Retro vychytávky do kuchyně

27. 4. 2017
Ne každý touží mít studenou supermoderní kuchyň, která jako by vypadla z reklamy na ledničku, myčku nebo mikrovlnku. Někteří z nás dávají přednost útulnějšímu retrostylu připomínajícímu kuchyně z minulého století.

_retro-kuchyne1

Červená a bílá se do kuchyně skvěle hodí. Vesele působí také retro puntíky na záclonách, které dávají tušit, že tady nejspíš vládne ženská ruka. Parádně vyladěná kuchyň do dvou barev se spoustou dekorativních detailů.

_retro-kuchyne2

Retro atmosféru vám v kuchyni udělá třeba i jen jeden opravdu výrazný objekt, jímž je v tomto případě růžová zaoblená lednice. Aby náležitě vynikla, je dobré koncipovat kuchyňskou linku do světlých, neutrálních barev.

_retro-kuchyne3

Ke klasicky zařízeným bytům s mixem prvků z různých období se dobře hodí několik staře vyhlížejících a industriálně laděných kovových předmětů, jako je třeba plechová dílenská stolička na obrázku.

_retro-kuchyne4

Sada velmi zachovalých smaltovaných mlékovek slouží jako zásobník na kuchyňské pomůcky a stylová ozdoba interiéru. Dříve takovéto konvičky nechyběly v žádné domácnosti. O něco větší provedení sloužilo na vodu k mytí rukou v lavoru.

_retro-kuchyne5

Velmi originálně působí tato kuchyňská stěna, na níž jsou v moderních rámečcích uchovány tradiční rodinné recepty děděné z generace na generaci. Čtveřici receptů doplňuje původní babiččin váleček na nudle.

_retro-kuchyne6

Staré plecháčky, kdo by je nemiloval! Dnes znovu ožívají v mnoha rozličných podobách. Tyhle už jsou sice uvnitř trochu oprýskané a na mnoha místech jim chybí smalt, ale to vůbec nebrání tomu, aby ještě posloužily jako zajímavá polička na kuchyňské utěrky.

Půvabná sbírka prastarých kuchyňských pomůcek je vystavena ve čtyřech rámech jako dekorace stěny. Spolu se starými cedníky, vykrajovátky, šlehači, brousky na nože, struhadly a naběračkami tu najdeme i kousky, u kterých se můžeme jen domýšlet, k čemu vlastně sloužily.

_retro-kuchyne7

Sada hrnečků po babičce si zaslouží vystavit v kuchyni na poličce a nezáleží na tom, jestli jde o ucelenou sadu stejných kusů, nebo pestrý pelmel toho, co dům za ta desetiletí dal a co přežilo. Staré hrnečky totiž v obou případech dodají místnosti kapku příjemné nostalgie.

_retro-kuchyne8

Vypínač v retro stylu ve tvaru čajové konvice koupíte nejen v tyrkysovém, ale i v mnoha jiných barevných provedeních. Vše je samozřejmě komplet z plastu, jak už to za času našich maminek a babiček bývalo.

Foto: oldhouseonline.com, bloglovin.com, novate.ru, theartofdoingstuff.com, ericraum.com, knickoftime.net, stores.ebay.com, shabbyandcharme.blogspot.it, scottmooreart.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.

Jaké spotřebiče zvolit do malé kuchyně

8. 11. 2017
Jestli máte malý byt, dejte si záležet na výběru spotřebičů. Vhodnou volbou totiž můžete ušetřit docela dost místa.

Nepoužívaný sklep se proměnil v příjemný byteček

7. 11. 2017
Když se řekne suterén, málokdo si asi představí místo, kde by se dalo dobře bydlet. Sklepní prostory spíše vyvolávají představu neútulných, temných a vlhkých interiérů. V mnoha případech tomu tak skutečně je, ale když se takový suterén dostane do rukou šikovným architektům, může se z něj stát sympatický domov plný barev.