Rozehrajte ve svém bytě noty

Lidí, kteří umí číst noty, je sice čím dál méně, ale tím spíš se nemusíte bát využít hudební partituru u sebe v bytě jako dekoraci. Noty jsou totiž moc krásné i jako grafický prvek. Hodí se do pokoje romantické holky, drsného rockera i hloubavého milovníka Mozarta.

_pastedGraphic-7

Nalepte si písničku

Pravděpodobně nejjednodušší variantou, jak si pokoj vyzdobit notami, jsou samolepky na zdi. V nabídce obchodů jsou k mání různé varianty od samostatných not a houslových klíčů až po notové osnovy.

_pastedGraphic-8

Zalovte v antikvariátu

Velice pěkně vypadá, když popsanými notovými papíry polepíte třeba starou komodu nebo skříň. Zajděte do antikvariátu a za pár babek tam nakupte vyřazené notové sešity. Budou možná trochu potrhané a vyšisované sluníčkem, ale to právě dodá nábytku zajímavou patinu. 

Na notovém podkladu

Staré noty se výborně uplatní také jako dekorační materiál, kterým můžete ozvláštnit například dna starých kufrů a krabic nebo vnitřky různých skříněk a vitrín. 

_noty1

Partitura jako obraz

Pro interiér, který si libuje v minimalismu a tlumených barvách, klidně vystavte notovou partituru v rámu jako obraz. Buď slepte více kusů opravdových partitur dohromady, nebo si kupte plakát s tímto motivem a zarámujte si ho. 

Romantika při svíčkách v notičkách

Když se vám hudební dekorace zalíbí, pořiďte si tenhle nástěnný svícen s houslovým klíčem a notami. Mimo jiné má i tu výhodu, že si při romantickém večeru při svíčkách nepokapete voskem stůl nebo parapet okna. 

_noty2

Svícen vlastní výroby snadno a rychle

Pokud potřebujete spíše subtilnější svícen na stůl, snadno si ho uděláte sami. Stačí kolem zavařovacích sklenic omotat notový papír, do kterého jste předtím vystřihli díru nebo nějaký výtvarný motiv. 

_pastedGraphic-12

Sladké hudební sny

Notový vzor se pochopitelně uplatní také jako potisk závěsů, potahů či ložního prádla. Pokud máte například více polštářků na sedačce, můžete notové vzory kombinovat ještě s gramofonovými deskami, klaviaturou a dalšími hudebními motivy. 

_pastedGraphic-14

Foto: Etsy.comMasterDesignDecals.comMissMustardSeed.comLoveandRenovations.comWards.comBrides-book.comStudio773pillows.easternaccents.com 

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Kolik máte naspořeno? I tak se vás může zeptat banka

Skoro každý, kdo si v posledních měsících chtěl pořídit byt nebo rodinný domek, nejspíš narazil na podobný problém. Banky v souladu s požadavkem ČNB půjčují od letošního dubna jen do 90 procent hodnoty nemovitosti (loan to value, ve zkratce LTV) a navíc úvěrů v rozpětí 80—90 procent LTV mohou poskytnout jen limitovaný počet.

9 šikovných pomocníků do kuchyně

V domácnosti musíte každý den vykonat spoustu malých úkonů, které vám nejdou nebo vás otravují. Taky si při nich vždycky říkáte, proč ještě nikdo nevymyslel nějaké „udělátko“, se kterým by to šlo líp? Je dost pravděpodobné, že už taková šikovná věcička někde existuje, jen o ní nevíte. Podívejte se na pár našich tipů, třeba mezi nimi taky objevíte svého favorita.

Minibyt s 19 m² vyhovuje rodině i turistům

Jednu brazilskou rodinu, která pravidelně navštěvuje Paříž, přestalo bavit pokaždé bydlet v neosobním hotelu. Ve francouzské metropoli si proto nakonec zařídila svůj druhý domov a teď už jezdí do svého. A vůbec nevadí, že jejich pařížské útočiště nemá ani dvacet metrů.

7 originálních DIY držáků na tablet

Za těch pár let, co jsou tablety na trhu, se staly oblíbenými společníky mnohých z nás. Pokud také patříte mezi ty, kteří nedají bez tabletu ani ránu, asi řešíte, jak jej prakticky uložit, aby na něj bylo dobře vidět, i když ležíte v posteli, vaříte v kuchyni nebo si právě dáváte koupel.

Chcete víc sexu? Přemalujte ložnici!

Už dávno je známo, že barvy ovlivňují naše nálady, vyvolávají emoce a dokonce ovlivňují i náš život. Třeba to, jestli budeme úspěšní, pozitivní nebo třeba kolik si v životě užijeme sexu. Barva ložnice totiž přímo ovlivňuje to, zda v ní budeme více nakloněni spánku, nebo milostným hrátkám.

Květiny, kterým se daří v koupelně

Máte problém s tím, že byste rádi vyzdobili koupelnu nějakou zelení, ale nic vám v temnu a neustálém vlhku neroste? Nezoufejte, poradíme vám, na které květiny vsadit, aby se jim v tomhle prostředí dařilo.

Vychytaný minidomek za necelý milion a půl korun

Menší montované domky jsou poslední dobou v kurzu. S tím jak stoupá zájem o levné a úsporné bydlení ve vlastním, snaží se architekti přijít s takovým modelem, který bude co nejmenší a přitom se v něm pořád bude dát pohodlně bydlet. Přesně jako v tomhle sympatickém minidomku Britespace.

10 knihoven, které si zamilujete

Máte byt přeplněný knížkami, které je vám líto odnést do antikvariátu nebo rozdat kamarádům? Podívejte se na pár originálních knihoven, do nichž nejen uložíte své literární poklady, ale ještě v interiéru skvěle vypadají.

7 ukázek elegantního černobílého bydlení

Pokud patříte mezi lidi, kteří zrovna netouží mít byt překypující barvami, můžete to zkusit jen s černou a bílou. Připadá vám to příliš minimalistické? Ukážeme vám pár případů, kdy černobílé interiéry skvěle fungují.