7 originálních předsíní

21. 4. 2016
Předsíň je první místností, kterou návštěva uvidí. Zásadně tak ovlivňuje, jaký názor si vaši známí a přátelé na interiér bytu udělají, proto se vyplatí věnovat jejímu zařízení velkou pozornost. Tady máte pár tipů, jak na to.

_Predsin_1

Dlouhé a úzké předsíně

Čím užší nábytek v uzoučké předsíni budete mít, tím lépe. Praktickým řešením jsou ploché botníky a mělké skříně s posuvnými dveřmi. Hravě do nich totiž všechno schováte, a vše bude navíc perfektně organizované.

_Predsin_2

Když předsíň chybí

Ne všechny byty mají předsíň, ale koutek na upravování a odkládání klíčů si můžete vytvořit kdekoli. Stačí přivrtat polici, pár háčků a zavěsit zrcadlo, ve kterém se při každém odchodu ujistíte, že vám to (zase) sekne.

_predsin1

Využijte stěnu

Úchytky klidně připevněte, jak se vám zlíbí. Jednu výš, druhou níž… Uvidíte, že každá návštěva si pak mezi háčky najde ten odpovídající její výšce.

_Predsin_6

Stačí i jeden roh

Pokud máte u vstupních dveří k dispozici pouze jeden roh, nezoufejte. Stačí myslet vertikálně a maximálně využít prostor klidně až ke stropu. Místo prostorného věšáku na kabáty zeď vybavte háčky a policemi.

_predsin2

Místo botníku krabice

Pár bedýnek na ovoce naskládaných vedle sebe skvěle nahradí botník. Když nad ně pak přiděláte ještě pár originálních háčků na kabáty, máte předsíň jak vyšitou za pár korun.

_Predsin_8

Pohodlné obouvání

Místo lavice si do předsíně pořiďte nízkou skříňku s policemi. Spodní část pak můžete využít jako botník, a když vršek nábytku vybavíte polštářky, skvěle vám nahradí lavici.

Foto: Ikea.com, Scraphacker.com, Lowes.com, Designsponge.com, verdigrisvie.blogspot.com, Apersonalorganizier.com, Bloglovin.com, Blog.potterybarn.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Italský mikrodomek na 9 m²

22. 3. 2018
Architekt a designér Leonardo Di Chiara navrhl v roce 2017 prototyp mobilního mikrodomku aVOID s rozlohou 9 m². Do malinkého interiéru vymyslel speciální multifunkční nábytek, domečku přidělal kola a nakonec se do něj na jeden rok sám nastěhoval.

Jak si vystavit jarní květiny

21. 3. 2018
Snad každý z nás se ke konci zimy těší na jaro a vyhlíží sněženky, bledule a krokusy, aby si byl jist, že konečně přišlo. Jarní květiny ale nemusí zdobit jen venkovní svět. Stejnou parádu udělají i u vás doma.

Atypický minibyt v přízemí

20. 3. 2018
Byt menších rozměrů situovaný do přízemí staršího domu nezní jako velká výhra. Nově zrekonstruované atypické studio však představuje výjimku. V loňském roce jej kompletně předělala dvojice architektů s cílem, aby bylo co nejjednodušší a přitom si zachovalo styl.

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.