Působivý, úsměvný a překvapivý plech

Autor: TadyJeMoje.cz
Tak tohle fakt baví. A co je nejlepší, tyhle „boží popelnice“ dokážou nejen vyloudit úsměv na tváři, ale překvapují i tím, jak jsou účelné a pohodlné.

08 BINS collection_01

Plechové nádoby na odpad známe všichni. Přestože zvláště městům do jisté míry vládnou objemnější plastové kontejnery a úměrně tomu popelnic ubývá, je jich i tak všude ještě plno. A snad i proto „klasika“ co tu dlouho byla a stále ještě je, si v podobě BINS collection studia Design Fabrika připisuje velmi pozitivní ohlasy. Nás si plechová kolekce získala na první pohled.

Plechová popelnice je krásný kousek. Jak nádoba s prolisy, tak samotné víko popelnice mají něco do sebe. Nápad přišel v návaznosti na zjištění, že důvěrně známé popelnice mizí z ulic a jsou nahrazovány hřmotnějšími a méně vzhlednými plastovými kontejnery. A spočíval v tom využít potenciál hmotnostní převaze ustupujících popelnic.

Kolekci představili docela nedávno. Ve veřejném prostoru zatím není, ale autoři usilují o to, aby oživila nějaký bar či pub. Jinak byla k vidění například na Prague Design Week a v tomto roce si určitě najde svoje místo na nějaké další zajímavé výstavě.

Zútulněná ulice do interiérů, exteriérů, kaváren, barů či pubů. Street-artové kousky se vrací do měst, odkud vzešly, avšak v nové formě a s novým významem v podobě funkčních a stylových produktů. Právě tak to vidí Jan Vopálka a Svetlana Zykova, tedy Design Fabrika.

„Rádi bychom naše kolekce dostali lidem co nejvíce na oči, do soukromých i veřejných prostor a začali je exportovat do zahraničí. Snažíme se realizovat naše další nápady a produkty stále rozšiřovat. Chtěli bychom navrhovat povedené soukromé interiéry, ve kterých by se lidé cítili příjemně a byli s nimi spokojeni, veřejné prostory aby s radostí navštěvovali a trávili v nich příjemné chvíle,“ dodávají.

Potěšte své oko v připojené fotogalerii.

Další informace můžete dohledat na adrese www.designfabrika.cz.

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.

Užijte si grilování na balkoně nebo přímo doma

Říkáte si, že radosti grilování si mohou užívat jen ti, kteří mají zahradu nebo velkou terasu? Kdepak! Pochoutky z ohně si můžete dopřát, i když vlastníte jen mini balkonek, nebo dokonce ani ten ne!

Úsporný a levný minidomek s luxusním výhledem

Klid, hodně volného prostoru a panoramatické výhledy na okolní lesy a hory. Takhle zní podle jednoho amerického umělce recept, jak zaručeně načerpat inspiraci pro tvůrčí činnost. Proto si pro chvíle, kdy se věnuje vlastní tvorbě, nechal postavit malinký domek uprostřed nádherné přírody.

5 psů, kteří se skvěle hodí do garsonky

Bydlíte v malinké garsonce, ale přesto byste si rádi pořídili psa? Nezoufejte, mezi psími plemeny se najdou i taková, kterým malé prostory vadit nebudou, ba naopak bude jim v nich dobře.

Velký úklid podle feng shui

Pokud se už poněkolikáté odhodláváte k nevyhnutelnému generálnímu úklidu domácnosti, zkuste to tentokrát podle feng shui! Ideálně se tenhle způsob hodí v případech, kdy v životě hledáte změnu nebo pokud se vyrovnáváte s nepříjemnou životní událostí.