Pufy a sedáky místo křesel

30. 9. 2015
V malém bytě nemusíte mít nutně křesla, která často zabírají moc místa a současně vizuálně obývák zmenšují. Jejich funkci snadno zastanou nejrůznější pufy a sedáky, navíc takové posezení s přáteli je pak mnohem neformálnější a pohodovější. Další výhodou této alternativy je, že si pufy a sedáky snadno vyrobíte sami z domácích zdrojů.

_puffy2

Posezení, co má duši

Do výroby vlastního sedáku se můžete pustit, i když nejste zrovna dvakrát zruční. Stačí vzít klasickou duši z automobilového kola a omotat ji pruhem látky v barvě, která se hodí do vašeho interiéru. 

_pastedGraphic-1

Háček sem, háček tam, a máte hotovo

Pro šikovnější a trpělivější z vás se hodí tip na háčkované pufy. Jako materiál se dá klidně použít třeba rozpárané triko natrhané nebo nastříhané na úzké proužky. 

_pastedGraphic-2

Džínové posezení

Pokud se umíte dobře ohánět jehlou a nití, posbírejte od známých staré džíny na vyhození a udělejte si z nich originální sedáky a pufy. Takové posezení ve stylu Jamese Deana jen tak někdo nemá. 

Babičko, upleť mi puf

Pletené pufy vám v obýváku vytvoří mile starosvětskou retro atmosféru, výborně ale fungují také v kontrastu s moderním nábytkem a hi-tech přístroji. Buď se do nich můžete pustit sami, nebo zaúkolujte babičku, až si zase bude stěžovat, že nenosíte její pletené svetry a ponožky. 

_puffy1

Zachrání to starý svetr

Pletený puf si vlastně můžete vyrobit i v případě, že nemáte pletoucí babičku, a sami se zdráháte vzít jehlice do ruky. Stačí najít starý svetr, jeho konce sešít a ozdobit výrazným knoflíkem. 

Foto: Portaldelabores.comEslamoda.comKollabora.comWoohome.comNordichouse.co.ukEtsy.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si sedací pytel

17. 1. 2018
Jsou praktické, skladné a skvěle se na nich lenoší. Jenže jejich pořizovací cena se pohybuje v řádech tisíců korun. Pokud se vám nechce za sedací pytle utrácet, můžete si je za pár stovek vyrobit i doma.

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.