6 ukázek rybářských interiérů

13. 10. 2016
Válí se vám na půdě nebo ve sklepě staré rybářské nádobíčko? Zkuste ho využít jako netradiční interiérový doplněk, který vaše návštěvy jen tak nepřehlédnou. A když jim k tomu ještě na talíř naservírujete kapří hranolky nebo pečeného pstruha, budete za rybářskou hvězdu, i kdybyste prut, co jste zdědili po dědečkovi, v životě nedrželi v ruce.

Rybářský prut

Zatlouct do zdi skobu a na ni pověsit obrázek umí každý. S rybářským prutem se vám ale naskýtá šance vystavit fotky mnohem zajímavějším způsobem. Ideální zvláště na momentky z dovolené nebo prázdnin strávených někde u vody.

Rybářská síť

Udice bývají dimenzovány na jiné váhy, než jsou záclony, proto se nemusíte bát je využít místo garnýží. Ideální pak je, když oknem vidíte na řeku či rybník a místo závěsů si dáte rybářské sítě.

Zábavná lampa

Zábavná lampa na chatu či chalupu, kterou ale můžete dát i do nějakého hodně střeleného bytu. Na prut pověsíte starou plechovou řízkovnici s dírkami, a když to bude chtít mít opravdu vyfešákované, můžete kolem ještě připevnit splávky, woblery a čihátka neboli policajty.

Dekorace nad postel

Do interiérů zařízených ve venkovském stylu se staré rybářské pruty hodí i jako dekorace nad postel. Mají navíc tu výhodu, že když se budete nudit, vždycky je můžete sundat ze zdi a vyrazit k vodě.

Rybářská lampa

Jestli máte rádi konceptuální umění a máte doma pět zbytečných prutů, můžete se pustit do téhle velkorysé instalace přes celý strop. Tohle netradiční řešení dá sice práci, ale výsledek nevypadá vůbec špatně.

Rybářská stěna

A na závěr jsme vybrali interiér, jehož majitel není žádný troškař a rozhodl se v rybářském duchu koncipovat rovnou celou stěnu. Kdo ví, jestli náhodou nemá v obýváku místo sedačky uvázanou pramičku od těch vesel na zdi.

Foto: yakangler.com,  hometalk.comhouseofturquoise.com, treatyourselfsandiegodotcom.wordpress.com,  lh4.ggpht.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.

Jaké spotřebiče zvolit do malé kuchyně

8. 11. 2017
Jestli máte malý byt, dejte si záležet na výběru spotřebičů. Vhodnou volbou totiž můžete ušetřit docela dost místa.

Nepoužívaný sklep se proměnil v příjemný byteček

7. 11. 2017
Když se řekne suterén, málokdo si asi představí místo, kde by se dalo dobře bydlet. Sklepní prostory spíše vyvolávají představu neútulných, temných a vlhkých interiérů. V mnoha případech tomu tak skutečně je, ale když se takový suterén dostane do rukou šikovným architektům, může se z něj stát sympatický domov plný barev.