Působivý, úsměvný a překvapivý plech

20. 1. 2015
Tak tohle fakt baví. A co je nejlepší, tyhle „boží popelnice“ dokážou nejen vyloudit úsměv na tváři, ale překvapují i tím, jak jsou účelné a pohodlné.

08 BINS collection_01

Plechové nádoby na odpad známe všichni. Přestože zvláště městům do jisté míry vládnou objemnější plastové kontejnery a úměrně tomu popelnic ubývá, je jich i tak všude ještě plno. A snad i proto „klasika“ co tu dlouho byla a stále ještě je, si v podobě BINS collection studia Design Fabrika připisuje velmi pozitivní ohlasy. Nás si plechová kolekce získala na první pohled.

Plechová popelnice je krásný kousek. Jak nádoba s prolisy, tak samotné víko popelnice mají něco do sebe. Nápad přišel v návaznosti na zjištění, že důvěrně známé popelnice mizí z ulic a jsou nahrazovány hřmotnějšími a méně vzhlednými plastovými kontejnery. A spočíval v tom využít potenciál hmotnostní převaze ustupujících popelnic.

Kolekci představili docela nedávno. Ve veřejném prostoru zatím není, ale autoři usilují o to, aby oživila nějaký bar či pub. Jinak byla k vidění například na Prague Design Week a v tomto roce si určitě najde svoje místo na nějaké další zajímavé výstavě.

Zútulněná ulice do interiérů, exteriérů, kaváren, barů či pubů. Street-artové kousky se vrací do měst, odkud vzešly, avšak v nové formě a s novým významem v podobě funkčních a stylových produktů. Právě tak to vidí Jan Vopálka a Svetlana Zykova, tedy Design Fabrika.

„Rádi bychom naše kolekce dostali lidem co nejvíce na oči, do soukromých i veřejných prostor a začali je exportovat do zahraničí. Snažíme se realizovat naše další nápady a produkty stále rozšiřovat. Chtěli bychom navrhovat povedené soukromé interiéry, ve kterých by se lidé cítili příjemně a byli s nimi spokojeni, veřejné prostory aby s radostí navštěvovali a trávili v nich příjemné chvíle,“ dodávají.

Potěšte své oko v připojené fotogalerii.

Další informace můžete dohledat na adrese www.designfabrika.cz.

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.

8 podomácku vyrobených váz

7. 3. 2018
Kupovat vázy někde v obchodě s porcelánem je dost nuda, navíc proč vyhazovat peníze oknem, když si je můžete vyrobit doma za pár drobných. Ukážeme vám pár triků, jak na to.

Jak bydlet pouze v jednom pokoji

6. 3. 2018
Právě jste si pořídili malou garsonku, nebo dokonce bydlíte se spolubydlícími a patří vám jen jeden pokoj ve větším bytě? Pak si na zařizování dejte opravdu záležet, abyste z prostoru jediného pokoje vytěžili maximum a zároveň šetřili svou peněženku.

Dekorace z doby kamenné

5. 3. 2018
Vnášení přírody do interiéru je dnes hodně trendy. Spolu se dřevem se nabízí například i kameny, jichž se venku válí nepřeberné množství. Pokud s nimi umíte pracovat, dokážete z nich vlastníma rukama vytvořit parádní dekorace.