Pět věcí, které si na baráku radši před zimou zkontrolujte

14. 11. 2014
Dokud neuhodí podzimní plískanice a pak mrazy, nemusí vás nějaká ta drobná vada na domě nebo v domě trápit. Ale jestliže jste se pozorně nerozhlédli už v září, říjnu, tak teď v listopadu máte asi poslední šanci se porozhlédnout, co je třeba opravit. Přinášíme pár tipů, na co se zaměřit.

5 veci_na_baraku_pred_zimou

1/// Milujete průvan?

Nakoupit tuny uhlí a dříví a topit, co to jde, je sice taky řešení, ale mnohem levnější a ekologičtější je utěsnit si doma škvíry, kudy uniká teplo.

 

2/// Rádi se zahledíte do nebe?

Až polezete v zimě na zledovatělém povrchu vyměňovat vypadlou tašku, budete proklínat svou děravou hlavu, která zapomněla na děravou střechu.

 

3/// Kominíka pokládáte hlavně za symbol štěstí?

Pokud ano, tak si k něm do paměti zapište také špatně táhnoucí komín. Na silvestra ať vám doma radši bouchají lahve šampaňského, a ne saze v komíně. Peníze ušetřené za kominíka by vás mohly přijít draho.

 

4/// V plísni vidíte na prvním místě staršího bráchu penicilinu?

Pozvěte si do domu na zimu lepší kamarády, než jsou plíseň a mokré skvrny na zdech., které od léta několikanásobně zvětšily svou velikost. Vlhkost ve sklepě, koupelně a vůbec kdekoliv v domě nejsou správnou investicí.

 

5/// Věříte dlouhodobým meteorologickým předpovědím?

Vykašlete se na předpovědi o mírné zimě a radši ve sklepě zavřete rozvody vody pro zahradu. Meteorologové za vás totiž vytírat nebudou.

 

A na závěr ještě důležitá otázka, která se bezprostředně domu netýká, ale pohodu domova ovlivňuje mnohdy dost a dost: Těšíte se na sníh?

Pro lyžaře a snowboardisty představuje zpráva o sněžení něco takového, jako je pro sázkaře jackpot. Ale pro běžného majitele rodinného domu, i když proč jen pro ně, je to výzva k boji. Zvlášť když sníh padá, padá a padá… Zkontrolujte si proto zavčasu, jak jsou na tom vaše sněhové frézy, hrabáky, lopaty a samozřejmě také svaly.

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Z naší zkušenosti: Chytré bydlení překvapí, pobaví a inspiruje

19. 10. 2017
Vždycky, když se dívám na TadyJeMoje.cz nebo na jiné weby zaměřené na bydlení, nejvíc mě tam zaujmou příklady chytrého bydlení na malém prostoru. Žít pohodlně v rodinné vilce nebo čtyřpokojovém bytě není nijak složité, ale vybudovat si příjemný domov na třiceti nebo i méně metrech čtverečních, to už chce nápad, fantazii a úsilí. Pojďme si společně připomenout pár případů, kdy se to skvěle podařilo a my o tom psali na TadyJeMoje.

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.