7 originálních předsíní

Předsíň je první místností, kterou návštěva uvidí. Zásadně tak ovlivňuje, jaký názor si vaši známí a přátelé na interiér bytu udělají, proto se vyplatí věnovat jejímu zařízení velkou pozornost. Tady máte pár tipů, jak na to.

_Predsin_1

Dlouhé a úzké předsíně

Čím užší nábytek v uzoučké předsíni budete mít, tím lépe. Praktickým řešením jsou ploché botníky a mělké skříně s posuvnými dveřmi. Hravě do nich totiž všechno schováte, a vše bude navíc perfektně organizované.

_Predsin_2

Když předsíň chybí

Ne všechny byty mají předsíň, ale koutek na upravování a odkládání klíčů si můžete vytvořit kdekoli. Stačí přivrtat polici, pár háčků a zavěsit zrcadlo, ve kterém se při každém odchodu ujistíte, že vám to (zase) sekne.

_predsin1

Využijte stěnu

Úchytky klidně připevněte, jak se vám zlíbí. Jednu výš, druhou níž… Uvidíte, že každá návštěva si pak mezi háčky najde ten odpovídající její výšce.

_Predsin_6

Stačí i jeden roh

Pokud máte u vstupních dveří k dispozici pouze jeden roh, nezoufejte. Stačí myslet vertikálně a maximálně využít prostor klidně až ke stropu. Místo prostorného věšáku na kabáty zeď vybavte háčky a policemi.

_predsin2

Místo botníku krabice

Pár bedýnek na ovoce naskládaných vedle sebe skvěle nahradí botník. Když nad ně pak přiděláte ještě pár originálních háčků na kabáty, máte předsíň jak vyšitou za pár korun.

_Predsin_8

Pohodlné obouvání

Místo lavice si do předsíně pořiďte nízkou skříňku s policemi. Spodní část pak můžete využít jako botník, a když vršek nábytku vybavíte polštářky, skvěle vám nahradí lavici.

Foto: Ikea.com, Scraphacker.com, Lowes.com, Designsponge.com, verdigrisvie.blogspot.com, Apersonalorganizier.com, Bloglovin.com, Blog.potterybarn.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

5 tipů jak na spíž v malých kuchyních

Otázku, kam ukládat potraviny, řeší asi každý z nás. Pokud navíc máte malý byt s ještě menší kuchyní, může to vypadat jako neřešitelný problém. Připravili jsme pro vás ale pár nápadů na úložné prostory, kam by vás normálně potraviny dávat nenapadlo.

9 tipů, jak bydlet jako Šípková Růženka

Máte rádi romantiku? Pak vás dost možná zaujmou dekorace s motivem růží. Tyhle krásné a voňavé květiny dokáží doma vytvořit velice příjemnou a útulnou atmosféru, tak proč to s nimi nezkusit. Podívejte se na pár nápadů, jak by jim to mohlo slušet i u vás doma.

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.