Působivý, úsměvný a překvapivý plech

Autor: TadyJeMoje.cz
Tak tohle fakt baví. A co je nejlepší, tyhle „boží popelnice“ dokážou nejen vyloudit úsměv na tváři, ale překvapují i tím, jak jsou účelné a pohodlné.

08 BINS collection_01

Plechové nádoby na odpad známe všichni. Přestože zvláště městům do jisté míry vládnou objemnější plastové kontejnery a úměrně tomu popelnic ubývá, je jich i tak všude ještě plno. A snad i proto „klasika“ co tu dlouho byla a stále ještě je, si v podobě BINS collection studia Design Fabrika připisuje velmi pozitivní ohlasy. Nás si plechová kolekce získala na první pohled.

Plechová popelnice je krásný kousek. Jak nádoba s prolisy, tak samotné víko popelnice mají něco do sebe. Nápad přišel v návaznosti na zjištění, že důvěrně známé popelnice mizí z ulic a jsou nahrazovány hřmotnějšími a méně vzhlednými plastovými kontejnery. A spočíval v tom využít potenciál hmotnostní převaze ustupujících popelnic.

Kolekci představili docela nedávno. Ve veřejném prostoru zatím není, ale autoři usilují o to, aby oživila nějaký bar či pub. Jinak byla k vidění například na Prague Design Week a v tomto roce si určitě najde svoje místo na nějaké další zajímavé výstavě.

Zútulněná ulice do interiérů, exteriérů, kaváren, barů či pubů. Street-artové kousky se vrací do měst, odkud vzešly, avšak v nové formě a s novým významem v podobě funkčních a stylových produktů. Právě tak to vidí Jan Vopálka a Svetlana Zykova, tedy Design Fabrika.

„Rádi bychom naše kolekce dostali lidem co nejvíce na oči, do soukromých i veřejných prostor a začali je exportovat do zahraničí. Snažíme se realizovat naše další nápady a produkty stále rozšiřovat. Chtěli bychom navrhovat povedené soukromé interiéry, ve kterých by se lidé cítili příjemně a byli s nimi spokojeni, veřejné prostory aby s radostí navštěvovali a trávili v nich příjemné chvíle,“ dodávají.

Potěšte své oko v připojené fotogalerii.

Další informace můžete dohledat na adrese www.designfabrika.cz.

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

5 tipů jak na spíž v malých kuchyních

Otázku, kam ukládat potraviny, řeší asi každý z nás. Pokud navíc máte malý byt s ještě menší kuchyní, může to vypadat jako neřešitelný problém. Připravili jsme pro vás ale pár nápadů na úložné prostory, kam by vás normálně potraviny dávat nenapadlo.

9 tipů, jak bydlet jako Šípková Růženka

Máte rádi romantiku? Pak vás dost možná zaujmou dekorace s motivem růží. Tyhle krásné a voňavé květiny dokáží doma vytvořit velice příjemnou a útulnou atmosféru, tak proč to s nimi nezkusit. Podívejte se na pár nápadů, jak by jim to mohlo slušet i u vás doma.

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.