Pufy a sedáky místo křesel

30. 9. 2015
V malém bytě nemusíte mít nutně křesla, která často zabírají moc místa a současně vizuálně obývák zmenšují. Jejich funkci snadno zastanou nejrůznější pufy a sedáky, navíc takové posezení s přáteli je pak mnohem neformálnější a pohodovější. Další výhodou této alternativy je, že si pufy a sedáky snadno vyrobíte sami z domácích zdrojů.

_puffy2

Posezení, co má duši

Do výroby vlastního sedáku se můžete pustit, i když nejste zrovna dvakrát zruční. Stačí vzít klasickou duši z automobilového kola a omotat ji pruhem látky v barvě, která se hodí do vašeho interiéru. 

_pastedGraphic-1

Háček sem, háček tam, a máte hotovo

Pro šikovnější a trpělivější z vás se hodí tip na háčkované pufy. Jako materiál se dá klidně použít třeba rozpárané triko natrhané nebo nastříhané na úzké proužky. 

_pastedGraphic-2

Džínové posezení

Pokud se umíte dobře ohánět jehlou a nití, posbírejte od známých staré džíny na vyhození a udělejte si z nich originální sedáky a pufy. Takové posezení ve stylu Jamese Deana jen tak někdo nemá. 

Babičko, upleť mi puf

Pletené pufy vám v obýváku vytvoří mile starosvětskou retro atmosféru, výborně ale fungují také v kontrastu s moderním nábytkem a hi-tech přístroji. Buď se do nich můžete pustit sami, nebo zaúkolujte babičku, až si zase bude stěžovat, že nenosíte její pletené svetry a ponožky. 

_puffy1

Zachrání to starý svetr

Pletený puf si vlastně můžete vyrobit i v případě, že nemáte pletoucí babičku, a sami se zdráháte vzít jehlice do ruky. Stačí najít starý svetr, jeho konce sešít a ozdobit výrazným knoflíkem. 

Foto: Portaldelabores.comEslamoda.comKollabora.comWoohome.comNordichouse.co.ukEtsy.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Z naší zkušenosti: Chytré bydlení překvapí, pobaví a inspiruje

19. 10. 2017
Vždycky, když se dívám na TadyJeMoje.cz nebo na jiné weby zaměřené na bydlení, nejvíc mě tam zaujmou příklady chytrého bydlení na malém prostoru. Žít pohodlně v rodinné vilce nebo čtyřpokojovém bytě není nijak složité, ale vybudovat si příjemný domov na třiceti nebo i méně metrech čtverečních, to už chce nápad, fantazii a úsilí. Pojďme si společně připomenout pár případů, kdy se to skvěle podařilo a my o tom psali na TadyJeMoje.

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.