6 ukázek rybářských interiérů

Autor: TadyJeMoje.cz
Válí se vám na půdě nebo ve sklepě staré rybářské nádobíčko? Zkuste ho využít jako netradiční interiérový doplněk, který vaše návštěvy jen tak nepřehlédnou. A když jim k tomu ještě na talíř naservírujete kapří hranolky nebo pečeného pstruha, budete za rybářskou hvězdu, i kdybyste prut, co jste zdědili po dědečkovi, v životě nedrželi v ruce.

Rybářský prut

Zatlouct do zdi skobu a na ni pověsit obrázek umí každý. S rybářským prutem se vám ale naskýtá šance vystavit fotky mnohem zajímavějším způsobem. Ideální zvláště na momentky z dovolené nebo prázdnin strávených někde u vody.

Rybářská síť

Udice bývají dimenzovány na jiné váhy, než jsou záclony, proto se nemusíte bát je využít místo garnýží. Ideální pak je, když oknem vidíte na řeku či rybník a místo závěsů si dáte rybářské sítě.

Zábavná lampa

Zábavná lampa na chatu či chalupu, kterou ale můžete dát i do nějakého hodně střeleného bytu. Na prut pověsíte starou plechovou řízkovnici s dírkami, a když to bude chtít mít opravdu vyfešákované, můžete kolem ještě připevnit splávky, woblery a čihátka neboli policajty.

Dekorace nad postel

Do interiérů zařízených ve venkovském stylu se staré rybářské pruty hodí i jako dekorace nad postel. Mají navíc tu výhodu, že když se budete nudit, vždycky je můžete sundat ze zdi a vyrazit k vodě.

Rybářská lampa

Jestli máte rádi konceptuální umění a máte doma pět zbytečných prutů, můžete se pustit do téhle velkorysé instalace přes celý strop. Tohle netradiční řešení dá sice práci, ale výsledek nevypadá vůbec špatně.

Rybářská stěna

A na závěr jsme vybrali interiér, jehož majitel není žádný troškař a rozhodl se v rybářském duchu koncipovat rovnou celou stěnu. Kdo ví, jestli náhodou nemá v obýváku místo sedačky uvázanou pramičku od těch vesel na zdi.

Foto: yakangler.com,  hometalk.comhouseofturquoise.com, treatyourselfsandiegodotcom.wordpress.com,  lh4.ggpht.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.

Užijte si grilování na balkoně nebo přímo doma

Říkáte si, že radosti grilování si mohou užívat jen ti, kteří mají zahradu nebo velkou terasu? Kdepak! Pochoutky z ohně si můžete dopřát, i když vlastníte jen mini balkonek, nebo dokonce ani ten ne!

Úsporný a levný minidomek s luxusním výhledem

Klid, hodně volného prostoru a panoramatické výhledy na okolní lesy a hory. Takhle zní podle jednoho amerického umělce recept, jak zaručeně načerpat inspiraci pro tvůrčí činnost. Proto si pro chvíle, kdy se věnuje vlastní tvorbě, nechal postavit malinký domek uprostřed nádherné přírody.

5 psů, kteří se skvěle hodí do garsonky

Bydlíte v malinké garsonce, ale přesto byste si rádi pořídili psa? Nezoufejte, mezi psími plemeny se najdou i taková, kterým malé prostory vadit nebudou, ba naopak bude jim v nich dobře.

Velký úklid podle feng shui

Pokud se už poněkolikáté odhodláváte k nevyhnutelnému generálnímu úklidu domácnosti, zkuste to tentokrát podle feng shui! Ideálně se tenhle způsob hodí v případech, kdy v životě hledáte změnu nebo pokud se vyrovnáváte s nepříjemnou životní událostí.