Rozehrajte ve svém bytě noty

29. 9. 2015
Lidí, kteří umí číst noty, je sice čím dál méně, ale tím spíš se nemusíte bát využít hudební partituru u sebe v bytě jako dekoraci. Noty jsou totiž moc krásné i jako grafický prvek. Hodí se do pokoje romantické holky, drsného rockera i hloubavého milovníka Mozarta.

_pastedGraphic-7

Nalepte si písničku

Pravděpodobně nejjednodušší variantou, jak si pokoj vyzdobit notami, jsou samolepky na zdi. V nabídce obchodů jsou k mání různé varianty od samostatných not a houslových klíčů až po notové osnovy.

_pastedGraphic-8

Zalovte v antikvariátu

Velice pěkně vypadá, když popsanými notovými papíry polepíte třeba starou komodu nebo skříň. Zajděte do antikvariátu a za pár babek tam nakupte vyřazené notové sešity. Budou možná trochu potrhané a vyšisované sluníčkem, ale to právě dodá nábytku zajímavou patinu. 

Na notovém podkladu

Staré noty se výborně uplatní také jako dekorační materiál, kterým můžete ozvláštnit například dna starých kufrů a krabic nebo vnitřky různých skříněk a vitrín. 

_noty1

Partitura jako obraz

Pro interiér, který si libuje v minimalismu a tlumených barvách, klidně vystavte notovou partituru v rámu jako obraz. Buď slepte více kusů opravdových partitur dohromady, nebo si kupte plakát s tímto motivem a zarámujte si ho. 

Romantika při svíčkách v notičkách

Když se vám hudební dekorace zalíbí, pořiďte si tenhle nástěnný svícen s houslovým klíčem a notami. Mimo jiné má i tu výhodu, že si při romantickém večeru při svíčkách nepokapete voskem stůl nebo parapet okna. 

_noty2

Svícen vlastní výroby snadno a rychle

Pokud potřebujete spíše subtilnější svícen na stůl, snadno si ho uděláte sami. Stačí kolem zavařovacích sklenic omotat notový papír, do kterého jste předtím vystřihli díru nebo nějaký výtvarný motiv. 

_pastedGraphic-12

Sladké hudební sny

Notový vzor se pochopitelně uplatní také jako potisk závěsů, potahů či ložního prádla. Pokud máte například více polštářků na sedačce, můžete notové vzory kombinovat ještě s gramofonovými deskami, klaviaturou a dalšími hudebními motivy. 

_pastedGraphic-14

Foto: Etsy.comMasterDesignDecals.comMissMustardSeed.comLoveandRenovations.comWards.comBrides-book.comStudio773pillows.easternaccents.com 

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.

Jak si doma uspořádat papíry, aby to dobře vypadalo

2. 1. 2018
Žijeme sice v digitální době, ale stejně se nám doma pořád hromadí spousta papíru. A když zrovna nějaký potřebujeme, jako na potvoru ho nemůžeme najít. Přinášíme několik tipů, jak si v důležitých listinách konečně udělat pořádek.