Retro vychytávky do kuchyně

27. 4. 2017
Ne každý touží mít studenou supermoderní kuchyň, která jako by vypadla z reklamy na ledničku, myčku nebo mikrovlnku. Někteří z nás dávají přednost útulnějšímu retrostylu připomínajícímu kuchyně z minulého století.

_retro-kuchyne1

Červená a bílá se do kuchyně skvěle hodí. Vesele působí také retro puntíky na záclonách, které dávají tušit, že tady nejspíš vládne ženská ruka. Parádně vyladěná kuchyň do dvou barev se spoustou dekorativních detailů.

_retro-kuchyne2

Retro atmosféru vám v kuchyni udělá třeba i jen jeden opravdu výrazný objekt, jímž je v tomto případě růžová zaoblená lednice. Aby náležitě vynikla, je dobré koncipovat kuchyňskou linku do světlých, neutrálních barev.

_retro-kuchyne3

Ke klasicky zařízeným bytům s mixem prvků z různých období se dobře hodí několik staře vyhlížejících a industriálně laděných kovových předmětů, jako je třeba plechová dílenská stolička na obrázku.

_retro-kuchyne4

Sada velmi zachovalých smaltovaných mlékovek slouží jako zásobník na kuchyňské pomůcky a stylová ozdoba interiéru. Dříve takovéto konvičky nechyběly v žádné domácnosti. O něco větší provedení sloužilo na vodu k mytí rukou v lavoru.

_retro-kuchyne5

Velmi originálně působí tato kuchyňská stěna, na níž jsou v moderních rámečcích uchovány tradiční rodinné recepty děděné z generace na generaci. Čtveřici receptů doplňuje původní babiččin váleček na nudle.

_retro-kuchyne6

Staré plecháčky, kdo by je nemiloval! Dnes znovu ožívají v mnoha rozličných podobách. Tyhle už jsou sice uvnitř trochu oprýskané a na mnoha místech jim chybí smalt, ale to vůbec nebrání tomu, aby ještě posloužily jako zajímavá polička na kuchyňské utěrky.

Půvabná sbírka prastarých kuchyňských pomůcek je vystavena ve čtyřech rámech jako dekorace stěny. Spolu se starými cedníky, vykrajovátky, šlehači, brousky na nože, struhadly a naběračkami tu najdeme i kousky, u kterých se můžeme jen domýšlet, k čemu vlastně sloužily.

_retro-kuchyne7

Sada hrnečků po babičce si zaslouží vystavit v kuchyni na poličce a nezáleží na tom, jestli jde o ucelenou sadu stejných kusů, nebo pestrý pelmel toho, co dům za ta desetiletí dal a co přežilo. Staré hrnečky totiž v obou případech dodají místnosti kapku příjemné nostalgie.

_retro-kuchyne8

Vypínač v retro stylu ve tvaru čajové konvice koupíte nejen v tyrkysovém, ale i v mnoha jiných barevných provedeních. Vše je samozřejmě komplet z plastu, jak už to za času našich maminek a babiček bývalo.

Foto: oldhouseonline.com, bloglovin.com, novate.ru, theartofdoingstuff.com, ericraum.com, knickoftime.net, stores.ebay.com, shabbyandcharme.blogspot.it, scottmooreart.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Tady je Klárky a Máry: Byt, ve kterém rostou krásné věci

12. 7. 2018
Vršovický byt mladých a kreativních manželů Kláry a Marka nepřehlédnete už z protější ulice. Jejich balkónek spolu s okenními parapety ve druhém patře nejmenšího činžovního domu v celé čtvrti překypuje bylinkami, chilli papričkami, borůvčím i saláty, jejichž názvy neumíme ani vyslovit, natož napsat.

Úžasné studentské bydlení na 18 m² vzniklo ze starých kanceláří

18. 7. 2018
Mnozí studenti, kteří vyrážejí na výměnný pobyt do zahraničí, se musí smířit s přechodným bydlením na koleji. Některé studentské ubytovny sice mají kvůli své nízké úrovni velmi špatnou pověst, existují už ale i takové, kde se studentům bydlí skvěle. Jsou to třeba nové studentské koleje v Rotterdamu, které vznikly teprve vloni ve zrekonstruované kancelářské budově.

5 zlozvyků, které nám prodražují vodu a energie

16. 7. 2018
Otvírá se vám po obdržení ročního vyúčtování za vodu a energie nůž v kapse? Dost možná si za to můžete tak trochu sami. Schválně se podívejte, jestli náhodou nemáte některý z níže popsaných zlozvyků, kvůli nimž účty rostou výš, než by musely.

První zasypaná dřevostavba se inspirovala vesmírnou stanicí

11. 7. 2018
Dřevostavba zapuštěná do země a zasypaná hlínou by mohla v nedaleké budoucnosti být jedním z nových typů bydlení. Vyrábí se z obnovitelných zdrojů, energeticky je téměř soběstačná, dá se sestavovat jako stavebnice, je kvalitně odizolovaná a přečká i nepřízeň počasí.

5 kroků, které si pohlídat při stavbě půdního bytu

10. 7. 2018
Hlavně mezi mladými lidmi jsou půdní byty hodně v kurzu. Poskytují většinou parádní výhled a mají unikátní atmosféru, jakou jinde nenajdete. Pokud je tedy v okolí k mání nějaká opuštěná půda za přijatelné peníze, neváhejte a jděte do toho. Vysvětlíme vám, jaké další kroky budete muset podniknout a na co si dát pozor, aby se z nevzhledného prostoru stal půdní byt jedna radost.

7 tipů, jak interiér oživit květinami

9. 7. 2018
Květiny nejsou jenom záležitostí romantických dívek a dam. Jakmile je pustíte do bytu, uvidíte, že zvednou náladu i mužským obyvatelům. A nemusíte je mít pouze ve váze, pořiďte si i takové květy, které vám vydrží dlouho a ještě vám udělají službu navíc. Například závěsy s potiskem vlčích máků, pomněnkové polštáře nebo třeba knihovna s malovanými pampeliškami vás i váš interiér rozveselí.

Dům vytisknutý na 3D tiskárně vyjde na 87 tisíc

6. 7. 2018
Výrobky vytisknuté na 3D tiskárnách se v současnosti už běžně užívají třeba při výrobě aut, letadel nebo zdravotnických pomůcek. Zdá se, že nastává doba, kdy se stejně běžně budou na 3D tiskárnách tisknout celé domy. A podle amerického start-upu ICON by dokonce mohly být postavené za jediný den a stát jen necelých 90 tisíc korun!

6 rad, jak udělat strop vyšší

2. 7. 2018
Máte doma nízké stropy a nechcete, aby interiér vašeho bytu působil stísněně? Zkuste si pomoct několika optickými triky, díky nimž bude strop působit výše položený, než ve skutečnosti je.

Byt jak má být: Jak se bydlí v silu

29. 6. 2018
Někdy se vysněné bydlení může stát realitou rychleji, než byste vyslovili Řevničov. Právě tady osmadvacetiletému architektovi Františku Sulzerovi padlo do oka staronové silo, které bylo v roce 2012 zrekonstruováno podle návrhu Ing. arch. Pavla Martinka. Možná si říkáte, že už jste tenhle vytáhlý domek někde viděli… Aby ne, o řevničovském loftu se toho napsalo i natočilo docela hodně. Přesto si doteď každý mohl jen představovat, jak si jej nový majitel vybavil.