Rozehrajte ve svém bytě noty

Lidí, kteří umí číst noty, je sice čím dál méně, ale tím spíš se nemusíte bát využít hudební partituru u sebe v bytě jako dekoraci. Noty jsou totiž moc krásné i jako grafický prvek. Hodí se do pokoje romantické holky, drsného rockera i hloubavého milovníka Mozarta.

_pastedGraphic-7

Nalepte si písničku

Pravděpodobně nejjednodušší variantou, jak si pokoj vyzdobit notami, jsou samolepky na zdi. V nabídce obchodů jsou k mání různé varianty od samostatných not a houslových klíčů až po notové osnovy.

_pastedGraphic-8

Zalovte v antikvariátu

Velice pěkně vypadá, když popsanými notovými papíry polepíte třeba starou komodu nebo skříň. Zajděte do antikvariátu a za pár babek tam nakupte vyřazené notové sešity. Budou možná trochu potrhané a vyšisované sluníčkem, ale to právě dodá nábytku zajímavou patinu. 

Na notovém podkladu

Staré noty se výborně uplatní také jako dekorační materiál, kterým můžete ozvláštnit například dna starých kufrů a krabic nebo vnitřky různých skříněk a vitrín. 

_noty1

Partitura jako obraz

Pro interiér, který si libuje v minimalismu a tlumených barvách, klidně vystavte notovou partituru v rámu jako obraz. Buď slepte více kusů opravdových partitur dohromady, nebo si kupte plakát s tímto motivem a zarámujte si ho. 

Romantika při svíčkách v notičkách

Když se vám hudební dekorace zalíbí, pořiďte si tenhle nástěnný svícen s houslovým klíčem a notami. Mimo jiné má i tu výhodu, že si při romantickém večeru při svíčkách nepokapete voskem stůl nebo parapet okna. 

_noty2

Svícen vlastní výroby snadno a rychle

Pokud potřebujete spíše subtilnější svícen na stůl, snadno si ho uděláte sami. Stačí kolem zavařovacích sklenic omotat notový papír, do kterého jste předtím vystřihli díru nebo nějaký výtvarný motiv. 

_pastedGraphic-12

Sladké hudební sny

Notový vzor se pochopitelně uplatní také jako potisk závěsů, potahů či ložního prádla. Pokud máte například více polštářků na sedačce, můžete notové vzory kombinovat ještě s gramofonovými deskami, klaviaturou a dalšími hudebními motivy. 

_pastedGraphic-14

Foto: Etsy.comMasterDesignDecals.comMissMustardSeed.comLoveandRenovations.comWards.comBrides-book.comStudio773pillows.easternaccents.com 

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.