Retro vychytávky do kuchyně

27. 4. 2017
Ne každý touží mít studenou supermoderní kuchyň, která jako by vypadla z reklamy na ledničku, myčku nebo mikrovlnku. Někteří z nás dávají přednost útulnějšímu retrostylu připomínajícímu kuchyně z minulého století.

_retro-kuchyne1

Červená a bílá se do kuchyně skvěle hodí. Vesele působí také retro puntíky na záclonách, které dávají tušit, že tady nejspíš vládne ženská ruka. Parádně vyladěná kuchyň do dvou barev se spoustou dekorativních detailů.

_retro-kuchyne2

Retro atmosféru vám v kuchyni udělá třeba i jen jeden opravdu výrazný objekt, jímž je v tomto případě růžová zaoblená lednice. Aby náležitě vynikla, je dobré koncipovat kuchyňskou linku do světlých, neutrálních barev.

_retro-kuchyne3

Ke klasicky zařízeným bytům s mixem prvků z různých období se dobře hodí několik staře vyhlížejících a industriálně laděných kovových předmětů, jako je třeba plechová dílenská stolička na obrázku.

_retro-kuchyne4

Sada velmi zachovalých smaltovaných mlékovek slouží jako zásobník na kuchyňské pomůcky a stylová ozdoba interiéru. Dříve takovéto konvičky nechyběly v žádné domácnosti. O něco větší provedení sloužilo na vodu k mytí rukou v lavoru.

_retro-kuchyne5

Velmi originálně působí tato kuchyňská stěna, na níž jsou v moderních rámečcích uchovány tradiční rodinné recepty děděné z generace na generaci. Čtveřici receptů doplňuje původní babiččin váleček na nudle.

_retro-kuchyne6

Staré plecháčky, kdo by je nemiloval! Dnes znovu ožívají v mnoha rozličných podobách. Tyhle už jsou sice uvnitř trochu oprýskané a na mnoha místech jim chybí smalt, ale to vůbec nebrání tomu, aby ještě posloužily jako zajímavá polička na kuchyňské utěrky.

Půvabná sbírka prastarých kuchyňských pomůcek je vystavena ve čtyřech rámech jako dekorace stěny. Spolu se starými cedníky, vykrajovátky, šlehači, brousky na nože, struhadly a naběračkami tu najdeme i kousky, u kterých se můžeme jen domýšlet, k čemu vlastně sloužily.

_retro-kuchyne7

Sada hrnečků po babičce si zaslouží vystavit v kuchyni na poličce a nezáleží na tom, jestli jde o ucelenou sadu stejných kusů, nebo pestrý pelmel toho, co dům za ta desetiletí dal a co přežilo. Staré hrnečky totiž v obou případech dodají místnosti kapku příjemné nostalgie.

_retro-kuchyne8

Vypínač v retro stylu ve tvaru čajové konvice koupíte nejen v tyrkysovém, ale i v mnoha jiných barevných provedeních. Vše je samozřejmě komplet z plastu, jak už to za času našich maminek a babiček bývalo.

Foto: oldhouseonline.com, bloglovin.com, novate.ru, theartofdoingstuff.com, ericraum.com, knickoftime.net, stores.ebay.com, shabbyandcharme.blogspot.it, scottmooreart.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

6 polštářů, které si vyrobíte sami

22. 2. 2018
Polštáře nejrůznějších barev a tvarů dokáží s interiérem divy. Rázem místnost zútulní, oživí, dodají jí osobitý styl, a když máte chuť na změnu, není nic jednoduššího než je prostě vyměnit. Podívejte se na pár interesantních kousků vlastní výroby.

Levně zařízený industriální byt

21. 2. 2018
Industriální styl se vyznačuje jednoduchostí, úsporností a neokázalou věcností. Řekli byste, že bude něco takového blízké Rusům? Překvapivě se tam právě dostávají do módy tmavší interiéry s industriálním nádechem. Jeden takový zpracovalo pro investora z Moskvy petrohradské studio INT2 architecture.

9 hodin, které si vyrobíte hravě sami

20. 2. 2018
Je libo hodiny malované, látkové, ratanové nebo třeba z klobouku? Proč pracně v obchodě shánět originální nástěnné hodiny, když si je doma zvládnete vyrobit za pár šupů. Stačí jen hodinový strojek a troška fantazie.

Ozdobte si balkon nebo okno domečkem pro ptáčky

19. 2. 2018
Nejen v chladných měsících naše opeřené kamarády potěšíte plným krmítkem nebo ptačí budkou, které můžete umístit na balkon nebo třeba na parapet. Zkuste si je vyrobit sami doma.

Valentýnské dekorace tak trochu jinak

14. 2. 2018
Kdo říká, že valentýnské dekorace musejí být kýčovitě přeslazené? Máme pro vás nápady na originální zamilované kousky, které vám už za pár dní nepolezou krkem a klidně si je v bytě necháte celý rok.

Nábytek z plechových barelů aneb Recyklace nás baví

12. 2. 2018
Stoličky, lavičky, minibar, improvizovaná lednička nebo umyvadlo, tím vším se mohou stát dobře vyčištěné barely od všeho možného. Stačí zvolit vhodnou barvu, aby ladila s interiérem, a máte doma perfektní doplněk, který hned tak někde neuvidíte.

Levné experimentální bydlení v betonových trubkách o velikosti 9,3 m²

8. 2. 2018
Zájemce o bydlení ve větších městech už nějakou dobu trápí vyšponované ceny nemovitostí. S vysokými náklady na pořízení či pronájem bytu se ale nepotýkají jen evropské metropole. V Hongkongu je situace ještě výrazně horší. Místní architekt proto přišel s přechodným řešením. Úlevu by v realitní krizi mělo přinést bydlení ve vodovodních trubkách z betonu.

Sekli jste s bubnováním? Buben rozhodně nevyhazujte, ještě se může hodit!

7. 2. 2018
Pustil už vás pubertální sen o kariéře bubeníka, co na něm stojí celá kapela a jedou po něm nejhezčí holky? Marně se snažíte prodat bubny, o které nikdo nemá zájem? Než je vyhodíte, podívejte se na naše tipy, jak se dají upotřebit v interiéru.