Pohovka a každodenní spaní? Může to jít skvěle dohromady!

5. 2. 2018
Nevejde se vám do bytu postel a pohovka zároveň? Nevěšte hlavu, na správné rozkládací pohovce můžete spát pohodlně každý den, a navíc ušetříte místo i finance za kus nábytku. Poradíme vám, na co si dát při výběru takové pohovky pozor.

Na velikosti záleží

Fakt, že výrobce uvádí možnost rozložení pohovky na dvoulůžko, ještě zdaleka neznamená, že se na ní dvě osoby pohodlně vyspí. Dobře proto přeměřujte a testujte spací plochu, a to nejen šířku, ale i délku. Řada sedaček například dosahuje délky spací plochy méně než 190 centimetrů, což není na spaní ideální ani pro lidi střední výšky. Kromě velikosti pak prověřte i nosnost a propočítejte, zda pro vaše potřeby bude stačit. Pokud totiž pohovka s dvojlůžkem neunese ani 150 kilo, nepomůže vám ani nejvelkorysejší rozměr spací plochy – ve dvou to na ní zkrátka nezvládnete.

Prověřte matraci i konstrukci

Matrace rozhoduje o pohodlnosti vaší postele, a nejinak tomu bude i v případě pohovky. Dobře proto prověřte, jaký materiál tvoří spací plochu, jaká je měkkost, zda není matrace nepříjemně členěná, nebo dokonce zkosená či nerovná. Ideálně by spací plocha neměla být totožná s tou sedací a matraci by v případě opotřebení mělo být možné vyměnit. Taková pohovka vám pak může spolehlivě sloužit celé roky.

Skládání nesmí být hlavolam

Pokud plánujete pohovku využít pro každodenní spaní, ale zároveň ji budete denně skládat do podoby pohovky, musí být skládání jednoduché a fyzicky nenáročné. Pokud vám rozkládání zabere více než pět minut nebo pokaždé bojujete se správným zacvaknutím nebo zaklesnutím jednotlivých dílů, raději se poohlédněte jinde.

Bez zkoušky nenakupujte

Ať už se vám zvolená sedačka na internetu nebo v reklamních letácích líbí sebevíc, rozhodně se do jejího pořízení nevrhejte bez vyzkoušení. Seznamte se proto s vysněnou sedačkou ještě před koupí. Vyzkoušejte si rozkládání i skládání, poseďte na ní ve složeném stavu, lehněte si, když je rozložená, a klidně se i pořádně zavrťte.

Foto: lifewire.com, lovesac.com, ikea.com, pond5.com, additudemag.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Soběstačný domek o velikosti 12 m² navržený do přírody

22. 5. 2018
Za vznikem Artist Bothy, sympatické stavby na pomezí chaty a domečku, stojí dva dlouholetí kamarádi z dob studií. Výtvarník Bobby Niven a architekt Iain MacLeod začali na společném projektu pracovat už v roce 2011, kdy stvořili soběstačnou chatku s rozlohou 12 m².

7 tipů, jak si doma udělat tu pravou Skandinávii

18. 5. 2018
Kouzlo seversky laděného interiéru nespočívá pouze v čistém designu a studených barvách, ale hlavně v detailech, které vašemu domovu dodají teplo a útulno. Takoví Dánové by mohli vyprávět, svůj volný čas totiž nejraději tráví doma. Poradíme vám jak na to, abyste to měli stejně.

Londýnský minibyt, kde na 35 m² pohodlně přespí i čtyři lidi

15. 5. 2018
Ceny bytů nerostou jen v českých, moravských nebo slezských městech, ale také například v Londýně. Pokud tedy mladí lidé chtějí bydlet ve vlastním, obvykle stojí před obtížnou volbou. Buď mohou mít menší byt na lepší adrese, nebo sáhnou po větším někde na periferii. Majitel nedávno zrekonstruovaného londýnského bytu se rozhodl pro první variantu a teď spokojeně žije na 35 m².

Tady je Irenčino: Když dáte přízemí zelenou

10. 5. 2018
I tmavý přízemní byt může mít své světlé stránky, chce to jenom odvahu a trochu kreativity. Naše první hostitelka Irča Micková o tom může vyprávět. Právě poloha jejího budoucího letenského domova ji nejdřív odrazovala od návštěvy. Když pak ale vplula do světlé cihlové chodby, hned měla jasno, že je tady doma. Pak už jen stačilo v ložnici objevit okno do zeleně vnitrobloku starých činžovních domů a pustit se do vymazlování jednodnotlivých místností. Aby se tam dobře cítila jak ona, tak její čtyřnohá spolubydlící Stella. Podívejte se, jak se obě našly ve vlastním!

Rodinný domek s mezipatry místo pokojů

8. 5. 2018
Mladá japonská rodina z Ósaky chtěla společně trávit co nejvíc času. Nechala si proto navrhnout domek tvořený vlastně jedním velkým rodinným pokojem propojeným na mnoha úrovních pomocí mezipater.

Zbavte se nepořádku jednou provždy

6. 5. 2018
Pokud zrovna nepatříte mezi ty, kteří se narodili s prachovkou v ruce, nezoufejte. Oprášili jsme pro vás jednoduchý návod, se kterým zkrotíte i permanentní Saigon. A na pravidelný úklid pak vynaložíte minimum energie.

O co se zajímat, než podepíšete smlouvu o koupi bytu

3. 5. 2018
Koupě bytu je jedna z největších investic, které v životě provedete, takže byste při ní měli postupovat opatrně. Poprosili jsme proto zkušeného makléře Jakuba Kubištu ze společnosti Albion Reality o seznam otázek, na které byste měli znát odpověď, než se na kupní smlouvu podepíšete.

Může být katastrofické myšlení užitečné?

30. 4. 2018
Určitě už jste se s někým, kdo za vším vidí katastrofu, setkali. Takoví lidé obvykle rovnou počítají s nejhorší možnou alternativou, nebo dokonce nějakou ještě horší dokáží vymyslet. Otravují tím své okolí a také to ani trochu neprospívá jejich zdraví. Mnohem lepší i zdravější samozřejmě je myslet optimisticky a pozitivně. Neznamená to však, že bychom měli úplně zahodit schopnost počítat s riziky a vyhnout se jim.

Roman Čapka má byt s levitujícím nábytkem

25. 4. 2018
Poslední z desítky výherců naší soutěže Roman Čapka má rád, když se zařízení v interiéru vznáší nad podlahou. V bytě, kde bydlí s manželkou Anetou a malým synem Vojtěchem se mu to až na tři výjimky podařilo.