Pohovka a každodenní spaní? Může to jít skvěle dohromady!

5. 2. 2018
Nevejde se vám do bytu postel a pohovka zároveň? Nevěšte hlavu, na správné rozkládací pohovce můžete spát pohodlně každý den, a navíc ušetříte místo i finance za kus nábytku. Poradíme vám, na co si dát při výběru takové pohovky pozor.

Na velikosti záleží

Fakt, že výrobce uvádí možnost rozložení pohovky na dvoulůžko, ještě zdaleka neznamená, že se na ní dvě osoby pohodlně vyspí. Dobře proto přeměřujte a testujte spací plochu, a to nejen šířku, ale i délku. Řada sedaček například dosahuje délky spací plochy méně než 190 centimetrů, což není na spaní ideální ani pro lidi střední výšky. Kromě velikosti pak prověřte i nosnost a propočítejte, zda pro vaše potřeby bude stačit. Pokud totiž pohovka s dvojlůžkem neunese ani 150 kilo, nepomůže vám ani nejvelkorysejší rozměr spací plochy – ve dvou to na ní zkrátka nezvládnete.

Prověřte matraci i konstrukci

Matrace rozhoduje o pohodlnosti vaší postele, a nejinak tomu bude i v případě pohovky. Dobře proto prověřte, jaký materiál tvoří spací plochu, jaká je měkkost, zda není matrace nepříjemně členěná, nebo dokonce zkosená či nerovná. Ideálně by spací plocha neměla být totožná s tou sedací a matraci by v případě opotřebení mělo být možné vyměnit. Taková pohovka vám pak může spolehlivě sloužit celé roky.

Skládání nesmí být hlavolam

Pokud plánujete pohovku využít pro každodenní spaní, ale zároveň ji budete denně skládat do podoby pohovky, musí být skládání jednoduché a fyzicky nenáročné. Pokud vám rozkládání zabere více než pět minut nebo pokaždé bojujete se správným zacvaknutím nebo zaklesnutím jednotlivých dílů, raději se poohlédněte jinde.

Bez zkoušky nenakupujte

Ať už se vám zvolená sedačka na internetu nebo v reklamních letácích líbí sebevíc, rozhodně se do jejího pořízení nevrhejte bez vyzkoušení. Seznamte se proto s vysněnou sedačkou ještě před koupí. Vyzkoušejte si rozkládání i skládání, poseďte na ní ve složeném stavu, lehněte si, když je rozložená, a klidně se i pořádně zavrťte.

Foto: lifewire.com, lovesac.com, ikea.com, pond5.com, additudemag.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

6 polštářů, které si vyrobíte sami

22. 2. 2018
Polštáře nejrůznějších barev a tvarů dokáží s interiérem divy. Rázem místnost zútulní, oživí, dodají jí osobitý styl, a když máte chuť na změnu, není nic jednoduššího než je prostě vyměnit. Podívejte se na pár interesantních kousků vlastní výroby.

Levně zařízený industriální byt

21. 2. 2018
Industriální styl se vyznačuje jednoduchostí, úsporností a neokázalou věcností. Řekli byste, že bude něco takového blízké Rusům? Překvapivě se tam právě dostávají do módy tmavší interiéry s industriálním nádechem. Jeden takový zpracovalo pro investora z Moskvy petrohradské studio INT2 architecture.

9 hodin, které si vyrobíte hravě sami

20. 2. 2018
Je libo hodiny malované, látkové, ratanové nebo třeba z klobouku? Proč pracně v obchodě shánět originální nástěnné hodiny, když si je doma zvládnete vyrobit za pár šupů. Stačí jen hodinový strojek a troška fantazie.

Ozdobte si balkon nebo okno domečkem pro ptáčky

19. 2. 2018
Nejen v chladných měsících naše opeřené kamarády potěšíte plným krmítkem nebo ptačí budkou, které můžete umístit na balkon nebo třeba na parapet. Zkuste si je vyrobit sami doma.

Valentýnské dekorace tak trochu jinak

14. 2. 2018
Kdo říká, že valentýnské dekorace musejí být kýčovitě přeslazené? Máme pro vás nápady na originální zamilované kousky, které vám už za pár dní nepolezou krkem a klidně si je v bytě necháte celý rok.

Nábytek z plechových barelů aneb Recyklace nás baví

12. 2. 2018
Stoličky, lavičky, minibar, improvizovaná lednička nebo umyvadlo, tím vším se mohou stát dobře vyčištěné barely od všeho možného. Stačí zvolit vhodnou barvu, aby ladila s interiérem, a máte doma perfektní doplněk, který hned tak někde neuvidíte.

Levné experimentální bydlení v betonových trubkách o velikosti 9,3 m²

8. 2. 2018
Zájemce o bydlení ve větších městech už nějakou dobu trápí vyšponované ceny nemovitostí. S vysokými náklady na pořízení či pronájem bytu se ale nepotýkají jen evropské metropole. V Hongkongu je situace ještě výrazně horší. Místní architekt proto přišel s přechodným řešením. Úlevu by v realitní krizi mělo přinést bydlení ve vodovodních trubkách z betonu.

Sekli jste s bubnováním? Buben rozhodně nevyhazujte, ještě se může hodit!

7. 2. 2018
Pustil už vás pubertální sen o kariéře bubeníka, co na něm stojí celá kapela a jedou po něm nejhezčí holky? Marně se snažíte prodat bubny, o které nikdo nemá zájem? Než je vyhodíte, podívejte se na naše tipy, jak se dají upotřebit v interiéru.