Ponořte interiér do barvy

Taky vás nebaví pohled na velké, kompletně natřené plochy? Zkuste si doma vybarvit třeba jen půl stěny. Uvidíte, jak zajímavě to vypadá. A nemusí vlastně zůstat jen u zdí.

_interier1

Většina zdi modrá, zbytek šedobéžový a vše decentně orámováno bílým proužkem. Když k tomu přidáte undergroundově vyhlížející žlutý plech s jednoduchou malbou a sedačku zavěšenou na lanech, dostanete s minimálními náklady zajímavě a originálně vyhlížející interiér.

_interier2

Vůbec nevadí, když hranice mezi dvěma barvami nebude jak podle pravítka. Nepravidelně ukončené šmouhy totiž vypadají na zdi překvapivě dobře. Pokud to ale chcete mít hezky zarovnané, stačí si linii při malování ohraničit papírovou páskou.

_interier3

Velice zajímavě působí, když barvou natřete i dveře. Buď mohou pokračovat ve stejné linii jako stěna, nebo zkuste diagonálu, která vám doma vytvoří dělící prvek. Pokud použijete výraznou žlutou barvu, bude pokoj hned o něco veselejší.

_interier4

Nedobarvování se ale nemusí týkat jen zdí a jiných velkých ploch. Schválně zkuste vzít jednoduché nádobí a obdobným způsobem si z něj za pár minut vyrobit parádní designovku. Jenom pozor, abyste vybrali zdravotně nezávadnou barvu a mohli z nádobí jíst.

_interier5

Možná máte doma nějaké ty staromódní reprodukce s nudnými výjevy, které nemáte komu dát a ve starožitnostech vám je nevezmou. Zkuste je ponořit do barvy, a uvidíte, jak prokouknou. A kdyby vám bylo líto přetírat něčí výtvarné dílo, můžete natřít jenom rám.

Foto: home-shabby-home.blogspot.com, houseofjadeinteriorsblog.com, paintzen.com, Domino.cz, decoracionde-interiores.com, athomeinlove.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

5 tipů jak na spíž v malých kuchyních

Otázku, kam ukládat potraviny, řeší asi každý z nás. Pokud navíc máte malý byt s ještě menší kuchyní, může to vypadat jako neřešitelný problém. Připravili jsme pro vás ale pár nápadů na úložné prostory, kam by vás normálně potraviny dávat nenapadlo.

9 tipů, jak bydlet jako Šípková Růženka

Máte rádi romantiku? Pak vás dost možná zaujmou dekorace s motivem růží. Tyhle krásné a voňavé květiny dokáží doma vytvořit velice příjemnou a útulnou atmosféru, tak proč to s nimi nezkusit. Podívejte se na pár nápadů, jak by jim to mohlo slušet i u vás doma.

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.