Pět věcí, které si na baráku radši před zimou zkontrolujte

14. 11. 2014
Dokud neuhodí podzimní plískanice a pak mrazy, nemusí vás nějaká ta drobná vada na domě nebo v domě trápit. Ale jestliže jste se pozorně nerozhlédli už v září, říjnu, tak teď v listopadu máte asi poslední šanci se porozhlédnout, co je třeba opravit. Přinášíme pár tipů, na co se zaměřit.

5 veci_na_baraku_pred_zimou

1/// Milujete průvan?

Nakoupit tuny uhlí a dříví a topit, co to jde, je sice taky řešení, ale mnohem levnější a ekologičtější je utěsnit si doma škvíry, kudy uniká teplo.

 

2/// Rádi se zahledíte do nebe?

Až polezete v zimě na zledovatělém povrchu vyměňovat vypadlou tašku, budete proklínat svou děravou hlavu, která zapomněla na děravou střechu.

 

3/// Kominíka pokládáte hlavně za symbol štěstí?

Pokud ano, tak si k něm do paměti zapište také špatně táhnoucí komín. Na silvestra ať vám doma radši bouchají lahve šampaňského, a ne saze v komíně. Peníze ušetřené za kominíka by vás mohly přijít draho.

 

4/// V plísni vidíte na prvním místě staršího bráchu penicilinu?

Pozvěte si do domu na zimu lepší kamarády, než jsou plíseň a mokré skvrny na zdech., které od léta několikanásobně zvětšily svou velikost. Vlhkost ve sklepě, koupelně a vůbec kdekoliv v domě nejsou správnou investicí.

 

5/// Věříte dlouhodobým meteorologickým předpovědím?

Vykašlete se na předpovědi o mírné zimě a radši ve sklepě zavřete rozvody vody pro zahradu. Meteorologové za vás totiž vytírat nebudou.

 

A na závěr ještě důležitá otázka, která se bezprostředně domu netýká, ale pohodu domova ovlivňuje mnohdy dost a dost: Těšíte se na sníh?

Pro lyžaře a snowboardisty představuje zpráva o sněžení něco takového, jako je pro sázkaře jackpot. Ale pro běžného majitele rodinného domu, i když proč jen pro ně, je to výzva k boji. Zvlášť když sníh padá, padá a padá… Zkontrolujte si proto zavčasu, jak jsou na tom vaše sněhové frézy, hrabáky, lopaty a samozřejmě také svaly.

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si sedací pytel

17. 1. 2018
Jsou praktické, skladné a skvěle se na nich lenoší. Jenže jejich pořizovací cena se pohybuje v řádech tisíců korun. Pokud se vám nechce za sedací pytle utrácet, můžete si je za pár stovek vyrobit i doma.

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.