Posviťte si industriálními lustry

16. 6. 2015
Jednoduchá až strohá svítidla, která jsme byli zvyklí vídat hlavně v továrních halách, si pomalu získávají místo i v našich domovech. Nehodí se sice do jakéhokoliv prostoru, ale v loftech nebo v bytech ve starých činžácích nadělají spoustu parády.

_pastedGraphic

Cihly a chrom, to jde k sobě

Pokud máte rádi interiéry s obnaženými cihlami, jsou industriální lustry tou nejlepší volbou. Výborně ladí s přirozenou syrovostí prostoru a dávají mu navíc stylovou patinu. Pro značnou část lidí takové bydlení možná působí neútulně, ale fotografové, malíři i další umělci stejně jako třeba rockeři, hipsteři nebo pankáči je zbožňují.

_pastedGraphic-1

 

Hlavně kreativně

Neomezujte se ve své tvořivosti a nespokojte se s tím, co už před lety vytvořili jiní. Zajímavá industriální stínidla si můžete vytvořit například z kovových hrnků – proděravěné dodávají místnosti skutečně hvězdný dojem. Využít můžete i další vybavení domácnosti – košíky, větráky, struhadla, sklenice, plechy či řetězy. Hitem poslední doby se pak stávají nejrůznější lampičky a svítidla z prvků vodovodního potrubí.

_pastedGraphic-2
Železný pokojíček

Už jsme psali, jak dobře k sobě jdou industriální lustry a obnažené cihly, totéž platí také o jejich kombinaci se železem. Skvěle vypadá třeba místnost s železným stolem a židlemi, které si zruční majitelé vyrobili z vyřazených plechových šatních skříněk, přičemž další skříňky stojí vedle a dál slouží svému účelu. Nad tímhle působivým plechovým zátiším pak visí dominantní industriální lustr z nádraží.

_pastedGraphic-3

 

Foto: Pinterest.comGigsGigs.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.

Jak si doma uspořádat papíry, aby to dobře vypadalo

2. 1. 2018
Žijeme sice v digitální době, ale stejně se nám doma pořád hromadí spousta papíru. A když zrovna nějaký potřebujeme, jako na potvoru ho nemůžeme najít. Přinášíme několik tipů, jak si v důležitých listinách konečně udělat pořádek.