Plechovková výzdoba – za málo peněz hotové divy

Jestli jste jenom trochu zruční, určitě nevyhazujte prázdné plechovky. Dají se totiž recyklovat na spoustu způsobů. S trochou fantazie dokážete s tímhle kusem plechu hotové divy.

Rozsviťte lucerny

Horké letní noci se kvapem blíží, a tak je nejvyšší čas popřemýšlet nad tím, čím své hosty oslníte tentokrát. Vsaďte třeba na ručně vyráběné plechovkové lucerničky. Jejich výroba není nijak náročná, potřebovat budete jen pár prázdných konzerv, hřebík, kladívko a chuť tvořit. A za pár minut máte originální lampu na terasu i do bytu. 

_pastedGraphic-5_pastedGraphic-4

Dejte ručník do plechovky

Pokud se vám poštěstí a narazíte na tyhle obří konzervy, naberte jich, co to půjde. Mohou vám totiž skvěle posloužit jako originální úložný prostor na ručníky, který si navíc ještě perfektně vyladíte do stylu vaší koupelny. Stačí je jen polepit kusem látky nebo tapety. Podobně si můžete na zeď přidělat i menší konzervy. 

_pastedGraphic-6

Pro milovníky pořádku

Chybí vám úložné prostory? Vyřeší to plechovky. S jejich pomocí si roztřídíte zvýrazňovače, propisky i ostatní věci, které potřebujete mít u stolu po ruce. Nejlepší na tom je, že můžete přidávat pořád další a další plechovky podle potřeby. Jakmile vás jednou přestanou bavit, jednoduše jim zase obměníte kabát tím, že je přelepíte jinou tapetou nebo natřete jinou barvou. 

_image.cid-plechovky

Futuristické dekorace

Jakmile jednou s kreativní recyklací konzerv začnete, asi nebudete moci přestat. Využít je můžete ať už jako praktické vychytávky, tak jako stylové doplňky do bytu, které mají hlavně dekorativní funkci. Zkusit můžete třeba stojánek na příbory, dárkové tuby, květináče nebo i originální plechové panáky. 

 

Foto: Pinterest.comWelldonestuff.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.

Užijte si grilování na balkoně nebo přímo doma

Říkáte si, že radosti grilování si mohou užívat jen ti, kteří mají zahradu nebo velkou terasu? Kdepak! Pochoutky z ohně si můžete dopřát, i když vlastníte jen mini balkonek, nebo dokonce ani ten ne!

Úsporný a levný minidomek s luxusním výhledem

Klid, hodně volného prostoru a panoramatické výhledy na okolní lesy a hory. Takhle zní podle jednoho amerického umělce recept, jak zaručeně načerpat inspiraci pro tvůrčí činnost. Proto si pro chvíle, kdy se věnuje vlastní tvorbě, nechal postavit malinký domek uprostřed nádherné přírody.

5 psů, kteří se skvěle hodí do garsonky

Bydlíte v malinké garsonce, ale přesto byste si rádi pořídili psa? Nezoufejte, mezi psími plemeny se najdou i taková, kterým malé prostory vadit nebudou, ba naopak bude jim v nich dobře.

Velký úklid podle feng shui

Pokud se už poněkolikáté odhodláváte k nevyhnutelnému generálnímu úklidu domácnosti, zkuste to tentokrát podle feng shui! Ideálně se tenhle způsob hodí v případech, kdy v životě hledáte změnu nebo pokud se vyrovnáváte s nepříjemnou životní událostí.