Šest věcí, jejichž přepravu si radši pohlídejte

Autor: TadyJeMoje.cz
Nakoupit pohodlně přes internet a nechat si zboží přivézt přepravní službou je sice fajn, ale v některých případech je lepší si nakládání a přepravu ohlídat. Tady máte pár příkladů.

08_08_2014 ŠEST VĚCÍ_JEJICHŽ PŘEPRAVU SI RADŠI OHLÍDEJTE

1) Zvířata

To, že firma na svém webu hrdě prohlašuje, že se na přepravu zvířat specializuje, ještě neznamená, že váš mazlík transport přežije.

2) Lakovaný nábytek

Opravdu máte na to hádat se po několika dnech s partou dvoumetrových stěhováků, že ten šrám, kterého jste si všimli až dnes, vznikl už při stěhování?

3) Starožitnosti

Je hezké, že dopravce je pojišťěn a nahradí vám vzniklou škodu, ale tu vzácnou čínskou vázu z období dynastie Ming už podruhé neseženete.

4) Lednice

Až vám za pár týdnů odejde kompresor, už se nedopátráte toho, že chlapcům jaksi při stěhování lednice vyklouzla z popruhů a seskákala o patro níž.

5) Důležité dokumenty

Berňáků, kteří vám uvěří, že kompletní účetnictví firmy a daňová přiznání za posledních pět let vám ztratili stěhováci, asi v ČR moc nebude.

6) Hračky

Když zmizí nebo se rozbije vaše oblíbená věc, bude vás to mrzet, ale přežijete to. V případě dětí se ale připravte na pláč a možná i hysterický záchvat.

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

5 tipů jak na spíž v malých kuchyních

Otázku, kam ukládat potraviny, řeší asi každý z nás. Pokud navíc máte malý byt s ještě menší kuchyní, může to vypadat jako neřešitelný problém. Připravili jsme pro vás ale pár nápadů na úložné prostory, kam by vás normálně potraviny dávat nenapadlo.

9 tipů, jak bydlet jako Šípková Růženka

Máte rádi romantiku? Pak vás dost možná zaujmou dekorace s motivem růží. Tyhle krásné a voňavé květiny dokáží doma vytvořit velice příjemnou a útulnou atmosféru, tak proč to s nimi nezkusit. Podívejte se na pár nápadů, jak by jim to mohlo slušet i u vás doma.

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.