Proč architekta?

Autor: TadyJeMoje.cz
Proto, aby byl dům provozně čistý, funkční a praktický. Již v úvodu k článku Kolik stojí postavit dům jsme řekli, že mnohý stavebník prohospodaří menší nebo větší peníze tím, že popustí zcela volně uzdu své fantazii a všechny nápady začlení bezezbytku do projektu. A když je hotovo, zjišťuje, že to mělo být lépe, jinak nebo vůbec. Právě proto se vyplatí počítat se vším od začátku.

027 TadyJeMoje_Proč architekta_import ZískejteuLišky_plány

Proč tedy architekta? Pokud jste s architektem doposud nespolupracovali, možná zvažujete, jestli váš projekt architekta skutečně potřebuje. Nikdo vám to s jistotou nemůže říci, ale určitě stojí za to se s několika vybranými architekty alespoň sejít a vaše stavební záměry s nimi prodiskutovat. Důvodů pro spolupráci s dobrým architektem je totiž hned několik:

Chytrý návrh architekta vám ušetří peníze

  • Promyšlenou a efektivní vnitřní organizací místností ušetříte na stavebních nákladech. Správnou orientací stavby vůči světovým stranám a vhodným tepelně-technickým řešením můžete výrazně ušetřit na provozních nákladech domu.

 Architekt řeší návrh komplexně

  • Architekta nezajímá jen počet místností, ale také jací jste, jakým způsobem byste chtěli bydlet nebo jak a kde rádi relaxujete, jak budete dům používat.
  • Architekt umí přizpůsobit řešení domu tak, aby vám vyhovoval i v budoucnu.
  • Architekt umí elegantně skloubit jednotlivé části domu v harmonický celek.
  • Architekt neřeší jen stavbu, ale i její přirozené zasazení do pozemku a jeho okolí.
  • Architekt zohlední okolí pozemku včetně jeho předpokládaného vývoje do návrhu domu.

 Architekt je odborník

  • Architekt zná ceny stavebních materiálů, může vám pomoci uhlídat rozpočet a zamezit zbytečným výdajům, nebo neopodstatněným vícepracím.
  • Architekt zná nejnovější trendy a technické novinky.
  • Architekt se orientuje v komplikovaných vyhláškách, normách, předpisech a regulativech.
  • Architekt od začátku do konce koordinuje týmy projektantů, inženýrů, zhotovitelů a dodavatelů stavby a zajistí, aby váš dům byl postaven právě tak, a za takové peníze, jak byl v projektu zamýšlen.

 

Původní článek na ZiskejteULisky.cz

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.

Užijte si grilování na balkoně nebo přímo doma

Říkáte si, že radosti grilování si mohou užívat jen ti, kteří mají zahradu nebo velkou terasu? Kdepak! Pochoutky z ohně si můžete dopřát, i když vlastníte jen mini balkonek, nebo dokonce ani ten ne!

Úsporný a levný minidomek s luxusním výhledem

Klid, hodně volného prostoru a panoramatické výhledy na okolní lesy a hory. Takhle zní podle jednoho amerického umělce recept, jak zaručeně načerpat inspiraci pro tvůrčí činnost. Proto si pro chvíle, kdy se věnuje vlastní tvorbě, nechal postavit malinký domek uprostřed nádherné přírody.

5 psů, kteří se skvěle hodí do garsonky

Bydlíte v malinké garsonce, ale přesto byste si rádi pořídili psa? Nezoufejte, mezi psími plemeny se najdou i taková, kterým malé prostory vadit nebudou, ba naopak bude jim v nich dobře.

Velký úklid podle feng shui

Pokud se už poněkolikáté odhodláváte k nevyhnutelnému generálnímu úklidu domácnosti, zkuste to tentokrát podle feng shui! Ideálně se tenhle způsob hodí v případech, kdy v životě hledáte změnu nebo pokud se vyrovnáváte s nepříjemnou životní událostí.