Pět věcí, které si na baráku radši před zimou zkontrolujte

Autor: TadyJeMoje.cz
Dokud neuhodí podzimní plískanice a pak mrazy, nemusí vás nějaká ta drobná vada na domě nebo v domě trápit. Ale jestliže jste se pozorně nerozhlédli už v září, říjnu, tak teď v listopadu máte asi poslední šanci se porozhlédnout, co je třeba opravit. Přinášíme pár tipů, na co se zaměřit.

5 veci_na_baraku_pred_zimou

1/// Milujete průvan?

Nakoupit tuny uhlí a dříví a topit, co to jde, je sice taky řešení, ale mnohem levnější a ekologičtější je utěsnit si doma škvíry, kudy uniká teplo.

 

2/// Rádi se zahledíte do nebe?

Až polezete v zimě na zledovatělém povrchu vyměňovat vypadlou tašku, budete proklínat svou děravou hlavu, která zapomněla na děravou střechu.

 

3/// Kominíka pokládáte hlavně za symbol štěstí?

Pokud ano, tak si k něm do paměti zapište také špatně táhnoucí komín. Na silvestra ať vám doma radši bouchají lahve šampaňského, a ne saze v komíně. Peníze ušetřené za kominíka by vás mohly přijít draho.

 

4/// V plísni vidíte na prvním místě staršího bráchu penicilinu?

Pozvěte si do domu na zimu lepší kamarády, než jsou plíseň a mokré skvrny na zdech., které od léta několikanásobně zvětšily svou velikost. Vlhkost ve sklepě, koupelně a vůbec kdekoliv v domě nejsou správnou investicí.

 

5/// Věříte dlouhodobým meteorologickým předpovědím?

Vykašlete se na předpovědi o mírné zimě a radši ve sklepě zavřete rozvody vody pro zahradu. Meteorologové za vás totiž vytírat nebudou.

 

A na závěr ještě důležitá otázka, která se bezprostředně domu netýká, ale pohodu domova ovlivňuje mnohdy dost a dost: Těšíte se na sníh?

Pro lyžaře a snowboardisty představuje zpráva o sněžení něco takového, jako je pro sázkaře jackpot. Ale pro běžného majitele rodinného domu, i když proč jen pro ně, je to výzva k boji. Zvlášť když sníh padá, padá a padá… Zkontrolujte si proto zavčasu, jak jsou na tom vaše sněhové frézy, hrabáky, lopaty a samozřejmě také svaly.

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.