Ponožky v nové roli

16. 4. 2018
Autor: admin
Ponožky se v posledních letech staly módním doplňkem, který oživí i ten nejnudnější outfit a v obchodech jsou k sehnání ve všech odstínech a nejrůznějších vzorech. Co s nimi ale, když jsou děravé nebo jim chybí druhá do páru? Vdechněte jim nový život.

Ponožky na provázku

Dětské ponožky se ztrácejí v jednom kuse. Udělejte tedy z těch lichých svým prťousům originální adventní kalendář, v němž každý den najdou nějaký ten malý dáreček nebo dobrotu.

Ponožku můžete využít i jako znovupoužitelný rukávek na kávu s sebou nebo jimi oživit jinak nudný termo hrnek. Moc pěkně vypadá, když na tenhle návlek ještě našijete třeba starý knoflík nebo korálek.

Pomocí starých ponožek můžete ozdobit květináče. Jednoduše natáhněte ponožku na květináč, odstřihněte přebytečnou látku a pomocí jehly a nitě upravte spodek tak, aby nepřekážel.

Mrzne vám především v zimním období úsměv na tváři při pohledu na cenu za energie? Vyrobte si s pomocí starých ponožek těsnění, kterým obložíte okna nebo dveře. Sešijte několik ponožek k sobě a vnitřek naplňte plyšem, kukuřicí nebo třeba hrachem.

Pokud se vám lichých ponožek sejde více, vyrobte z nich chňapku. Staré ponožky rozstříhejte na kousky a ty mezi sebou opatrně proplétejte. Dejte si pozor, abyste každý kousek dostatečně utáhli, aby později nedošlo ke spálení, ať vás nebo stolu.

Staré ponožky můžete využít i při úklidu domácnosti. Zkuste je použít jako prachovku nebo na vytírání podlahy. Výhodou je, že je pak můžete vyprat v pračce a vesele využívat dál.

Foto: sheknows.com, Gardentherapy.ca, Diyncrafts.com, diytotry.com, cutediyprojects.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

7 nápadů, jak si byt vyzdobit palmami

19. 4. 2018
Propadli jste kouzlu palem nejrůznějších druhů a velikostí? Tak proč je doma mít jen v květináčích? Máme pro vás pár tipů, jak si motivem palmových listů vyzdobit byt.

Jak si zútulnit byt, když jste v pronájmu

18. 4. 2018
Bydlíte v pronájmu a nechcete investovat do trvalých změn nebo vám to majitel bytu nedovolí? Poradíme vám pár triků, jak provést v pronajatém bytě pár vratných změn, a dodat tak interiéru šmrnc alespoň na dobu, kdy v něm budete bydlet.

V bývalé tovární hale vzniklo moderní 2+kk

17. 4. 2018
Většina měst s průmyslovou minulostí se musí vypořádat s industriálními zónami, které zanechal v jejich centrech hospodářský růst 19. století. Barcelona by takovým snahám mohla jít příkladem. Původní tovární oblast před očima mění v moderní místo, kde také minulý rok vznikl moderní byt s netradičně řešenými vnitřními zdmi.

9 nápadů, jak proměnit prázdné zdi v zahradu

12. 4. 2018
Toužíte po zahrádce, ale bydlíte v malém bytě bez balkonu? Ani v takovém případě se nemusíte vzdávat svých pěstitelských plánů. Když nemáte místo na zemi, pootočte svou perspektivu o devadesát stupňů a pěstujte rostlinky na stěně.

6 nápadů, jak kreativně recyklovat plasty

11. 4. 2018
Váza, šperkovnice, nebo dokonce terárium, tím vším se mohou stát plastové obaly, když si je vezmete do parády! V následujících DIY nápadech zaručeně najdete inspiraci, co udělat s plasty, když se vám je nechce vyhodit do tříděného odpadu.

Přístavba letního minidomku o velikosti 18 m²

10. 4. 2018
Obyvatelé brazilských měst přístavby milují, však pro ně také v portugalštině mají něžně znějící výraz Puxadinho. Jednoduchými přístřešky si nejčastěji rozšiřují obytné prostory rodinných domů, ale vlastní Puxadinho si na terase nechali nedávno postavit dokonce i majitelé přízemního bytu v São Paulu.

5 nápadů, jak oživit oprýskané dveře

9. 4. 2018
Měnit kvůli oprýskaným dveřím skříně nebo si pořizovat nové vchodové dveře, protože ty staré už jsou trochu zašlé, je úplně zbytečné. Našli jsme pro vás pár šikovných tipů, díky nimž staré dveře úžasně prokouknou. Navíc takovou renovaci zvládnete snadno doma sami.

HIMO — tradiční technika drhání v moderní podobě

5. 4. 2018
Stará technika drhání, což je ruční práce s provazy, provázky a přízemi, chytila druhý dech a objevila se v novém pojetí. Kouzlení s provazy všech barev, délek a druhů je už zase in, jenom se mu začalo říkat HIMO.

5 nápadů, jak mít vše uspořádané v boxech

4. 4. 2018
Srovnejte věci do latě a mějte všechno pěkně uspořádané. Snadno toho docílíte třeba s úložnými boxy, které navíc za určitých okolností mohou i skvěle vypadat. Třeba vás ten pořádek nakonec ještě začne bavit.