Proč architekta?

10. 3. 2015
Proto, aby byl dům provozně čistý, funkční a praktický. Již v úvodu k článku Kolik stojí postavit dům jsme řekli, že mnohý stavebník prohospodaří menší nebo větší peníze tím, že popustí zcela volně uzdu své fantazii a všechny nápady začlení bezezbytku do projektu. A když je hotovo, zjišťuje, že to mělo být lépe, jinak nebo vůbec. Právě proto se vyplatí počítat se vším od začátku.

027 TadyJeMoje_Proč architekta_import ZískejteuLišky_plány

Proč tedy architekta? Pokud jste s architektem doposud nespolupracovali, možná zvažujete, jestli váš projekt architekta skutečně potřebuje. Nikdo vám to s jistotou nemůže říci, ale určitě stojí za to se s několika vybranými architekty alespoň sejít a vaše stavební záměry s nimi prodiskutovat. Důvodů pro spolupráci s dobrým architektem je totiž hned několik:

Chytrý návrh architekta vám ušetří peníze

  • Promyšlenou a efektivní vnitřní organizací místností ušetříte na stavebních nákladech. Správnou orientací stavby vůči světovým stranám a vhodným tepelně-technickým řešením můžete výrazně ušetřit na provozních nákladech domu.

 Architekt řeší návrh komplexně

  • Architekta nezajímá jen počet místností, ale také jací jste, jakým způsobem byste chtěli bydlet nebo jak a kde rádi relaxujete, jak budete dům používat.
  • Architekt umí přizpůsobit řešení domu tak, aby vám vyhovoval i v budoucnu.
  • Architekt umí elegantně skloubit jednotlivé části domu v harmonický celek.
  • Architekt neřeší jen stavbu, ale i její přirozené zasazení do pozemku a jeho okolí.
  • Architekt zohlední okolí pozemku včetně jeho předpokládaného vývoje do návrhu domu.

 Architekt je odborník

  • Architekt zná ceny stavebních materiálů, může vám pomoci uhlídat rozpočet a zamezit zbytečným výdajům, nebo neopodstatněným vícepracím.
  • Architekt zná nejnovější trendy a technické novinky.
  • Architekt se orientuje v komplikovaných vyhláškách, normách, předpisech a regulativech.
  • Architekt od začátku do konce koordinuje týmy projektantů, inženýrů, zhotovitelů a dodavatelů stavby a zajistí, aby váš dům byl postaven právě tak, a za takové peníze, jak byl v projektu zamýšlen.

 

Původní článek na ZiskejteULisky.cz

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.

Jaké spotřebiče zvolit do malé kuchyně

8. 11. 2017
Jestli máte malý byt, dejte si záležet na výběru spotřebičů. Vhodnou volbou totiž můžete ušetřit docela dost místa.

Nepoužívaný sklep se proměnil v příjemný byteček

7. 11. 2017
Když se řekne suterén, málokdo si asi představí místo, kde by se dalo dobře bydlet. Sklepní prostory spíše vyvolávají představu neútulných, temných a vlhkých interiérů. V mnoha případech tomu tak skutečně je, ale když se takový suterén dostane do rukou šikovným architektům, může se z něj stát sympatický domov plný barev.