si dát pozor, aby se z nevzhledného prostoru stal půdní byt jedna radost.

7 tipů, jak interiér oživit květinami

9. 7. 2018
Květiny nejsou jenom záležitostí romantických dívek a dam. Jakmile je pustíte do bytu, uvidíte, že zvednou náladu i mužským obyvatelům. A nemusíte je mít pouze ve váze, pořiďte si i takové květy, které vám vydrží dlouho a ještě vám udělají službu navíc. Například závěsy s potiskem vlčích máků, pomněnkové polštáře nebo třeba knihovna s malovanými pampeliškami vás i váš interiér rozveselí.

Dům vytisknutý na 3D tiskárně vyjde na 87 tisíc

6. 7. 2018
Výrobky vytisknuté na 3D tiskárnách se v současnosti už běžně užívají třeba při výrobě aut, letadel nebo zdravotnických pomůcek. Zdá se, že nastává doba, kdy se stejně běžně budou na 3D tiskárnách tisknout celé domy. A podle amerického start-upu ICON by dokonce mohly být postavené za jediný den a stát jen necelých 90 tisíc korun!

6 rad, jak udělat strop vyšší

2. 7. 2018
Máte doma nízké stropy a nechcete, aby interiér vašeho bytu působil stísněně? Zkuste si pomoct několika optickými triky, díky nimž bude strop působit výše položený, než ve skutečnosti je.

Byt jak má být: Jak se bydlí v silu

29. 6. 2018
Někdy se vysněné bydlení může stát realitou rychleji, než byste vyslovili Řevničov. Právě tady osmadvacetiletému architektovi Františku Sulzerovi padlo do oka staronové silo, které bylo v roce 2012 zrekonstruováno podle návrhu Ing. arch. Pavla Martinka. Možná si říkáte, že už jste tenhle vytáhlý domek někde viděli… Aby ne, o řevničovském loftu se toho napsalo i natočilo docela hodně. Přesto si doteď každý mohl jen představovat, jak si jej nový majitel vybavil.