Ponořte interiér do barvy

4. 8. 2016
Taky vás nebaví pohled na velké, kompletně natřené plochy? Zkuste si doma vybarvit třeba jen půl stěny. Uvidíte, jak zajímavě to vypadá. A nemusí vlastně zůstat jen u zdí.

_interier1

Většina zdi modrá, zbytek šedobéžový a vše decentně orámováno bílým proužkem. Když k tomu přidáte undergroundově vyhlížející žlutý plech s jednoduchou malbou a sedačku zavěšenou na lanech, dostanete s minimálními náklady zajímavě a originálně vyhlížející interiér.

_interier2

Vůbec nevadí, když hranice mezi dvěma barvami nebude jak podle pravítka. Nepravidelně ukončené šmouhy totiž vypadají na zdi překvapivě dobře. Pokud to ale chcete mít hezky zarovnané, stačí si linii při malování ohraničit papírovou páskou.

_interier3

Velice zajímavě působí, když barvou natřete i dveře. Buď mohou pokračovat ve stejné linii jako stěna, nebo zkuste diagonálu, která vám doma vytvoří dělící prvek. Pokud použijete výraznou žlutou barvu, bude pokoj hned o něco veselejší.

_interier4

Nedobarvování se ale nemusí týkat jen zdí a jiných velkých ploch. Schválně zkuste vzít jednoduché nádobí a obdobným způsobem si z něj za pár minut vyrobit parádní designovku. Jenom pozor, abyste vybrali zdravotně nezávadnou barvu a mohli z nádobí jíst.

_interier5

Možná máte doma nějaké ty staromódní reprodukce s nudnými výjevy, které nemáte komu dát a ve starožitnostech vám je nevezmou. Zkuste je ponořit do barvy, a uvidíte, jak prokouknou. A kdyby vám bylo líto přetírat něčí výtvarné dílo, můžete natřít jenom rám.

Foto: home-shabby-home.blogspot.com, houseofjadeinteriorsblog.com, paintzen.com, Domino.cz, decoracionde-interiores.com, athomeinlove.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Italský mikrodomek na 9 m²

22. 3. 2018
Architekt a designér Leonardo Di Chiara navrhl v roce 2017 prototyp mobilního mikrodomku aVOID s rozlohou 9 m². Do malinkého interiéru vymyslel speciální multifunkční nábytek, domečku přidělal kola a nakonec se do něj na jeden rok sám nastěhoval.

Jak si vystavit jarní květiny

21. 3. 2018
Snad každý z nás se ke konci zimy těší na jaro a vyhlíží sněženky, bledule a krokusy, aby si byl jist, že konečně přišlo. Jarní květiny ale nemusí zdobit jen venkovní svět. Stejnou parádu udělají i u vás doma.

Atypický minibyt v přízemí

20. 3. 2018
Byt menších rozměrů situovaný do přízemí staršího domu nezní jako velká výhra. Nově zrekonstruované atypické studio však představuje výjimku. V loňském roce jej kompletně předělala dvojice architektů s cílem, aby bylo co nejjednodušší a přitom si zachovalo styl.

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.