Působivý, úsměvný a překvapivý plech

20. 1. 2015
Tak tohle fakt baví. A co je nejlepší, tyhle „boží popelnice“ dokážou nejen vyloudit úsměv na tváři, ale překvapují i tím, jak jsou účelné a pohodlné.

08 BINS collection_01

Plechové nádoby na odpad známe všichni. Přestože zvláště městům do jisté míry vládnou objemnější plastové kontejnery a úměrně tomu popelnic ubývá, je jich i tak všude ještě plno. A snad i proto „klasika“ co tu dlouho byla a stále ještě je, si v podobě BINS collection studia Design Fabrika připisuje velmi pozitivní ohlasy. Nás si plechová kolekce získala na první pohled.

Plechová popelnice je krásný kousek. Jak nádoba s prolisy, tak samotné víko popelnice mají něco do sebe. Nápad přišel v návaznosti na zjištění, že důvěrně známé popelnice mizí z ulic a jsou nahrazovány hřmotnějšími a méně vzhlednými plastovými kontejnery. A spočíval v tom využít potenciál hmotnostní převaze ustupujících popelnic.

Kolekci představili docela nedávno. Ve veřejném prostoru zatím není, ale autoři usilují o to, aby oživila nějaký bar či pub. Jinak byla k vidění například na Prague Design Week a v tomto roce si určitě najde svoje místo na nějaké další zajímavé výstavě.

Zútulněná ulice do interiérů, exteriérů, kaváren, barů či pubů. Street-artové kousky se vrací do měst, odkud vzešly, avšak v nové formě a s novým významem v podobě funkčních a stylových produktů. Právě tak to vidí Jan Vopálka a Svetlana Zykova, tedy Design Fabrika.

„Rádi bychom naše kolekce dostali lidem co nejvíce na oči, do soukromých i veřejných prostor a začali je exportovat do zahraničí. Snažíme se realizovat naše další nápady a produkty stále rozšiřovat. Chtěli bychom navrhovat povedené soukromé interiéry, ve kterých by se lidé cítili příjemně a byli s nimi spokojeni, veřejné prostory aby s radostí navštěvovali a trávili v nich příjemné chvíle,“ dodávají.

Potěšte své oko v připojené fotogalerii.

Další informace můžete dohledat na adrese www.designfabrika.cz.

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.

Jaké spotřebiče zvolit do malé kuchyně

8. 11. 2017
Jestli máte malý byt, dejte si záležet na výběru spotřebičů. Vhodnou volbou totiž můžete ušetřit docela dost místa.

Nepoužívaný sklep se proměnil v příjemný byteček

7. 11. 2017
Když se řekne suterén, málokdo si asi představí místo, kde by se dalo dobře bydlet. Sklepní prostory spíše vyvolávají představu neútulných, temných a vlhkých interiérů. V mnoha případech tomu tak skutečně je, ale když se takový suterén dostane do rukou šikovným architektům, může se z něj stát sympatický domov plný barev.