Proč architekta?

10. 3. 2015
Proto, aby byl dům provozně čistý, funkční a praktický. Již v úvodu k článku Kolik stojí postavit dům jsme řekli, že mnohý stavebník prohospodaří menší nebo větší peníze tím, že popustí zcela volně uzdu své fantazii a všechny nápady začlení bezezbytku do projektu. A když je hotovo, zjišťuje, že to mělo být lépe, jinak nebo vůbec. Právě proto se vyplatí počítat se vším od začátku.

027 TadyJeMoje_Proč architekta_import ZískejteuLišky_plány

Proč tedy architekta? Pokud jste s architektem doposud nespolupracovali, možná zvažujete, jestli váš projekt architekta skutečně potřebuje. Nikdo vám to s jistotou nemůže říci, ale určitě stojí za to se s několika vybranými architekty alespoň sejít a vaše stavební záměry s nimi prodiskutovat. Důvodů pro spolupráci s dobrým architektem je totiž hned několik:

Chytrý návrh architekta vám ušetří peníze

  • Promyšlenou a efektivní vnitřní organizací místností ušetříte na stavebních nákladech. Správnou orientací stavby vůči světovým stranám a vhodným tepelně-technickým řešením můžete výrazně ušetřit na provozních nákladech domu.

 Architekt řeší návrh komplexně

  • Architekta nezajímá jen počet místností, ale také jací jste, jakým způsobem byste chtěli bydlet nebo jak a kde rádi relaxujete, jak budete dům používat.
  • Architekt umí přizpůsobit řešení domu tak, aby vám vyhovoval i v budoucnu.
  • Architekt umí elegantně skloubit jednotlivé části domu v harmonický celek.
  • Architekt neřeší jen stavbu, ale i její přirozené zasazení do pozemku a jeho okolí.
  • Architekt zohlední okolí pozemku včetně jeho předpokládaného vývoje do návrhu domu.

 Architekt je odborník

  • Architekt zná ceny stavebních materiálů, může vám pomoci uhlídat rozpočet a zamezit zbytečným výdajům, nebo neopodstatněným vícepracím.
  • Architekt zná nejnovější trendy a technické novinky.
  • Architekt se orientuje v komplikovaných vyhláškách, normách, předpisech a regulativech.
  • Architekt od začátku do konce koordinuje týmy projektantů, inženýrů, zhotovitelů a dodavatelů stavby a zajistí, aby váš dům byl postaven právě tak, a za takové peníze, jak byl v projektu zamýšlen.

 

Původní článek na ZiskejteULisky.cz

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

7 nápadů, jak si byt vyzdobit palmami

19. 4. 2018
Propadli jste kouzlu palem nejrůznějších druhů a velikostí? Tak proč je doma mít jen v květináčích? Máme pro vás pár tipů, jak si motivem palmových listů vyzdobit byt.

Jak si zútulnit byt, když jste v pronájmu

18. 4. 2018
Bydlíte v pronájmu a nechcete investovat do trvalých změn nebo vám to majitel bytu nedovolí? Poradíme vám pár triků, jak provést v pronajatém bytě pár vratných změn, a dodat tak interiéru šmrnc alespoň na dobu, kdy v něm budete bydlet.

V bývalé tovární hale vzniklo moderní 2+kk

17. 4. 2018
Většina měst s průmyslovou minulostí se musí vypořádat s industriálními zónami, které zanechal v jejich centrech hospodářský růst 19. století. Barcelona by takovým snahám mohla jít příkladem. Původní tovární oblast před očima mění v moderní místo, kde také minulý rok vznikl moderní byt s netradičně řešenými vnitřními zdmi.

Ponožky v nové roli

16. 4. 2018
Ponožky se v posledních letech staly módním doplňkem, který oživí i ten nejnudnější outfit a v obchodech jsou k sehnání ve všech odstínech a nejrůznějších vzorech. Co s nimi ale, když jsou děravé nebo jim chybí druhá do páru? Vdechněte jim nový život.

9 nápadů, jak proměnit prázdné zdi v zahradu

12. 4. 2018
Toužíte po zahrádce, ale bydlíte v malém bytě bez balkonu? Ani v takovém případě se nemusíte vzdávat svých pěstitelských plánů. Když nemáte místo na zemi, pootočte svou perspektivu o devadesát stupňů a pěstujte rostlinky na stěně.

6 nápadů, jak kreativně recyklovat plasty

11. 4. 2018
Váza, šperkovnice, nebo dokonce terárium, tím vším se mohou stát plastové obaly, když si je vezmete do parády! V následujících DIY nápadech zaručeně najdete inspiraci, co udělat s plasty, když se vám je nechce vyhodit do tříděného odpadu.

Přístavba letního minidomku o velikosti 18 m²

10. 4. 2018
Obyvatelé brazilských měst přístavby milují, však pro ně také v portugalštině mají něžně znějící výraz Puxadinho. Jednoduchými přístřešky si nejčastěji rozšiřují obytné prostory rodinných domů, ale vlastní Puxadinho si na terase nechali nedávno postavit dokonce i majitelé přízemního bytu v São Paulu.

5 nápadů, jak oživit oprýskané dveře

9. 4. 2018
Měnit kvůli oprýskaným dveřím skříně nebo si pořizovat nové vchodové dveře, protože ty staré už jsou trochu zašlé, je úplně zbytečné. Našli jsme pro vás pár šikovných tipů, díky nimž staré dveře úžasně prokouknou. Navíc takovou renovaci zvládnete snadno doma sami.

HIMO — tradiční technika drhání v moderní podobě

5. 4. 2018
Stará technika drhání, což je ruční práce s provazy, provázky a přízemi, chytila druhý dech a objevila se v novém pojetí. Kouzlení s provazy všech barev, délek a druhů je už zase in, jenom se mu začalo říkat HIMO.