Severské velikonoční dekorace

2. 4. 2018
Skandinávský design sází na jednoduchost a harmonii barev. Platí to pro nábytek, interiérové doplňky nebo třeba i pro velikonoční dekorace. Jestli tedy letos máte chuť sváteční výzdobu trochu oživit a inovovat, poohlédněte se pro inspiraci směrem na sever.

Chcete snídat na Velikonoční pondělí stylově? Pohrajte si se servírováním a zabalte čerstvě uvařené vajíčko do ubrousku, jehož konce svažte k sobě. Když to uděláte šikovně, bude váš výtvor připomínat hlavu zajíčka.

Pár větviček s prvními jarními pupeny ve váze ke svátkům jara zkrátka patří. A to i ve Skandinávii. Pokud si rádi dekorace vyrábíte sami se vším všudy, složte si originální papírové ozdoby ve tvaru kraslic. Skvěle vypadá jak kombinace neutrálních barev s pastelovou růžovou, tak nejrůznější černobíle provedené motivy a nápisy.

Roztomilé minikvětináčky ze skořápek jsou stylovou velikonoční dekorací, která hravě zapadne kamkoli – na parapet, stůl, polici i noční stolek. Skvěle se v nich vyjímá jak drobné jarní kvítí, tak i naklíčené osení nebo řeřicha.

Svícen by neměl chybět na žádném svátečně prostřeném stole. Že vám už kýčovité svíčky ve tvaru vajíček a beránků lezou krkem? Pak se inspirujte severským stylem a vyrobte si doma originální kousek, který vás vyjde na pár korun. Potřebovat budete čistě bílý talíř, pár obyčejných svíček, peříček a několik kraslic. Při výběru vajec klidně sáhněte i po křepelčích, mezi těmi slepičími se totiž jejich kropenatá skořápka bude skvěle vyjímat.

Dodejte velikonoční náladu i vaší domácí džungli a přidejte pomyslná zaječí ouška menším rostlinám. Stačí jen sehnat pár pěkných pírek a zapíchnout je do květináče. Parádně takhle vypadají nejrůznější kaktusy a sukulenty.

Foto: Sinnenrausch.blogspot.cz,  Mamaybebe.cl, Flashlarevista.com, Monstercircus.com, Craftwithmom.blogspot.cz

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

7 nápadů, jak si byt vyzdobit palmami

19. 4. 2018
Propadli jste kouzlu palem nejrůznějších druhů a velikostí? Tak proč je doma mít jen v květináčích? Máme pro vás pár tipů, jak si motivem palmových listů vyzdobit byt.

Jak si zútulnit byt, když jste v pronájmu

18. 4. 2018
Bydlíte v pronájmu a nechcete investovat do trvalých změn nebo vám to majitel bytu nedovolí? Poradíme vám pár triků, jak provést v pronajatém bytě pár vratných změn, a dodat tak interiéru šmrnc alespoň na dobu, kdy v něm budete bydlet.

V bývalé tovární hale vzniklo moderní 2+kk

17. 4. 2018
Většina měst s průmyslovou minulostí se musí vypořádat s industriálními zónami, které zanechal v jejich centrech hospodářský růst 19. století. Barcelona by takovým snahám mohla jít příkladem. Původní tovární oblast před očima mění v moderní místo, kde také minulý rok vznikl moderní byt s netradičně řešenými vnitřními zdmi.

Ponožky v nové roli

16. 4. 2018
Ponožky se v posledních letech staly módním doplňkem, který oživí i ten nejnudnější outfit a v obchodech jsou k sehnání ve všech odstínech a nejrůznějších vzorech. Co s nimi ale, když jsou děravé nebo jim chybí druhá do páru? Vdechněte jim nový život.

9 nápadů, jak proměnit prázdné zdi v zahradu

12. 4. 2018
Toužíte po zahrádce, ale bydlíte v malém bytě bez balkonu? Ani v takovém případě se nemusíte vzdávat svých pěstitelských plánů. Když nemáte místo na zemi, pootočte svou perspektivu o devadesát stupňů a pěstujte rostlinky na stěně.

6 nápadů, jak kreativně recyklovat plasty

11. 4. 2018
Váza, šperkovnice, nebo dokonce terárium, tím vším se mohou stát plastové obaly, když si je vezmete do parády! V následujících DIY nápadech zaručeně najdete inspiraci, co udělat s plasty, když se vám je nechce vyhodit do tříděného odpadu.

Přístavba letního minidomku o velikosti 18 m²

10. 4. 2018
Obyvatelé brazilských měst přístavby milují, však pro ně také v portugalštině mají něžně znějící výraz Puxadinho. Jednoduchými přístřešky si nejčastěji rozšiřují obytné prostory rodinných domů, ale vlastní Puxadinho si na terase nechali nedávno postavit dokonce i majitelé přízemního bytu v São Paulu.

5 nápadů, jak oživit oprýskané dveře

9. 4. 2018
Měnit kvůli oprýskaným dveřím skříně nebo si pořizovat nové vchodové dveře, protože ty staré už jsou trochu zašlé, je úplně zbytečné. Našli jsme pro vás pár šikovných tipů, díky nimž staré dveře úžasně prokouknou. Navíc takovou renovaci zvládnete snadno doma sami.

HIMO — tradiční technika drhání v moderní podobě

5. 4. 2018
Stará technika drhání, což je ruční práce s provazy, provázky a přízemi, chytila druhý dech a objevila se v novém pojetí. Kouzlení s provazy všech barev, délek a druhů je už zase in, jenom se mu začalo říkat HIMO.