5 knihoven, které si vyrobíte doma

22. 11. 2017
Zařizujete byt a rozpočet vám nedovoluje si koupit pořádnou knihovnu? Pokud nechcete nechat knížky ležet ladem a jste alespoň trošku šikovní, máme pro vás tipy, jak si doma vyrobit parádní nízkorozpočtovou knihovnu vlastníma rukama.

Asymetrie knihám sluší

Udělat z vysloužilých štaflí takovou stylovou knihovnu sice dá trošku práce, ale výsledek stojí za to. Natřené a obroušené žebříky přivrtejte ke zdi a na schůdky připevněte natřená prkna nebo desky z dřevotřísky.

Výstavní kousek nejen pro knihy

Někdo na takovou desku v dílně věší kladiva, vy si tam můžete vystavit třeba Máchův Máj.  Potřebovat budete jen pár dřevěných latí, elastickou šňůru, barvy ve spreji a nástěnnou desku s otvory. Panel přestříkejte barvou, přišroubujte dřevěné lišty a pár centimetrů nad ně přivažte šňůrku, která knihy zajistí. Knihovnu můžete opřít prakticky kamkoli, a vyhnete se navíc i vrtání zdí.

Místo jablek Neruda

O multifunkčnosti dřevěných bedýnek na ovoce již toho bylo napsáno mnoho. Vyrobit si z nich takovou parádní knihovnu není nic složitého. Stačí na sebe bedýnky různě vyskládat a přivrtat ke zdi. Krom knih se zde budou skvěle vyjímat i květiny a jiné drobnosti.

Schovka na poklady z antikvariátu

Na palety pějí ódy všichni domácí kutilové a teď se k nim přidají i knihomolové. Vyrobit si z nich malou knihovničku je totiž úplně snadné. Paletu stačí podélně rozříznout a jednotlivé kusy pak přivrtat ke zdi.

Dekorace i knihovna v jednom

Skvělou alternativou knihovny, která nepotřebuje tolik prostoru, jsou látkové kapsy na zeď. Pokud se jen trošku kamarádíte s jehlou a nití, spíchnete je docela rychle. Látku sešijte po stranách, a abyste měli pevné dno, zašijte do spodního lemu jako výztuž dřevěné laťky nebo kovové tyčky. Tyhle kapsy nadělají parádu jak v dětském pokoji, tak v obýváku.

Foto: Croquidesign.com.br, Brit.co, Apartmenttherapy.com, Skypix.com, Grillo-designs.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Bláznivé bydlení pro single kluky

14. 12. 2017
Pro někoho budou následující nápady asi bláznivé, když ale žijete single, můžete si ve svém bytě dělat, co chcete. Víte, že s partnerkou či se spolubydlícím byste se na něčem extrémně ulítlém těžko shodli, ale v bytě, kde člověk žije sám, nemusí řešit neustále nějaké kompromisy.

Malá domácí čajovna

13. 12. 2017
Milujete prostředí čajoven a celou kulturu spojenou s přípravou a klidným popíjením lahodného nápoje? Pojďte se s námi podívat, jak si alespoň miniaturní čajový koutek zařídit i v menším bytě.

V karavanu místo na koleji

12. 12. 2017
Život ve městech je poslední dobou hektický a stresu neubývá. O to více se lidé chtějí přiblížit bydlení v přírodě. V Americe jim na to někdy stačí i 14 m2 na kolečkách. Nejsou daleko od velkých měst a jejich oblíbenost stále stoupá.

8 parádních nápadů pro prázdné kouty

11. 12. 2017
Téměř každý byt alespoň jedno takové místo má. Prázdný kout, nejčastěji mezi futry a oknem, pro který se horko těžko hledá využití. Našli jsme pro vás pár inspirací, jak podobný prostor nápaditě využít.

Vyzdobte si byt šiškami

7. 12. 2017
Že vás na sezónní dekorace moc neužije? Zkuste si vyzdobit byt šiškami a máte stylovou výzdobu na celou zimu. Našli jsme pro vás pár parádních inspirací, které jsou hotové raz dva a stojí pár korun.

7 způsobů využití prázdných sklenic

6. 12. 2017
Skleničky a sklenice od kompotů, okurek, hořčice a všemožných dalších pochutin nemusí nutně končit v kontejneru na sklo. Schválně se podívejte, jaké nejrůznější funkce ještě mohou u vás doma zastat.

Levný minidomek za 16 tisíc korun

5. 12. 2017
Alla a Garrett z americké Montany jsou manželé, kteří se rádi pouštějí do společných DIY projektů. Naposledy je napadlo, že si na zahradě sami postaví domek pro hosty. Stačila jim k tomu dávka nadšení, několik týdnů intenzivní práce a necelých 16 000 korun.

6 jednoduchých způsobů, jak si doma netradičně vymalovat

4. 12. 2017
Nebaví vás konvenční jednobarevné nátěry, rádi byste doma zkusili něco divočejšího, ale nevíte, jak na to?  Podívejte se na pár tipů, co všechno můžete se stěnami svého bytu provést.

Svěží bydlení pro mladý pár a kočku

27. 11. 2017
Tchajvanská metropole Tchaj-pej patří k nejlidnatějším městům světa. Představuje typické velkoměsto s ohromným množstvím bytových domů, uvnitř kterých se nachází spousta bytů s poměrně malou výměrou. Pokud se v nich mají jejich obyvatelé cítit dobře, je nutné tyhle mini byty velice chytře a šikovně uspořádat.