Rozehrajte ve svém bytě noty

29. 9. 2015
Lidí, kteří umí číst noty, je sice čím dál méně, ale tím spíš se nemusíte bát využít hudební partituru u sebe v bytě jako dekoraci. Noty jsou totiž moc krásné i jako grafický prvek. Hodí se do pokoje romantické holky, drsného rockera i hloubavého milovníka Mozarta.

_pastedGraphic-7

Nalepte si písničku

Pravděpodobně nejjednodušší variantou, jak si pokoj vyzdobit notami, jsou samolepky na zdi. V nabídce obchodů jsou k mání různé varianty od samostatných not a houslových klíčů až po notové osnovy.

_pastedGraphic-8

Zalovte v antikvariátu

Velice pěkně vypadá, když popsanými notovými papíry polepíte třeba starou komodu nebo skříň. Zajděte do antikvariátu a za pár babek tam nakupte vyřazené notové sešity. Budou možná trochu potrhané a vyšisované sluníčkem, ale to právě dodá nábytku zajímavou patinu. 

Na notovém podkladu

Staré noty se výborně uplatní také jako dekorační materiál, kterým můžete ozvláštnit například dna starých kufrů a krabic nebo vnitřky různých skříněk a vitrín. 

_noty1

Partitura jako obraz

Pro interiér, který si libuje v minimalismu a tlumených barvách, klidně vystavte notovou partituru v rámu jako obraz. Buď slepte více kusů opravdových partitur dohromady, nebo si kupte plakát s tímto motivem a zarámujte si ho. 

Romantika při svíčkách v notičkách

Když se vám hudební dekorace zalíbí, pořiďte si tenhle nástěnný svícen s houslovým klíčem a notami. Mimo jiné má i tu výhodu, že si při romantickém večeru při svíčkách nepokapete voskem stůl nebo parapet okna. 

_noty2

Svícen vlastní výroby snadno a rychle

Pokud potřebujete spíše subtilnější svícen na stůl, snadno si ho uděláte sami. Stačí kolem zavařovacích sklenic omotat notový papír, do kterého jste předtím vystřihli díru nebo nějaký výtvarný motiv. 

_pastedGraphic-12

Sladké hudební sny

Notový vzor se pochopitelně uplatní také jako potisk závěsů, potahů či ložního prádla. Pokud máte například více polštářků na sedačce, můžete notové vzory kombinovat ještě s gramofonovými deskami, klaviaturou a dalšími hudebními motivy. 

_pastedGraphic-14

Foto: Etsy.comMasterDesignDecals.comMissMustardSeed.comLoveandRenovations.comWards.comBrides-book.comStudio773pillows.easternaccents.com 

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.

Ministudio celé v bílém

4. 10. 2017
Bílá barva vizuálně zvětšuje a rozjasňuje prostor. Dovoluje vyniknout barevným detailům a podle psychologie barev podporuje přemýšlení, symbolizuje čistotu a odkazuje na nové začátky. Hodí se hlavně pro introverty a ty, kteří mají rádi pevný řád. Bílá je také dominantní barvou moderního ministudia z Tel Avivu, který dokazuje, že i jednobarevný styl může vypadat dobře.