Šest věcí, jejichž přepravu si radši pohlídejte

23. 9. 2014
Nakoupit pohodlně přes internet a nechat si zboží přivézt přepravní službou je sice fajn, ale v některých případech je lepší si nakládání a přepravu ohlídat. Tady máte pár příkladů.

08_08_2014 ŠEST VĚCÍ_JEJICHŽ PŘEPRAVU SI RADŠI OHLÍDEJTE

1) Zvířata

To, že firma na svém webu hrdě prohlašuje, že se na přepravu zvířat specializuje, ještě neznamená, že váš mazlík transport přežije.

2) Lakovaný nábytek

Opravdu máte na to hádat se po několika dnech s partou dvoumetrových stěhováků, že ten šrám, kterého jste si všimli až dnes, vznikl už při stěhování?

3) Starožitnosti

Je hezké, že dopravce je pojišťěn a nahradí vám vzniklou škodu, ale tu vzácnou čínskou vázu z období dynastie Ming už podruhé neseženete.

4) Lednice

Až vám za pár týdnů odejde kompresor, už se nedopátráte toho, že chlapcům jaksi při stěhování lednice vyklouzla z popruhů a seskákala o patro níž.

5) Důležité dokumenty

Berňáků, kteří vám uvěří, že kompletní účetnictví firmy a daňová přiznání za posledních pět let vám ztratili stěhováci, asi v ČR moc nebude.

6) Hračky

Když zmizí nebo se rozbije vaše oblíbená věc, bude vás to mrzet, ale přežijete to. V případě dětí se ale připravte na pláč a možná i hysterický záchvat.

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.

Jaké spotřebiče zvolit do malé kuchyně

8. 11. 2017
Jestli máte malý byt, dejte si záležet na výběru spotřebičů. Vhodnou volbou totiž můžete ušetřit docela dost místa.

Nepoužívaný sklep se proměnil v příjemný byteček

7. 11. 2017
Když se řekne suterén, málokdo si asi představí místo, kde by se dalo dobře bydlet. Sklepní prostory spíše vyvolávají představu neútulných, temných a vlhkých interiérů. V mnoha případech tomu tak skutečně je, ale když se takový suterén dostane do rukou šikovným architektům, může se z něj stát sympatický domov plný barev.