5 knihoven, které si vyrobíte doma

22. 11. 2017
Zařizujete byt a rozpočet vám nedovoluje si koupit pořádnou knihovnu? Pokud nechcete nechat knížky ležet ladem a jste alespoň trošku šikovní, máme pro vás tipy, jak si doma vyrobit parádní nízkorozpočtovou knihovnu vlastníma rukama.

Asymetrie knihám sluší

Udělat z vysloužilých štaflí takovou stylovou knihovnu sice dá trošku práce, ale výsledek stojí za to. Natřené a obroušené žebříky přivrtejte ke zdi a na schůdky připevněte natřená prkna nebo desky z dřevotřísky.

Výstavní kousek nejen pro knihy

Někdo na takovou desku v dílně věší kladiva, vy si tam můžete vystavit třeba Máchův Máj.  Potřebovat budete jen pár dřevěných latí, elastickou šňůru, barvy ve spreji a nástěnnou desku s otvory. Panel přestříkejte barvou, přišroubujte dřevěné lišty a pár centimetrů nad ně přivažte šňůrku, která knihy zajistí. Knihovnu můžete opřít prakticky kamkoli, a vyhnete se navíc i vrtání zdí.

Místo jablek Neruda

O multifunkčnosti dřevěných bedýnek na ovoce již toho bylo napsáno mnoho. Vyrobit si z nich takovou parádní knihovnu není nic složitého. Stačí na sebe bedýnky různě vyskládat a přivrtat ke zdi. Krom knih se zde budou skvěle vyjímat i květiny a jiné drobnosti.

Schovka na poklady z antikvariátu

Na palety pějí ódy všichni domácí kutilové a teď se k nim přidají i knihomolové. Vyrobit si z nich malou knihovničku je totiž úplně snadné. Paletu stačí podélně rozříznout a jednotlivé kusy pak přivrtat ke zdi.

Dekorace i knihovna v jednom

Skvělou alternativou knihovny, která nepotřebuje tolik prostoru, jsou látkové kapsy na zeď. Pokud se jen trošku kamarádíte s jehlou a nití, spíchnete je docela rychle. Látku sešijte po stranách, a abyste měli pevné dno, zašijte do spodního lemu jako výztuž dřevěné laťky nebo kovové tyčky. Tyhle kapsy nadělají parádu jak v dětském pokoji, tak v obýváku.

Foto: Croquidesign.com.br, Brit.co, Apartmenttherapy.com, Skypix.com, Grillo-designs.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.

8 podomácku vyrobených váz

7. 3. 2018
Kupovat vázy někde v obchodě s porcelánem je dost nuda, navíc proč vyhazovat peníze oknem, když si je můžete vyrobit doma za pár drobných. Ukážeme vám pár triků, jak na to.

Jak bydlet pouze v jednom pokoji

6. 3. 2018
Právě jste si pořídili malou garsonku, nebo dokonce bydlíte se spolubydlícími a patří vám jen jeden pokoj ve větším bytě? Pak si na zařizování dejte opravdu záležet, abyste z prostoru jediného pokoje vytěžili maximum a zároveň šetřili svou peněženku.

Dekorace z doby kamenné

5. 3. 2018
Vnášení přírody do interiéru je dnes hodně trendy. Spolu se dřevem se nabízí například i kameny, jichž se venku válí nepřeberné množství. Pokud s nimi umíte pracovat, dokážete z nich vlastníma rukama vytvořit parádní dekorace.