Šest věcí, jejichž přepravu si radši pohlídejte

Autor: TadyJeMoje.cz
Nakoupit pohodlně přes internet a nechat si zboží přivézt přepravní službou je sice fajn, ale v některých případech je lepší si nakládání a přepravu ohlídat. Tady máte pár příkladů.

08_08_2014 ŠEST VĚCÍ_JEJICHŽ PŘEPRAVU SI RADŠI OHLÍDEJTE

1) Zvířata

To, že firma na svém webu hrdě prohlašuje, že se na přepravu zvířat specializuje, ještě neznamená, že váš mazlík transport přežije.

2) Lakovaný nábytek

Opravdu máte na to hádat se po několika dnech s partou dvoumetrových stěhováků, že ten šrám, kterého jste si všimli až dnes, vznikl už při stěhování?

3) Starožitnosti

Je hezké, že dopravce je pojišťěn a nahradí vám vzniklou škodu, ale tu vzácnou čínskou vázu z období dynastie Ming už podruhé neseženete.

4) Lednice

Až vám za pár týdnů odejde kompresor, už se nedopátráte toho, že chlapcům jaksi při stěhování lednice vyklouzla z popruhů a seskákala o patro níž.

5) Důležité dokumenty

Berňáků, kteří vám uvěří, že kompletní účetnictví firmy a daňová přiznání za posledních pět let vám ztratili stěhováci, asi v ČR moc nebude.

6) Hračky

Když zmizí nebo se rozbije vaše oblíbená věc, bude vás to mrzet, ale přežijete to. V případě dětí se ale připravte na pláč a možná i hysterický záchvat.

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Udělejte si citrónové léto

Pusťte o prázdninách do svých interiérů veselé barvy, hravost a svěžest. Jedním ze způsobů, jak to udělat, může být třeba sázka na citróny. Ukážeme vám pár příkladů, jak citrónové dekorace dokáží domov rozveselit.

Ondřej Platzer: Rád mám něco originálního

Jeho byt v pánském stylu zaujme na první pohled. Paletový nábytek, který si sám navrhuje, doplňují prvky komiksové grafiky. V budoucnu si pětadvacetiletý Ondřej představuje prostorný byt s terasou na kraji města.

Posuvná stěna vám z garsonky udělá klidně i 5+1

Posuvné systémy umí v malém interiéru ušetřit docela dost cenného prostoru. Asi nejčastěji narazíte na posuvné dveře u velkých šatních skříní nebo sprchových koutů. Designéři malých bytů využívají posuvné dveře také jako předěly mezi místnostmi. Praktickým posuvem ovšem nemusí být pouze dveře, může jím být dokonce i celá stěna!

Z naší zkušenosti: Spořit? Na co, panebože, na co!

Právě tak reagovala moje kamarádka Petra, když přišla řeč na spoření. „Když budu potřebovat, tak si na všechno půjčím. Teď si chci užívat,“ takhle tu diskusi uzavřela a popravdě podobně uvažuje dost lidí. Ono to totiž takhle jde, jenže jako skoro všechno, i toto řešení má svá ale.

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.