Pět věcí, které si na baráku radši před zimou zkontrolujte

Autor: TadyJeMoje.cz
Dokud neuhodí podzimní plískanice a pak mrazy, nemusí vás nějaká ta drobná vada na domě nebo v domě trápit. Ale jestliže jste se pozorně nerozhlédli už v září, říjnu, tak teď v listopadu máte asi poslední šanci se porozhlédnout, co je třeba opravit. Přinášíme pár tipů, na co se zaměřit.

5 veci_na_baraku_pred_zimou

1/// Milujete průvan?

Nakoupit tuny uhlí a dříví a topit, co to jde, je sice taky řešení, ale mnohem levnější a ekologičtější je utěsnit si doma škvíry, kudy uniká teplo.

 

2/// Rádi se zahledíte do nebe?

Až polezete v zimě na zledovatělém povrchu vyměňovat vypadlou tašku, budete proklínat svou děravou hlavu, která zapomněla na děravou střechu.

 

3/// Kominíka pokládáte hlavně za symbol štěstí?

Pokud ano, tak si k něm do paměti zapište také špatně táhnoucí komín. Na silvestra ať vám doma radši bouchají lahve šampaňského, a ne saze v komíně. Peníze ušetřené za kominíka by vás mohly přijít draho.

 

4/// V plísni vidíte na prvním místě staršího bráchu penicilinu?

Pozvěte si do domu na zimu lepší kamarády, než jsou plíseň a mokré skvrny na zdech., které od léta několikanásobně zvětšily svou velikost. Vlhkost ve sklepě, koupelně a vůbec kdekoliv v domě nejsou správnou investicí.

 

5/// Věříte dlouhodobým meteorologickým předpovědím?

Vykašlete se na předpovědi o mírné zimě a radši ve sklepě zavřete rozvody vody pro zahradu. Meteorologové za vás totiž vytírat nebudou.

 

A na závěr ještě důležitá otázka, která se bezprostředně domu netýká, ale pohodu domova ovlivňuje mnohdy dost a dost: Těšíte se na sníh?

Pro lyžaře a snowboardisty představuje zpráva o sněžení něco takového, jako je pro sázkaře jackpot. Ale pro běžného majitele rodinného domu, i když proč jen pro ně, je to výzva k boji. Zvlášť když sníh padá, padá a padá… Zkontrolujte si proto zavčasu, jak jsou na tom vaše sněhové frézy, hrabáky, lopaty a samozřejmě také svaly.

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Kolik máte naspořeno? I tak se vás může zeptat banka

Skoro každý, kdo si v posledních měsících chtěl pořídit byt nebo rodinný domek, nejspíš narazil na podobný problém. Banky v souladu s požadavkem ČNB půjčují od letošního dubna jen do 90 procent hodnoty nemovitosti (loan to value, ve zkratce LTV) a navíc úvěrů v rozpětí 80—90 procent LTV mohou poskytnout jen limitovaný počet.

9 šikovných pomocníků do kuchyně

V domácnosti musíte každý den vykonat spoustu malých úkonů, které vám nejdou nebo vás otravují. Taky si při nich vždycky říkáte, proč ještě nikdo nevymyslel nějaké „udělátko“, se kterým by to šlo líp? Je dost pravděpodobné, že už taková šikovná věcička někde existuje, jen o ní nevíte. Podívejte se na pár našich tipů, třeba mezi nimi taky objevíte svého favorita.

Minibyt s 19 m² vyhovuje rodině i turistům

Jednu brazilskou rodinu, která pravidelně navštěvuje Paříž, přestalo bavit pokaždé bydlet v neosobním hotelu. Ve francouzské metropoli si proto nakonec zařídila svůj druhý domov a teď už jezdí do svého. A vůbec nevadí, že jejich pařížské útočiště nemá ani dvacet metrů.

7 originálních DIY držáků na tablet

Za těch pár let, co jsou tablety na trhu, se staly oblíbenými společníky mnohých z nás. Pokud také patříte mezi ty, kteří nedají bez tabletu ani ránu, asi řešíte, jak jej prakticky uložit, aby na něj bylo dobře vidět, i když ležíte v posteli, vaříte v kuchyni nebo si právě dáváte koupel.

Chcete víc sexu? Přemalujte ložnici!

Už dávno je známo, že barvy ovlivňují naše nálady, vyvolávají emoce a dokonce ovlivňují i náš život. Třeba to, jestli budeme úspěšní, pozitivní nebo třeba kolik si v životě užijeme sexu. Barva ložnice totiž přímo ovlivňuje to, zda v ní budeme více nakloněni spánku, nebo milostným hrátkám.

Květiny, kterým se daří v koupelně

Máte problém s tím, že byste rádi vyzdobili koupelnu nějakou zelení, ale nic vám v temnu a neustálém vlhku neroste? Nezoufejte, poradíme vám, na které květiny vsadit, aby se jim v tomhle prostředí dařilo.

Vychytaný minidomek za necelý milion a půl korun

Menší montované domky jsou poslední dobou v kurzu. S tím jak stoupá zájem o levné a úsporné bydlení ve vlastním, snaží se architekti přijít s takovým modelem, který bude co nejmenší a přitom se v něm pořád bude dát pohodlně bydlet. Přesně jako v tomhle sympatickém minidomku Britespace.

10 knihoven, které si zamilujete

Máte byt přeplněný knížkami, které je vám líto odnést do antikvariátu nebo rozdat kamarádům? Podívejte se na pár originálních knihoven, do nichž nejen uložíte své literární poklady, ale ještě v interiéru skvěle vypadají.

7 ukázek elegantního černobílého bydlení

Pokud patříte mezi lidi, kteří zrovna netouží mít byt překypující barvami, můžete to zkusit jen s černou a bílou. Připadá vám to příliš minimalistické? Ukážeme vám pár případů, kdy černobílé interiéry skvěle fungují.