Pufy a sedáky místo křesel

V malém bytě nemusíte mít nutně křesla, která často zabírají moc místa a současně vizuálně obývák zmenšují. Jejich funkci snadno zastanou nejrůznější pufy a sedáky, navíc takové posezení s přáteli je pak mnohem neformálnější a pohodovější. Další výhodou této alternativy je, že si pufy a sedáky snadno vyrobíte sami z domácích zdrojů.

_puffy2

Posezení, co má duši

Do výroby vlastního sedáku se můžete pustit, i když nejste zrovna dvakrát zruční. Stačí vzít klasickou duši z automobilového kola a omotat ji pruhem látky v barvě, která se hodí do vašeho interiéru. 

_pastedGraphic-1

Háček sem, háček tam, a máte hotovo

Pro šikovnější a trpělivější z vás se hodí tip na háčkované pufy. Jako materiál se dá klidně použít třeba rozpárané triko natrhané nebo nastříhané na úzké proužky. 

_pastedGraphic-2

Džínové posezení

Pokud se umíte dobře ohánět jehlou a nití, posbírejte od známých staré džíny na vyhození a udělejte si z nich originální sedáky a pufy. Takové posezení ve stylu Jamese Deana jen tak někdo nemá. 

Babičko, upleť mi puf

Pletené pufy vám v obýváku vytvoří mile starosvětskou retro atmosféru, výborně ale fungují také v kontrastu s moderním nábytkem a hi-tech přístroji. Buď se do nich můžete pustit sami, nebo zaúkolujte babičku, až si zase bude stěžovat, že nenosíte její pletené svetry a ponožky. 

_puffy1

Zachrání to starý svetr

Pletený puf si vlastně můžete vyrobit i v případě, že nemáte pletoucí babičku, a sami se zdráháte vzít jehlice do ruky. Stačí najít starý svetr, jeho konce sešít a ozdobit výrazným knoflíkem. 

Foto: Portaldelabores.comEslamoda.comKollabora.comWoohome.comNordichouse.co.ukEtsy.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.