7 originálních předsíní

21. 4. 2016
Předsíň je první místností, kterou návštěva uvidí. Zásadně tak ovlivňuje, jaký názor si vaši známí a přátelé na interiér bytu udělají, proto se vyplatí věnovat jejímu zařízení velkou pozornost. Tady máte pár tipů, jak na to.

_Predsin_1

Dlouhé a úzké předsíně

Čím užší nábytek v uzoučké předsíni budete mít, tím lépe. Praktickým řešením jsou ploché botníky a mělké skříně s posuvnými dveřmi. Hravě do nich totiž všechno schováte, a vše bude navíc perfektně organizované.

_Predsin_2

Když předsíň chybí

Ne všechny byty mají předsíň, ale koutek na upravování a odkládání klíčů si můžete vytvořit kdekoli. Stačí přivrtat polici, pár háčků a zavěsit zrcadlo, ve kterém se při každém odchodu ujistíte, že vám to (zase) sekne.

_predsin1

Využijte stěnu

Úchytky klidně připevněte, jak se vám zlíbí. Jednu výš, druhou níž… Uvidíte, že každá návštěva si pak mezi háčky najde ten odpovídající její výšce.

_Predsin_6

Stačí i jeden roh

Pokud máte u vstupních dveří k dispozici pouze jeden roh, nezoufejte. Stačí myslet vertikálně a maximálně využít prostor klidně až ke stropu. Místo prostorného věšáku na kabáty zeď vybavte háčky a policemi.

_predsin2

Místo botníku krabice

Pár bedýnek na ovoce naskládaných vedle sebe skvěle nahradí botník. Když nad ně pak přiděláte ještě pár originálních háčků na kabáty, máte předsíň jak vyšitou za pár korun.

_Predsin_8

Pohodlné obouvání

Místo lavice si do předsíně pořiďte nízkou skříňku s policemi. Spodní část pak můžete využít jako botník, a když vršek nábytku vybavíte polštářky, skvěle vám nahradí lavici.

Foto: Ikea.com, Scraphacker.com, Lowes.com, Designsponge.com, verdigrisvie.blogspot.com, Apersonalorganizier.com, Bloglovin.com, Blog.potterybarn.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.

Ministudio celé v bílém

4. 10. 2017
Bílá barva vizuálně zvětšuje a rozjasňuje prostor. Dovoluje vyniknout barevným detailům a podle psychologie barev podporuje přemýšlení, symbolizuje čistotu a odkazuje na nové začátky. Hodí se hlavně pro introverty a ty, kteří mají rádi pevný řád. Bílá je také dominantní barvou moderního ministudia z Tel Avivu, který dokazuje, že i jednobarevný styl může vypadat dobře.