6 ukázek rybářských interiérů

13. 10. 2016
Válí se vám na půdě nebo ve sklepě staré rybářské nádobíčko? Zkuste ho využít jako netradiční interiérový doplněk, který vaše návštěvy jen tak nepřehlédnou. A když jim k tomu ještě na talíř naservírujete kapří hranolky nebo pečeného pstruha, budete za rybářskou hvězdu, i kdybyste prut, co jste zdědili po dědečkovi, v životě nedrželi v ruce.

Rybářský prut

Zatlouct do zdi skobu a na ni pověsit obrázek umí každý. S rybářským prutem se vám ale naskýtá šance vystavit fotky mnohem zajímavějším způsobem. Ideální zvláště na momentky z dovolené nebo prázdnin strávených někde u vody.

Rybářská síť

Udice bývají dimenzovány na jiné váhy, než jsou záclony, proto se nemusíte bát je využít místo garnýží. Ideální pak je, když oknem vidíte na řeku či rybník a místo závěsů si dáte rybářské sítě.

Zábavná lampa

Zábavná lampa na chatu či chalupu, kterou ale můžete dát i do nějakého hodně střeleného bytu. Na prut pověsíte starou plechovou řízkovnici s dírkami, a když to bude chtít mít opravdu vyfešákované, můžete kolem ještě připevnit splávky, woblery a čihátka neboli policajty.

Dekorace nad postel

Do interiérů zařízených ve venkovském stylu se staré rybářské pruty hodí i jako dekorace nad postel. Mají navíc tu výhodu, že když se budete nudit, vždycky je můžete sundat ze zdi a vyrazit k vodě.

Rybářská lampa

Jestli máte rádi konceptuální umění a máte doma pět zbytečných prutů, můžete se pustit do téhle velkorysé instalace přes celý strop. Tohle netradiční řešení dá sice práci, ale výsledek nevypadá vůbec špatně.

Rybářská stěna

A na závěr jsme vybrali interiér, jehož majitel není žádný troškař a rozhodl se v rybářském duchu koncipovat rovnou celou stěnu. Kdo ví, jestli náhodou nemá v obýváku místo sedačky uvázanou pramičku od těch vesel na zdi.

Foto: yakangler.com,  hometalk.comhouseofturquoise.com, treatyourselfsandiegodotcom.wordpress.com,  lh4.ggpht.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.

8 podomácku vyrobených váz

7. 3. 2018
Kupovat vázy někde v obchodě s porcelánem je dost nuda, navíc proč vyhazovat peníze oknem, když si je můžete vyrobit doma za pár drobných. Ukážeme vám pár triků, jak na to.

Jak bydlet pouze v jednom pokoji

6. 3. 2018
Právě jste si pořídili malou garsonku, nebo dokonce bydlíte se spolubydlícími a patří vám jen jeden pokoj ve větším bytě? Pak si na zařizování dejte opravdu záležet, abyste z prostoru jediného pokoje vytěžili maximum a zároveň šetřili svou peněženku.

Dekorace z doby kamenné

5. 3. 2018
Vnášení přírody do interiéru je dnes hodně trendy. Spolu se dřevem se nabízí například i kameny, jichž se venku válí nepřeberné množství. Pokud s nimi umíte pracovat, dokážete z nich vlastníma rukama vytvořit parádní dekorace.