Posviťte si industriálními lustry

Jednoduchá až strohá svítidla, která jsme byli zvyklí vídat hlavně v továrních halách, si pomalu získávají místo i v našich domovech. Nehodí se sice do jakéhokoliv prostoru, ale v loftech nebo v bytech ve starých činžácích nadělají spoustu parády.

_pastedGraphic

Cihly a chrom, to jde k sobě

Pokud máte rádi interiéry s obnaženými cihlami, jsou industriální lustry tou nejlepší volbou. Výborně ladí s přirozenou syrovostí prostoru a dávají mu navíc stylovou patinu. Pro značnou část lidí takové bydlení možná působí neútulně, ale fotografové, malíři i další umělci stejně jako třeba rockeři, hipsteři nebo pankáči je zbožňují.

_pastedGraphic-1

 

Hlavně kreativně

Neomezujte se ve své tvořivosti a nespokojte se s tím, co už před lety vytvořili jiní. Zajímavá industriální stínidla si můžete vytvořit například z kovových hrnků – proděravěné dodávají místnosti skutečně hvězdný dojem. Využít můžete i další vybavení domácnosti – košíky, větráky, struhadla, sklenice, plechy či řetězy. Hitem poslední doby se pak stávají nejrůznější lampičky a svítidla z prvků vodovodního potrubí.

_pastedGraphic-2
Železný pokojíček

Už jsme psali, jak dobře k sobě jdou industriální lustry a obnažené cihly, totéž platí také o jejich kombinaci se železem. Skvěle vypadá třeba místnost s železným stolem a židlemi, které si zruční majitelé vyrobili z vyřazených plechových šatních skříněk, přičemž další skříňky stojí vedle a dál slouží svému účelu. Nad tímhle působivým plechovým zátiším pak visí dominantní industriální lustr z nádraží.

_pastedGraphic-3

 

Foto: Pinterest.comGigsGigs.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.

Užijte si grilování na balkoně nebo přímo doma

Říkáte si, že radosti grilování si mohou užívat jen ti, kteří mají zahradu nebo velkou terasu? Kdepak! Pochoutky z ohně si můžete dopřát, i když vlastníte jen mini balkonek, nebo dokonce ani ten ne!

Úsporný a levný minidomek s luxusním výhledem

Klid, hodně volného prostoru a panoramatické výhledy na okolní lesy a hory. Takhle zní podle jednoho amerického umělce recept, jak zaručeně načerpat inspiraci pro tvůrčí činnost. Proto si pro chvíle, kdy se věnuje vlastní tvorbě, nechal postavit malinký domek uprostřed nádherné přírody.

5 psů, kteří se skvěle hodí do garsonky

Bydlíte v malinké garsonce, ale přesto byste si rádi pořídili psa? Nezoufejte, mezi psími plemeny se najdou i taková, kterým malé prostory vadit nebudou, ba naopak bude jim v nich dobře.

Velký úklid podle feng shui

Pokud se už poněkolikáté odhodláváte k nevyhnutelnému generálnímu úklidu domácnosti, zkuste to tentokrát podle feng shui! Ideálně se tenhle způsob hodí v případech, kdy v životě hledáte změnu nebo pokud se vyrovnáváte s nepříjemnou životní událostí.