Retro vychytávky do kuchyně

Ne každý touží mít studenou supermoderní kuchyň, která jako by vypadla z reklamy na ledničku, myčku nebo mikrovlnku. Někteří z nás dávají přednost útulnějšímu retrostylu připomínajícímu kuchyně z minulého století.

_retro-kuchyne1

Červená a bílá se do kuchyně skvěle hodí. Vesele působí také retro puntíky na záclonách, které dávají tušit, že tady nejspíš vládne ženská ruka. Parádně vyladěná kuchyň do dvou barev se spoustou dekorativních detailů.

_retro-kuchyne2

Retro atmosféru vám v kuchyni udělá třeba i jen jeden opravdu výrazný objekt, jímž je v tomto případě růžová zaoblená lednice. Aby náležitě vynikla, je dobré koncipovat kuchyňskou linku do světlých, neutrálních barev.

_retro-kuchyne3

Ke klasicky zařízeným bytům s mixem prvků z různých období se dobře hodí několik staře vyhlížejících a industriálně laděných kovových předmětů, jako je třeba plechová dílenská stolička na obrázku.

_retro-kuchyne4

Sada velmi zachovalých smaltovaných mlékovek slouží jako zásobník na kuchyňské pomůcky a stylová ozdoba interiéru. Dříve takovéto konvičky nechyběly v žádné domácnosti. O něco větší provedení sloužilo na vodu k mytí rukou v lavoru.

_retro-kuchyne5

Velmi originálně působí tato kuchyňská stěna, na níž jsou v moderních rámečcích uchovány tradiční rodinné recepty děděné z generace na generaci. Čtveřici receptů doplňuje původní babiččin váleček na nudle.

_retro-kuchyne6

Staré plecháčky, kdo by je nemiloval! Dnes znovu ožívají v mnoha rozličných podobách. Tyhle už jsou sice uvnitř trochu oprýskané a na mnoha místech jim chybí smalt, ale to vůbec nebrání tomu, aby ještě posloužily jako zajímavá polička na kuchyňské utěrky.

Půvabná sbírka prastarých kuchyňských pomůcek je vystavena ve čtyřech rámech jako dekorace stěny. Spolu se starými cedníky, vykrajovátky, šlehači, brousky na nože, struhadly a naběračkami tu najdeme i kousky, u kterých se můžeme jen domýšlet, k čemu vlastně sloužily.

_retro-kuchyne7

Sada hrnečků po babičce si zaslouží vystavit v kuchyni na poličce a nezáleží na tom, jestli jde o ucelenou sadu stejných kusů, nebo pestrý pelmel toho, co dům za ta desetiletí dal a co přežilo. Staré hrnečky totiž v obou případech dodají místnosti kapku příjemné nostalgie.

_retro-kuchyne8

Vypínač v retro stylu ve tvaru čajové konvice koupíte nejen v tyrkysovém, ale i v mnoha jiných barevných provedeních. Vše je samozřejmě komplet z plastu, jak už to za času našich maminek a babiček bývalo.

Foto: oldhouseonline.com, bloglovin.com, novate.ru, theartofdoingstuff.com, ericraum.com, knickoftime.net, stores.ebay.com, shabbyandcharme.blogspot.it, scottmooreart.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.

Užijte si grilování na balkoně nebo přímo doma

Říkáte si, že radosti grilování si mohou užívat jen ti, kteří mají zahradu nebo velkou terasu? Kdepak! Pochoutky z ohně si můžete dopřát, i když vlastníte jen mini balkonek, nebo dokonce ani ten ne!

Úsporný a levný minidomek s luxusním výhledem

Klid, hodně volného prostoru a panoramatické výhledy na okolní lesy a hory. Takhle zní podle jednoho amerického umělce recept, jak zaručeně načerpat inspiraci pro tvůrčí činnost. Proto si pro chvíle, kdy se věnuje vlastní tvorbě, nechal postavit malinký domek uprostřed nádherné přírody.

5 psů, kteří se skvěle hodí do garsonky

Bydlíte v malinké garsonce, ale přesto byste si rádi pořídili psa? Nezoufejte, mezi psími plemeny se najdou i taková, kterým malé prostory vadit nebudou, ba naopak bude jim v nich dobře.

Velký úklid podle feng shui

Pokud se už poněkolikáté odhodláváte k nevyhnutelnému generálnímu úklidu domácnosti, zkuste to tentokrát podle feng shui! Ideálně se tenhle způsob hodí v případech, kdy v životě hledáte změnu nebo pokud se vyrovnáváte s nepříjemnou životní událostí.