Proč architekta?

Autor: TadyJeMoje.cz
Proto, aby byl dům provozně čistý, funkční a praktický. Již v úvodu k článku Kolik stojí postavit dům jsme řekli, že mnohý stavebník prohospodaří menší nebo větší peníze tím, že popustí zcela volně uzdu své fantazii a všechny nápady začlení bezezbytku do projektu. A když je hotovo, zjišťuje, že to mělo být lépe, jinak nebo vůbec. Právě proto se vyplatí počítat se vším od začátku.

027 TadyJeMoje_Proč architekta_import ZískejteuLišky_plány

Proč tedy architekta? Pokud jste s architektem doposud nespolupracovali, možná zvažujete, jestli váš projekt architekta skutečně potřebuje. Nikdo vám to s jistotou nemůže říci, ale určitě stojí za to se s několika vybranými architekty alespoň sejít a vaše stavební záměry s nimi prodiskutovat. Důvodů pro spolupráci s dobrým architektem je totiž hned několik:

Chytrý návrh architekta vám ušetří peníze

  • Promyšlenou a efektivní vnitřní organizací místností ušetříte na stavebních nákladech. Správnou orientací stavby vůči světovým stranám a vhodným tepelně-technickým řešením můžete výrazně ušetřit na provozních nákladech domu.

 Architekt řeší návrh komplexně

  • Architekta nezajímá jen počet místností, ale také jací jste, jakým způsobem byste chtěli bydlet nebo jak a kde rádi relaxujete, jak budete dům používat.
  • Architekt umí přizpůsobit řešení domu tak, aby vám vyhovoval i v budoucnu.
  • Architekt umí elegantně skloubit jednotlivé části domu v harmonický celek.
  • Architekt neřeší jen stavbu, ale i její přirozené zasazení do pozemku a jeho okolí.
  • Architekt zohlední okolí pozemku včetně jeho předpokládaného vývoje do návrhu domu.

 Architekt je odborník

  • Architekt zná ceny stavebních materiálů, může vám pomoci uhlídat rozpočet a zamezit zbytečným výdajům, nebo neopodstatněným vícepracím.
  • Architekt zná nejnovější trendy a technické novinky.
  • Architekt se orientuje v komplikovaných vyhláškách, normách, předpisech a regulativech.
  • Architekt od začátku do konce koordinuje týmy projektantů, inženýrů, zhotovitelů a dodavatelů stavby a zajistí, aby váš dům byl postaven právě tak, a za takové peníze, jak byl v projektu zamýšlen.

 

Původní článek na ZiskejteULisky.cz

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

5 tipů jak na spíž v malých kuchyních

Otázku, kam ukládat potraviny, řeší asi každý z nás. Pokud navíc máte malý byt s ještě menší kuchyní, může to vypadat jako neřešitelný problém. Připravili jsme pro vás ale pár nápadů na úložné prostory, kam by vás normálně potraviny dávat nenapadlo.

9 tipů, jak bydlet jako Šípková Růženka

Máte rádi romantiku? Pak vás dost možná zaujmou dekorace s motivem růží. Tyhle krásné a voňavé květiny dokáží doma vytvořit velice příjemnou a útulnou atmosféru, tak proč to s nimi nezkusit. Podívejte se na pár nápadů, jak by jim to mohlo slušet i u vás doma.

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.